Burçlara göre köpek cinsleri

Burçlara göre köpek cinsleri: Burç özellikleri, bizlerin kişiliğini etkileyen kendi özelliklerine sahip olduğu gibi, köpek ırklarının da bazı insanlarla daha iyi eşleşmelerini sağlayan özelliklere sahiptir. Burçlara göre köpekler ya da burçların köpekleri veya burçlar köpek olsaydı ve burçlar köpek olsaydı ne olurdu?

Bu sebeple, hangi köpeğin hangi bir sembolü temsil ettiğini tespit etmek için, enerji seviyesi, büyüklük ve cinsin özellikleri gibi durumları göz önünde almak gerekir. Tüm bu şeyler, insanın en iyi arkadaşının kişiliğinin nasıl görüneceğini belirlemenin yanı sıra köpekleri ve sembolleri iyi eşleştirmeyi sağlayacaktır.

Hemen ardından, bu özelliklere göre her bir kişi için uygun evcil hayvanı sizlere tanıtacağız. Bu konuda daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız, okumak için makaleyi incelemeye devam edin. Köpeklerin burçları olur mu?

Her burcun köpeği hakkında daha fazla bilgi

Her burç için uygun ırk, kendi kişiliğinin bazı ilginç özelliklerini ortaya çıkarır. Bazı evcil hayvanlar daha koruyucu ve sahiplerine bağlı olabilirken, diğerleri daha sosyaldir ve harcayacak çok enerjisi bulunur, bu sebeple daha fazla insanla vakit geçirmeyi severler. Aşağıda bununla ilgili daha fazla bilgi edinin.

Burcunuzun köpek ırkı sizin hakkınızda neyi ortaya koyuyor?

Sizin köpek ırkınız, kişiliğinizle ilgili ayrıntıları ele verir. Bunun temel sebebi, her bir köpek ırkının, bu özelliklerle benzer olan burçtaki kişiyle daha iyi birleştirilebilecek ilginç özellikleri kendisinde barındırmasıdır.

Bu sebeple, bazı köpekler daha sakin ve utangaç olabilirken, diğerlerinin enerjilerini harcamak için insanlarla sürekli temas halinde olmaları, ayrıca sakin ve mutlu kalmak için çok fazla oyuna ve sürekli egzersize ihtiyaç duymaları gerekir.

Bu sebeple, size eşlik etmesi için bir köpek seçmeyi düşünüyorsanız, bu kararı vermek için burçlara danışmak iyi bir yönlendirici olabilir. Tercih yine size kalmış.

Burcun kişiliğini sadece bir köpek cinsi mi tanımlar?

Aynı burç birden fazla köpek türüyle eşleşebilir. Örneğin Koç burcunda hareketli diye tanımlanan enerjik bir köpek, Yay burcu bir kişinin rutinine kolayca uyum sağlama eylemleri sergileyebilir.

Bu sebeple, köpekler ve semboller arasında bazı kişilik benzerlikleri bulunabilir.

Her burcun köpek cinsi

Pitbull, border collie, chow chow ve akita, burçlarla ortak özelliklere sahip köpek ırklarından bazılarıdır ve bu burca sahip bireyler için iyi bir arkadaş olabilir.

Bu sebeple, sevimli bir köpek arkadaşa sahip olmayı düşünüyorsanız, iyi bir uyum sağlamak için yakından bakın ve yaşam tarzınıza ve kişiliğinize uygun olacak türe ait bir köpek seçin. Aşağıda daha fazlasına göz atın.

Burçlara göre köpek cinsleri

Koç Köpek Irkı: Pitbull

Koç burcu kişileri gibi Pitbull’lar da mizaçları sebebiyle genellikle toplumumuzca yanlış anlaşılan köpeklerdir. Bu sebeple, birçok kişi saldırgan köpekler olduklarını göz önüne getirebilir ve onlardan kaçmayı tercih edebilir. Ama işin aslı, bu cins sadece çok fazla enerjiye ihtiyaç hisseder.

Bu enerji ihtiyacı karşılanmadığında ise Pitbull’lar kişiliklerinin daha agresif yönünü sergileyebilir, ancak bu duygu durumu sadece rahatsızlıklarını göstermenin ve arzularını karşılamanın bir yoludur.

Ayrıca Pitbull türünü, Koç burcu kişileri için uygun kılan bir diğer nokta sadakatleridir. Bu tür evi ve sahibini savunmaya her zaman hazırdırlar. Buna rağmen sevecendirler ve özellikle aile üyelerinden sevgi görmeye her zaman hazırdırlar. Son olarak, tıpkı Koç gibi eğlenmeyi seven bir köpek olduğunu belirtmekte yarar var.

Boğa köpek ırkı: Basset Hound

Boğa kişileri, hayatlarında istikrarı seven sakin insanlardır. Bu sebeple barış içinde var olabilmeleri için sakinliğe ihtiyaçlar duyarlar. Bu sebeple, bu burç için uygun köpek, tam olarak Boğa’nın bir evcil hayvanda ihtiyaç duyduğu barışçıl mizaca sahip olan Basset Hound’dur tabi ki de.

Ek bilgi olarak, bu cinsin Boğa ile mükemmel bir eşleşme yapan başka ortak özellikleri bulunur. Sadıktırlar, sevecendirler ve sevdikleri insanlarla birlikte olmaktan keyif alırlar. İnsanlara kolayca bağlanırlar ve her zaman onlara yakın olmayı severler.

Bu sebeple, Basset Hounds, kendisini tıpkı bir insan özelliğindeki kadar ölçülü bir tavırda gösterse de bunun aksine son derece sevecen köpeklerdir. Bu köpek cinsi nadiren herhangi bir durumda strese girer. Fakat hemen endişelenmeyin. Bu tür ile vakit geçirmek oldukça keyiflidir.

Boğalarla ortak olan bir diğer özellik de yemeği aşırı sevmeleridir. Ancak bu özelliğe de dikkatle bakmak gerekir çünkü bu köpekler bazı durumlarda abartma eğilimi gösterirler. Peki ya bu durum size tanıdık geliyor?

Burçlara göre köpek cinsleri

İkizler Köpek Irkı: Border Collie

İkizler burcu huzursuz bir kişilik olarak tanımlanır. Her şeyle aynı anda ilgileniyorlar. Her şeyin aynı anda yürüyüp yürümeyeceği durumunun mümkün olup olmadığına bakılmaksızın potansiyellerini keşfetmek isterler. Önemli olan, tıpkı bir Border Collie türü köpek gibi hayatı özümsemek ve enerjinizi hayatınızın güzel yanlarına harcamaktır.

Bu cins kıskanılacak bir enerjiye sahiptir ve bu özelliğe ayak uydurabilecek bir sahibine ihtiyacı vardır. Meraklı, eğlenceli ve son derece oyuncu olan bu cinsin köpeği çok zekidir ve bazen dağınık görünmesine ve sadece istediğini yapan bir evcil hayvan izlenimi vermesine rağmen yeni numaralar öğrenmesi kolaydır.

Aslında bu özellikler, hedeflerinden çabuk sıkılan ve huzursuz zihnini bilgiyle beslemek için yeni yönler aramaya ihtiyaç duyan İkizler burcuna çok benzer. Dolayısıyla can sıkıntısı bu ikilinin rutininde asla olmayacak bir şey.

Burçlara göre köpek cinsleri

Yengeç köpek ırkı: Labrador

Yengeçler aileye ve eve bağlı insanlardır. Sevdikleriyle ilgilenmeyi severler ve çok sevecendirler. Ek bilgi olarak, su elementi ve hükümdarları Ay tarafından miras alınan annelik özelliklerine sahiptirler. Bütün bunlar Labrador’u bu burç kişileri için en uygun köpek yapar.

Bu cinsin köpekleri son derece sevecendir ve her zaman sevdikleri insanların yanında olmayı isterler. Sahiplerine kısıtlama olmaksızın güvenirler ve onların iyiliğini gözetmeyi severler, böylece bir şey ya da biri onları tehdit ettiğinde uzaktan hissedebilirler. Tıpkı bir Yengeç’in korumak istediği insanlarla birlikte olması gibi.

Labradorlar türü sahibine her saat yoldaş olduğundan dolayı ve son derece sadık olarak bilindikleri için çocuklardan yaşlılara kadar her tür insanla iyi geçinen köpeklerdir. Uysal görünümleri onları çekici kılar, bu sebeple bu tatlı küçük köpeğin karşısında direnmek zordur. Aşağı yukarı Yengeç kişileri gibi diyebiliriz.

Burçlara göre köpek cinsleri

Aslan Köpek Irkı: Chow Chow

Aslanlar, görünüşlerine önem veren ve gittikleri her yerde ilgi odağı olmayı seven insanlardır. Bu sebeple, bu burcu iyi takip eden bir köpeğin bu özelliklere sahip olması gerekir ve hiçbir köpek bir Chow Chow’dan daha çok ilgiyi seven köpek olduğunu söyleyemeyiz.

Bu türün coşkulu özellikleri Aslan kişiliğiyle çok iyi birleşiyor çünkü bu ikilinin hiçbir mekanda fark edilmemesi imkansızdır. Chow Chow, bağımsızlığı ve sadakat duygusu için de Aslan için uygun bir köpektir.

Bu burcu mükemmel yapan cinsin diğer özellikleri, neşesi ve sosyalliğidir. Chow Chow’lar sevecen, eğlenceyi seven köpeklerdir, ancak istedikleri ilgiyi görmediklerini hissettiklerinde çok kıskanç olabilirler.

Bütün bunlar, bu ırkın, hak ettiğini düşündüklerini talep etmekten de korkmayan Leo ile çok iyi geçinmesini sağlıyor.

Burçlara göre köpek cinsleri

Başak Köpeği Cinsi: Akita

Başak burcu, zekaya değer veren, sağduyulu, utangaç kişiliklerdir. Detay odaklıdırlar ve uğruna savaştıkları her şeyde ellerinden gelenin en iyisini yapmayı severler. Bu sebeple başak burcunun kişiliğine en uygun köpek Akita’dır.

Bu cins (Akita), zekası ve eğitim kolaylığı ile bilinir, bu sebeple yeni numaralar öğrenmek Akita için sorun değildir. Ayrıca, çok sessiz ve itaatkardırlar. Bu cinsi(Akita) Başak için uygun kılan bir diğer nokta ise Akita’nın son derece temiz bir köpek olması ve işini narinlikle yapmasıdır.

Başak kişileri gibi, Akitalar da utangaç köpeklerdir ve sosyal ortamlardan hoşlanmazlar. Bu özelliğinden dolayı sadece tanıdığı ve sevdiği kişiler yanındayken gitmesine izin verir. Bu bağlamlarda eğlenceli bir köpek olur.

Burçlara göre köpek cinsleri

Terazi Köpek Irkı: Afgan Tazısı

Terazi burcunun değer verdiği bir şey varsa, o da güzelliktir. Günlük hayatınızın her detayında güzellik mevcut olması gerekiyor. Bu sebeple, teraziler çevreden bağımsız olarak bu özellikleriyle öne çıkan, doğal olarak çekici ve zarif insanlardır.

Bu sebeple bu burç (Terazi) için uygun olan köpek, güzel olmasının yanı sıra boyutundan dolayı da dikkat çekmesi ileri gelir. Bu sebeple, Afgan Tazısı Terazi için mükemmel bir eştir çünkü saflaştırılmış görünümünü ve davranışını görmezden gelmek imkansızdır.

Afgan Tazısı’nı Terazi için mükemmel bir eşleşme yapan tek şeyin bu olmadığını belirtmekte yarar var. Bu köpek aynı zamanda çok sosyaldir ve eğlenmeyi sever, bu sebeple her tür insanla iyi geçinir.

Sahibine sadıktırlar ve üzgün olduklarını gördüklerinde onları neşelendirmek için ellerinden geleni yaparlar. Tıpkı kötü zamanlarınızda sizi evden çıkarana kadar dinlenmeyen o Terazi arkadaşı gibi.

Burçlara göre köpek cinsleri

Akrep Köpek Cinsi: Doberman

Akrepler, güçlü ve içine kapanık bir kişiliğe sahip insanlardır. Birkaç arkadaşı var ve hayatları hakkında nadiren konuşuyorlar; çünkü belli bir gizemi korumayı seviyorlar. Ayrıca, bu burcun bir diğer özelliği de sadakatleridir. Sadakatli olmaları taktire şayandır.

Akrep ile mükemmel bir takım oluşturan bu köpek türü tabi ki de Doberman’dır. Çarpıcı bir kişiliğe ve biraz olumsuz bir üne sahip olan bu cins, sevdiği insanlara sadık ve sevecendir, ancak etrafındaki herkesle iyi geçinmeyi düşünmez.

İş sahiplerini korumaya gelince, Dobermanlar mükemmeldir ve onları hiçbir şey geçemez. Bu sebeple dışarıdakilere kızgın köpek izlenimi verebilirler.

Bu özellik, sevdiklerinin iyiliğini sağlamak için savaşmaktan çekinmeyen Akrep kişilerine çok benziyor. Bu sebeple, hem burcu hem de köpek bir arada yaşama konusunda biraz özen gerektirir, ancak birbirlerini çok iyi anlamak için her şeye sahiptirler.

Burçlara göre köpek cinsleri

Yay köpek ırkı: Alman Çoban

Yay mükemmel arkadaşlardır. Hayatında bu burcun bir kişisi olan her kimse, ne kadar saçma olursa olsun, çevreyi canlandırmak ve yeni deneyimler yaşamak için her şeyi yapmaya istekli bir kişi her zaman yanında olacaktır.

Hafif, maceracı ve eğlenceli ruhu, her zaman iyi bir ruh hali içinde görünen ve çok cesur bir cins olan Alman Çoban ile mükemmel uyum sağlar. Bu köpeğin örneğin polis faaliyetlerinde kullanılması şaşırtıcı değil. Ancak cesaretinin verdiği ürkütücü görüntüye rağmen Alman Çobanı çok sevecendir.

Bu sebeple, sahipleri için her zaman bir parti vermeye hazırdır ve en kötü anlarında bile onlardan bir gülümseme gelene kadar dinlenmez, tıpkı bazı durumlarda şakaları bile yersiz kabul edilebilecek Yay burcu insanları gibi.

Yani bu ikili, enerjilerini birlikte harcayabilmek, harika anlar yaşamak için her şeye sahipler.

Burçlara göre köpek cinsleri

Oğlak Köpeği Cinsi: Sibirya Kurdu

Oğlak burcunun çarpıcı bir özelliği kalıcılığıdır. Bazen, açıkça kontrolden çıkmadığı bir fikirden vazgeçemedikleri için inatçı görünebilirler. Ayrıca, kendilerini işine adamış ve odaklanmışlardır, bu sebeple başka hiçbir şey umurlarında değilmiş gibi görünebilir.

Bu göz önüne alındığında, Sibirya Husky, Oğlak için uygun köpektir. Kendi kişiliğine sahip bir cinstir ve komutları kabul etmedeki zorluğu sebebiyle eğitilmesi oldukça zor olabilir. Ancak öğrenmeye ve yönlendirmeyi kabul etmeye karar verdiğinde oldukça zekidir.

Ayrıca Sibirya Huskyleri sevdikleri ve ailelerini önemsedikleri kişilerin her zaman yanındadır. Bağımsızdırlar ve kendi başlarına çok iyi yönetebilirler. Bu özelliklerinden dolayı biraz yalnız olma eğiliminde olan Oğlak kişiliğine oldukça benzer.

Burçlara göre köpek cinsleri

Kova Köpek Irkı: St. Bernard

Kova burcunun kişileri, sürekli hareket halinde olan, yeni şeyler ve insanlarla tanışmayı seven kişilerdir. Hayatın izin verdiği her şeyi yaşamaya çok hevesliler ve doğal olarak meraklılar, bu yüzden onlar gibi mutlu ve sosyal bir köpeğe ihtiyaçları var.

Bu sebeple, hiçbir cins Kova ile St. Bernard’dan daha iyi bir çift oluşturmaz. Çok sadık, itaatkar ve dinamik olan bu köpekler, sahiplerinin yanında olmayı ve oyun oynamayı severler. Ayrıca, söz konusu sevgi olduğunda daha ihtiyatlı olmasına rağmen, sahibini hiçbir şekilde terk etmez.

Saint Bernard’ı Kovalar için harika bir şirket yapan bir diğer nokta da zekalarıdır. Bu, komutları öğrenmesi çok kolay bir köpektir. Bu özellik itaatine eklendiğinde, Kova burcu gururla sergileyeceği mükemmel bir eğitime sahip olursunuz.

Burçlara göre köpek cinsleri

Balık köpek ırkı: Beagle

Balıklar, hassasiyetleri sebebiyle kendilerine ait bir dünyada yaşıyormuş (Dünya etraflarında dönüyormuş) gibi görünen kişilerdir. Her daim içe dönük kişiliktelerdir ve aklını kullanarak mantıklı hareket etmeyi unutabilirler. Bu sebeple, aynı zamanda tıpkı kendileri gibi hassas bir köpeğe ihtiyaçları olacaktır.

Bu sebeple Beagle türü köpek, Balık burcu için uygun bir arkadaştır. Anlayış sahibi, sevgi dolu ve çok sevecendirler. Ayrıca çok uslu köpeklerdir ve oyun oynamaktan oldukça zevk alırlar. Sizin enerji harcamanız bile, Balık’ı geçici olarak dünyadan uzaklaş tutabilir. Ayrıca, Beagle’ların tıpkı Balık burcu kişiler gibi nazik ve duyarlı köpekler olduğunu belirtmekte yarar bulunuyor. Böylece sizin herhangi bir olay karşısındaki üzgün tavrınız insanları kolaylıkla fethedebilir ve sizi her ortamda sevdirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
nolurbak.com
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023