Çarkıfelek kartı Tarot’ta ne anlama geliyor?

Çarkıfelek kartı Tarot’ta ne anlama geliyor? Çarkıfelek, Tarot’un bile soruyu cevaplayamadığı durumlarda okumalarda görünen karttır. Bir şeyin parçası olduğumuzu ve hayatın sadece seçimlerden ibaret olmadığını hatırlatır. Bu yüzden arzuyu sürdürmek çok zordur ve bazı şeyler öyledir. Çarkıfelek kartı tarot falının vazgeçilmezlerindendir.

Örneğin, sessiz ve mesafeli olmayı tercih eden Kupa Kraliçesinden farklıdır, çünkü bastırılmış öznelerin varlığına işaret eder. Çarkıfelek cevap veremez, çünkü neden olarak size tamamen yabancı bir şeye işaret eder, lehinde ya da aleyhinde hiçbir şey yapılamaz.

Her geçen gün arzuyu yerine getirmek için arayışa çipler konuyor, ancak vaatler yok, sadece tahminler var. Bunu akılda tutarak, makaleyi okuyarak Çarkıfelek anlamları hakkında daha fazla ayrıntıya göz atın! Çarkıfelek kartı Tarot’ta ne anlama geliyor?

Çarkıfelek kartı Tarot’ta ne anlama geliyor?

Çarkıfelek Tarotunun Temelleri

Çarkıfelek kartını iyi okumak için, yerleştirildiği bağlamda ve sembollerinde ne anlama geldiğini bilmek önemlidir. Bu ilk adım aşağıda öğretilmiştir!

Geçmiş

Destenin ilk kartlarında, kararlar düşünülür ve planlanırken iradeyi, olasılıkları ve büyümeyi ifade etmenin yollarını gösteren karakterler ve bağlamlar vardı. Yani o arcana’da çok az hareket vardı ya da hiç yoktu.

Bu şekilde, Kader Çarkı, kararlar zaten verildiğinde ortaya çıkar, eylemlerinizin sonuçlarıyla uğraşırsınız ve hayat artık bireysel sebep ve sonuçlardan oluşmaz. Böylece, bu kart size her şeyin geçici, döngüsel ve kaçınılmaz olduğunu hatırlatıyor gibi görünüyor.

İkonografi

Çarkıfelek, kartın ortasında mistik sembollerle çevrili büyük bir çarka sahiptir. Çark üzerinde Allah ve kanun anlamına gelen Tevrat veya Latince çark anlamına gelen Rota (tekerlek anlamına gelir) isimlerinin yazılı olduğu yazıtlar vardır. Ayrıca cıva, kükürt, su ve tuz sembolleri de bulunmaktadır.

Çarkın çevresinde üç varlık vardır: kartın dibine doğru giden bir yılan, en altında tanrı Anubis ve çarkın tepesinde bir sfenks. Sfenks ve Anubis, Kader Çarkı’nın sonsuz döngüsünün bu hissini getirir ve yükselenin aşağı indiğini ve aynı zamanda yaşam ve ölüm döngüsünü gösterir.

Ancak bu kartta daha fazla sembol var. Dört köşe için her birinin bir unsuru vardır: bir melek, bir kartal, bir öküz ve bir aslan. Hristiyanlığın dört evangelistini veya zodyakın dört sabit işaretini (sırasıyla Kova, Akrep, Boğa ve Aslan) temsil ederler.

Bu varlıkların her biri, bilgeliği temsil eden bir Tevrat taşır ve kanatları hareket karşısında istikrarı ifade eder.

Tarotta Kader Çarkı’nın Anlamları

Servet Kısmı’nın anlamları, hayatın iniş çıkışları ve kontrolden çıkan şeylere nasıl tepki verilmesi gerektiği ile ilgili yorumlardır. Aşağıda bu Tarot kartı hakkında daha fazla bilgi edinin!

Karma

Çarkıfelek, iyi ya da kötü, etrafında dönen şeylerin bir hatırlatmayı temsil eder. Bu anlamda iyi işler yapan iyi bir insan, çevresindekilerden daha nazik ve daha adil muamele görme eğilimindedir.

Ayrıca, iyi işlerin eskiye dönmesinin çok daha yaygın olacağı, yaratılan sağlıklı ve olumlu bir ortamın varlığı söz konusudur.

Yaşam döngüleri

Çarkıfelek’i temsil eden çark sanatı, yılın çarkı olarak çok iyi anlaşılabilir. Bazı sanatlarda, bu ilişkinin daha da doğrudan göstergeleri vardır.

Döngüsel meseleyi düşünen Çarkıfelek, insan yaşamı doğmak, büyümek, yaşlanmak ve ölmek hakkındaki algıyı, insanların zaman üzerindeki kontrol eksikliğine ilişkin yansımalarla getiriyor.

Ayrıca döngü içinde bir başka ilginç varoluş noktası da iniş çıkışları hayata geçiren tekrarlanan eylemlerdir. Bunlar kaçınılabilecek durumlardır, ancak çembere katılırken kolayca kapılırlar. Bu nedenle, kişinin kaybetmek istediği döngüler ve gelenekler üzerinde Çarkıfelek ile düşünmeye değer.

Geçicilik

Hiçbir şey durağan değildir ve Çarkıfelek hayatın durmadığını hatırlamak için bir noktaya değinir. Yani ister döngülerle olsun, isterse gelen şansla, hiçbir şey sonsuz değildir.

Ayrıca Tarot kartı, elinizdeki araçlarla geliştirmeniz ve yapabileceğinizin en iyisini yapmanız gerektiğini de hatırlatır. Başarı her zaman aranmalıdır ve başarısızlık tersine çevrilebilir.

Şans

Çarkıfelek’in üst ve alt çizimleri, rulet çarkını işaretleyen işaretçi gibidir. Bir sayıya bahse girersiniz, rulet çarkı döner ve numaranız şanslı veya şanssız tarafa gelebilir. Yani hayatın nasıl rastgele olduğuna dair bir alegori – bir gün şanslı, diğer gün şanssız.

Dolayısıyla iyi bir insan olmak, yalnızca iyi olduğunu düşündüğümüz şeyin olacağını garanti etmez. Karma, iyi eylemlerle sağlıklı bir çevre yaratma yeteneğinden bahseder, ancak kötü şeylerin olmasını durdurmak mümkün değildir.

Böylece kart, hak etmese de kötü şeylerin olduğunu gösterir. Kazalar meydana geldiğinden ve hiç kimse her şeye hazırlıklı olmadığından, bu herkesin kontrolü dışında olan bir şeydir. Ancak önemli olan pes etmemek çünkü hayat tahmin edilemez ve bir gün büyük ikramiyeyi vurabilirsin.

Esneklik

Çarkıfelek Tarot kartı, beklenmedik bir durum olduğu için kişinin planlanmamış durumlarla başa çıkmak için esnekliğe sahip olması gerektiğini gösterir. Bu nedenle, sizi yerden almalarına izin vermemek ve kötü bir şeye dönüşme fırsatı ya da daha kötü bir şeye dönüşmek için bir aksilik, açık fikirli olmak gerekir.

Bu nedenle, esas olarak konfor alanından çıkmaktan bahseden bir mektuptur. Öyleyse, kaderin sakladığı şeye açık olun.

Esneklik

Çarkıfelek’e göre, beklenmedik şeylerle uğraşırken kaybolmak çok kolaydır. Hayat sürprizler getirdiğinde, insanlar umutsuzluğa dayalı olarak başka bir kişilik yaratabilir veya yanlarını gösterebilirler. Örneğin bir krize girdiklerinde, bir hastalık keşfettiklerinde veya iyi bir işe girdiklerinde hayata bakış açıları değişir.

Böylece, Çarkıfelek, değişikliklerin geçici olduğu ve önemli olanın özünüze sadık olmak olduğu anlayışını getirir. Bu yüzden gerçekte kim olduğunuza sadık kalın.

Bu şekilde cömertlik ve şefkate dayalı ilişkiler kurmak ve pozitif karma geliştirmek, aynı zamanda hayatın iniş çıkışlarından etkilenmeyerek dayanıklılık göstermenin bir yoludur.

Çarkıfelek kartı Tarot’ta ne anlama geliyor?

Çarkıfelek Tarot: aşık

Aşk ve rutin karmaşıktır ve Çarkıfelek geçmiş seçimlerinizle yüzleşmenizi sağlar. Aynı zamanda, ister bir ilişki yaşıyor olun ister bekar kalmak olsun, bir karara bağlı kalmanız için kaç değişken olduğunu size hatırlatır. Çarkıfelek’in aşka neler getirdiğini aşağıda daha iyi anlayın!

Taahhüt için

Çarkıfelek herhangi kesin bir açıklama getirmediği gibi diğer kartlara göre daha belirsiz olduğu için taahhüt edilenlere de yön vermez. Bu nedenle, doğru tarafı aramak için ilişkiniz hakkında yeni bir soru sormak ya da başka bir mektup çizmek ilginç olabilir.

Buradaki en önemli şey duyguların değiştiğini ve bu değişikliklerin kötü olmadığını anlamaktır. Bir ilişkiyi sürdürmek karmaşıklaşabilir, ancak bunlar aşamalardır. Bu nedenle, umduğunuz değişim inisiyatifinizi gerektirebilir, böylece olumsuz döngüler kırılabilir.

Bu nedenle, genel tavsiye kalır: ortaya çıkan sorunları anlamak ve birlikte üstesinden gelmek için dürüstlük ve diyaloga sahip olun.

Bekarlar için

Bekarlar için Wheel of Fortune kartının geleceği belirsizdir. Mevcut durum nihai değil, kendi seçiminize bağlıdır. Bu nedenle, duygularınıza ve sezgilerinize değer verin ve sonraki adımlarınıza onlardan karar verin. Önce ne istediğinizi anlayın ve arzunuzun peşinden gidin.

Çarkıfelek kartı Tarot’ta ne anlama geliyor?

Tarotta Çarkıfelek: iş başında

İş yerinde, Çarkıfelek Tarot kartı değişiklikler getirir ve sizi sürekli hareketine ayak uydurmak için çevik olmaya zorlar. Aşağıdaki çalışma okumaları için mektubun ne dediğini daha iyi anlayın!

Çalışanlar için

Çalışanlar için Çarkıfelek, büyük değişikliklerin yakında geleceğini gösteriyor. Bu yüzden fırsatları kollayın ve ortaya çıkarlarsa kendinizi sorgulamak için zaman kaybetmeyin. Çark çeviktir ve şans doğar doğmaz eylem ve irade gerektiren kararları beklemez.

Ayrıca her şeyin çok hızlı olması, kendinizi kaybolmuş hissettirmesi de mümkün. Belki rutininiz sürekli değişiyor ya da projeleriniz ilerlemiyor. Burada, kafa kafaya gitmek yerine, esneklik ve esneklik pratiği yapmak için iyi bir zaman olduğundan, akışa devam etmeyi ve farklı bir şey denemeyi deneyin.

Bu şekilde, Çarkıfelek’in getirdiği şans zorluklarla birlikte gelir, ancak öğrenme için iyi bir şans olacaktır.

İşsizler için

İşsizseniz, yerine yenisini aramaya devam edin. Çarkıfelek kartı, piyasaya yeniden girme veya yeni bir gelir kaynağı olabilecek değişiklikler getiriyor.

Ancak, Çarkıfelek’in hemen ortaya çıkacak bir fırsatı göstermediğini unutmayın. Sadece her duruma hazırlıklı olmanız gerektiğini gösterir. Herhangi bir iş fırsatı ortaya çıkmadan önce, bazı soruları sonuçlandırmak ve mektubun önerdiği döngüler içinde daha iyi gelişmek gerekebilir.

Tarot’taki Çarkıfelek için diğer yorumlar

Çarkıfelek’in tüm etkilerini daha iyi anlamak için, aşağıda kartın sağlık konularındaki yorumlarını, ters çevrilmiş kart, önerilen zorluklar ve ipuçları görebilirsiniz. Ödeme!

Sağlıkta

Sağlık için Wheel of Fortune arcana istikrarsızlığı gösterir. Bu nedenle, tıbbi tedavi görüyorsanız, nükslerin ciddi olmaması için bakımınızı güçlendirin. Henüz tam bir iyileşme vaadi yok, ama kendinize inanmaya ve kendinize bakmaya devam edin. Ayrıca genel olarak sağlığınıza dikkat edin, devam eden tedavileri yarıda kesmeyin ve rutin muayenelerinizi yaptırmaya çalışın.

Ters harf

Çarkıfelek’i tersten okursanız, acı verici olduğu düşünülen değişikliklerin gerçekleşmesi veya gerçekleşmek üzere olması çok muhtemeldir.

Bu pozisyon, daha iyi veya daha kötüsü için hayatın değiştiğini gösterir. Belki de çok rahat bir durumdasınız veya rahatsızlığa alışkınsınız. Her iki durumda da, değişim korkutucu olabilir ve yeni, güvensizlik getirir, ancak bu, kendi iyiliğiniz için atmanız gereken bir adımdır.

Bu nedenle, öngörülemeyen veya kontrol edilemeyen şeylere yenilmektense, Çarkıfelek’in hareketini anlamak ve beklenmedik olanın getirdiğini en iyi şekilde yapmak için hareket etmek daha iyidir.

Mitolojik Tarot’ta

Mitolojik Tarot sanatında, Kader ve Çarkıfelek tarafından kanıtlanan kaçınılmazlık sorunu daha da güçlenir: moiralar veya parcas, ölümlülerin hayatlarını döndüren iğ ve distaff ile kaderin tanrıçalarıdır. Onlar bir mağaranın içindeki sonsuz işlerinde üç iplikçidir. Bir iplik, bir yaşam ölçer ve yaşlı kadın ipliği keser. Arka planda yeşil alanı ve dışarıdaki mavi gökyüzünü görebilirsiniz.

Bu nedenle, bırakın ölümlüleri, tanrıların bile değiştirme gücüne sahip olmadığı bir şekilde kadere hükmederler. Bu nedenle, kadere karşı çıkmaya çalışmak, mektubun zaten getirdiği gibi, düşünülemez bir gurur eylemidir.

Moiraların toplandığı mağara, döngü alegorisini pekiştiriyor. Her insanın çıktığı rahim ve ölümle geri döndüğü topraktır. Aynı şekilde, tanrıçalar da Ana, Kız ve Kocakarı olarak temsil edildikleri için döngünün kendisidir.

Zorluklar

Tarot’taki Çarkıfelek, kendinizi sarsılmanıza izin vermeden hayatın belirsizlikleriyle nasıl başa çıkacağınız konusunda bir meydan okuma olarak süper zor konuları getiriyor. Dolayısıyla hayatın durağan olmadığını ve bizim kontrolümüz altında olmadığını kabul etmek gerekir.

Bu nedenle, durmaksızın dönen çarkın uçlarında olmamak için bu merkez arayışı basit değildir. Ancak hem fırsatları yakalamak hem de sorunlarla mücadele etmek için içsel güç ve bilgelik getirir.

İpuçları

Çarkıfelek kartının bıraktığı ana ipuçları, kaderin yollarıyla uğraşmaktan bahseder. Hayatın inişleri ve çıkışları vardır ve önemli olan özünüze sadık kalmak ve istikrar aramaktır – yani, eylemlerinizin ve kişiliğinizin dışsal olanlardan ve kontrolünüz dışında olanlardan etkilenmesine izin vermeyin. Bu nedenle, bu fikirleri takip etmek gereklidir.

Çarkıfelek kartı Tarot’ta ne anlama geliyor?

Çarkıfelek Tarot’ta çürümeyi gösteren bir kart mı?

Tarotta Kaderin Kısmı çürümeyi göstermez. Aslında sadece çürümenin olduğunu, yaşlanmanın ve gerilemenin yeni bir şey getirseler bile hayatın döngülerinin bir parçası olduğunu gösteren bir karttır.

Ayrıca bir kez zirvede olmak veya arka arkaya birçok başarı elde etmek, bir düşüşün yaşanmasının ve kayıpların yaşanmasının mümkün olduğuna da işaret eder. Yani bu çürümekle ilgili değil, her zaman kazanamamakla ilgili. Buna karşı savaşırken bile, şans oradadır ve küçümsenmemelidir.

Yani, Çarkıfelek’in çürümesini özetlemek, beklenmedik şeylerin olumlu olma olasılığını ortadan kaldırır ve size fayda sağlayan sürprizler. Çark aşağı indikçe yukarı çıkar. Dolayısıyla Çarkıfelek’in bir döngü olarak anlamını da ortadan kaldırmaktadır.

Yani evet, Çarkıfelek ile iyi haberler alma ihtimaliniz var. Şans herkes için vardır ve her şey olabilir!

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler 2023 bonus veren siteler zbahis zbahiszbahis zbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu sweet bonanza