Aloe vera ile cilt bakımı nasıl yapılır? Aloe vera ile yapılan cilt bakımı maskeleri

Yüzyıllardır bir çok alanda aloe vera bitkisinin kullanıldığını biliyor muydunuz? Bilmeyen insanların aklında ki soru ”Aloe vera ne işe yarar?” Hint kadınları tarafından da güzellik malzemesi olarak kullanılan Aloe vera cilt bakımı için kullanılıyor. Cildinizi ışıl ışıl yapmanın yanı sıra gözeneklerinizin küçüklemesine de yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra aloe vera cilt lekeleri için birebirdir. Yapmanız gereken sadece cilt tipinize göre cildinizde bekletmektir. Birçok faydası bulunan aloe veranın en etkili faydasından bahsetmezsek olmaz. Aloe vera cilt çatlakları içinde birebirdir. Doğum sonrası oluşan çatlaklarınız, ani kilo vermenizde oluşan çatlaklarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

Peki sizler şimdi aoe vera bitkisi ile tanışmaya hazır mısınız? Aleo vera maskeleri ile cildinize ışıltılar katabilirsiniz. Bunun yanı sıra aloe veranın faydalarını öğrenip, aloe veranın cilde yan etkileri hakkındada bilgi sahibi olabilirsiniz. Ölümsüz bitkisi olarak bilinen aloe vera bitkisinin suyu bile vücudunuza oldukça fayda sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir: Çatlayan dudaklar nasıl iyileşir? Dudak çatlağı için evde bakım yöntemleri

İçindekiler

Aloe vera bitkisi nedir? Aloe vera bitkisi nerede yetişir?

Aloe vera adı, Arapça “parlayan acı madde” anlamına gelen “Alloeh” kelimesinden, vera ise “gerçek” anlamına gelen Latince “vera” kelimesinden türetilmiştir. Aloe vera araştırmalara göre en eski MÖ 16. yüzyılzdan kalma Ebers Papirüsünden (Mısır tıbbi kaydı) alınmıştır. Eski mısırda yapılan araştırmalarda aloe vera bitkisinin adını ‘’Ölümsüzlük bitkisi.’’ olarak adlandırdılar. Bir çok ülkede tedavi ve güzellik amaçlı kullanılmaktadır. Meksika, Japonya, Çin, Mısır…

Aloe vera, Afrika’nın kurak bölgelerinde yetişmektedir. Asphodelaceae (Liliaceae) ailesine aittir. Aynı zamanda aloe veranın bir çok kullanım alanı mevcuttur.

 • Bitkisel ilaçların içerisinde
 • Besin takviyelerinde
 • Gıda tatlandırıcılarında
 • Makyaj malzemelerinin içerisinde

Son zamanlarda daha da popüler hale gelen Aleo Vera bitkisi, halk ağzında ‘Tıbbi Sarısabr’’ olarakta geçmektedir. Tıbbi Sarısabr bitkisi kısa çaplı çalı şeklinde olup, yaprakları sulu ve diktir. İçerisinde 12 çeşit vitamin, kalsiyum, demir, potasyum gibi toplam 20 farklı mineral ve alanine, arginine gibi adını pek bilmediğimiz ama vücudumuz için oldukça faydalı olan 18 farklı aminoasit olduğu söyleniyor.

Aloe vera ciltte ne işe yarar?

Aloe vera, içeridiği çeşitli vitaminler ve mineraller sayesinde cilt dostudur. Cildinizde oluşan güneş lekelerinin en büyük savaşçısıdır. Bunun yanı sıra cildinizi nemlendirerek, cilt tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur. Aloe verada maksimum etki görebilmek için cildinizi tanımanız oldukça önemlidir. Cildinizi tanıdığınızda ve aloe vera kullandığınızda kollajenide desteklemektedir. Buda cildinizin gergin ve parlak olmasına yardımcı olacaktır.

Aloe vera bitkisi

Aloe vera faydaları nelerdir?

 • C vitaminin bir diğer etkisi yarların hızlı tedavi etmesidir.Aloe vera bitkisinin içerisinde de bol miktarda C vitamini bulunmaktadır.
 • İçerisinde bulundurduğu E vitamini ve selenyum sayesinde ciltte oluşan kırışıklıkları önler. 
 • Kozmetik ürünlerindede yer alan aloe vera; nemlendirici, makyaj temizleyici, fondötenden önce kullanılmaktadır.
 • Folik asit sayesinde diyabetli hastalar için oldukça yararlıdır.
 • B12, selenyum ve magnezyum sayesinde aloe vera suyu bağırsak florasını düzenlemeye yardımcı olur.
 • 2013 yılında 33 IBS hastası üzerinde bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Bunun sonucunda IBS rahatsızlıklarını büyük oranda düşürmeyi desteklediği kanısına varılmıştır.
 • Bir grup meraklı araştırmacı 300 sağlıklı insan üzerinde bir çalışma gerçekleştirdi. Bir grup, %100 saf aloe vera suyu ile ağızlarını çalkalarken; bir grup, klorheksidin (ağız çalkalama suyu maddesi) kullanmıştır. Çalışmanın üzerinden 4 günün geçmesi ile aloe vera bitkisinin klorheksidin maddesine göre daha etkili olduğu ortaya çıkmıştır.
 • Bir başka deneyde ise bir grup insan üzerinde 15 ila 30 günlük bir çalışma gerçekleştirmiştir. Çalışma ağız çalkalama çalışmasıdır. Bu seferki çalışmanın sonucunda ağızdaki plağı arttıran Streptococcus mutansve Candida albicans’ı ortadan kaldırmada etkilidir.
 • 2009 yılında bir grup meraklı araştırmacı 45 yaş üzerindeki 30 kadının üzerinde bir çalışma gerçekleştirmiştir. Ağız yolu ile aloe vera jeli almak, vücuttaki kolajen üretimini desteklediğini ve ortalama 3 ay sürede cilt elastikliğini geliştirdiği saptanmıştır.
 • Yine bir araştırmada sürekli olarak ağız ülseri olan bir grup insanda 7 günlük bir çalışma gerçekleştiriliyor. Çalışma sonucunda sorunlu bölgeye uygulanan aloe vera bandı ülserlerin boyutunun ciddi oranda küçülttüğü kanısına varılmıştır.
 • C vitamini sayesinde uçuk tedavisindede kullanılmaktadır.
 • İçerisinde polisakkaritler ve gibberenllinler ile sivilcelerin önüne geçmektedir.
 • Kalsiyum, bakır, krom ve daha bir çok mineral ve vitaminler içermektedir.

Aloe vera cilde sürmenin faydaları

Aloe vera bitkisini cildinize uygularken seyreltilmesi önerilmektedir. Nitekim seyreltilmediği halde cildinizde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Cildinizi nemlendirmek, yanıkları hızlı tedavi etmek, kollajen üretimini desteklemek gibi birçok faydaları mevcuttur. Cilt tipinizi tanımanız maksimum fayda sağlaması için oldukça önemlidir.

Aloe vera yüze sürmenin faydaları

 • Yüzde oluşan akne ve sivilceleri tedavi eder. Aynı zamanda sivilce oluşumunun önüne geçmektedir.
 • Yüzünüzde oluşan, yaşlanma belirtileriyle savaşır.
 • Kesik, yanık ve yaraları tedavi edici niteliktedir.
 • Böcek ve sinek ısırıklarına şifadır.
 • Kuru ve normal ciltler için nemlendirici özelliktedir.
 • Cilt tonunuzu eşitler.

Aloe vera suyu içmenin faydaları

Aloe vera bitkisini cilde sürmenin yanı sıra suyuda oldukça faydalıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kalp dostudur.  Aloe veranın jelini çıkarttıktan sonra suyun altında yıkayın. Daha sonra mikserden geçirerek damak zevkinize göre su ekleyin. Tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz.

Aloe veranın saça faydaları

Aloe vera içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saçlarınıza dolgunluk vereceği gibi aynı zamanda parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Saçlarınıza kalkan görevi görerek kırılmasının önüne geçecektir. Ayrıca saç diplerine masaj ile yedirmeniz saçlarınızın güçlü uzamasını destekleyecektir. 

Aloe vera cilde faydaları İbrahim Saraçoğlu

2000’li yılların başlarında Türkiye de tanınmaya başlayan Aloe vera bitkisi; cilt hastalıkları, kansere iyi geldiğinden bahsetmiştir. Gerçek adı Sarısabır olan Aloe vera bitkisini direkt olarak cilde uygulamayı uygun bulmamıştır. Ciltten alerjenik etki göstermesinden dolayı seyreltilmesi gerektiğinden bahsetmiştir. İbrahim Saraçoğlu’nun aloe vera bitkisi ile ilgili videosunu buraya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Aloe vera faydaları Suna Dumankaya

Aloe veranın cilt yanıklarına oldukça faydasının bulunduğunu söyleyen Suna Dumankaya, aynı zamanda zeytinyağ ile karıştırdığınız da mükemmel bir etki oluşacağından bahsetmektedir. Suna Dumankaya’nın aloe vera ile yapmış olduğu nemlendirici etkili doğal yüz kremi için buraya tıklayınız..

Aloe vera cilde faydaları Şems Arslan

Şems Arslan birbirinden güçlü tarifleri ile adeta cildinizi baştan yaratıyor. Aloe vera mucizesinide maskelerine ilave etmeyi unutmamış. Bunun için biraz hindistan cevizi yağını ve aloe verayı karıştırıp 20 dakika cildinizde bekletmeniz yeterli olacaktır.

Aloe vera bitkisi faydaları

İlginizi çekebilir: Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır? Kıvırcık saçlara bakım yapmanın püf noktaları

Aloe vera cilde yan etkileri var mı? 

Bazı ciltlerde alerjik reaksiyonlara yol açmaktadır. Cilt üzerinde yanma, kızarma ve kaşıntı etkileri gözlemlenmektedir. Ağır yanık ve cerrahi yanık olarak bilinen cilt problemleri için kullanımda, iyileşme sürecini uzatmasıyla bilinmektedir. Cildinizde fazla tutmanızda istenmeyen etkiler yaratabilmektedir. Cilt tipinize göre uygulama yapmanız oldukça önemlidir.

Aloe vera jeli faydaları

Aloe vera cilde zararları

Bazı cilt tiplerinde alerjik reaksiyona yol açmaktadır. Bu tarz bir durum ile karşılaşırsanız derhal duru su ile bölgeyi arındırmanız gerekmektedir. Ağır yanık ve cerrahi yanık olarak bilinen cilt problemleri için kullanımda, iyileşme sürecini uzatmasından dolayı önerilmemektedir.

Aloe vera cilde nasıl uygulanır?

Aloe vera saçlara faydası olduğu gibi cilt üzerindede oldukça etkilidir. Cildinize uygulamadan önce ellerinizi yıkamayı unutmayınız. Aloe verayı direkt olarak cilde uygulamak cildinizin yanmasını sağlayabilir. 1 saat önceden kestiğiniz aloe vera bitkisini dik bir şekilde bir peçete üzerinde bekletiniz. Böylece şeffaf sıvısı akacaktır. Daha sonra cilt tipinize uygun olarak çeşitli malzemeler ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. 10 dakikadan fazla ciltte bekletmek cilt kuruluğuna neden olabilmektedir. Herhangi bir tepki oluşursa cildinizi ılık bol su ile yıkayınız.

Aloe vera yüz bakımı

Aloe vera ile yüz bakımı nasıl yapılır?

Cilt tipinize göre aloe verayı çeşitli yöntemler ile kullanabilirsiniz. İsterseniz içerisine en sevdiğiniz yağları katıp krem şeklinde kullanabilirsiniz. İsterseniz yoğurt ve salatalık suyu ilave ederek maske şeklinde kullanabilirsiniz. İsterseniz içerisine biraz kahve telvesi ve zeytinyağı ekleyerek peeling şeklinde kullanabilirsiniz. Bunları yaparken cilt tipinizi tanımak oldukça önemlidir. Aksi halde cilt bariyerinize zarar verebilirsiniz. Yapacağınız yöntemi cildinizde en fazla 10 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Aksi durumda cildinizde kuruluk yaratabilir.

Aloe vera cilt bakımı

Aloe vera cilt bakımı için nasıl kullanılır?

Aloe vera bitkisine günümüzde artık ulaşmak çok kolaydır. Peki bu kolaylığın yanı sıra aloe vera her cilde uygun mudur? Aloe vera bitkisi her cilt tipine uydurabilen bir bitkidir. Cildinizi tanıdıktan sonra rahatlıkla aloe vera bitkisini cilt bakımınıza dahil edebilirsiniz. İşlemlerden önce ellerinizi yıkamayı ve aloe vera bitkisinin sarı sıvısını akıtmayı unutmayınız.

Aloe vera cilt lekeleri için nasıl kullanılır?

Cilt lekeleriniz artık rahatsız edecek boyuta geldiyse aloe vera ile cilt lekerinize savaş açabilirsiniz. İşleme başlamadan önce ellerinizi yıkamayı unutmayın. Bunun için cildinize uygun büyüklükte bir yaprak aloe vera, 1 yemek kaşığı kuşburnu tohumu yağı ve son olarak limon yağını homojen olacak şekilde karıştırıyoruz. Uyumadan önce ve cilt temizliğinizden sonra cildinize dairesel haretkerle yedirin. Sabah yüzünüzü ılık bir su ile yıkayabilirsiniz.

Aloe vera hassas cilt için nasıl kullanılır?

Hassas ciltler için aloe vera oldukça dikkatli kullanılmalıdır. 5 dakikadan fazla bekletmeyiniz. Su ile seyrelttiğiniz aloe verayı haftada 1 cildinize uygulayabilirsiniz. Uyumadan önce ve cilt temizliğinizden sonra cildinize dairesel haretkerle yedirin. İşlemden önce ellerinizi yıkamayı unutmayınız.

Aloe vera kuru cilt için nasıl kullanılır?

Kuru ciltlerinde aloe vera jelinden faydalanabileceğini biliyor muydunuz? Bunun için malzemeler oldukça basit. İşleme başlamadan önce ellerinizi yıkamayı unutmayın. Cildinize uygun büyüklükte bir yaprak aloe vera, 1 yemek kaşığı yoğurt, 3 kaşık salatalık suyu. Malzemelerin hepsini homojen şekilde karıştırdıktan sonra temizlenmiş yüzünüzde 10- 15 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayınız.

Aloe vera yağlı cilt için nasıl kullanılır?

Yağlı ciltler için aloe vera kurtarıcı olmaktadır. İşleme başlamadan önce ellerinizi yıkamayı unutmayın. Cildinize uygun bir aloe vera yaprağı ile nane yağını karıştırınız ve temizlenmiş cildinize dairesel hareketler ile uygulayın. Daha sonra ılık su ile durulamayı unutmayınız.

Aloe vera karma cilt için nasıl kullanılır?

Aloe vera, tüm ciltler için bir tarifi varken karma ciltleride es geçmemiştir. İşlemden önce ellerinizi yıkamayı unutmayınız. Öncelikle bir karıştırıcının içerisine saçınıza yeticek kadar aloe vera yaprağı, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi ve ortalama yarım limonu karıştırıcıdan geçiriyoruz. Önceden temizlemiş olduğumuz cildimize yedirdikten sonra 15 dakika bekletip ılık su ile yıkıyoruz.

Aloe vera cilt beyazlatma

İlginizi çekebilir: Karın çatlakları nasıl geçer? Karın çatlaklarından kurtulmanın yolları

Aloe vera ile cilt beyazlatma nasıl yapılır?

Beyaz ten trendi çıktığından beri herkesin aklında ”Aloe vera cilt beyazlatır mı?” sorusu oluştu. Buna cevabımız evet olacaktır. Ortalama 2 hafta boyunca hergün cildinize uygulayacağınız aloe vera bitkisi cilt renginizi eşitleyerek beyazlatmaya yardımcı olacaktır.

Aloe vera ile evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Aloe vera bitkisini evde cildinize pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Peeling, maske, krem olarak çeşitli yollar ile uygulayabilirsiniz. Cildinize gerekli olan şeyi aloe vera bitkisi ile verebilirsiniz. Maskeyi haftada 1, peelingi haftada 1 ve kremi hergün kullanabilirsiniz.

Aloe vera cilt kremi nasıl yapılır?

Aloe vera ile cilt kremi yapması oldukça pratiktir. Bir tane aleo vera bitkisini cildinize yetecek kadar kesiniz. Sarı sıvının akması için bardağın içerisine dik bir şekilde koyun. Ortalama olarak 15-20 dakika içerisinde sarı sıvı akmış olacaktır. Bitkiyi yıkadıktan sonra içerisinden jelini çıkartın. Daha sonra pürüzsüzlük elde etmek için karıştırıcıdan geçiriniz. İçerisine; jojoba yağı, E vitamini ekliyoruz ve bütün malzemeler homojen olacak şekilde karıştırıp 1 gün buzdolabında bekletiniz. Daha sonra cildinize hergün uygulayabilirsiniz.

Aloe vera cilt maskeleri

Aloe vera ile yapılabilen cilt maskeleri

Aloe vera ile her cilt tipine uygun maskeler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Cildiniz kuru, karma veya yağlı ise birbirinden güzel ve bir o kadarda etkili maskelerimizi sizler için derledik. Cilt hassasiyetinize göre haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Kuru ciltler için Aloe vera maskeleri

Aloe vera bitkisi kuru ciltler için oldukça etkili bir bitkidir. İçerdiği vitaminler ile cildinizi neme doyuracaktır.

Kuru ciltler için salatalık, yoğurt ve aloe vera maskesi

Kuru cildinize hem doygunluk verecek hemde gerdirecek bir maske ile tanışmaya hazır mısınız? Salatalığın gençleştirici özelliği, aloe veranın neme doyurması ve yoğurtdun cildi gerginleşmesi bir arada buluşuyor.

Malzemeler:

 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 4 yemek kaşığı aloe vera jeli
 • 6 yemek kaşığı salatalık suyu

Uygulanışı:

Bir kap içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt, 4 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 6 yemek kaşığı salatalık suyunu ekleyerek, karıştırınız. Birbirleriyle özdeşleşen bu karışımı ilk önce el bileğinizin iç kısmında deneyerek 10 dakika bekleyiniz. Eğer hiçbir reaksiyon göstermezse, yüzünüze uygulamaya geçebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı göz ve göz çevresi dışında bütün yüzünüze nazikçe sürünüz. Ortalama 20 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla durulayınız. Aloe vera içeren maskemiz haftada en fazla 3 kullanım için uygundur.

Kuru ciltler için aloe vera ve badem yağı 

Cildiniz kuru ise mükemmel bir aloe vera ve badem yağı maskesi ile karşınızdayız.

Malzemeler:

 • Badem yağı
 • Aloe vera

Uygulanışı:

Saçınızı yeticek miktarda aloe vera jeli ve 10 damla badem yağını bir kapta karıştırarak, temizlenmiş cildinize uygulayınız. Daha sonra durulamayı ihmal etmeyin.

Yağlı ciltler için Aloe vera maskeleri

Yağlı ciltler için aloe vera bir mucizedir. Bu mucizeden sizde yararlanmak ister misiniz?

Yağlı ciltler için nane yağı ve aloe vera

Nane yağının ferahlatıcı hissi aloe vera ile buluşunda ortaya harika bir yağlı ciltler için maske çıkmaktadır.

Malzemeler:

 • Nane yağı
 • Aloe vera

Uygulanışı:

Saçınızı yeticek miktarda aloe vera jeli ve 10 damla nane yağını bir kapta karıştırarak, temizlenmiş cildinize uygulayınız. Daha sonra durulamayı ihmal etmeyin.

Yağlı ciltler için aloe vera ve bal

Aloe veranın nemlendirici etkisi ve balın cilt güzelleştirmesi bir araya gelerek yağlı ciltler için harika bir maske oraya çıkmaktadır. Denemeye hazır mısınız?

Malzemeler

 • Alove vera
 • Bal

Uygulanışı

Saçınızı yeticek miktarda aloe vera jeli ve biraz balı homojen kıvama gelene kadar karıştırıyoruz ve temizlenmiş cildinize uygulayınız. Ortalama 20 dakika bekletin. Daha sonra durulamayı ihmal etmeyin.

Hassas ciltler için Aloe vera maskeleri

Hassas cilttler için aloe verayı oldukça dikkatli kullanmak önem arz etmektedir. Bizde sizlerin hassas ciltlerini düşünerek bir kaç maske derledik.

Hassas ciltler için bal, zeytin yağı ve aloe vera maskesi

Bal cildinizde antioksidanlık yaratacağı gibi, aloe vera nemlendirecek ve zeytinyağı besleyecek. Bu kadar mucizenin tek bir maskede buluşması sizcede harika değil mi?

Malzemeler:

 • Bal
 • Zeytinyağı
 • Aloe vera

Uygulanışı:

Saçınızı yeticek miktarda aloe vera jeli, biraz bal ve 10 damla zeytinyağını bir kapta karıştırarak, temizlenmiş cildinize uygulayınız. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra, durulamayı ihmal etmeyin.

Karma ciltler için Aloe vera maskeleri

Cildiniz karma ise, aloe vera imdadınıza yetişmektedir. Cildiniz için oldukça pratik ve bir o kadarda kolay tarfiler mevcuttur.

Karma ciltler için zeytinyağı, yoğurt ve aloe vera maskesi

Yoğurdun gençleştirici etkisi ve zeytin yağının beslenme etkisi birleşiyor ve aloe vera ilede mükemmel bir maske elde ediyoruz.

Malzemeler:

 • Zeytinyağı
 • Yoğurt
 • Aloe vera

Uygulanışı:

Bütün malzemeleri homojen bir şekilde karıştırdıktan sonra 20 dakika yüzünüzde bekletiniz. Daha sonra yıkayınız.

Karma ciltler için jojoba yağı ve aloe vera maskesi

Jojoba yağı ve aloe vera ile daha önce hiç denemediğiniz bir maske ile karışınızdayız.

Malzemeler

 • Jojoba yağı
 • Aloe vera

Uygulanışı

Bir kapta jojoba yağını ve aloe verayı karıştırınız. Temizlenmiş cildinize dairesel şekilde uygulayınız. Daha sonra ılık bir su ile cildinizi durulayınız.

Tüm ciltler için Aloe vera maskeleri

Hem hassas hem de yağlı ciltlerin uygulayabileceği harika maskeler ile karşınızdayız. Denemeye hazır mısınız?

Tüm ciltler için Aloe vera maskesi

Her cilt tipi için aloe vera maskesini uygulayacağınız gibi, tüm ciltler için uygulayacağınız bir maskede mevcuttur. Denemeye hazır mısınız?

Malzemeler

 • Bal
 • Gül suyu
 • Aloe vera

Uygulanışı

Bal, aloe vera ve gül suyunu bir kapta homojen olacak şekilde karıştırıyoruz. Daha sonra temizlenmiş cildimize maskemizi uyguluyoruz. 10 dakika bekletiyoruz. Daha sonra yıkayınız.

Cilt tonunu eşitleyen aloe vera maskesi

Cilt tonunuzu eşitlemeyi kolaylaştıracak bir maske ile karşınızdayız. Hemen deneyerek sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.

Cilt tonunu eşitlemek için gül suyu ve aloe vera

Aleo veranın nemlendirici etkisi ve gül suyunun temizleyici etkisi ile cilt tonunuz hiç olmadığı kadar hızlı eşitlenecek.

Malzemeler:

 • Gül suyu
 • Aloe vera

Uygulanışı:

Bir kapta gül suyu ve aloe vera jelini karıştırınız. Daha sonra temizlenmiş cildinize maskeyi yedirin. 20 dakika sonra cildinizden maskeyi arındırın.

Canlandıran aleo vera maskesi

Aloe vera ile cildinizi canlandırmaya ne dersiniz? 

Canlandıran mango, limon ve aloe vera maskesi

Mangoyu cilt maskenizde kullanmayı hiç düşündünüz mü? Canlandıran bir maske ile karşınızdayız.

Malzemeler:

 • Mango
 • 1 kaşık limon suyu
 • Aloe vera

Uygulanışı:

Bütün malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra temizlenmiş cildinize dairesel hareketlerle yediriniz. 10 dakika beklettikten  sonra cildinizi durulamayı unutmayın.

Aloe vera içeren cilt bakımı ürünleri

 • Avon Care Aloe Vera ve E Vitamini Vücut Losyonu
 • Bee Beauty Aloe Vera Jel
 • Oriflame Love Nature Aloe Vera Özlü Jel Krem
 • HBMIC Aloe Vera Özlü Kağıt Yüz Maskesi
 • Proraso Aloe Vera ve E Vitaminli Tıraş Sonrası Balsamı
 • Johnson’s Baby Aloe Vera’lı Bebek Yağı
 • Farmasi Aloe Vera Güneş Sonrası Losyon
 • Nivea Aloe Vera Vücut Losyonu
 • Gülçiçek Aloe Vera Katkılı ve E vitaminli Gül Kremi
 • Benri Güneş Sonrası Serinletici Jel Aloe Vera
 • Vaseline Aloe Yumuşatıcı Dudak Kremi
 • Peter Thomas Roth Aloe Vera İçeren Ferahlatıcı Tonik
 • Urban Care Saf Hindistan Cevizi Yağı & Aloe Vera Renk Koruyucu Saç Bakım Kremi
 • Talya Bitkisel Aloe Vera Jeli
 • Sante Avokado Yağı ve Aloe Vera Yorgunluk Giderici Organik Jel Yüz Maskesi
 • Nivea Aloe Vera Dudak Peelingi
 • Huncalife Aloe Vera Şampuan
 • Duru Hydro Pure Aloe Vera Duş Jeli
 • Arifoğlu Organik Aloe Vera Jel
 • LR Aloe Vera Konsantre Krem
 • Nivea Naturally Good Organik Aloe Vera İçeren Gündüz Bakım
 • Evoluderm Aloe Vera Özlü Yüz Peelingi
 • Urtekrem Aloe Vera Özlü Şampuan