2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın

Kripto para borsası ile ilgilenen herkesin ismini muhtemelen duymuş olabileceği Trader Tyler Swope, bir açıklamasında 2021 yılının ilk çeyreğinde yükselişiyle herkesi şaşırtacak beş altcoin isminden bahsetti. Tyler Swope, Chico Crypto isimli Youtube kanalında 178 bin aboneye seslenerek belirtmiş olduğu 5 altcoin’i sizin için 2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın yazımızda kaleme aldık. Okumadan yatırım yapmamanızı öneriyoruz. Kripto paralar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Sizleri de bekletmeden dolu dolu bir içerik ile keyifli okumalar dileriz. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

İlginizi Çekebilir:  Monero (XMR) Nedir? Yatırım İçin Doğru Fırsat Mı?

Altcoin Nedir?

Kripto paralar ile ilgilenen bir çok kullanıcı altcoinleri kripto para birimi adı zannetmektedir. Belirtmemiz gerekir ki altcoinler kripto para birimi adı değildir. Altcoin kelimesi aslında Bitcoin’e farklı seçenek olarak rasgele bir kripto para birimi için kullanılır. Örnek vermek gerekirse, LiteCoin, Ripple, Dash ve Ether birer altcoin kategorisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Bunu sizlere belirtmiş olmakla birlikte, kripto para kullanıcıları genel olarak altcoin kelimesi mevcut piyasa değeri düşük olan kripto paraları ifade etmek için kullanmaktadırlar.

Altcoin ve Bitcoin arasında mevcut farklar bulunmaktadır. Bazı bitcoin ve ya altcoinlerin diğerlerinden farklı olarak ekonomik model oluşturmuş yada ülkesinin vatandaşlarına sunulan altcoin’ler gibi farklı bir para dağıtım şekilleri mevcuttur.

Bazı Altcoin’ler, uygulama tasarlamak için çok yönlü bir programlama dili mevcut bulundururken, diğer Altcoinler, Bitcoin ile kıyaslandığında gizlilik boyutunu daha fazla tutmaktadır. Bazı altcoinler ise parasal olmayan kullanım durumlarına hizmet etmektedir.

Bazı altcoinlerin ise teknik ve temel altyapısı işlevsel olmayabilir. Bundan dolayı bir altcoin düşüncesinde projesini, temel alt yapısını ve teknik altyapısını, performansını ve toplam işlem hacmini göz önüne almak gerekiyor.

Altcoinler bir başka ifade ile normalin dışında bir algoritmaya altyapısına sahip ve daha sağlam güvenlik için yeni şifrelenmiş dijital para birimleridir. Günümüzde 400’e yakın altcoin türü olduğunu görüyoruz ve bunların bazıları Thodex’i listenin en başına alırsak birçok kripto para borsasında tercih edilme oranı yükselmiştir.

2021-yilinda-patlayacak-5-altcoin-|-okumadan-yatirim-yapmayin
2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın

Kusama (KSM)

Polkadot geliştiricileri ile bizlere sunulan Kusama, kullanıcıları için hız gibi bazı belirli sorunlara çözümler sunmayı hedefleyen  blockchain platformudur. 

Ethereum’un kurucularından da birisi olan Dr. Gavin Wood aynı zamanda Kusama’nın yaratıcısıdır. Kendisini tanımlarken ‘’Polkadot’un kuzeniyim.’’ cümlesiyle karşımıza gelirken, geliştiricileri için önemli ölçüde ölçeklenebilirlik ve çalışabilirlik sunmayı hedeflemiştir. Dr. Gavin, Kusama’yı kurarken altyapı olarak Parity Technologies  tarafından oluşturulmuş bir yapı tercih etmiştir.

Kusama’nın yaratıcısı aynı zamanda Ethereum‘un da kurucularından biri olan ünlü bilgisayar bilimcisi Dr. Gavin Wood’tur. Kendini Polkadot’ın kuzeni olarak tanımlayan Kusama, geliştiriciler için büyük ölçüde birlikte çalışabilirlik ve Parity Technologies ölçeklenebilirlik sunmayı amaçlar.

Kusama, hızlı girişimli işler için Polkadot’a mevcut olmayan özellikler sunarak; bütün olmayan ağlar içerisinde üst düzeyde ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik imkanı vaat eder. Bu platform, öz blockchain lerini güncellemek yada faydalanmak isteyen geliştiriciler için ele alınmıştır. CoinMarketCap’e göre geliştiriciler Polka Dot ekosistemine geçiş yapmadan önce Kusama’dan hazırlık ağı şeklinde yararlanabilirler. Lakin, günümüzde bazı projeler Kusama ağı ile yoluna devam etmeyi tercih etmektedir.

Resmi internet sitesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Resmi Twitter hesabına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Resmi Discord hesabına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Resmi GitHub hesabına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Kusama Coin Yorum

Kusama coin yakın zamanda hızlı bir şekilde artış göstererek rekor seviyeye gelmiş olması ve grafiğinin düzenli olarak artış yönünde olması yatırımcılar tarafından pozitif yönde yorumlar yapılmasını sağlıyor. Bununla beraber güncel fiyatı ile gördüğü en yüksek fiyatı arasında da farkın az olması zirvedeki yerinin korumasını sağlıyor.

Belirtmek isteriz ki Kusama coin in arkasında yer alan platformun hızlı olması ve kullanıcılarla iletişim halinde olup onlara söz hakkı vermesi de pozitif yönde bir özellik olarak karşımıza geliyor.

Güncel olarak Kusama (KSM) değeri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

2021-yilinda-patlayacak-5-altcoin-|-okumadan-yatirim-yapmayin
2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın

Robonomics Network (XRT)

Siber fiziksel sistemlerin insan ekonomisinin bütünleşmesi amacıyla yaratılmış bir platform olan Robonomics, ağ altyapısı olarak Ethereum  kullanmaktadır.

Üretim, kentsel ve lojistik yaşam içerisinde yer alan siber fiziksel sistemlerin geniş çaplı bir ölçekte yararlanılması, tedarik zincirlerinde meydana gelen karmaşıklığın baş edilebilir duruma gelmesi ve tüketicilere üst düzey kalitedeki ürünler sunma imkanı sağlamaktadır. Aslında burada ki mesele; benzersiz CPS’lerin küresel iş ortaklığını bir düzen halinde koruyabilmek

Robonomics projesi en ilerleyebileceği seçenek olarak; otonom siber fiziksel sistemlerin ortaklığının piyasa mekanizmaları adı altında bir ağ olarak çalışmasını İnsanların mevcut ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmesini yapıda yer alan bu dağınık ağ için, eşler arası teknolojileri altyapısında yaratabilirler.

Bahsettiğimiz sistemde, işlem sırasında makineye ekonomik ve teknik göstergelerin uyumuna olanak sağlanır.

Ancak belirtmek isteriz ki; Ethereum altyapısı ile böyle bir eşler arasında bir ağ oluşturmak mümkün olabilirdi.

Güncel olarak Robonomics Network (XRT) değeri öğrenmek isterseniz buraya tıklayınız.

2021-yilinda-patlayacak-5-altcoin-|-okumadan-yatirim-yapmayin
2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın

Energy Web Chain (EWT)

Energy Web Chain (EWT) Coin, yeni bir sistem olan otorite ispatı ile karşımıza gelmektedir. Bu yeni sisteme sahip olmasının avantajı ise; Ethereum Sanal Makinesi merkezli kurumsal boyutta uygulamaların enerji sektörü ile faydalanabilmesine olanak sağlamaktadır. Otorite ispatı modelinin kullanılma sebebi; proje, şirket odaklı ve kurumsal yatırımcılı olduğu için tercih edilmektedir.. Ağda şuan toplam olarak 27 onaylayıcı düğüm mevcuttur ve bu düğümlerin 16 farklı ülkeden toplandığını belirtilmek isteriz.

Liderliği elinde tutan firmalar içinde start-up firmaları, enerji şebekeleri, enerji dağıtım şirketleri gibi kurumlar bulunmaktadır. EWT (Energy Web Chain) Token, 2019 Haziran ayında karşımıza gelmektedir ve Ethereum ağı altyapılı bir kripto birimidir. 

EWT (Energy Web Chain) Coin Yorum

EWT coin yorumlarına göz atıldığında bunun en büyük 56. kripto para konumuna sahip olduğunu ve ortalama olarak 18.637.435 bozukluğa sahip olduğunu belirtmek isteriz. Kısa sürede piyasa değeri 250 milyon doların üzerinde olan EWT (Energy Web Chain) Coin, kesinlikle kendisine ait olan proje ve model ile ilgiyi üzerinde daha fazla yükseltebilir.

Güncel olarak EWT (Energy Web Chain) Coin değeri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

Resmi Facebook hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Twitter hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Youtube hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Reddit hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Linkedln hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Telegram hesabı için buraya tıklayınız.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

2021-yilinda-patlayacak-5-altcoin-|-okumadan-yatirim-yapmayin
2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın

Sora Network (XOR)

Sora, DeFi’ye odaklanmasının yanı sıra, merkez bankası kelimesini merkez içerisinde olmayan güncel bir sistem hedefleyen bir projedir. Aynı zamanda belirtmek isteriz ki; yerleşik araçlarla Polkadot röle zincirine ve ekosisteme bağımlı olan bir parachain blok zinciri yaratmak için eşlerinden benzersin bir yöntem çizmektedir. Sora projesinin önceliği, güncel hizmetler ve mallar piyasaya sunarak insanların yararına olan projeleri güçlü tutmaktır. Bunun yanı sıra insanlara katkı sağlamış olduğu projeleri fon aracılığı ile katkıda bulunur. Projenin kendisine ait olan uygulamasıyla da kullanıcılar XOR gönderip satın alabilirler. Bununlada kalmayıp; kendilerine bir itibar puanı elde edip, Sora’nın yürütmüş olduğu projeleri değerlendirerek XOR token sahibi olabilirler.

Sora (XOR) Token temel olarak iki işlevde kullanılır. Bunlardan birisi, Polkaswap’ta anamala katkı sağlayanları ödüllendirmek için tercih edilen bir yöntemdir. Bir diğeri ise, Sora ağında yağmış olduğunuz işlemlerin ücretleri ve ağ üzerindeki doğruluyacıları ödül vermek amaçlı kullanılmaktadır.

Resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

Resmi Facebook hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Twitter hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Youtube hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Instagram hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Reddit hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Linkedln hesabı için buraya tıklayınız.

Resmi Telegram hesabı için buraya tıklayınız.

Sora uygulamasını Google Play üzerinden indirmek için buraya tıklayınız. App Store üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

Güncel Sora (XOR) Token değer bilgisi almak için buraya tıklayınız.

2021-yilinda-patlayacak-5-altcoin-|-okumadan-yatirim-yapmayin
2021 Yılında Patlayacak 5 Altcoin | Okumadan Yatırım Yapmayın

Bifrost (BNC)

Bifrost, geliştiricilerin birden fazla protokol sayesinde Merkezi Olmayan Uygulamalar yaratmasına imkan tanıyan çok zincirli ara yazılım platformudur. Bifrost, kendini tek bir blok zinciriyle sınırlandırılmamıştır. Yaratıcıların büyük ölçüde daha boyutlandırılabilir ve esnek Merkezi Olmayan Uygulamalar yaratman için en güçlü protokolleri bir araya getirebilecekleri yeni ve güncel bir ortam tasarlar.

Bifrost ile bifrost yaratıcıları, bir araya gelmiş bir ortamda çok blok zinciri protokolü için akıllı sözleşmeler kaleme alabilir. Kodun her bir kısmı için ayrı ayrı hedef blok zinciri belirlerler, daha sonra Bifrost kodu anlık olarak hedef blok zincirlerine katılır, toparlar ve dağıtıma sunulur. Yaratıcılar ayrıca Merkezi Olmayan Uygulamaların basit bir şekilde çalıştırabilir, hatta güncel ve daha sağlam protokoller bulunması mümkün oldukça hedef blok zincirini daha farklı yapabilirler.

Resmi internet sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Resmi Twitter hesabı için buraya tıklayabilirsiniz.

Güncel olarak Bifrost (BNC) değerini öğrenmek isterseniz buraya tıklayınız.

İlginizi Çekebilir: USD Coin Nedir? Yatırımınızı Ne Kadar Arttırabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu