Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremler gerçekten etkili mi? En iyi cilt beyazlatıcı ve leke giderici 10 krem

Estetik kaygılar yaşamımızın hemen her döneminde bizimle birlikte olmaya devam ediyor. Zaman geçtikçe maalesef hepimizin yüzünde ve vücudunun diğer bölgelerinde kararmalar, çeşitli lekeler ve cilt tonunda farklılıklar meydana gelebiliyor. Henüz zamanı geri almamızı sağlayacak bir teknoloji yok fakat ciltte oluşan bu leke ve kararmaları engellemenin yolları mümkün. Cilt beyazlatıcı krem nedir? Beyazlatıcı kremlerin etkisi gerçek midir? Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremlerin sağlığa zararları var mıdır? Ve elbette ki en iyi etkiyi gösteren cilt beyazlatma kremi hangisidir gibi soruların yanıtlarını araştırdık, detaylar yazımızın geri kalanında…

cilt beyazlatmak ve aydınlatmak

İçindekiler

Cilt beyazlatma & cilt aydınlatma nedir?

Cilt beyazlatma ya da cilt aydınlatma olarak adlandırılan işlem, cilt renginde meydana gelen renk tonu farklılıklarını düzenleyerek eşitleyen aynı zamanda cilt renginin bir iki ton açılmasını amaçlayan kozmetik bir uygulamadır. Uzakdoğu ülkelerinde başlayıp zamanla dünyanın pek çok bölgesine yayılan cilt beyazlatma akımı, ülkemizde de fazlasıyla ilgi görmüş ve özellikle cilt lekelerini gidermek maksadıyla tercih sebebi olmuştur.

cilt lekeleri için çözüm

Cilt lekeleri ve ciltte kararmalar neden oluşur?

 Genel bir ifadeyle ciltte bulunan melanin seviyesinin değişmesinden kaynaklı olan cilt lekeleri ve cilt kararmaları pek çok nedenle ilişkili olarak ortaya çıkarlar. Koyu ten rengine sahip olan kişilerin etkisini daha fazla hissettiği ciltte oluşan kararmalar, tek bir nedene bağlı olmaksızın pek çok etkenin bir araya gelmesi sonucu gerçekleşir. Lazer, sıcak sir ağda gibi yanlış depilasyon yöntemlerinin tercih edilmesi ve cildin kuruyarak nemsiz kalması, cilt kararmasına neden olan en önemli faktörler. Aynı zamanda çok dar kıyafet seçimlerinden dolayı sürtünme nedeniyle de özellikle kasık ve koltuk altı bölgelerinde cilt tonu farklılıkları görülmektedir.

Cilt lekeleri ise, birkaç farklı türden sebepler yüzünden oluşabilmektedir. Çok fazla güneş ışığına maruz kalmak, hamilelikte değişen hormonlar ve yaş ilerlemesi olağan sebepler olarak adlandırılırken dolayı meydana gelirler. Aynı zamanda yara izleri ve sivilce izleri ile çil izleri de, cilt beyazlatma ve leke kremleri ile azaltılabilen cilt lekeleri arasında yer alır. Ciltte oluşan koyu renkli lekelerin oluşmasının altında bazı tıbbi nedenlerde yatabiliyor. Melazma ve iltihap sonrası hiperpigmentasyon (PIH), yanak, boyun ve alın gibi vücudun güneşe çok sık maruz kalan bölümlerinde cilt lekelerine yol açan sebeplerdir.

cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem

Cilt beyazlatıcı krem nedir?

 Cilt beyazlatma kremi, güneş ışığına maruz kalmak, gebelikte meydana gelen hormon dengesizlikler ya da sivilceler nedeniyle ciltte oluşan ton farklılıkları ve lekelenmeleri yok etmeyi sağlayan kimyasal kozmetik ürünlerdir. Çeşitli bitkisel ve değişik kaynakların bileşiminden üretilen cilt beyazlatma kremleri düzenli kullanıldıkları takdirde, cilt lekelerinde gözle görülür bir iyileşme sağlamakta. Fakat pek çok kimyasal madde ve bitkisel özlerden oluşan bu kremleri kullanmaya başlamadan önce iyice araştırma yapmak ve bir hekimin onayını almakta fayda var.

Cilt beyazlatan ve leke gideren kremler cildi nasıl beyazlatıyor?

Cilt beyazlatma ve leke giderici kremlerin bileşenlerinde pek çok etken madde bulunmaktadır. Bu maddeler ciltte uygulandığı bölgedeki melanin miktarını azaltan bir aktif bileşen veya bileşenlerden oluşur. Daha önceki yıllarda tehlikeli maddeler arasında yer alan ve cilt rengi açmayı sağlayan hidrokinon ve cıva, bu kremlerin bileşenleri içinde görülebilmekte.

Cilt beyazlatıcı kremler, vücudumuzda bulunan melanin üretimini azaltmayı sağlayan bileşenleri içerir demiştik melanin, cildimizdeki pigmentlerin yönetiminden sorumludur ve melanosit ismi verilen hücreler tarafından ortaya çıkarılır. Ve böylece cilt beyezıcı ve leke giderici kremler cildimizde bulunan melanosit sayısını azaltarak çalışır.

Piyasada buluna pek çokcilt beyazlatıcı krem, melanositleri azaltma özelliği ile bilinen hidrokinon maddesi içerir. Cilt rengini beyazlatıp lekeleri gidermeye yarayan kremlerin formülünde ortak bir etken olan C vitamini, cilt hücrelerinde melanin üretimini düşürerek azalttığı bilinen bir antioksidandır. Pek çok cilt parlatıcı kremde de bulunan glikolik asit, cilt üzerinde yer alan ölü hücreleri temizleyip cildi beyazlatmaya yardımcı olmaktadır.

Pek çok ülkede kozmetik ürünlerin formülünde etken maddeler olan hidrokinon ve cıva kullanılması yasaklanmış ve bunun yerine doğadan gelen bir beyazlatıcı olan arbutin maddesi beyazlatıcı ve leke giderici olarak içerikte yer almaya başlamıştır. Fakat maalesef ki halen bazı cilt beyazlatıcı ürünlerin formülünde az da olsa cıva bulunabiliyor. İnsan sağlığı için çok zararlı bir madde olan cıva içeren ürünlerin kullanılması sağlığını olumsuz yönde etkileyip çeşitli hastalıklar görülmesine neden olmakta. Bu sebeple cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem kullanılacağı zaman mutlaka kaliteli ve güvenilir bir markanın ürünü tercih edilmelidir.

cilt beyazlatıcı kremler güvenilir mi

Satın aldığınız cilt beyazlatma kreminde cıva olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Cıva, yapısı gereği renk açıcı ve lekeleri azaltıcı bir yapıya sahiptir. Birçok ülkede kozmetik ürünlerinde kullanımı yasaklanan cıva, hala bazı kremlerin içeriğinde yer alıyor. Cildi aydınlatıp daha güzel bir görünümüne sahip olmak için sağlığınızı tehdit etmeyecek ürünleri tercih etmelisiniz. Bir cilt kreminde cıva olup olmadığını nasıl mı anlarsınız? Aldığınız cilt beyazlatma ve leke giderici krem kutusunun içeriğinde;

 • Calomel
 • Mercury
 • Mercuric
 • Mercurouschloride
 • Mercuric

etken maddeleri bulunuyorsa, o ürünün içeriğinde zehirli bir madde olan cıva bulunuyor demektir. Ve hem kendi sağlığınız hem de sevdiklerinizin sağlığını korumak için bu ürünü almaktan kaçınmalısınız. Fakat emin olmadan alıp kullanmaya başladığınız leke giderici kremi kullanmaya başladıktan sonra aşağıdaki belirtileri yaşamaya başlarsanız cıva zehirlenmesine karşı, mutlaka bir hekime muayene olmalısınız.

Cıva zehirlenmesi belirtileri nelerdir?

 • Yüksek tansiyon
 • Böbreklerde sıkıntı ve böbrek yetmezliği işaretleri
 • Işığa karşı aşırı duyarlılık
 • İşitme ya da görmede geçici problemler
 • Aşırı asabiyet
 • Hafıza kaybı
 • Yorgunluk
 • Ağız çevresi, el ve bacaklarda uyuşma
 • Depresif ruh hali
 • Kas ve eklem ağrıları

İçeriğinden tam emin olamadığınız cilt aydınlatma ve leke giderici ürün kullanırken bu belirtilere dikkat edilmesini öneriyoruz.

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremler işe yarıyor mu?

 Hemen hemen herkes için güzel, aydınlık ve lekesiz bir cilde sahip olmak önemlidir. Gerek güneş ışığı gerekse doğal nedenlerden dolayı ciltte oluşan lekelenmeleri dermatolojik olarak etkisi kanıtlanmış ürünler kullanarak azaltmak ya da oluşumunu engellemek mümkündür. Pek çok leke giderici ve cilt beyazlatıcı ürünün temel bileşeni olarak kullanılan armut kabuğu, ayı üzümü ve yaban mersini yapraklarından elde edilen bitkisel Arbutin, cilt beyazlatıcı etkisi kesin olarak kanıtlanmış bir maddedir. Bu nedenle kozmetik sektöründe son yıllarda artış gösteren cilt beyazlatıcı ve leke giderici ürünler, ciltte istenilen sonucu verebilmektedir.

leke giderici ve cilt beyazlatıcı krem faydaları nelerdir

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremlerin faydaları nelerdir?

 • Cilt beyazlatıcı kremin en büyük ve bilinen yararı, cilt hücrelerinde bulunan melanin seviyesini azaltarak cilde daha aydınlık bir görüntü vermesidir.
 • Cilt üzerinde gelişen pigmentasyonu dengeleyerek, güneş ışıkları veya yaşlılıktan dolayı oluşan ton farklılıklarını ortadan kaldırır.
 • Hamilelikte hormonlar yüzünden ortaya çıkan hamilelik lekelerini, çil izlerini ve sivilce izlerinin rengini açarak zamanla görünmez olmalarını sağlar.
 • Düzenli kullanımda cildin kuru kalmasını engelleyerek, nemli ve daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cilt beyazlatıcı kremler nasıl uygulanmalıdır?

 • Bu ürünler kullanılmadan önce mutlaka kutu içerisinden çıkan ürün kullanma talimatları okunmalı ve buna göre uygulanmalıdır.
 • Cilt beyazlatıcı ve leke kremi uygulanacak olan bölge ılık su yardımı ile temizlenir.
 • Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez çok ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye uygulanır.

Cilde leke giderici krem uygularken nelere dikkat edilmelidir?

 • Ciltteki lekeleri gidermeye ve cilt rengini açmaya yarayan kremlerden verimli sonuç alabilmek için uygulama sırasında ve sonrasında bazı detaylara dikkat etmek gereklidir. Elbette aşağıda vereceğimiz detaylar sadece beyazlatıcı kremin etkisini arttırmaya yönelik olmayıp, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumaya da yönelik olduğunu belirtelim.
 • Doktordan reçete yolu ile eczaneden ya da herhangi bir kozmetik firmasından almış olduğunuz cilt beyazlatıcı kremi, yalnızca belirtilen miktar kadarını sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ve sadece renk koyulaşması görülen bölge üzerine kullanılmalıdır.
 • Cilt beyazlatıcı kremi belirlenen bölgeye uyguladıktan sonra, o kısmı çevresinde işlem gerekmeyen cilt kısmına, gözlere, ağız, dudak ve buruna değirmemeye dikkat edin.
 • Leke giderici ve cilt ağartıcı kremi çıplak el ile değil, her zaman pamuklu bir çubuk yardımıyla cilde uygulayın.
 • Şayet kullanabileceğiniz bir pamuklu çubuk yoksa kremi cilde sürmeden önce ve daha sonrasında ellerinizi mutlaka iyice yıkayın.
 • Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremi sorunlu bölgeye uyguladıktan sonra bir süre o bölgeye dokunulmamalı ve başkalarının da bu bölge ile temas etmesinden kaçınılmalı.
 • Özellikle yüz, boyun ve kol gibi güneş ışığına maruz kalabilecek bölgelere cilt beyazlatıcı krem uyguladıktan sonra birkaç saat güneşe çıkılmamalıdır.
 • İstenmeyen cilt lekelerinden kurtulmak için kozmetik bir ürün kullanıyorken kremin etkisini hızlandırmak için güneşli havalarda dışarı çıkarken en az 50 koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmaya özen göstermelisiniz.
 • Ve elbette ki cilt beyazlatıcı kremden en iyi sonucu alabilmek için mutlaka düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz. Bir anda mucize gerçekleşmesini beklemek böyle bir durumda anlamsız olacaktır. Bu nedenle sabır göstererek, cilt beyazlatıcı ürünü 3-4 ay belki de daha uzun süre uygulamalısınız.  
 • cilt beyazlatıcı kremin yan etkisi var mı

Cilt ağartan ve leke gideren kremlerin zararları var mıdır? Yan etkileri nelerdir?

 • Her ne kadar cilt beyazlatıcı krem formüllerinde bitkisel özlerden faydalanılıyor olsa dahi bu bileşenlerin alerjik reaksiyonlara yol açma ihtimali vardır.
 • Kimyasal bileşenlerinde hidroksin, cıva, kortikosteroid gibi cilt rengini açıcı element ve kimyasalların kremlerde kullanılması sonucu ciltte istenmeyen tahriş ve yanmalar meydana gelebilmekte.
 • Bazı leke giderici kremlerin kızarıklık, lezyon ve sivilcelere neden olduğu bilinmektedir.
 • İçeriğinde kortizon bulunan cilt beyazlatıcı ve leke giderici ürünler, uzun süreli kullanımda ciltte tahribata yol açabiliyor.
 • Bazı cilt beyazlatıcı kremler formülündeki bitkisel özler nedeniyle cildin yumuşamasını sağlarken, kimyasal formatta olan ürünler tam aksine cildin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olabilirler.
 • Özellikle yüz bölgesine uygulanan leke giderici kremler kaşıntıya neden olabilmektedir, böyle bir durumda derhal soğuk su ile yüzü ve temas eden diğer yerleri yıkamak gereklidir.
 • Yine, formülünde hidrokinon bulunan cilt kararmasına karşı uygulanan kremler, zaman içinde cilde büyük zarar vermektedir. Bu durumdan kaçınmanın bir yolu, kremi almadan önce içeriğiniz incelemek ve hidrokinon yerine onun bitkisel muadili olan arbutin içeren ürünlerden satın almaktır.
 • Ve belki de cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremlerin en kötü yan etkisi, konuyla ilgili uzmanların belirttiği üzere çok uzun süreli kullanımların cilt kanseri riskini doğuruyor olmasıdır.

Leke giderici ve cilt beyazlatan kremlerin bazılarının içeriğinde bulunan zararlı kimyasal maddeler nelerdir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi doğal ürünler dahi cilde uygularken herhangi bir yan etkisinin olup olmadığı araştırılmalıdır. Ve maalesef cilt rengini açmak için kullanılan kimyasal maddelerin birçoğu insan sağlığına zarar vericidir. Cilt beyazlatıcı krem kullanmaya karar verildiğinde merdiven altı diye tabir edilen firmaların ürünlerine itibar etmemeli ve gerekirse doktor kontrolünde tatbik edilecek ürünlere yönelmelisiniz. Cilde nüfus ettiğinde pigment değerlerini değiştirerek cilt renginin açılmasını sağlayan kimyasal maddeler ve yan etkileri:

Steroid:       Ciltte renk açılmasını hızlandıran bu madde zamanla cildi aşındırarak incelmesini sağlamaktadır. Bunun sonucu olarak da o bölgede fazla tüylenme görülmeye başladığı görülüyor.

Hidrokinon: Yoğun bir beyazlatıcı olan hidrokinon maddesi, lekelerin görünümünü azaltmakla beraber, uzun süre kullanım neticesinde cildin hassaslaşmasına ve çabuk tahriş olmak, geçmeyen kızarıklıklar gibi dış etkenlere açık hale gelmesine neden olmaktadır.

Koku kimyasalları: Hoş kokulu bir parfüm ya da krem hayır diyebilir ki? Pek çok kozmetik ürün güzel kokularıyla herkesi cezbediyor olsa da, bu konuda temkinli olmak gerekli. Alerjik reaksiyonlara yatkın olan kişilerin cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem tercihlerini kokusuz, hipoalerjenik ve paraben içermeyen kremlerden yana yapması sağlıklarını korumaları için gerekli bir adımdır.

Cıva:        Bazı leke giderici ve cilt beyazlatıcı kremlerin içeriğinde yer alan cıva, fazla temas edildiğinde cilt kanseri ve hatta ölüme yol açabilen bir maddedir.

Koruyucu maddeler: Koruyucu madde denilince, özellikle kozmetik sektöründe ilk akla gelen paraben olmaktadır. Düşük maliyetinden dolayı üretici firmalar tarafından sıkça tercih edilen paraben, insan sağlığına olumsuz etkisi kanıtlanmış bir maddedir. Cilt beyazlatıcı krem seçiminde buna dikkat etmeli ve paraben içermeyen ürünler tercih edilmelidir.

Aydınlatıcı makyaj ve cilt beyazlatıcı krem arasındaki farklar

Aydınlatıcı makyaj ürünleri ile cilt beyazlatıcı krem arasındaki fark nedir?

Daha aydınlık ve açık renkli bir yüze sahip olmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konulardan biride cilt beyazlatıcı kremler ile aydınlatıcı makyaj ürünlerinin aynı işlevi görüp görmediğidir. Aydınlatıcı makyaj ürünleri ciltte bulunan sivilce ve çil lekelerini kapatırken cilt üzerinde nemli bir ışıltı oluşturarak cilt tonunun eşitlenmesini sağlar ve çok daha parlak bir görünüm sağlar. Ancak aydınlatıcı makyaj ürünleri olan kapatıcı ve fondötenler yalnızca cilt üzerine etkide bulunur ve cilt beyazlatıcı ya da leke giderici ürünler gibi cilt hücrelerinde yer alan melanin miktarını etkilemez. Aydınlatıcı makyaj ürünleri cilt üzerinden suyla ya da makyaj çıkarma ürünleri ile temizlenir temizlenmez cilt kendi doğal rengine dönmektedir. Fakat cilt beyazlatıcı kremler cildin hücre yapısında değişiklik yaratmasından dolayı cilt renginin beyazlığı kalıcı olmaktadır.

Hamilelik döneminde cilt beyazlatıcı krem kullanılır mı

Hamile kadınlar cilt beyazlatıcı krem kullanabilir mi?

Uzmanların uyarısı hamileliğin özellikle ilk 3 ayında cilde kesinlikle kimyasal içerikli bir ürün uygulanmaması gerektiği yönündedir. Bunun yanı sıra hamilelik döneminde değişen hormonal hareketlilik cilt beyazlatma ve leke giderici kremlerin etkisini tam tersine çevirerek daha fazla cilt lekesi oluşumuna neden olabilmektedir.

cilt beyazlatıcı krem

 En fazla tercih edilen cilt beyazlatıcı kremler nelerdir?

Ciltte görülen lekeler ve vücudun belli noktalarında meydana gelen kararmalar, özellikle kadınların korkulu rüyası. Özellikle yüz, boyun, göğüs ve sırt bölgesinde güneşe bağlı leke oluşumu dikkat çekerken koltuk altı, diz, kasık ve genital bölgelerde ise kararma ve ton farklılıkları görülmekte. Değişik içeriklerden oluşan farklı ve fiyat aralıklarında bulunarak, kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen cilt beyazlatma kremlerini inceleyelim.

Luıs bien cilt beyazlatıcı krem

 LUIS BIEN cilt beyazlatıcı krem

 Cilt lekeleri ve ton farklılıkları sıkıntısı yaşayan kişilerin, bu soruna çözüm olması için en fazla kullandığı kremlerde ilk sırayı Luıs Bıen cilt beyazlatıcı kremin aldığı görülüyor. İçeriğinde bulunan Ascorbic Acid, cilt içindeki kolajen seviyesini arttırarak cildin yenilenmesini hızlandırıp kırışıklık oluşumunu engelleme görevini üstlenmektedir. Kremin bir diğer ve asıl etken maddesi olan Arbutin ise, ciltte oluşan renk ve ton farklılıklarını ortadan kaldırmakla beraber cilt lekelerini yok etmektedir. Koltuk altı ve genital bölge kullanımına da uyumlu olan Luıs Bıen cilt beyazlatma kreminin etkisini görebilmek için günde iki kez kullanmak gerekiyor.

W-lab beyazlatıcı krem

 W-LAB cilt beyazlatıcı krem

 W-LAB cilt beyazlatıcı kremde, hem ülkemizde hem de tüm dünyada yapılan araştırmalara göre en iyi cilt beyazlatıcı kremler listesinde yer alıyor. Cilt rengini açma özelliği bulunan krem arbutin, dut ve armut ağacı yaprağı, kış sümbülü ve ayı üzümü bileşenlerinden üretilmektedir. Tamamen doğal aktiflerden meydana getirilen ürünün cilt rengini açma gücü, kına kına bitki özü ve meyan kökü desteği ile yükselmektedir.

HC cilt beyazlatıcı krem

HC Pigment Control cilt aydınlatıcı leke kremi

 Cilt lekeleri ve kararmaları ile arası iyi olmayan kadın ve erkeklerin bu konudaki tercihlerin olan HC CARE firmasının üretmiş olduğu HC pigment control cilt aydınlatıcı ve beyazlatıcı leke kremidir. Tüm doğal lekeleri gözle görülür şekilde giderici özelliği bulunan krem, leke giderici özelliğini Sahra çalısı ismiyle de bilinen Yeniden diriliş bitkisi ve diğer pek çok doğal bileşenden almaktadır. Ciltte bulunan renk farklılıklarını eşitleyerek çok daha ışıltılı bir görünüm sağlayan üründe paraben ve silikon türevi maddelerin bulunmaması da kreme duyulan ilgiyi arttırıyor. Hoş kokusuyla birlikte çok daha güzel bir cilde sahip olmak için HC Pigment Control cilt beyazlatıcı ve leke kremi iyi bir seçenek.

Dermokil leke kremi

 Dermokil Xtreme Anti –Spot leke kremi

 Ciltte melanin artış oranını kontrol altında tutup belirli bir seviyenin altında kalmasını sağlayan Dermokil Xtreme Anti – Spot leke kremi, tüm cilt tiplerine uyum gösteren ve lekeleri yok etme konusunda yüksek başarı gösteren bir cilt beyazlatma ve leke kremi. Her türlü yaşlılık lekesi, güneş lekesi, sivilce lekesi ve doğum lekelerini yok etmekte iddialı olan bu krem aynı zamanda 30 SPF değeri ile güneşten koruyucu bir özelliğe de sahiptir.

Eveline cilt beyazlatıcı ve leke giderici

 Eveline 4D White Prestige cilt beyazlatıcı krem

 Eveline kozmetik firmasının cilt beyazlatmaya yönelik ürettiği 4D White Prestige serisine ait olan krem güneş ışığı ya da yaşlanma nedeni ile oluşan lekelerle mücadele eden bir cilt beyazlatıcı kremdir. Hassas, normal ve kuru cilt tiplerine uygun olacak şekilde üretilen cilt beyazlatıcı krem, cilt rengini açtığı gibi içeriğinde bulunan Shea yağı, kolajen, badem yağı ve pantenol sayesinde cildin yeniden onarımını sağlıyor ve sıkılaştırarak kırışıklıkları da yok ediyor.

Leke karşıtı krem

 BİO’Sİ leke karşıtı & cilt beyazlatıcı krem

 Cilt lekelerini ve bölgesel kararmaları azaltıp, düzenli kullanım halinde yok olmalarını sağlayan Bio’si leke karşıtı & cilt beyazlatma kremi, alanında oldukça iddialı bir ürün. Kullanımdan sonra 72 saat boyunca cildin nemli kalma garantisini veren beyazlatıcı krem, taşıdığı Anzymatic peeling özelliği ile ciltte oluşabilecek lekelere karşı kalkan görevini üstleniyor. İçeriğinde bulunan Shea butter ağacı özü, E ve B vitamini ile meyan kökü bileşenleri ciltte oluşan hamilelik, güneş ve sivilce lekelerini etkisiz hale getirerek, aydınlık bir cilt görüntüsü sağlıyor.

Sante plus leke giderici krem

 Sante Plus Biteraphie leke kremi

 Hem gözaltı morlukları ve şişlikleri hem de güneş lekeleri ve çil lekelerinden tamamen kurtulmak için tek bir ürün arayışındaysanız Sante Plus Biteraphie leke kremi tam size göre. Bitkisel özler içeren leke kremi, tüm yaşlılık lekeleri, yara ve sivilce izleri, güneş lekeleri, hamilelik lekeleri ve çil lekelerinin kısa sürede kaybolmasını vaat ediyor. Uygun fiyatıyla da pek çok kişi tarafından erişim kolaylığı bulunan ürün, en fazla tercih edilen ve satışı gerçekleşen cilt beyazlatıcı ve leke kremleri arasında yer alıyor.

Dermaderm leke giderici krem

 Dermaderm leke gündüz kremi

 Cilde rengini veren melanin dengesinin bozulmasıyla oluşan lekelerin ve ton farklılıklarının giderilmesinde etkili olan ürünler listemizde Dermaderm leke gündüz kremi de yer alıyor. Diğer pek çok cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremde olduğu gibi bitki özleri ve Arbutin içeren bileşenleri bulunduran leke kremi aynı zamanda 50 SPF koruma faktörünü de içeriğinde taşıyor. Aynı markaya ait birde gece leke kremi bulunuyor ve hem gündüz leke kremi hem de gece leke kreminin bir arada kullanılması önerilmekte.

Bioderma cilt beyazlatıcı krem

 BIODERMA Pigmentbio Sensitive Areas cilt beyazlatma ve leke kremi

 Çok fazla güneş ışığına maruz kalma ya da yaşın ilerlemesi nedeniyle ciltte meydana gelen renk farklılıkları ve belli bölgelerde oluşan kararmaları yok etmek için sık kullanılan bir üründe Bıoderma firmasına ait olan Pigmentio Sensitive Areas leke kremi. Düzenli olarak ve kullanma talimatlarına göre uygulandığında ciltteki tüm lekeler için pratik bir çözüm sunuyor. Bileşenlerinde bulunan beyazlatıcı etkisi düzenli kullanım halinde gözle görülür bir etki sağlayan krem, tüm vücuda uygulanabiliyor.

 Cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem ile ilgili en fazla merak edilen soruları yanıtladık

 Cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem, son yıllarda pek çok kişinin ilgi gösterdiği ve Google Yandex gibi çeşitli arama motorlarında yanıtını aradığı sorularla dolu bir konu. Sizlerin leke giderici ve cilt beyazlatan kremler ile ilgili bazı sorularınızı ve yanıtlarını bir araya derledik. İşte en fazla merak edilenler…

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem gözaltına sürülür mü?

Göz çevresi cildin en hassas olduğu noktalardan biridir ve herhangi bir ürün kullanırken çok dikkatli seçim yapmak gerekir. Gözaltında oluşan morluklar için paraben ve diğer kimyasal maddeleri içermeyen bitkisel özlü cilt beyazlatıcı v leke giderici kremler kullanılabilmektedir.

Cilt leke giderici krem kullandıktan sonra yeniden lekeler oluşur mu?

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem kullanıp etkisini gördükten sonra bile yeni leke oluşumları mümkün olabilmektedir. Kremden sonuç alınmış olsa dahi sonraki dönemde güneş ışığına korumasız olarak çıkmamak ve mutlaka koruma faktörü yüksek olan bir güneş kremi kullanılmalı.

Leke giderici krem ciltte alerji yapar mı?

Evet, leke giderici ve cilt beyazlatıcı kremler alerjen olabilir. Hassas bir cilde sahipseniz vücudunuz alışkın olmadığı bu kimyasal maddelere ya da bitkisel özlere tepki verebilir. Bu nedenle leke giderici kremi, ihtiyaç olan bölgede uygulamadan önce bileğinizde yapacağınız ufak bir testle kontrol ettikten sonra kullanmalısınız.

Cilt beyazlatıcı kremler güvenilir mi?

Kozmetikle ilgili tüm ürünlerde satın alım önceliği, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler olmalıdır. Bileşenleri içerisinde sağlığa zararı tespit edilen kimyasal maddeler olmayan ve alerjik reaksiyon göstermeyen cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremler güvenilirdir. Cilt beyazlatıcı krem alırken merdiven altı üretim adı verilen ne olduğu belirsiz ve hiçbir denetimden geçmemiş ürünler yerine kaliteli ve güvenilir markaların onaylı ürünleri tercih edilmelidir.

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kanser yapar mı?

Hem leke giderici hem de cilt beyazlatıcı kremlerin içinde çok güçlü etken maddeler bulunmakta ve yapılan klinik araştırmalarda bu maddelerin böbrek yetmezliği, karaciğer rahatsızlığı ile cilt kanserine yakalanma riskini arttırdığı belirlenmiştir.

Leke giderici ve cilt beyazlatıcı krem nasıl saklanır?

İçeriğinde bulunan beyazlatıcı aktif maddeler ve bitki özleri sayesinde ile lekelerinden kurtulmanıza ve cilt renginin açılmasına yardımcı olan kremler, nemli olmayan güneş görmeyen serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

Cilt beyazlatıcı krem ne kadar süre saklanabilir?

Kozmetik ürünlerinin de tıpkı gıdalar gibi son kullanma tarihi bulunur. Satın aldığınız cilt beyazlatma kremini kapağı açıldıktan sonra serin ve kuru bir yerde muhafaza ederek, kutu üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar kullanabilirsiniz.

Güneş kremi ile cilt beyazlatıcı krem aynı mıdır?

Hayır, ikisi aynı şey değildir. Cilt beyazlatıcı ve leke giderici krem ile güneş kremi farklı amaçlar için üretilen bakım kremleridir. Cilt rengini açmaya yönelik olan cilt beyazlatıcı krem, güneş ışığının etkisini azaltmak için bir koruyucu olarak kullanılmaz.

Cilt beyazlatıcı krem sürdükten sonra güneşe çıkılır mı?

Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremi özellikle yüz, boyun ve güneş ışığına maruz kalabilecek kol bölgesine uyguladıktan sonra güneşe çıkılmamalıdır.

Güneş kremi ile cilt beyazlatıcı krem aynı anda sürülebilir mi?

Cilt beyazlatıcı krem uyguladıktan sonra güneşe çıkılmaması gerektiğini belirtmiştik. Fakat cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremi uyguladıktan birkaç saat sonra güneş kremi sürülebilmektedir.

Leke giderici ve cilt beyazlatıcı krem ne kadar sürede işe yarar?

Cilt beyazlatıcı krem etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak 3 veya 4 ay düzenli kullanım sonucunda etkisini göstermeye başlamaktadır.  Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremlerle ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler 2023 bonus veren siteler zbahis zbahiszbahis zbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu sweet bonanza