Bacak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bacak Ağrısına ne iyi gelir? Sorusunun cevabını arıyor ve merak ediyorsanız; Öncelikle bacak ağrısının pek çok farklı nedeni ve çeşidi bulunmaktadır. Bundan dolayı da her bacak ağrısı çeşidinin kendine özgü tedavileri veya yöntemleri mevcuttur. Genel olarak bacaklarda ağrı ve sızlama için hepsine iyi gelebilen yöntemler de mevcuttur.

Yorgunluktan bacak ağrısına ne iyi gelir? Konusunda; Özellikle hastalık sebebiyle olmayan bacak ağrılarının çoğu ayak ağrısı olarak başlamakta ve ardından bacağa yayılmaktadır. Uzun süreler boyunca ayakta durarak çalışan, spor yapan, herhangi bir şekilde ayağını yoracak durum ile uğraşan kişilerin bu bacak ağrılarını çekmesi çok normaldir. Bu yorulmadan kaynaklanan bacak ağrıları için ayaklarınızı ılık ve tuzlu bir suda bekletmeniz işe yarayacaktır. Bunun yanı sıra düzenli aralıklarla egzersiz yapmak ve bu sayede bacak kaslarınızın güçlenmesini sağlamak bu geçmeyen bacak ağrısı problemini önlemede oldukça önemlidir. Vücudu zorlamayacak belli başlı hareketler ile egzersizler hem bacaklarınız ile ilgili sağlık problemleri yaşamanıza engel olacak hem de ağrılarınızdan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Özellikle gün içinde uzun süre boyunca ayakta duran kişilerin ortopedik ayakkabılar kullanması da önemlidir. Ortopedik spor ayakkabıları kullanarak her gün düzenli bir şekilde günde yaklaşık bir saatlik hafif ve orta tempolu bir yürüyüş yapmak da bacak ağrılarınızdan kurtulmanız için oldukça önemlidir. Yani egzersiz ve yürüyüş yaparak düzenli şekilde bacaklarınızı çalıştırmak Bacak ağrısına ne iyi gelir? Sorusunun en önemli cevaplarıdır diyebiliriz.

Bacak ağrısına ne iyi gelir? Sorusu için sizin yapmanız gerekenler dışında tıbbi yöntemlerden bahsetmemiz gerekirse; Kişilerin çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen bacak ağrılarında çeşitli ilaç tedavisi yöntemleri de etkili olmaktadır. Bacaklarda ağrı ve sızlama probleminin kronik bir hal almasını önlemek için erkenden bir tıbbi destek almak ve egzersizlerin yanı sıra bu tedavileri de uygulamak daha çabuk netice almanızı sağlayacaktır. Bir doktor muayenesi ile bacak ağrısının nedeni tespit edilip buna uygun bir tedavi belirlenerek çeşitli ilaçlar kullanılmakta ancak bu ilaç tedavisinin sonuç vermemesi durumunda fizik tedavi yöntemleri uygulanmaya başlanmaktadır.

Son olarak beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi de bacak ağrılarına iyi gelecektir. Yumurta, süt, kırmızı et gibi besinleri tüketmeniz oldukça önemlidir. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme ile bacak ağrılarınızdan kurtulabilir, aldığınız besinler sayesinde kaslarınız güçlenerek sağlıklı bacaklara sahip olabilirsiniz. Eğer sinir sıkışması yaşıyorsanız güzel bir masaj ile ağrınızı geçirebilirsiniz.

Bacak Ağrısına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Bacak ağrısına iyi gelen doğal yöntemler, kişilerin bacak ağrılarından kurtulabilmesi için oldukça etkili olabilmektedir. Özellikle dinlenince geçmeyen bacak ağrısı için eve geldiğinizde bir leğene ılık tuzlu su hazırlanarak ayakların bu suyun içerisinde dinlendirilmesi ağrılara iyi gelecektir. Bu ve bunun gibi daha birçok bacak ağrısına iyi gelen doğal yöntemler halk tarafından sıkça kullanılmaktadır. Bu yöntemler sayesinde çoğu zaman doktora bile gitmeye gerek kalmadan ağrılardan kurtulabilmek mümkündür. Ağrıları hafifletmek ve geçirmek için bacak ağrısına iyi gelen doğal yöntemler şunlardır;

 1. Soğuk masaj yapmak
 2. Zeytinyağlı masaj
 3. Zerdeçal çayı veya zerdeçal yemek
 4. Elma sirkesi yöntemi
 5. Epsom tuzu kullanmak
 6. Kaliteli beslenme ve yumurta, süt, kırmızı et gibi ürünler
 7. Limonun kullanımının arttırılması
 8. Bacak ağrısı için kullanılan doğal kremler

Bacak Ağrısına İyi Gelen Evde Çözümler

Bacak ağrısına iyi gelen evde çözümler ile evinizde bu kas ağrılarından kurtulabilmeniz mümkündür. Bacak ağrısına ne iyi gelir evde çözüm konusu son zamanlarda bu problemi yaşayan kişiler tarafından sıkça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Özellikle bu konuda eğer bacak ağrılarının sebebi kas zedelenmeleri ise bu bacak kası ağrılarında ağrı hissedilen bölgeye soğuk masaj ve soğuk baskı uygulamak mutlaka işe yarayacaktır. Buz kalıbını günde 3 kere ağrılı bölgelerinize baskı uygulayarak masaj yapmanız ağrılarınızı azaltacaktır. Bunun yanı sıra kantaron yağı da bacak ağrıları için birebirdir. Kantaron yağı ile bacaklarınıza masaj yaptıktan sonra bir süre yağ ile birlikte bacağınızı havlu bez ile sararak dinlendirmek size çok iyi gelecektir. Her derde deva zeytinyağı ile de bacağınıza masaj yapabilirsiniz.

Bacak ağrısına ne iyi gelir? Sorusuna da yanıt olan Bacak ağrısına iyi gelen evde çözümlerden en çok işe yarayanı ise evde çeşitli egzersizler yapmaktır. Günün belirli saatlerinde vücudunuzu ve bacaklarınızı çok fazla zorlamadan yapacağınız belli başlı hareketler ile bacaklarınızın çok daha sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle sabah kalktığınızda bir sabah egzersizi ile başlamak ve hafif esneme ve bacakları açma hareketleri ile bacaklarınızın ağrımasını engelleyebilirsiniz. Bacak ağrısına iyi gelen evde çözüm yöntemleri olarak özellikle şunları uygulayabilirsiniz;

 1. Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kendinize doğru yukarıya çekin. Bunu yaptıktan sonra ellerinizi yan tarafa doğru uzatın ve yavaşça belinizi yukarıya doğru kaldırın. Bu egzersizi 10’ar saniye boyunca 10 kez tekrar edin. Bu egzersizi vücudunuzun durumuna ve ne kadar yapabildiğinize göre günde 3 kere yapabilirsiniz.
 2. Sırt üstü uzanarak bir çarşaf veya havluyu ayak tabanınızdan geçirin. Ardından ellerinizle ayağınızı yukarıya doğru kaldırmaya başlayın sona ulaşınca bir süre sabit bekleyin. Bu egzersizde arka bacak kaslarınızın ne kadar gerildiğini ve çalıştığını siz de hissedeceksiniz. Bu egzersizi de 10 kere tekrar ettikten sonra bitirebilirsiniz. Bu hareket biraz ağır olduğu için bir sorun çıkmaması için günde 1 kere yapmanız yeterli olacaktır.
 3. Sırt üstü uzanarak dizlerinizi yukarıya doğru kaldırın ve ellerinizle dizinizi kendinize doğru çekebildiğiniz kadar çekin. Ardından yavaşça dizinizi geri bırakın ve bunu 10 kez tekrarlayın.
 4. Bacaklarınıza soğuk masaj yapmak
 5. Bacaklarınıza yağlı masaj yapmak

Romatizma Bacak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Romatizma bacak ağrısına ne iyi gelir? diye düşünüyorsanız eğer; Romatizma hastalığı oldukça ciddi ve ağrılı bir hastalıktır ve çeşitli doğal yöntemler yalnızca bu ağrıların hafiflemesini sağlamaktadır. Romatizma tedavisi için bir doktor muayenesine gitmeniz ve bir ilaç tedavisi almanız gerekmektedir. Bu tedavilerin yanı sıra kendinizi daha iyi hissedeceğiniz ve bacak ağrılarınızı azaltabilecek çeşitli yöntemleri de uygulayabilirsiniz. Özellikle doğal besinler bu hastalığın etkilerini azaltmaktadır. Romatizma bacak ağrısına ne iyi gelir? Sorusuna yanıt olarak aldığınız tıbbi tedavinin yanı sıra romatizmaya iyi gelen ve ağrıların hafiflemesini sağlayan doğal besinler şunlardır;

 1. Balık ve balık yağı tüketiminin arttırılması
 2. Yumurta tüketimi
 3. Çilek tüketimi
 4. Keten Tohumu tüketimi
 5. Zencefil tüketimi
 6. Nar tüketimi

Bacak Ağrısı Neden Olur?

Bacak ağrısı neden olur? Sorusuna yanıt olarak bacak ağrısına sebebiyet veren pek çok farklı neden bulunmaktadır. Bu ağrıların sebebi çeşitli hastalıklardan dolayı olabilmekteyken kişinin fiziksel olarak bacaklarını çok veya yanlış kullanmasından da meydana gelebilmektedir. Bacaklarda ağrı ve sızlama problemi oldukça rahatsız edici bir durumdur ve sebebini bilmiyorsanız mutlaka bir doktor muayenesine girmeniz gerekmektedir. Bacak ağrısı neden olur? Sorusuna yanıt olarak bacak ağrısına neden olan problemler şunlardır;

 1. Hareketsiz bir yaşama sahip olmak
 2. Bacakların aşırı zorlanması ve aşırı yüklenilmesi
 3. Romatizma hastalığı
 4. Ödem toplaması
 5. Kramp girmesi
 6. Bacak kaslarında ve tendomlarda meydana gelen yaralanmalar
 7. Sinir Sıkışması problemleri
 8. Bel fıtığının tetiklediği bacak ağrıları
 9. Çocuklarda meydana gelen büyüme atakları

Bacak Ağrısına Hangi Ağrı Kesici İyi Gelir?

Bacak ağrısına hangi ağrı kesici iyi gelir? Diye merak ediyor ve araştırıyorsanız; Bacak ve kas ağrısı tedavisinde en çok kullanılan ve tedavide en etkili olan ağrı kesicilerin isimleri şunlardır;

 1. Bengay kremi
 2. Dolgit kremi
 3. Naprosyn Plus Jeli
 4. Difenak Geli
 5. Romatim Jeli
 6. Voltaren Emulgel Kremi
 7. Fastjeli
 8. Muscoflex Duo Jeli
 9. Nimes Combo Jeli
 10. Dikloron Jeli
 11. Dolven Kremi
 12. Majezik Kremi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu