Boyacı Masrafları 2022

Boyacı masrafları 2022 yılında en çok merak edilen fiyatlardan biridir. Evini boyatmayı düşünen herkes boyacı masrafları konusunda derin araştırmalar yapar ve gerekli gördükleri zaman evlerini boyatırlar.

Boyacı masrafları konusunda net bir rakam söylemek oldukça zordur. Evin durumu, istenilen boya, yaşanılan yer gibi bir sürü faktör boyacı fiyatlarını etkilemektedir. Bu nedenle de kişilerin dikkatli bir araştırma yapmaları gereklidir.

Genel olarak ortalama boyacı maliyeti aşağıdaki gibidir:

  • İç boyama işlemi: Malzeme vs dahil metrekare fiyatı – 27,50 ve 32,50 TL arası ve saatlik boya ücreti – 32,50 ve 38,50 TL arası
  • Sıva: Malzeme vs dahil metrekare fiyatı – 12,50 ve 17,50 TL arası ve saatlik boya ücreti yoktur.
  • Sprey Boyama: Malzeme vs dahil metrekare fiyatı – 5 ve 9 TL arası ve saatlik boya ücreti yoktur.
  • Dışboyama: Malzeme vs dahil metrekare fiyatı – 32,50 ve 38,50 TL arası ve saatlik boya ücreti – 42,50 ve 48,50 TL arasındadır.

Belirtilen fiyatlar ortalama olup değişiklik gösterebilir.

Boyacı
Boyacı

Boyacı Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Boyacı fiyatını etkileyen unsurlar oldukça fazladır. Bu durum da boyacı masraflarının net bir tutarının olmaması ile sonuçlanır. Bu nedenle de kişilerin dikkatli bir araştırma yaparak uygun olan her boyacıdan fiyat alması ve kendi ihtiyaçlarına uygun olanı seçmesi gereklidir. Genel olarak boya masraflarını etkileyen faktörler ise şunlardır:

  • İç boyama: Kişilerin daire için, merdiven vb. gibi iç mekanlarına yapılan boya türüdür. Boyanın türü ve işçiliğin zorluğu diğer boya türlerine göre farklıdır. Bu nedenle de maliyeti değişiklik gösterebilir.
  • Dış boyama: Apartman dışları gibi mekanların boyanması için gerekli olan işlemdir. Boya türü ve ustaları farklı olduğu için iç boyama işlemlerine göre daha fazla maliyete neden olabilirler.
  • Kış Boyası: Kış mevsiminde boya yapmak daha zordur. Bu nedenle de boya ustaları kış mevsimlerinde çalışmazlar. Bu durum da daha uygun fiyatlara hizmet almaya neden olabilir. Yani kişiler kışın evlerini daha ucuza boyatabilirler.

Boyacı Seçilmeden Önce Yapılması Gerekenler

Boyacı seçilmeden önce yapılması gerekenler oldukça basittir. Kişiler ihtiyaçlarını belirlemeli ve etraflarındaki tüm boyacılardan bir fiyat almalıdır. Aldıkları fiyatlar arasında boyacı masrafları karşılaştırması yapmalı ve uygun gördükleri hizmeti almalıdırlar.

İlginizi Çekebilir: Çilingir Fiyatları

İlginizi Çekebilir: Mantolama Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu