Bim Kedi Maması Fiyatları 2023 – Kediniz Bayılacak

Bim kedi maması fiyatları marka ve çeşitlerine göre değişmektedir. Daha çok Whiskas markasının yaş ve kuru maması satılmaktadır. Yaş maması poşet ve konserve olarak satışı sunulmaktadır. Poşette satılan ürünün gramajı 100 gram iken konserve de satılan ürünün gramajı 400 gramdır. Kuru mama olarak 300 gramlık paket satılmaktadır. Kedi maması, yani cat food, bir kedinin günlük beslenme ihtiyacını karşılamaya yönelik özel olarak formüle edilmiş bir yemdir.

Kedi maması, kedilerin ihtiyaç duydukları protein, vitamin, mineral ve enerji miktarlarını içerebilir. Kedi maması tüketiminin doğru bir şekilde yapılması, kedinin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesine yardımcı olabilir. Kedinin yaşı, aktivite seviyesi ve sağlık durumu gibi faktörler, hangi tür kedi mamasının en uygun olduğunu belirleyebilir. Kedi maması tüketiminin doğru bir şekilde yapılması, kedinin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesine yardımcı olabilir. Bim kedi maması fiyatları, tamda bu gelişmeye uygun olacak şekilde herkesin alabilmesi için uygun fiyatlı satılmaktadır.

Bim Kedi Maması Fiyatları 2023

Bim marketlerde aktüel ürünleri olarak kedi maması satılmaktadır. Tek marka olan Whiskas’ın ürünlerini raflarda görebilmek mümkündür. Yaş ve kuru olarak satılan ürünler;

Whiskas Somonlu Poşet Yaş Mama 100 G fiyatı: 9,90 TL

Whiskas Ton Balıklı Konserve Yaş Mama 400 G fiyatı: 32,90 TL

Whiskas Tavuklu Konserve Kedi Maması 400 G fiyatı: 32,90 TL

Whiskas Ton Balıklı Kuru Mama 300 G fiyatı: 36,90 TL

Whiskas Biftekli Kuru Mama 300 G fiyatı:  36,90 TL

Whiskas Biftekli Kuru Mama 3.8 Kg fiyatı: 350,90 TL

Bim de Kedi Maması Var mi

Bim marketlerde her zaman kedi maması bulunmamaktadır. Aktüel olduğu hafta raflarda görünün kedi mamaları, tamamı satılana kadar veya aktüelden kaldırılana kadar raflarda durmaya devam etmektedir. Genellikle whiskas ürünleri gelirken, bazen köpek mamaları da gelmektedir. Uygun fiyatlı kedi maması almak istiyorsanız, Bim’in haftalık olarak aktüel ürünlerini takip etmenizi öneririz.

Bim Purina Kedi Maması

Son yıllarda sadece aktüel haftasında gelen kedi mamaları içerisinde artık Purina marka yer almamaktadır. Genellikle Whiskas markasıyla anlaşan Bim, ürünler geldiğinde sitemizden güncel fiyatları takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Van Kedisi Fiyatları 2022 Van Kedisi Fiyatı

Aramada bunları da sordunuz

Bim Kedi Maması Yorum

Bim’de satılan kedi mamasıyla ilgili genel olarak yorumlar şu şekildedir;
⇒ En ucuz fiyatı Bim’de buldum. Hem kaliteli ürün hem de ucuz olması kedimi ve beni çok sevindirdi.
⇒ Keşke Bim’e kedi mamaları hep gelse. Geldiğinde en ucuz oluyor ve sürekli kedim için stokluyorum.
⇒ Aktüele girdiğinde, sabah sıra beklemek zorunda kalıyorum.

Kedi maması alırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

⇒ Kedinizin yaşına uygun mama seçin: Kedilerin beslenme ihtiyaçları yaşlarına göre değişebilir. Genç kediler daha fazla protein, mineral ve vitamin ihtiyaç duyarlarken, yaşlı kediler daha az protein almayı tercih edebilirler. Yaşa uygun mama seçiniz.

⇒ Kedinizin tüketeceği mamanın kalitesine dikkat edin: Kedinizin tüketeceği mamanın et, tavuk gibi protein kaynaklarının iyi kalitede olması önemlidir. Ayrıca mamanın içeriğinde yüksek oranda tahıl ve un bulunmamasına da dikkat edin.

⇒ Kedinizin sağlık durumuna göre mama seçin: Eğer kedinizin belirli bir sağlık sorunu varsa, o sorunu düzgün şekilde tedavi etmek için özel mama seçebilirsiniz. Örneğin, kilo vermeye çalışan kediler için az yağlı mama, idrar yolu sorunları olan kediler için idrar yolu sağlığını destekleyen mama seçilebilir.

⇒ Öğütülmüş veya tamamlayıcı mama seçin: Kedinizin dişleri için öğütülmüş mama seçmek daha iyidir, ancak eğer kediniz öğütülmüş mama yemek istemiyorsa tamamlayıcı mama da tercih edilebilir.

⇒ Mamayı doğru şekilde saklayın: Kedinizin mamasını nemden ve tatlıdan uzak tutarak mümkün olduğunca uzun süre taze tutun.

Genel olarak, kedinizin beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak doğru mama seçimi yapmak ve mamayı doğru şekilde saklamak kedinizin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesine yardımcı olacaktır. Eğer kedinizin beslenme ile ilgili bir sorunuz varsa, veteriner hekiminizle görüşebilir ve ondan yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu