Among Us Görünmez İsim Yapma (PC ve Mobil)

Among Us görünmez isim yapma işleminin nasıl yapılacağını sizler için bu yazımızda anlatıyoruz. Among Us oyunu 15 Haziran 2018’de Amerikan oyun stüdyosu İnnerSloth tarafından geliştirilerek piyasaya sürüldüğünde ilk olarak pek fazla ilgi görememiştir. Daha sonra Twitch ve Youtube kullanıcılarının bu oyunu tanıtmasıyla daha fazla rağbet görerek birçok kullanıcıya ulaşmıştır. Oyun uzayda geçmekte olup en az 4 en fazla 10 kişi ile oynanmaktadır.

Among Us oyununda iki farklı grup vardır. Bu gruplardan biri ‘impostar’ diğeri ise crewmate’tir.  Oyun ilk başladığı zaman iki gruptan hangisine katılabileceğinizi oyun belirler. Crewmate grubuna dahil olursanız sizin için oluşturulan görevleri yapmanız ve bunları yaparken de diğer oyuncular tarafından öldürülmemeniz gerekir. Eğer ‘İmpostor’ grubunda iseniz amaç; crewmate üyelerini öldürmektir.

Among Us Oyun Hikayesi

Among Us oyununun aslında kısa bir hikayesi bulunuyor. Bir grup astronot; uzayda bulunan bir gezegene örnek almak ve araştırmak için gidiyorlar. Oyunda bulunan ilk haritada astronotlar uzay mekiğinde bulunmaktadırlar. İkinci haritada ise astronotlar o gezegene iniş yaparak örnek toplama işlerini gerçekleştiriyorlar. Bulunan üçüncü haritada ise astronotlar ile iletişimi sağlayan kule bulunmaktadır. Hikayeyi tamamlayan kısım da bu haritada yer alır. Aslında astronotlardan birinin içine yaratık girerek crewmate üyelerini öldürmeye çalışmaktadır. Crewmate üyeleri ise katili bulmaya çalışmaktadırlar.

Among Us oyunu; iki boyutlu bilim kurgu oyunudur ve astronotların yalan dolu yolculuklarını konu alır. Bilgisayardan ve mobilden aynı sunuculara erişebiliyorsunuz. Bilgisayardan oynayacaksanız WASD tuşlarını, mobilden oynayacaksanız dokunmatik joystick kullanarak devam edebiliyorsunuz. İki boyutlu olduğu için rahatlıkla oynanabilen bir arayüze sahip. Bu oyunda kendinizi diğer oyunculardan gizleyebilirsiniz.  O nedenle sizlere Among Us görünmez isim yapma konusunda bazı bilgiler aktaracağız.

Mobilden Oynayanlar İçin Among Us Görünmez İsim Yapma

Aşağıda belirtilen adımları sırasıyla gerçekleştirirseniz; isminiz görünmez olacaktır.

 1.  İlk olarak oyuna giriş yapın.
 2. Oyunda bulunan isim yazma yerine gelin.
 3. Karşınıza çıkan ekrana isim yazın
 4. Tırnak işaretleri arasında birkaç boşluk bırakın.
 5. Tırnak işaretlerinin arasındaki boşluğu kopyalayıp isim yazma yerine yapıştırın.

Böylece Among Us; boşlukları bir karaktermiş gibi algılayacak ve oyuna isimsiz olarak devam edebileceksiniz. Bu sayede Among Us görünmez isim yapma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Among Us İçin Bilgisayarda Görünmez İsim Yapma

Bilgisayarda Among Us oyununu oynarken görünmez isim yapmak; mobilden farklıdır.  Adımları sırasıyla takip ederseniz isminizi görünmez yapabilirsiniz.

 • Windows Başlat tuşunun yanındaki boşluğa ‘Çalıştır’ yazın.
 • Karşınıza çıkan pencereye %appdata% yazın.
 • Yukarıda bulunan Appdata ve Roaming yazan kısımdan Appdata’ya tıklayın.
 • Daha sonra ise LocalLow’a tıklayın.
 • Bundan sonra ise Innersloth’a tıklayıp Among Us klasörüne girin.
 • Karşınıza çıkan kısımda playerPrefs dosyasına çift tıklayıp ‘Not Defteri ile birlikte aç’ demeniz gerekir.
 • Not defterinin başında yazan sizin kullanıcı isminizdir. Virgülden önce yazan kullanıcı adınızı silerek  ”     ” tırnak içindeki boşlukları kopyalayıp yapıştırın; ardından da kaydedin. Yeterli olacaktır. Böylece bilgisayarınızdan Among Us görünmez isim yapma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu