2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları ile sizlerleyiz. Can sıkıntınızı en güzel bilgisayarlarınızla oyun oynayarak geçirebilirsiniz. Şimdi bahsedeceğimiz FPS (First Person Shooter- Birinci Şahıs Nişancı) oyunları sizlere efsane bir deneyim yaşatacak. Oyun karakterinizin gözünden dünyaya bakacaksınız. Kendinizi direk oyunun içinde gibi hissedeceğiniz bu oyunda kontrolü bilgisayar Mouse’u ile sağlayacaksınız. Oyunda ellerinizle tuttuğunuz silahları, sağlık çantası gibi oyun araç gereçlerini de görebilmeniz mümkün. Şimdi sizlere oynayabileceğiniz en iyi FPS oyunlarını sıralayacağız. Tüm oyunları inceleyip en beğendiğiniz oyunu oynamaya hemen başlayın. 2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları yazımızı okurken sizlere iyi okumalar diliyoruz.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları
2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Half – Life

Half-Life oyunu birinci şahıs nişancı oyunlarından yapılan ilk oyundur. 1998 yılında yapılan bu oyunu Valve üretmiştir. Yıllardan beri vazgeçilmez bir oyun haline gelmiştir. Kahramanımız Dr. Gordon Freeman ışınlanmaya çalışırken işler istediği gibi gitmez. Xen olarak bilinen bir boyuttan Black Mesa Araştırma Tesisi’ne ışınlanarak uzaylılarla savaşmaya başlar. Aynı zamanda karşısına çıkan bulmacaları da çözmeye çalışıp tesisten kaçmaya çalışır. Freeman’ın gözünden bir oyun deneyimi yaşamak için hiç beklemeyin.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Return to Castle Wolfenstein

Kahramanımız ajan Army Ranger William İkinci Dünya Savaşı’da Nazi Almanya’sına gönderilir ve ortaya çıkan tuhaf olayları araştırması istenilir. Oyun sırasında taramalı, çifteli gibi farklı silah türü size yardımcı olacak. Nazi askerleri, zombiler ve bölüm sonu bosslarla savaşacaksınız. Zorlu düşmanlarla savaşacağınız ancak oldukça keyif alacağınız bu oyun sizleri bekliyor.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Call of Duty

İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan oyunlardan biri de Call of Duty oyunudur. Activision tarafından 2003 yılında piyasaya sürülmüştür. O zamandan beri siz oyun severlerin vazgeçilmez bir oyunu haline gelmiştir. Aksiyon ve maceranın hâkim olduğu bu oyunun her serisinde inanılmaz keyif alacaksınız. Savaşırken görevlerinizi yerine getirin ve eğlencenin tadını çıkarın.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

BioShock

Oyunun ana karakteri Jack, bindiği uçakta bir kaza geçirir. Bu kazada uçak okyanusa düşer. Bu sayede Andrew Ryan isimli bir iş adamın ütopya olarak tasarlayıp yaptığı Rapture adlı yer altı şehrini keşfeder. Jack buradan kaçmak ister. Sizde Jack’in hikâyesine ortak olup onun kurtulmasına yardım edeceksiniz. Nefeslerinizi sıkı tutun. O nefesler Jack’e lazım!

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Titanfall 2

Titanfall 2 2016 yılında piyasaya sürülmüş birinci şahıs nişancı oyunlarından biridir. Oyunu Respawn Entertainment geliştirmiştir. Oyun karakterlerinin olağanüstü güçleri var. Mesela mekha tarzı dış iskeletleri olan Titanları ile çeviktir. Aynı zamanda duvarlardan koşabilir ve gizlenebilir. Kahramanımız Jack Cooper, Titan’ı BT-7274 ile bağlanan Frontier Militia’da tüfekçi. Jack’in hikayesi akıl hocası öldükten sonra başlıyor. Militia gezeni olan Harmony’i yok etmek için bir tehdit olan süper silahın durdurulması için savaş içinde olacak. Sizde bu macera dolu oyunu oynamak istemez misiniz?

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Doom

UAC isimli karakterimiz Mars’ta bir yaşam sürdürüyor. Amacı Mars’taki teknolojiyi çok daha iyi hale getirmek. Bunun için de Cehenneme açılan kapıları kullanarak oradaki kaynaklara sahip olmak istiyor. Bu öyle söylenildiği kadar kolay bir görev değil tabi ki. Eğer bu macerayı merak ediyorsanız, tüm bu aksiyonu yaşamak için UAC’ın gözünden oyuna girin ve eşsiz deneyimin tadını çıkarın.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Metro Exodus

Moskova bir nükleer savaş süreci geçirmişti. Savaştan sonra harabe bir yere döndü. Artyom bu karanlık metro tünellerinden sıkılıp ve başka yerleri keşfe çıkar. Bu maceraya eşi Anna da ortak olur. Bu nefes kesen bir maceraya tanık olmak  istemez misiniz? Artyom ve Anna ile mükemmel bir aksiyon sizi bekliyor.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Counter-Strike: Global Offensive

Başka bir sevilen birinci şahıs nişancı oyunu da Counter Strike’ın dördüncü oyunu olan Global Offensive’dır. Oyunda teröristler ve anti teröristler takımları var. Onların görevi ise birbirlerini yok etmeye çalışmak. Teröristler bomba yerleştirmeyi amaçlarken anti teröristlerin bunu engellemesi gerekiyor. Yine başka bir görev de teröristlerin rehin aldığı insanları anti teröristler kurtarmalıdır. Tarafını seç ve oyuna başla.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

PUBG

Son zamanların en sevilen oyunlarından biri PUBG olmuştur. Çevrimiçi oynanan bu oyunu ister bireysel isterseniz de takımınızı kurarak oynayabiliyorsunuz. Bir harita üzerinde uçaktan parüşüt ile atlamak istediğiniz yere atlayıp savaşa başlıyorsunuz. Zamanla daralan haritanın üzerinde amacınız hayatta kalma mücadelesi vermek. Karşı takımı yok edin ve ölmemek için her şeyi yapın. Arkadaşlarınızı toplayın ve bu heyecan dolu aksiyonun tadını beraber çıkarın.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Battlefield

Birinci şahıs nişancı aksiyon oyunlarından Battlefield ile karşınızdayız. Bu oyun serisinde de İkinci Dünya Savaşı ve buna ek olarak Vietnam Savaşı’nı da görebilirsiniz. Diğer savaş oyunlarından ayrılan en önemli özelliği ise savaş araçlarının kullanılabiliyor olmasıdır. Birçok serisi olan bu oyunda aksiyon nefesinizi kesecek. Çok popüler olan ve bir o kadar da sevilen bu oyunu oynamak için ne bekliyorsunuz?

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

The Forest

Ana karakterlerimiz Eric Leblanc ve oğlu Timmy bir uçak kazası geçirir. Uçak ormanlık bir yarım adaya düşer. Böylece bu iki karakterin hayatta kalma mücadelesi başlar. Ancak sorun şudur ki Timmy kaçırılır. Babası ise onu bulmak için her şeyi yapar. Barınak, silah ve hayatta kalmak için dieğr araç gereçleri yaparak büyük bir mücadele vermektedir. Adada bir sürü hayvan ve genelde geceleri ortaya çıkan mutant yamyamlar vardır. Eric bunlara karşı da savunmada olmalıdır. Sıra dışı konusuyla The Forest oyununu keşfetmeye hazır mısınız?

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Rust

Başarılı bir yapımcının eseri olan Rust oyunu ile karşınızdayız. Daha önce Minecraft oynadıysanız ve sevdiyseniz bunu da seveceksiniz. Vahşi doğada elinizde taş, meşale ve sağlık paketi ile oyuna başlıyorsunuz. Bu kadar temelden başladığınız oyunda kendi teknolojinizi kendiniz geliştiriyorsunuz. Yavaş yavaş önce yay sonra silahlar yapabiliyorsunuz. Kendi medeniyetinizi kendiniz kurmaya var mısınız?

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Valorant

Bir başka bahsedeceğimiz oyun Valorant’ta iki farklı beşer kişilik takım karşı karşıya kalır. Düellocu, gözcü, öncü, kontrol uzmanı gibi bir sürü karakter bu oyunda yer alıyor. Bu karakterler birbirleri resmen tamamlıyor. Bu efsane oyunla birlikte yeteneklerinizi ortaya çıkarın ve eğlencenin tadını çıkarın.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Fortnite

Oyununda günün hem sabah hem gece zaman dilimini yaşayacaksınız. Sabahları çevreden kendinize bazı alet ve ekipman araştırması yapıp bulacaksınız. Ardından bu ekipmanlarla kendinize barınak yapacaksınız. Geceleri ise size bazı canavarlar saldıracak. Sizin görevinizin ise bu canavarlara karşı müthiş bir mücadele sergilemek. Hayatta kalma mücadelenize hemen başlayabilirsiniz.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Far Cry 4

Himayalar’da hayali bir ülke olan Kyrat’da despot bir adam kendisini kral ilan eder. Ajay Ghale ise ölmek üzere olan annesinin son isteği olarak Kyrat’a gider ve orada diktatör kral Pagan Min’e karşı başkaldıran halkın yanında bir mücadeleye başlar. Karakterimiz Ajay ile görevleri yerine getirerek alışılagelmiş konuların dışında olan bu oyun deneyimini yaşamadıysanız daha fazla geç kalmayın.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Zula

Üsküdar sokakları, inşaat, gemi, Paris, düğün salonu, otopark, metro gibi mekanlarda oynanan bu oyunda haritanın Türkiye’den olması oyuna olan ilgiyi arttırıyor. Oyunun sesleri ve müzikleri de oldukça kaliteli durumda. Bilinen FPS oyunu seslerini barındırıyor. Büyük bir rekabet havasında bir oyun deneyimi yaşayacaksınız. Oldukça gizemli bu oyunu keşfetmekse size kalıyor.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Overwatch

Savaşın kötü sonuçlar doğurduğu bir zamanda küresel bir kriz zamanında olduğunuzu düşünün. Sizin göreviniz ise çok kutsal. Dünyaya barış sağlamak için büyük bir çaba göstermeniz gerekiyor. Overwatch isimli bir organizasyon içinde olacaksınız. Krizi sona erdiren bu organizasyonla beraber aynı zamanda yenilik ve keşifler için de bir adım atılmasını sağlayacaksınız. Oyun içinde altı oyuncu bulunuyor. Çevrimiçi oynanan bu oyunda iki rakip karşı karşıya kalacak. Bu kutsal görevi kim üstlenmek istemez ki. Barış sağlamak için çabalamak istiyorsanız durmayın.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Portal 2

Portal 2 oyun karakteri olan Chell, Aperture Science isimi bir hücrede uzun bir süre uykuda kalmıştır. Daha önce patlama yaşanan bu yere de kimse uğramamış ve onu görmemiştir. Chell tam uyanacağı sırada oyuna Wheatly isimli bir karakter katılıyor ve oyun bu şekilde devam ediyor. Wheatly oyun boyunca yanınızda olacak. Size bazı ipuçları ve bilgiler de verecek. Aynı zamanda mükemmel bir dostluk kuracaksınız. Bu robot biraz korkak, biraz paranoyak, biraz esprili ve oldukça zeki. Beraber keşiflere hazır olun.

2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları
2021 Yılında Oynanan En İyi FPS Oyunları

Payday 2

Aksiyon dolu macera oyunu oynamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Oyunda ki amaç dört kişilik bir soyguncu ekiple banka soymak. Bu oyunda silah sistemi oldukça gelişmiş durumda. Aynı zamanda sivil insanları da kelepçeleyebiliyorsunuz. Maskeler de silahlar gibi ilk oyununa göre çok gelişmiş bir biçimde. Hatta dilerseniz maskenize Türk bayrağı simgesi koyarak Türk olduğunuzu belli edebilirsiniz.

Birbirinden farklı ve bir o kadar da güzel olan bu oyunları denemek için vakit kaybetmeyiniz. İçlerinden en beğendiğiniz oyunları oynamak için hemen yerlerinize kurulabilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler bol şanslar diliyorum.

İlginizi Çekebilir: 2021 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi Xbox Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu