Ahmet Apa seviye 9 diyet listesi
Diyet

Ahmet Apa seviye 9 diyet listesi

Ahmet Apa seviye 9 yaşam boyu beslenme nedir? Ahmet Apa seviye 9 beslenme listesi nasıl olmalıdır? Kilo verdiren Ahmet Apa diyeti son seviye nasıl uygulanır? Ahmet Apa seviye 9 yasakları ve kuralları nelerdir? İşte Ahmet Apa diyetinin son seviyesi hakkında ayrıntılar…

Ahmet Apa seviye 9

Ahmet Apa seviye 9 nedir?

Ahmet Apa seviye 9, bu diyetin son seviyesidir. Yaşam boyu beslenme planı olarak da geçen bu seviye, ilk 8 seviyeyi başarılı bir şekilde tamamlayan kişiler içindir. Direkt olarak 9. Seviyeden başlanması uygun değildir ve başlansa bile herhangi bir fayda sağlamayacağı söylenir. Bu nedenle de Ahmet Apa diyetinin 9. seviyesi için 8. Seviyenin 40 günlük programını uygulayıp bitirmiş olmak gerekir.

Ahmet Apa seviye 9 diyetinin herhangi bir uygulanış süresi yoktur. Bunun aksine hayatın tamamında uygulanması gereken kuralları kapsar. Ahmet Apa ilk 8 seviyede, yeterli miktarda kilo kaybı yaşanır. Doğru bir şekilde bu seviyeler tamamlandığında ideal kiloya ulaşılır. Ancak daha sonrasında sağlıksız ve düzensiz beslenilirse yeniden kilo alımı söz konusu olabilir. Bu nedenle de diyet sonrası da beslenmeye dikkat etmeye devam edilmelidir.

Ahmet Apa diyeti son seviyesi, daha az yasakla birlikte belirli kısıtlamaları olan beslenme programıdır. Diğer seviyelerdeki gibi belirli bir başlangıç ve bitiş süresi yoktur. 8. Seviyeyi tamamlayan kişiler, Ahmet Apa diyetinin kurallarını yaşam boyu beslenme düzeni olarak ayarlayarak 9. Seviyeye geçmiş olur. 9. Seviye, bu diyetin son seviyesidir.

Ahmet Apa diyet kuralları

Ahmet Apa seviye 9 kuralları

Ahmet Apa 9. Seviyeyi yaşamın tamamına uyarlamak gerekir. İlk 8 seviyede verilen kiloları geri almamak için bunun çok önemli olduğu ifade edilmiştir. Yani yine temel yasaklar ve kurallar yaşam boyu geçerlidir. Bu kuralları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yemeklerle birlikte meyve suyu ya da su içilmemelidir.
  • Yemeklerden yarım saat önceden sonra ve yemek yedikten iki saat önce, sıvı alımı durdurulmalıdır.
  • Her türlü paketli gıdanın ve rafine şekerin tüketimi durdurulmalıdır.
  • Yeşil çay, doğal meyve suları, şekersiz kahve tüketilebilir.
  • Kan grubuna uygun olarak beslenilmelidir.
  • Yeşil salata, yumurta, karbonhidrat, yoğurt, çavdar unu gibi sağlıklı ürünlerle beslenilmelidir.
  • Porsiyonlara dikkat edilmelidir.

Ahmet Apa diyetinin temel kuralları, 9. Seviye için de geçerlidir. Bu nedenle 8 seviye boyunca öğrenilen ve uygulanan kuralları devam ettirmekte yarar vardır.

seviye 9 tablosu

Ahmet Apa 9. Seviye tablosu

Ahmet Apa diyetinde örnek menü ve tablo planlanmamıştır. Çünkü diğer seviyeler gibi belirli bir uygulanış süresi ya da oruç bulunmaz. Bu nedenle de kan grubuna uygun olarak beslenme planlanmalıdır. Kan grubuna uygun olarak, vücudun ihtiyaç duyduğu besinler tüketilmelidir.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!