2022 En İyi Filmler

2022 yılında birçok film çıksa da ön plana çıkmayı başarabilen fazla sayıda film yoktur. Çoğu süper kahraman ve seri filmlerinden oluşan bu filmler, izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. Her film, senaryosuyla akıllara kazınamamaktadır. Bir filmi kalıcı kılan şey filmin senaryosudur. Belirteceğimiz liste de senaryo anlamında tam not almış filmlerden oluşmaktadır. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla herhangi bir film izlenebilmektedir.

The Adam Project

2022 yılının önemli filmlerinden biri olan The Adam Project, zamanda geriye gitme şansını bulan bir pilotun çocukluğundan itibaren dünyayı kurtarmaya çalışmasını anlatmaktadır. Kahramanımızın tek amacı ise dünyayı kurtarmak değildir. Bunun yanında çocukken hayatta olan babasıyla geçirdiği zamanlar ve yaptıkları işbirlikleri de beyaz perdede bizlere aktarmaktadır.

Senaryo anlamında yeterli görülen The Adam Project, Ryan Reynolds ve Walker Scobell gibi önemli oyuncuların bulunduğu bir filmdir. 6.7 IMDb ile son derece yeterli bir konuma sahip olan The Adam Project, 2022 yılında çıkan ve izlemekten zevk alacağınız bir filmdir.

Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında

Herkesin en sevdiği karakterlerden olan Doctor Strange, “Çoklu Evren Çılgınlığında” adlı yeni filmiyle karşımıza çıkmaktadır. Her Doctor Strange filminde olduğu gibi Çoklu Evren Çılgınlığında filminde de oldukça garip bir konu işlenmektedir. Çoklu evren tanımını oldukça iyi işleyen filmimizde zorlayıcı bir düşmanı alt etmeye çalışan Doctor Strange, çoklu evrenin derinliklerinde çeşitli tehlikelerle karşılaşmaktadır.

Her zaman heyecanlandırıcı bir yapım olmayı başarmış olan Doctor Strange, 6.9 IMDb puanıyla izlemekten sıkılmayacağınız bir film olma özelliğindedir. 

The Batman

Robert Pattinson’un efsane oyunculuğuyla yeniden hayat bulan The Batman, 2022 yılının şüphesiz ki en ses getiren yapımlarından biri olmayı başarmıştır. Klasik olarak Gotham Cidy’de geçen filmde Batman’in şehir içerisinde artan yozlaşmayı araştırmasını ve şehir içerisindeki bir seri katille yaşadığı aksiyon dolu çarpışmalarını tüm heyecanıyla bizlere aktarmaktadır.

2014 yılında çalışmalara başlanan bu film, şüphesiz ki en beğenilen Batman’lerden biri olmuştur. IMDb 7.9 puan da bu filmin tam olarak istenilen Batman’i bizlere aktardığını kanıtlamaktadır.

Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick, aksiyon dolu bir filmdir. Önceden Deniz Kuvvetleri’nde Teğmen olarak görev yapan Pete, ABD donanmasına verdiği başarılı hizmetlerden sonra hava kuvvetlerine katılmak istemektedir. Test pilotu olan ve pilotlukta da oldukça başarılı olan Pete, aniden Top Gun adı verilen mezunları özel göreve hazırlamak zorunda kalmaktadır.

Eğitim esnasında son derece zorlanan Pete, hem geçmiş hem de gelecekle yüzleşmek zorunda kalmaktadır. Bu süreç içerisindeki aksiyon dolu anları başarıyla bizlere aktarabilen Top Gun: Maverick, İMDb’den aldığı 8.4 puanla 2022 yılının en iyi filmi olmaya aday bir yapımdır. İzlemeyenlerin çok şey kaçırdığı Top Gun: Maverick, internet üzerinden rahatlıkla bulabileceğiniz bir filmdir. 

Bergen

Bergen, adından da anlaşılabileceği üzere Bergen’in hayatını tüm çıplaklığıyla anlatmaktadır. Filmde oldukça zorlu bir çocukluk ve yetişkinlik geçiren Bergen’in sesiyle ünlü olma hikâyesi ve ilişkilerinde yaşadığı acıları bizlere aktarmaktadır. İzleyenlerin gözyaşlarıyla sinema salonlarından çıktığı Bergen, şüphesiz ki 2022 yılının en iyi Türk yapımı filmlerindendir.

Ekstra olarak Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu gibi önemli iki oyuncuyu da bünyesinde barındıran Bergen filmi, 7.1 IMDb ile Türk yapımı filmler listesine adını altın harflerle yazdırmıştır.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları serinin üçüncü filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. J.K. Rowling’in imzasıyla daha büyük anlam kazanan filmimiz, Muggle düşmanı Grindelwald’ı durdurmaya çalışan Albus Dumbledore ve arkadaşlarını konu edinmektedir. Macera ve fantastik filmleri sevenlerin kaçırmadan izlemeleri gerektiği Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları, 6.2 IMDb puanıyla izleyicilerle buluşmuştur. 

Uncharted

Uncharted, uzun zamandan beri beklenen ve 2022 yılında gösterime giren bir filmdir. Uncharted, aynı ada sahip olan Uncharted oyununun filmidir. Genel anlamda soygun üzerinde durulan filmde son derece önemli iki başrol oyuncusu bulunmaktadır. Tom Holland ve Mark Wahlberg’in başrollerini üstlendiği Uncharted, bizlere hem aksiyon hem de gerilim dolu anlar yaşatmaktadır.

6.3 IMDb ile karşımıza çıkan Uncharted, özellikle Uncharted oyununu seven kişilerin bayılacağı türden bir filmdir. Genel anlamda aksiyon ve macera filmlerini sevenler de Uncharted filmine bir şans vermelidir.

Jurassic World: Hâkimiyet

Dünya çapında merakla beklenen en önemli serilerden olan Jurassic World, Hâkimiyet filmiyle 2022’ye damga vurmuştur. İnsanların ve dinozorların ilk kez birlikte yaşamalarını anlatan bu film, dinozor ve insanlar arasında yaşanan zorlukları bizlere en iyi şekilde anlatmaktadır.

Chris Pratt, Bryce Dallas Howard ve Laura Dern gibi önemli isimlerin bulunduğu Jurassic World: Hâkimiyet, 5.7 gibi ortalama denilebilecek bir IMDb puanına sahip olsa da bu seriyi sevenlerin zaman kaybetmeden izlemeleri gereken bir filmdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu