Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?
Sağlık

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Sorusu, her geçen gün bir çok insanın araştırmaya devam ettiği konulardan bir tanesidir. Boğaz ağrısı, çok yaygın bir hastalıktır. Özellikle de çocuklar ve gençler; bu rahatsızlıklara sık sık yakalanmaya devam ederler. Bu nedenle, alternatif çözüm yöntemlerini araştırmanızda fayda vardır. Eğer yoğun bir boğaz ağrısı ile karşı karşıya kaldıysanız uygulamanız gereken yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır;

https://www.youtube.com/watch?v=LWC-1zGr-1g

Bitki Çayları

Boğaz ağrısını geçiren karışımlar ile ilgili araştırma yapmaya devam ediyorsanız; mutlaka bitki çaylarından faydalanmanız gerekecektir. Bir çok farklı çeşidi olan bitki çayları; kısa süre içerisinde ağrılarınızı geçirebileceği için; sık faydalanmaya devam edilen yöntemler arasında bulunur. Özellikle de çocuğunuz çok küçükse ve ilaç kullanmak istemiyorsanız; bitki çaylarından faydalanmanız gerekecektir. Örneğin; papatya çayı, adaçayı, melisa çayı, nane çayı, çemen otu gibi alternatifler; hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olabilecektir. Bu nedenle, söz konusu ürünleri satın almanız da fayda vardır. Ancak, bu bitki çaylarını hazır almak yerine; aktarlardan almanız da çok önemlidir. Bu sayede faydasını daha rahat bir şekilde görebileceğinizden de kuşkunuz olmasın.

Ağız Gargaraları

Yutkunurken boğaz ağrısı yaşıyorsanız; evde uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de ağız gargarası olarak bilinir. Ağız gargarası, boğazı arayan kişilere sık sık yapılan yöntemlerden bir tanesidir. Evde bulunan karbonat ve tuz ile, kolaylıkla ağız gargarası yapmanız ve uzun zamandır çektiğiniz boğaz ağrısından kurtulmanız mümkün olacaktır. Fakat gargaralar, hızlı bir çözüm önerisi olsa bile kalıcı olmayabiliyor. Bunun nedeni ise; bazı ağrıların, hastalıklardan kaynaklanıyor olmasındandır. Eğer, gribal bir enfeksiyon yaşıyorsanız ve boğazınız bu sebeple arıyorsa; boğaz gargarasının, geçici bir çözüm olacağından emin olabilirsiniz. Fakat yüksek sesle konuşmak ya da soğuk içecekler içmek nedeniyle boğaz ağrısı yaşıyorsanız; gargaranın kısa süre içerisinde ağrılarınızı geçireceğinden emin olabilirsiniz.

Antibiyotik

Parol boğaz ağrısına iyi gelir mi? Diye merak içerisindeyseniz, bu ilacın; her zaman için ağrılarınız geçirmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Özellikle de üst solunum yolu enfeksiyonu gibi durumlarda; parolun herhangi bir etki göstermediği de verilen bilgiler arasında yerini alır. Eğer, enfeksiyonel bir durumunuz varsa; mutlaka antibiyotik kullanmanız gerekecektir. Ancak, bilinçsiz antibiyotik kullanımı; daha riskli olduğu için, mutlaka en yakın doktora giderek muayene olmanız gerekmektedir. Doktorunuz, uygun görmesi halinde; size antibiyotik ya da soğuk algınlığı ilacı verecektir. Bu sayede daha hızlı bir şekilde iyileşme göstermeniz ve boğaz ağrısından kurtulmanız mümkün olacaktır.

Boğaz pastili

Boğaz pastili de yoğun bir ağrıyla karşılaşan kişilerin sık sık başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle de boğaz ağrısına hızlı çözüm önerileri aramaya devam ediyorsanız; boğaz pastili sayesinde; kısa süre içerisinde ağrınızın geçeceğinden emin olabilirsiniz. Boğaz pastili kullanan kişilerin büyük bir kısmı, memnuniyetini her seferinde belli etmeye devam etmiştir. Ancak, boğaz pastili de kesin bir çözüm olmayabilir. Özellikle de enfeksiyonel durumlarda; bu tarz yöntemlerin etkili olmadığını bilmenizde fayda vardır. Ancak bazı eczanelerde satılan, antibiyotik ve boğaz pastilileri; bu konuda fazlasıyla işinize yarayacaktır. Bu nedenle, eczaneye gittiğiniz zaman öneri almanızda fayda vardır. Böylece, Boğaz ağrınızdan daha hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkündür.

Sıcak tutmak

Bademcik ağrısına ne iyi gelir? Diye merak ediyorsanız; boğazınızı sıcak tutmanız gerektiğini unutmamanız da fayda vardır. Fakat bu işlemleri; sıcak içeceklerden faydalanarak yapmamanız gerekecektir. Örneğin; kış aylarındaysanız, atkı takarak; boğazınızı sıcak tutmanız söz konusu olacaktır. Bu sayede, boğazınız yumuşamaya başlayacak ve ağrılarınız da geçecektir. Ancak, çok fazla soğukta kalıyorsanız; ağrılarınızın çoğalması gibi durumlarda söz konusu olabiliyor.

Baharatlı Yiyeceklerden Uzak Durmaya Çalışın

Boğaz ağrısı nedenleri arasında, baharatlı yiyeceklerin çok sık tüketimi de vardır. Özellikle de günlük hayatınızda, fazla acı tüketmeye devam ediyorsanız; ağrınızın olması çok normaldir. Bunun sebebi ise; iltihaplanma ya da ağrıyan boğazı; daha çok tahriş ediliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bir süreliğine de olsa, acı yiyeceklerden uzak durursanız; iyileşme olasılığınız çok daha yüksek olacaktır. Bazı insanlar, ters psikoloji yöntemiyle düşünerek; boğaz acısına acı yiyeceklerin iyi geleceğine inanmaktadır. Ancak böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Zencefil ve Zerdeçal Karışımı

Zencefil ve zerdeçal karışımı da boğaz ağrısına hızlı bir şekilde iyileştirmeye devam etmektedir. Özellikle de bu karışımın içerisine, bal eklemeniz; çok daha kısa bir süre içerisinde kendinizi toparlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak, bu tip yiyeceklere karşı herhangi bir alerjiniz varsa, dikkatli davranmanızda fayda vardır. Bazı insanlar; iyileşeyim derken, daha büyük problemler ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle, zencefil ya da zerdeçala karşı herhangi bir reaksiyon göstermediğinizden emin olmanız gerekecektir. Eğer, bu yiyeceklerle de herhangi bir probleminiz yoksa; her gün karışımınızı tüketerek boğaz ağrınızdan daha hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır. Bu nedenle, halk arasında söylenen sözlere kulak asmamanızda ve boğazınıza dikkat etmenizde de fayda vardır.

Boğaz Ağrısı Tehlikeli Midir?

Boğaz ağrısı tehlikeli midir? Sorusu da küçük çocuğu bu ağrılarla mücadele eden aileler tarafından sık sık araştırılmaya devam eder. Boğaz ağrısının herhangi bir tehlikesi olmasa da tedavi edilmediği takdirde; günlük hayatı kısıtlayan ve zarar veren durumlardan bir tanesi olduğunu unutmamanızda fayda vardır. Özellikle de çocuğunuz küçükse, boğaz ağrısı onun canını yetişkin insanlara nazaran daha fazla yakıyor olabilir. Bu nedenle, mutlaka en yakın hastane ya da eczaneye gitmenizde ve ilaç kullanımına başvurmanızda fayda vardır. Bu sayede, çok daha rahat bir şekilde iyileşme göstereceğini bilmelisiniz. Bu tedavi yöntemleri ile birlikte; meyve suyu, bitki çayı gibi alternatiflerden yararlanmaya devam ederseniz; boğaz ağrısının çok daha hızlı bir şekilde geçeceğinden ve kalıcı hale gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Özellikle de bademcik şişmesi gibi durumlarda, çok fazla önlem alınması gerektiği her fırsatta vurgulanmaya da devam etmektedir.

Boğaz Ağrısı Ne Kadar Sürede Geçer?

Boğaz ağrısı ne kadar sürede geçer? Diye merak ediyorsanız; söz konusu yöntemleri uyguladığınız takdirde, çok daha hızlı bir şekilde de boğaz ağrınızdan kurtulabileceğinize emin olabilirsiniz. Boğaz ağrısından kurtulmak için uygulayacağınız yöntemler, yukarıda sıralanmaktadır. Ancak, ekstra bir durumunuz varsa; doktor kontrolünden geçmeden, boğaz ağrınızdan kurtulmanızın mümkün olmadığını bilmelisiniz. Özellikle de antibiyotik kullanımı gereksinimi duyuyorsanız; doktorunuza gittikten ve müsaadesini aldıktan sonra; antibiyotiğiniz bitene kadar ilaç kullanımına devam etmenizin çok önemli olduğunu bilmelisiniz. Aksi takdirde, iltihap durumundan kurtulmanız maalesef mümkün olmayacaktır.

Boğaz Ağrısı Ne Kadar Sürede Tekrarlanır?

Boğaz ağrısı tekrarlama süresi de merak edilen bir konudur. Boğaz ağrısı sık sık tekrarlamaya devam ediyorsan; bu durumun, genetik bir problemden kaynaklandığını düşünmeniz mümkün olabilir. Ancak, bağışıklık sisteminizin güçsüzlüğünden ya da sizin tedbirlerinizden dolayı da boğaz ağrısı sık sık tekrarlıyor olabilir. Bu nedenle, mutlaka doktora gitmenizde fayda vardır. Bu sayede, yaşadığınız süreci çok daha kolay bir şekilde atlatmanız mümkün olacaktır. Özellikle de çok fazla sıcak içecekler içmiyorsanız; boğaz ağrınızın daha kısa süreler içerisinde geçebileceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü, sıcak içecekler boğaz ağrısını sürekli tetikleyen etkenlerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!