Başarılı Oyuncu Cansu Dere Kimdir?

Güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Başarılı Oyuncu Cansu Dere Kimdir? Sadakatsiz dizisi ile oldukça geniş kitlelere hitap etmeyi başaran Cansu Dere Asya karakterine hayat vermiştir. Ankara’da dünyaya gelmiş fakat orta okulun sonuna kadar İzmir’ de yaşamıştır. Gerek özel hayatı gerekse kariyerindeki gelişmeleri Başarılı Oyuncu Cansu Dere Kimdir? Yazımızda detaylarıyla sizler için ele aldık.

Bu yazımızda Başarılı Oyuncu Cansu Dere Kimdir? Cansu Dere Kaç Yaşında, Cansu Dere Hangi Burç, Cansu Dere Boyu ve Kilosu, Cansu Dere Mesleği, Cansu Dere Oynadığı Diziler, Cansu Dere Sevgilisi ve Cansu Dere İnstagram Adresi gibi merak edilen tüm soruları sizler için detaylandırdık. 

Cansu Dere Kimdir?

14 Ekim 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Cansu Dere baba tarafından Bulgaristan kökenli anne tarafından ise İzmir kökenlidir. Orta okul eğitiminin sonuna kadar İzmir’ de devam etmiş ve daha sonra İstanbul’a taşınmıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okumaya başlamıştır. Peki Cansu Dere Kimdir?

2000 yılında Kanal D ekranlarında izlediğimiz Miss Turkey yarışmasına katılarak Türkiye üçüncüsü olarak derece almıştır. Ardından profesyonel olarak mankenlik yapmaya başlamış ve bu alanda başarısı giderek artmıştır. Başarısının devamını getirebilmek için üniversite eğitimini yarıda bırakmış ve defilelerde boy göstermeye başlamıştır. Hem ülkemizde her organizasyonda yer almış hem de yurt dışı organizasyonlarında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Ardından 2002 – 2003 yılları arasında Paris’te düzenlenen defilelerden birine katılmış ve oradaki fotoğrafçılardan biriyle anlaşarak mankenlik kariyerini ilerletmiş ve 2000 yılında ilk sunuculuk kariyerine adım atmıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuk ve Müzik isimli programı ile sunuculuk yapmaya başlamıştır. Daha sonra da çeşitli yarışma programların sunuculuğunu yapmıştır. 

Sunuculuk alanında farklı yapımlarda yer alan Cansu Dere aynı yıl içerisinde de editörlük görevine de el atmıştır. Peki ilk dizi deneyimini ne zaman gerçekleştirdi? 2004 yılında Metroo Palas isimli dizi ile Nazan karakterine hayat vermiştir. 2005 yılında Güz Yangını dizisi ile Ceylan karakterine hayat vermiş ve oyunculuk konusunda kendini geliştirmeye başlamıştır. 2006 – 2008 yılları arasında en popüler dönemlerini yaşayan Cansu Dere Sıla dizisi ile pek çok kitleye ulaşmıştır. 

Ezel dizisi ile yıla damgasını vuran ve Eyşan karakteri ile resmen bütünleşen Cansu Dere bu karakteri ile birçok kitleye hitap etmiştir. Öyle ki yer aldığı diğer yapımlarda bile Eyşan adıyla anılmaya devam etmektedir. Daha sonra yine yıla damgasını vuran Anne dizisi ile Zeynep karakterini canlandırmıştır. 2020 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisi ile Asya karakterine hayat vererek oyunculuğunu resmen konuşturmuştur. 

Cansu Dere Kaç Yaşında?

14 Ekim 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen başarılı oyuncu 2022 yılı itibariyle 41 yaşındadır.

Cansu Dere Nereli?

14 Ekim 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Cansu Dere baba tarafından Bulgaristan kökenli anne tarafından ise İzmir kökenlidir

Cansu Dere Hangi Burç?

Cansu Dere terazi burcudur.

Cansu Dere Boyu ve Kilosu?

Miss Turkey yarışmasına katılan ve Türkiye üçüncüsü olan Başarılı Oyuncu Cansu Dere Kimdir? Sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan birisi de Cansu Dere Boyu ve Kilosu olacaktır. Cansu Dere boyu 1.76, kilosu ise 50 kilodur.

Cansu Dere Mesleği

Cansu Dere mesleği Türk sunucu, manken ve oyuncudur.

İlginizi Çekebilir: Gözde Seda Altuner Kimdir?

Cansu Dere Oynadığı Diziler

Cansu Dere Oynadığı Diziler oldukça merak edilmektedir. İlk dizi deneyimi 2004 yılında Metroo Palas isimli dizi ile Nazan karakterine hayat vermiştir. 2005 yılında Güz Yangını dizisi ile Ceylan karakterine hayat vermiş ve oyunculuk konusunda kendini geliştirmeye başlamıştır. 2006 – 2008 yılları arasında en popüler dönemlerini yaşayan Cansu Dere Sıla dizisi ile pek çok kitleye ulaşmıştır. 

Ezel dizisi ile yıla damgasını vuran ve Eyşan karakteri ile resmen bütünleşen Cansu Dere bu karakteri ile birçok kitleye hitap etmiştir. Öyle ki yer aldığı diğer yapımlarda bile Eyşan adıyla anılmaya devam etmektedir. Aşağıda Cansu Dere oynadığı diziler listelenmiştir;

 • 2004 – Metro Palas (Nazan)
 • 2005 – Alacakaranlık (Irmak Bozoğlu)
 • 2005 – Güz Yangını (Ceylan)
 • 2007 – Avrupa Yakası
 • 2006-2008 – Sıla (Sıla Genco)
 • 2009 – Altın Kızlar (Ceylan)
 • 2009-2011 – Ezel (Eyşan Tezcan)
 • 2012-2013 – Muhteşem Yüzyıl (Firuze – Hümeyra)
 • 2016-2017 – Anne (Zeynep Güneş)
 • 2018 – Şahsiyet (Nevra Elmas)
 • 2019 – Ferhat ile Şirin (Banu Karalı)
 • 2020-2022 – Sadakatsiz (Asya Yılmaz)

Cansu Dere Sevgilisi

Cansu Dere kariyer hayatının yanı sıra özel hayatı ile de oldukça merak edilmektedir. Cansu Dere Sevgilisi hakkında geçtiğimiz aylarda Türk lüks yaşam dergisinin kapağında yer alan Miles Chamley hakkında aşk iddiaları ortaya çıkmıştır. Bu iddialara karşı herhangi bir yalanlama gelmediği gibi herhangi bir doğrulama da gelmemiştir.

Cansu Dere İnstagram Adresi

Türk sunucu, manken ve Başarılı Oyuncu Cansu Dere Kimdir? Oldukça merak edilmiştir. Sosyal medya hesaplarını aktif kullanan ve gerek iş hayatıyla gerekse özel hayatıyla paylaşımlar yaparak instagram da 2,4 M takipçiye ulaşmıştır. Cansu Dere instagram hesabını takip etmek için linke tıklayabilirsiniz. https://www.instagram.com/cansudere/?hl=tr

Bu yazımızda sizlere Başarılı Oyuncu Cansu Dere Kimdir? Cansu Dere Kaç Yaşında, Cansu Dere Hangi Burç, Cansu Dere Boyu ve Kilosu, Cansu Dere Mesleği, Cansu Dere Oynadığı Diziler, Cansu Dere Sevgilisi ve Cansu Dere İnstagram Adresi gibi konu başlıklarını ele aldık. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu