Biberiye Çayı Ve Biberiye Yağı Zayıflatır Mı?

Biberiye, ballıbabagiller familyasından genellikle Akdeniz Bölgesinde yetişen bir bitki türüdür. Yetişmiş bir biberiye bitkisinin boyu iki metreyi bulabilmektedir. İğneye benzeyen kokulu yaprakları bulunur. Mavi ve eflatun renkte çiçek açar ve çiçeklerinden biberiye esansı çıkartılır. Biberiye bitkisi genellikle yemeklere hoş bir aroma ve tat vermesi için baharat şeklinde kullanılır.

Biberiyenin birçok faydası bulunmaktadır. Kanseri önleyici etkisi, migrene iyi gelmesi, enfeksiyon giderici özelliği, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, sindirim sistemini düzenlemesi ve solunum sorunlarını gidermesi biberiye bitkisinin sağlığa faydaları arasında sayılmaktadır.

Biberiye Çayının Zayıflamaya Etkisi

Bitkisel çaylar, zayıflamaya yardımcı ürünlerin en başında gelmektedir. Biberiye çayı zayıflatır mı sorusu için ise zayıflamaya yardımcı çaylar listesinin en başında yer alıyor diye cevap verebiliriz. Aynı zamanda zayıflama konusunda en çok kullanılan ve en çok tercih edilen bitki çayıdır. Sık ve fazla talep görmesini zayıflamanın yanı sıra sağlığa olan birçok faydasının olması olarak da düşünebiliriz. Biberiye çayı ile birlikte sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkün.

Biberiye çayı içerisinde, ödem ve idrar söktürmeye yardımcı maddeler yer almaktadır. Aynı zamanda vücudu terletme etkisine sahip bu bitki sayesinde vücuttaki toksinlerin de atılması sağlanıyor. Biberiye bitkisi tek başına bir çay olarak tüketilebileceği gibi birkaç bitki ile birlikte demlenerek de tüketilebilir. Yeşil çay, funda yaprağı gibi bitkilerle demlenen biberiye bitkisinin yağ yakıcı etkisini arttırabilirsiniz. Biberiye çayı kilo verdirir mi öğrenmiş olduk. Şimdi biberiye çayı nasıl demlenir ve tüketilir ona bakalım.

Biberiye Çayı Nasıl Demlenir?

Biberiye çayını demlemek oldukça pratik ve kolaydır. Baharat kıvamında öğütülmüş biberiye bitkisinden 2 tatlı kaşığı bir çay fincanına eklenir. Eğer biberiye bitkiniz aktarlardan aldığınız şekilde biraz iri yapraklar halinde ise bir tutam biberiye ölçü alınabilir. Biberiye üzerine kaynar su eklenir ve 5-10 dakika demlemeye bırakılır. Demlenen biberiye çayına limon ekleyebilir; bal ile tatlandırabilirsiniz. Biberiye çayı yağ yakımını arttırması ve metabolizmayı arttırması sayesinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Biberiye çayının düzenli olarak yemeklerden bir saat önce ve günde 3 defa tüketilmesi önerilmektedir. Ayrıca çayın faydasını hızlı ve kalıcı olarak görmek istiyorsanız, beraberinde bir diyet uygulayabilirsiniz.

Biberiye Yağının Zayıflamaya Etkisi

Biberiye yağı, bitkinin çiçeğinden damıtma yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Sağlık açısından önemli besinler içeren bu yağ kullanılan en yaygın aroma terapi yağıdır. Biberiye yağı zayıflatır mı sorusunun cevabına aslında biberiye yağının yağ yakımına faydalarını açıklayarak cevap vermiş oluyoruz. İncelmek istenilen bölgeye sürülen biberiye yağı, o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak zayıflatıcı etkiyi başlatır. Ayrıca biberiye bitkisinin selülit giderici ve cildi güzelleştirici etkisi bulunmaktadır.

Biberiye Yağı Zayıflamak için Nasıl Kullanılır?

Biberiye yağı, bölgesel zayıflama ve incelme yöntemi olarak oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Göbek, bel, bacak, basen gibi bölgelerdeki yağlardan kurtulmak için kullanılır.

Uygulanmak istenilen bölgeye biberiye yağı sürülür. 10 dakika boyunca bu bölgeye masaj uygulaması yapılır. Uygulama yapılan bölge daha sonra streç film ile sarılır ve bölgenin yağı emilimi arttırılır. Günde bir defadan ve haftada 2-3 defadan fazla yapılması önerilmemektedir. Fazla yapılması cildinize zarar verebilir. Biberiye yağı yatmadan önce incelmesi istenilen bölgeye sürülebilir. Yağı gündüz uyguladığınızda bir egzersizle destekleyebilirsiniz. Günlük yapacağınız hafif yürüyüşler zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca egzersizle beraber bol su tüketilmesi tavsiye edilir. Biberiye sürülen bölgeye duşta lif ile masaj yapabilirsiniz. Bu masaj uygulaması zayıflamaya yardımcı olurken, selülitlerin kaybolmasını da sağlayacaktır. Bu şekilde biberiye yağı zayıflatır mı ve kilo verdirir mi sorusunun cevabını verirken selülitlerden kurtulma konusunda da bilgi sahibi olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu