2018 Yılının En İyi Web Sitesi Üreticileri

İşletmeniz veya kendiniz için bir web sitesi kurma planınız mı var? Size, kimseden yardım almadan nasıl web sitesi tasarlayabileceğinizi anlatacağız. Evet, kendi web sitenizi kendiniz tasarlayacaksınız ve kendiniz oluşturacaksınız.

Günümüzde bir web sitesi oluşturmak her ne kadar zor görünsede bu işi bizim için kolaylaştıran onlarca firma mevcut. Sizler sadece web sitesi üreticilerin sitelerine kayıt olarak dilediğiniz web sitesi tasarımını seçerek kendinize özgü web sitenizi oluşturabileceksiniz.

En iyi web site tasarımını seçmekle ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz? Veya bir türlü karar mı veremiyorsunuz? Bu iş için bir uzmanla görüşmenize gerek yok. Sadece web site tasarım seçiminizi yaparken dikkat etmeniz önemli şeylerden bir kaçı;

  1. Özellikler
  2. Destek ve Dokümantasyon
  3. Fiyat
  4. Popülerlik

Bu web sitesi üreticilerinin bir çoğu ücretsiz deneme veya ücretsiz bir plan sunmakta. Web sitesi üreticilerinin sitelerinde bir site oluştururken sizden hiçbir şekilde kodlama tecrübesi istenmiyor. Sadece herşey sizin istediğinize, arzunuza ve hayal gücünüze bırakılıyor. Çünkü herkesin hayalinde farklı bir web sitesi ve farklı ihtiyaçları olabilir. Belki kişisel bilgileriniz hakkında paylaşımlar yayımlamak istediğiniz bir bloga ihtiyacınız olabilir. Belki de çevrimiçi şeyler satmak için bir web sitesine ihtiyacınız vardır. O yüzden listemizde ki web sitesi üreticilerinin sitelerine göz atmadan önce hemen hızlıca kendi hayalinizde ki web sitesinin tarzını belirleyin ve gözünüzün önünde hızlıca canlandırın.

Ufak bir bilgi verelim; Web sitesi tasarlarken göz önünde mutlaka bulundurulması gereken ilk şey özellikler ve işlevselliktir. Web sitenizin şu anda neye ihtiyaç duyduğu özellikleri ve işlevselliğinin yanı sıra gelecekte de neler gerekeceğini göz önünde mutlaka bulundurun. Sadece anlık kararlar vermeyin. Web sitenizin gelecekte ki durumlarına göre neler eklenip, neler gerekeceğini tahmin ve tespit edin.

Listemizde sıralamış olduğumuz web sitesi üreticileri müşteri desteği ve dokümantasyon kalitesine göre de değerlendirilmiştir. Bir web sitesi oluşturucusu ile çalışmaya yeni başlayacak birisiyseniz, işlerin nasıl yapılacağını bilmeniz gerekir. Bu yüzden iyi bir dokümantasyon ya da doğrudan müşteri desteği gerçekten size çok yardımcı olur. Bu yüzden listemizde ki web sitesi oluşturucu firmaların sadece web site tasarımları göz önüne alınarak listelenmemiştir. Listeleme işleyişinde: Müşteri desteği ve dokümantasyon kalitesi de göz ardı edilmiştir.

Haydi hep birlikte En iyi web sitesi oluşturucularımızın listesine göz atalım.

Wix

Wix’i bilmeyeniniz yoktur sanırım? Wix şimdiye kadar en sık kullanılan web sitesi üreticilerinden biridir. Wix web sitesi üreticisi dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından kullanılan en popüler web sitesi üreticisidir. Çok esnek tasarım özelliği sayesinde dilediğiniz web siteyi çok rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. Wix, web üreticisinde sadece kendiniz web sitesi tasarlamayarak hazır olan yüzlerce web site tasarımlarından herhangi birini seçerek onun üzerinde oynamalar, düzenlemeler ve değişlikler yapabilirsiniz.

Wix ile düzenli bir web sitesi oluşturmak tamamen ücretsizdir, ancak daha farklı özelliklerden ve özelleştirmeden faydalanmak isterseniz Wix hesabınızı yeni sürüme yükseltmeniz gerekecektir.

İncele


Weebly Website Builder

Weebly, 2007 yılından beri hizmet veren bir web sitesi üreticisidir. Weebly’nin üreticisinin çalışma mantığı: sürükle-bırak mantığıdır. Bir site oluştururken sizi sürükle-bırak editörüne yönlendirir ve bu editörü kullanarak istediğiniz tasarımı ortaya çıkarmak adına sizlere ücretsiz olarak verilen materyalleri kullanarak onları sürükleyip, bırakarak kendinize özgü sitenizi tasarlayabilirsiniz. Sürükle-bırak editörünün geniş özelliği sayesinde özellikli menüler bile oluşturabilirsiniz. Weebly, web site üreticisi ağırlık olarak Bloglar, E-ticaret ve Mağazin siteleri kurmak için tercih edilir.

İncele


Squarespace

Squarespace, 2004 yılından bu yana web sitesi oluşturucusu olarak bilinene en iyi platformdur. Tabi şuanda şartlar ve sıralamalar değişkenlik gösterse de zamanında gönüllerde taht kurmuş bir oluşturucudur. Squarespace, Fotoğrafçılar, blogcular, sanatçılar, müzisyenler gibi daha çok yaratıcı insanların tercih ettiği bir web sitesi üreticisidir. Ayrıca, Squarespace’de çevrimiçi çalışan bir mağaza kurmak çok kolaydır. Bünyesinde çok sayıda farklı şablonları barındıran Squarespace, Wix ve Weebly gibi firmalardan daha farklı ve stabil çalışmaktadır. Squarespace, WordPress gibi oldukça gelişmiş bloglama özelliğinide kendi bünyesinde bulunduran güzel bir farkındalığa sahiptir. Blog, portföy ve gelişmiş e-ticaret web siteleri için tercih edilen en iyi web sitesi oluşturucusudur.

İncele


Strikingly

Strikingly, tek sayfalık web siteleri için en uygun en iyi web sitesi oluşturucusu olarak bilinir. Strikingly’de bir web sitesi oluşturmak çok basittir ve hiçbir karmaşıklığı yoktur. Eğer tek sayfalık bir web sitesi tasarımı düşünüyor ve çok abartı özelliklere ihtiyaç duymuyorsanız Strkingly’i tam size göre!

İncele


Duda Website Builder

Duda web sitesi oluşturucusu ile fazla çaba harcamadan çok daha hızlı bir şekilde web sitesi oluşturmak isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır. Ücretsiz sürüm sunması sayesinde Duda’yı test etme ve kendi tasarımınızı ortaya çıkarma şansını size tanır. Duda üreticisi ile yapabileceğiniz çok etkileşimler şeyler içerisinde mevcut. Bunun yanı sıra bir blog platformu veya küçük e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız Duda’yı tercih edebilirsiniz.

İncele


Jimdo Website Builder

Jimdo, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir web site oluşturucusudur. Jimdo e-ticaret sisteminde ve tam işlevsel e-ticaret sistesi yönetme özelliğine en hâkim web site oluşturucusudur.

İncele


GoDaddy

GoDaddy’i duymayan kalmadı dimi? Gerek internet reklamları gerek ise televizyon reklamlarından hepimiz bu isime aşinayız. GoDaddy alan adı ve web sitesi alanı satın alabileceğiniz bir web hosting firması olmasının yanı sırada yeni özelliği olan web sitesi oluşturucu özelliği ile bu listeye girdi. Bu oluşturucu özelliği sayesinde çok daha hızlı web sitesi kurmayı hedefleyen Godaddy, geçtiğimiz son bir kaç ay içerisinde alan adı ve web alanı satışında çok büyük farkla bir artış söz konusu oldu. Bize göre “geç bile kalmıştı” sadece yapması gerekeni biraz geç yaptı. Fakat bu durumu şöyle biraz düzenlenmiş söz ile yorumlamak en doğrusu; Yolun neresinden dönersen kârdır.

İncele


Web.com

Temel bir web sitesi oluşturma yeteneklerine sahip olan bir web sitesi oluşturucusu. Web.com’u diğer web sitesi oluşturucularından farklı kılan “oldukça pahalı” olması.

İncele


Shopify Website Builder

Eğer sadece E-ticaret işine başlamak istiyorasnız bu piyasanın lideri olan Shopify ile sizi tanıştıralım. Dünyanın önde gelen e-ticaret web sitesi oluşturucularından birisidir. Shopify’de çok geniş e-ticaret şablonları mevcuttur. Çevrimiçi ürün satmak gibi her özelliğe sahiptir. Ekstra olarak Shopify, e-ticaret sitenizi yönetmeniz çok kolaydır. Ve kolaylıkla düzenlemeler, özelleştirmeler yapabilirsiniz.

İncele


BigCommerce Website Builder

Büyük bir e-ticaret mağazası kurmak istiyorsanız, o zaman BigCommerce web site oluşturucusu tercih etmelisiniz. Büyük bir çevrimiçi e-ticaret platformu kurma projeniz varsa bu projenizi doğru çözüme kavuşturabilecek en doğru web site oluşturucusu BigCommerce. BigCommerce kullanmak için herhangi bir teknik bilgiye kesinlikle ihtiyaç duymazsınız.

İncele


WebsiteBuilder

WebsiteBuilder > Websitebuilder.com ile kendi ücretsiz web sitenizi oluşturabilirsiniz. Sadece bir kaç dakika içerisinde çarpıcı bir websitesi oluşturmak için sizlere sunulan şablonlardan birini seçerek web sitenizi bir kaç dakika içerisinde yanına sokabilirsiniz. Ekstra olarak ücretsiz alan adı bile alabilirsiniz.


SiteBuilder

SiteBuilder > SiteBuilder ile çok kolay bir şekilde ücretsiz bir web sitesi oluşturabileceksiniz. Harika bir web sitesi hazırlamak için size sunulan 1000 adet web site şablonu arasından dilediğinizi seçerek web sitenizi kurabileceksiniz. Web sitesi kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.


DreamHost Website Builder

DreamHost Website Builder > Remixer özelliği sayesinde bir kaç tık ve düzenleme ile kendinize kolayca ve hızlı bir şekilde web sitesi oluşturabilirsiniz. Kodlama beceresi olmadan sadece bir kaç tık ile profesyonelce bir site tasarlayabilirsiniz.


One.com Website Builder

Website Builder | One.com > One.com ile istediğiniz bileşenleri site üzerinden belirleyerek doğru yerlere sürükleyip, bırakarak web sitenizi oluşturabilirsiniz. One.com’da tasarladığınız web sitenize metin ve resim koymak çok basittir. Bir kaç sürükle-bırak ile profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz.


Website-Builder

Website-Builder > Website-Builder.com’da bir web sitesi oluşturmak tamamen ücretsizdir. Kendi web sitenizi oluşturmak için hiç bir kodlama bilgisi olmadan ücretsiz bir web sitesini Website-Builder’i kullanarak oluşturabilirsiniz.


HostGator Website Builder

HostGator Website Builder > HostGator’un web sitesi oluşturucusu ile bir kaç dakika içerisinde kendi web sitenizi ücretsiz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Kişisel bloglar, iş siteleri ve e-ticaret siteleri için tasarlanmış şablonları kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde web sitenizi oluşturabilirsiniz.


1 & 1 Website Builder

1&1 Website Builder > Hiçbir deneyim gerekmeden çok ucuz bir fiyatla kendi web sitenizi oluşturun.


Adobe Spark Website Builder

Adobe Spark Website Builder > Adobe Spark’ı hiçbir programlama veya tasarım becerisine gerek duymadan çok profesyonel görünümlü ve duyarlı web sayfası oluşturmanıza yardımcı olur.


FatCow Website Builder

FatCow Website Builder > FatCow ile kullanımı kolay ve mükemmel bir web sitesi oluşturun.


uKit Website Builder

uKit Website Builder > Hiçbir kodlama becerisi veya özel bilgi gerekmeksizin görsel arayüzü zengin, kullanıcı dostu ve sezgisel bir web sitesi tasarlamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi web sitesi oluşturucusu.


000Webhost Website Builder

000Webhost Website Builder > Tamamen ücretsiz ve kolay kullanımı olan bir web sitesi oluşturucusu. Yanında ek olarak gelen 100’ü aşkın ücretsiz web sitesi şablonundan dilediğinden seçebileceksiniz.


OnlyDomains Website Builder

OnlyDomains Website Builder > Hızlı ve basit bir web site tasarımını tercih etmek ve web sitenize sürekli içerik girerek paylaşımları yönetmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir web sitesi oluşturucusu.


Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com