Youtube’un sevilen ismi Cem Saraç nam-ı diğer Garbarius kimdir?
Magazin

Youtube’un sevilen ismi Cem Saraç nam-ı diğer Garbarius kimdir?

”Adım Cem Saraç. Harry Potter hayranı olmakla beraber, kafama esen her türlü oyunu oynamaktayım ve elimden geldiği kadar da bunu videolarıma yansıtıyorum. ‘Minecraft’ serilerine devam edeceğim ve seriler bittikçe her zaman yenilerini çekiyor olacağım. Aynı zamanda ‘Harry Potter’ serisinin videolarını bitirmekte ısrarcıyım. Ben istemedikçe oyun önermeyin, kafam kolay karışıyor.”

Cem Saraç (Gabarius) kimdir?

Cem Saraç kimdir? Kısaca tanıyalım…

2 Şubat 2013 tarihinde Youtube’a giriş yapan Saraç, oyun severlerin bir hayli ilgisini çeken isim olmuştur. Genç fenomen oyunlarda gösterdiği başarılı performans ile hatrı sayılır bir kitle elde etmeyi başarmıştır. Günden güne takipçi sayısını büyütmesi ile, hayatı bir hayli merak edildi. Bizde sizler için Cem Saraç için kısaca bir araştırma yaptık.

 • Yaşı: 26
 • Burcu: Koç
 • Doğum tarihi: 14 Nisan 1995
 • Nereli: Sinop
 • Yaşadığı yer: Antalya
 • Boyu: 1.80
 • Kilosu: Bilinmiyor.

Cem Saraç kaç yaşında?

Cem Saraç, biz yazımızı yazarken 26 yaşındadır.

Cem Saraç burcu

Astroloji sevmediğini aynı zamanda eski videolarında burçlara inanmadığından söz eden Cem Saraç, Koç burcu erkeğidir.

Cem Saraç doğum tarihi 

26 yaşındaki fenomen, 14 Nisan 1995 tarihinde dünyaya geldi.

Cem Saraç aslen nerelidir?

Sinoplu olduğunu dile getiren fenomen, aslen nereli olduğu hakkında bilgi vermedi.

Cem Saraç nerede oturuyor?

Şuan Antalya’da yaşadığını belirten Cem Saraç bir videosunda ”Ben hep Kıbrıs ve Antalya’da yaşadığım için kara hasret kalmıştım.” sözlerinide ifade etti.

Cem Saraç boyu

Cem Saraç’ın boyu 1.80’dir.

Cem Saraç kilosu

Biz yazımızı yazarken çekmiş olduğu son Youtube videosunda kilosu hakkında ”Kiloda değişiyor. Bilmiyorum, uzun zamandır tartılmadım. Bir iniyor, bir yükseliyor. Pandemide kilo aldım” ifadelerine yer verdi.

Cem Saraç eğitimi

Cem Saraç, Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü okudu. Daha sonra bölümünü yarım bırakıp, şuan Antalya’da Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü’nden devam etmektedir.

Cem Saraç ne kadar kazanıyor?

Cem Saraç: ”Arkadaşlar bu işle uğraşıyorsanız kesin bir kazancınız olmuyor. Biz bu Selim abi ile çektiğimiz çok eski bir video vardı. Orada söyledim zaten. Her ay bu rakam değişiyor. 1 ayda 30-40 bin lira kazandığım da oluyor. 1 ayda 3.000 TL kazandığım da oluyor. Instagram’dan takip ediyorsanız, ben bu parayı partilere yatırmıyorum. Benim bu parayla dünya turu hayalim var. Onun için biriktiriyorum. İleride yapmayı düşündüğüm bir proje var benim. Oyun kanalı ileride devam edecek. Ancak ileride sırt çantam ile dünya turunu alıp inanılmaz düşük bir bütçe ile çadırımıda alıp gezmek istiyorum. ”

Cem Saraç'ın sevgilisi

Cem Saraç’ın sevgilisi

Cem Saraç, Şura Öztürk ile sevgilidir.

Cem Saraç’ın en sevdiği yazar

Cem Saraç, Joanne Kathleen Rowling (J. K. Rowling) yazarını seviyor.

Cem Saraç’ın en sevdiği kitap

Cem Saraç’ın en sevdiği kitap Harry Potter serisidir.

Cem Saraç Tunç ile ne zaman tanıştı?

Cem Saraç, Tunç ile 2014 senesinde tanışmış olabileceği bilgisini paylaşmakta. Ancak tam olarak emin olmadığını ifade etti.

Cem Saraç Selim Dede ile ne zaman tanıştı?

Cem Saraç ve Selim Dede ilede 2013-2014 senesinde tanışmıştır. Selim Dede, Cem Saraç’ın videosuna yorum atması üzerine tanışmışlardır.

Cem Saraç’ın en sevmediği Youtuber

Cem Saraç ”En sevmediğim YouTuber Murat Abi GF değil. Yalan yanlış bilgiler veren YouTuberlar var ya, isimlerini anımsamıyorum. Yanlış bilgi vermek istemiyorum. Komplo teorisi yapıp, insanları yanlış bilgilendiren YouTuberlar birkaç tane var. Bir tane çocuk var adını anımsamıyorum. Toplumu yanlış bilgilendirmekten ceza falan yemeli. Murat abi GF’nin üslubunu sevmiyorum. Ben genel olarak insan sevmiyorum arkadaşlar. ”

Cem Saraç Arda ile çektiği videodan neden pişman?

”Arda benim lise hayatım boyunca sevdiğim bir arkadaşımdı. Benim çok başıma geliyor. Ben birisine kanal açmasını sunduğumda, bunu yapıp 2-3 ay sonra konuşmayı bırakıyorlar. Ben Arda’yı suçlamadım. Hafif aramızda kırıklık var.”

Cem Saraç’ın hobileri

Asıl uğraştığı hobilerinin gitar çalmak ve müzik olduğundan söz eden genç fenomen, farklı ülkeler gezmeyide seviyor.

Cem Saraç’ın en sevdiği yemek

”Önüme ne gelse yerim” ifadelerine yer veren Cem Saraç bir zamanlar barbekü soslu tavuklu pizzayı çok çok sevdiğinden söz etti. Lakin çok fazla yediği için şuan tercihini ev yemeklerinden yana kullanmaktadır.

Cem Saraç kaç ülke gezdi?

Cem Saraç Ukrayna, Danimarka, Kıbrıs, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, İtalya, Fransa, Hollanda, Almanya, İsveç ve Ukrayna ülkeleri de ziyaret etti.

Cem Saraç’ın en sevdiği filozof

Cem Saraç felsefe ile çok içli dışlı olmadığını belirterek Alman Filozof Arthur Schopenhauer olabileceğini söyledi.

Cem Saraç’ın kullandığı sosyal medya hesapları

Cem Saraç Instagram

Cem Saraç Youtube

Cem Saraç’ın TEDx

Birçok fenomenin katıldığı TEDx programına geçtiğimiz senelerde Cem Saraç’ta katılmıştır. ‘Sınırlar’ konusunu ele alan Saraç, Youtube serüvenini de konusunun içerisinde anlatmıştır.

Cem Saraç haberlere çıktı

600.000’e yakın takipçisi varken haber programına çıkan Cem Saraç, yaptığı konuşma ile takipçi sayısını arttırmayı başardı. 

Cem Saraç’ın 600.000 aboneye özel hazırladığı soru-cevap videosu

Gün geçtikçe takipçi sayısını arttırmayı başaran Cem Saraç, 3 Aralık 2017 tarihinde 600.000 bin aboneye özel merak edilen soruları cevapladı. Genç fenomen”Kaç yaşındasın?”, ”Kendini  yıl sonra nerede görüyorsun?” gibi birbirinden farklı soruları cevapladı.

Cem Saraç’ın 750.000 aboneye özel hazırladığı soru-cevap videosu

600.000 bin aboneye özel soru-cevap videosundan sonra takipçilerinin isteğini kırmayan Cem Saraç, bir sonraki soru-cevap videosunu 750.000 aboneye özel çekti. Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını videoda bulabilirsiniz.

Cem Saraç’ın +800.000 aboneye özel hazırladığı soru-cevap videosu

Cem Saraç 5 ay önce tekrar bir soru cevap videosu çekti. 1 milyon aboneye ulaştığında Garbarius’un anlamından söz edeceğini dile getiren Cem Saraç bakalım başka hangi soruların cevaplarını vermiş.

Cem Saraç Cemre.com’da yayınlanan haberini değerlendirdi

Cem Saraç geçtiğimiz saatlerde sitemizde yazılan haberimizi değerlendirdi. Eleştirilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Değerlendirmesini dikkate alarak düzenlediğimizi belirtmek isteriz. 

Emojiyle tepki ver!

2 Yorum

 • meyra

  ajdkxnnxnx

  01 Eylül 2022 18:56
 • Cem Saraç

  Doğru

  05 Aralık 2022 23:04