Afra Saraçoğlu Kimdir?

2016 senesinden beri Türk dizi ve film oyunculuğu yapan başarılı isim Afra Saraçoğlu, güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile kısa sürede yıldızı parlamış isimlerden bir tanesidir. Güzel oyuncu Afra Saraçoğlu’na dair merak edilen her detay yazımızın devamında yer alıyor. 

Afra Saraçoğlu’nun Kısaca Hayatı 

Güzel oyuncu Afra Saraçoğlu, 2 Aralık 1997 tarihinde Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Girit ve Selanik göçmeni bir ailenin kızı olan Afra Saraçoğlu, ilköğretim ve ortaöğretim eğitimlerini Antalya’da, üniversite eğitimini ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü okuyarak tamamlamıştır. 

2016 senesinde çıkış yapan ve halen aktif olarak oyunculuk yapan Afra Saraçoğlu, o sene Özcan Deniz’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı “İkinci Şans” filminde başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay’ın kızı rolünde “Çiçek” karakterine hayat vermiştir. Daha sonrasında “Wattpad” adlı uygulamadan bir hikâyeden uyarlanan “Kötü Çocuk” filminde başarılı oyuncu Tolga Sarıtaş ile başrolleri paylaşmıştır.  

İlginizi Çekebilir: Dünyaca Ünlü K-POP Grubu BTS Hakkında Her Şey!

Kariyerinde emin adımlar ile ilerleyen güzel oyuncu Afra Saraçoğlu, 2018 senesinde Hummel ve Pantene markalarının, marka yüzü olmuştur. Başarılı oyunculuk yetenekleri ile pek çok ödüle layık görülen Afra Saraçoğlu, kariyerinde çok önemli projelerde yer almıştır. Güzel oyuncu Afra Saraçoğlu, tiyatro alanında da aktif olarak yer alıyor. 

Afra Saraçoğlu Aslen Nereli? 

Selanik ve Girit göçmeni bir ailenin kızı olarak 2 Aralık 1997 tarihinde dünyaya gelen Afra Saraçoğlu, doğma büyüme Balıkesir Edremitlidir. 

Afra Saraçoğlu Kaç Yaşındadır? 

2 Aralık 1997 senesinde dünyaya gelen başarılı oyuncu Afra Saraçoğlu, içinde bulunduğumuz 2022 senesi itibari ile 25 yaşındadır. 

Afra Saraçoğlu’nun Burcu Nedir? 

1997 tarihinde doğan güzel oyuncu Afra Saraçoğlu, bir yay burcu kadınıdır. 

Afra Saraçoğlu’nun Boyu ve Kilosu Kaçtır? 

Hem güzelliği hem de üstün oyunculuk yetenekleri ile hemen hemen herkes tarafından beğenilen Afra Saraçoğlu’nun düzgün fiziği de dikkatleri üzerine çekiyor. Boyu 1,70 olan güzel oyuncu Afra Saraçoğlu’nun kilosu ise 48’dir. 

Afra Saraçoğlu’nun Sevgilisi Var mı? 

Kariyerinde emin adımlar ile ilerleyen güzel oyuncu Afra Saraçoğlu’nun özel hayatı da oldukça merak ediliyor. Güzel oyuncu Afra Saraçoğlu, 2018 senesinden beri kendisi gibi oyuncu olan Mert Yazıcıoğlu ile aşk yaşıyor. 2018 senesinde beraber “İyi Oyun” adlı sinema filminde rol alan Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu sosyal medya hesaplarında sık sık beraber oldukları fotoğrafları paylaşıyorlar. Uzun zamandır beraber olan Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu çiftinin sevenleri ise onlardan bir evlilik haberi bekliyorlar. 

Afra Saraçoğlu Estetikli mi? 

Güzelliği ile geniş kitleler tarafından takip edilen başarılı oyuncu Afra Saraçoğlu’nun hakkında en çok merak edilen bir diğer konu ise yüzünde herhangi bir estetik işlemin olup olmadığıdır. Afra Saraçoğlu’nun takipçileri sık sık ona yüz hatlarının değiştiğini ve estetik olduğunu söylese de güzel oyuncu Afra Saraçoğlu bu iddiaların doğru olmadığını, sadece yaş aldıkça yüzünün oturduğunu dile getiriyor. Afra Saraçoğlu’nun bu iddiaları üzerine sosyal medyadaki insanlar geçmiş dönem fotoğrafları ile şimdiki fotoğraflarını karşılaştırınca, yüz hatlarında belirgin değişiklikler olduğunu öne sürüyor. 

Afra Saraçoğlu’nun Mesleği Nedir? 

Üniversite eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat okuyarak tamamlayan Afra Saraçoğlu, Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 

Afra Saraçoğlu’nun Yer Aldığı Diziler 

Güzel oyuncu Afra Saraçoğlu’nun yer aldığı dizileri şu şekilde sıralayabiliriz: 

2017-2018 / Fazilet Hanım ve Kızları (Ece Çamkıran) 

2019 / Kardeş Çocukları (Hayat Çetin) 

2020 / Öğretmen (Gizem Bozkurt) 

2021 / Yeşilçam (Tülin Saygı) 

2022 / Yalı Çapkını (Seyran) (Yakında) 

Afra Saraçoğlu’nun Yer Aldığı Filmler 

2016 senesinde çıkış yapan başarılı oyuncu Afra Saraçoğlu’nun yer aldığı sinema filmlerini şu şekilde sıralayabiliriz: 

2016 / İkinci Şans (Çiçek) 

2017 / Kötü Çocuk (Kayla) 

2018 / İyi Oyun (Ada) 

2018 / Aşk Bu mu? (Gülüm) 

Afra Saraçoğlu’nun Instagram Adresi Nedir? 

Sevgilisi Mert Yazıcıoğlu ile sık sık fotoğraflarını paylaşan Afra Saraçoğlu, Instagram hesabını aktif bir şekilde kullanıyor. 4,4 M takipçi olan ve 277 gönderisi bulunan güzel oyuncu Afra Saraçoğlu’nun Instagram hesabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu