Adana kamp yerleri | Adana’da nerede kamp yapılır?

Adana kamp yerleri havaların güzelleşmesi ise birlikte birçok doğa severin araştırdığı bir konu oldu. Bizde Adana’da ki kamp alanları nı çok kişiye ulaştırmak için Adana’da ücretsiz kamp alanları olan yerleri araştırdık ve sizi suyun en temiz haliyle buluşturuyoruz. Adana’da nerede kamp yapılır? Sorusunun detaylarını yazımızda yer verdik.

İlginizi çekebilir: Ankara kamp alanları

Körkün Kanyonu Kamp Alanı
Körkün Kanyonu Kamp Alanı

Körkün Kanyonu Kamp Alanı

Körkün ırmağını içerisinde kapsayan Körkün kanyonu merkezden yaklaşık 60 kilometre uzaktadır. Buranın dezavantajı bölgede herhangi bir tuvalet ya da yiyecek alabileceğiniz herhangi bir yer olmamasıdır.

Girişin tamamen ücretsiz olduğu kanyonda kuş seslerinde yürüyüş yapabilir, aynı zamanda duru suyun keyfini çıkarabilirsiniz.

Yerköprü Kanyonu Kamp Alanı
Yerköprü Kanyonu Kamp Alanı

Yerköprü Kanyonu Kamp Alanı

Ortalama olarak merkeze 55 kilometre uzakta kalan Yerköprü kanyonu Dokuzoluk kanyonu gibi Karaisalı’da yer almaktadır. Ortalama olarak ise ilçeden 12 kilometre uzakta kalıyor. Buranın en güzel avantajı toplu taşıma ile gidebiliyor olmanız.

Buranın dezavantajı tuvalet, çeşme ya da yiyecek alabileceğiniz herhangi bir yer bulunmamaktadır. Lakin giriş tamamen ücretsiz.

Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı
Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı

Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı

Adana’nın en sevilen ilçelerinden Karaisalı’da yer almaktadır. Şehir merkezine ortalama olarak 55 kilometre uzaktadır. Manzarası ile öne çıkan kamp alanına ne yazık ki toplu taşıma hizmet vermemektedir. Kişisel aracınız ile önce Karaisalı’ya gitmeniz gerekiyor. Daha sonrasında Kızıldağ Yaylası’ndan devam etmeniz gerekmektedir.

Dokuzoluk kanyonunun en güzel avantajı Kapıkaya kanyonundan ziyade burada tuvalet, piknik masaları, çekme ve mangal yakılacak alanların var olmasıdır. En önemlisi de giriş tamamen ücretsiz.

Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı
Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı

Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı

 Birbirinden farklı yüzlerce bitkinin bir arada bulunmasına şahitlik edebilir, hem de kendinizi doğanın temiz havasına bırakarak mükemmel bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Ortalama olarak ilçe merkezine 5 kilometre uzakta kalmaktadır. Buranın dezavantajlarından birisi ne yazık ki toplu taşıma buraya hizmet vermiyor. Burada ayaklara kuvvet diyoruz ?

Kanyonun içerisinde 7250 metrelik bir yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Bununla birlikte bisiklet yolunu da tercih edebilirsiniz.

Alanın en büyük avantajı ücretsiz olarak keyfini sürebilirsiniz. Lakin tıpkı Örcün kamp alanında olduğu gibi elektrik, tuvalet ya da yiyecek satın alabileceğiniz herhangi bir yer bulunmamaktadır. Gitmeden önce göz önüne almanız gerekmektedir.

Örcün Kamp Alanı
Örcün Kamp Alanı

Örcün Kamp Alanı

Örcün kamp alanı Seyhan ve Çatalan Barajı arasında kalmaktadır. Şehrin merkezine ortalama olarak 20-25 km uzaktadır. Buranın en büyük avantajı toplu taşıma ile ulaşımının sağlanabiliyor olması. Lakin bununla birlikte dezavantajı ise çevrede tuvalet veyahut market bulunmamaktadır.

Mükemmel bir manzara eşliğinde ücretsiz bir şekilde kamp yapabileceğiniz Örcün kamp alanı son zamanlarda oldukça tercih edilen alanlardan birisidir. Bizden tavsiye, dolmadan yerinizi alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu