Üç Kuruş dizisinin Konyalı’sı Alişan Uğur kimdir?
Magazin

Üç Kuruş dizisinin Konyalı’sı Alişan Uğur kimdir?

Instagram’a attığı pozlar ile hayran kitlesinin beğenisini toplamayı başaran oyuncu Alişan Uğur, Üç Kuruş dizisinde Konyalı karakterine hayat verecek. Yakışıklılığı ile genç kızların gönlünü çalmayı başardı. Bununlada kalmayan sempatik oyuncu oyunculuğa da adım atarak, izleyenlerden de bir hayli beğeni topladı. Adının iyice duyulması ile birlikte akıllarda Alişan Uğur kimdir, kaç yaşında, babası kim? soruları oluştu.

Üç Kuruş dizisinin Konyalı'sı Alişan Uğur kimdir?

MFÖ grubunun ‘Ö’sü olan Özkan Uğur ve yönetmen Aysun Aslan’ın oğlu Alişan Uğur 1996 yılında dünyaya geldi. Gazete Vatan’ın haberine göre  “Öyle bir ailede doğdum ki; babam müzisyen, annem de koreograf. Ev, hep sanat doluydu. O yüzden benden matematik profesörü olmam beklenmemeliydi.” sözlerinde bulunan başarılı oyuncu, aynı zamanda babası gibi sanatla ilgileniyor. Henüz 14 yaşında iken ilk oyunculuk eğitimini alan sempatik oyuncu, İngiltere’de Arts Educational Schools London’da eğitim hayatını sürdürdü. Burada müzik teknolojileri ve medya dersleri üzerine eğitimler aldı. Lise bölümü’nde eğitim alan ilk Türk isim olmayı başardı. Aynı zamanda Royal Acedemy of Dramatic Art’da da 6 ay eğitim gördü. 

8 yaşında iken piyano ile tanışan Alişan Uğur, hayatına müzik kariyerinin yanı sıra oyunculukta da devam etmiştir. Karakomik Filmler’de İngiliz Rich karakterine hayat vermiş ve bir hayli beğeni topladı. Daha sonrasında 14 bölüm boyunca senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’un yazdığı Hekimoğlu dizisinde Efe karakterini canlandırdı. Şimdilerde ise Üç Kuruş dizisinde Konyalı karakterine hayat vermeye hazırlanıyor.

2011 – 2012 eğitim yılında hem yazıp hem de yönettiği ilk ve ikinci filmleriyle Shorts Film Festival’inde finale kalmayı hak kazanan başarılı oyuncu, Colin Firth ve Simon Curtis’ten ‘Evet!’ oylarını almayı başarmıştı.

Alişan Uğur Instagram

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!