Cilt tonu nasıl açılır? İşte cilt tonu açmak için yapılması gerekenler

Cilt tonu açma, milyonlarca insanın internette aradığı bir işlemdir. Cilt tonu açma, koyu lekeleri giderme, cilt tonu eşitleme, cildinizi aydınlık ve açık hale getirmek için estetik müdahaleler, lazer operasyonları, kremler, ev yapımı maskeler ve çareler vardır. Bu yazımızda tüm bu yöntemlerin hepsini yakından inceleyeceğiz. Cilt rengi açma teknikleri sizin için derledik. Cilt rengi açma lazer ilede mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Veyahut piyasada cilt rengi açma krem olduğunu? Sizler için cilt tonu açan maske tarifleri de derledik. Yazımızın sonunca cilt tonu açmak için nelere ihtiyacınız var onları öğrenmiş olacaksınız.

İçindekiler

Cilt tonu açmak için yöntemler

Herkes kusursuz, güzel ve daha açık bir cilt tonu ister, ancak bu ev maskelerini uygulamak için neredeyse hiç zamanı yoktur. Açık ten nasıl elde edileceğini mi merak ediyorsunuz? Bu etkili aydınlatma ipuçlarını deneyin ve çok yakında gösterebileceğiniz o daha açık cilde sahip olun.

Mikro dermabrazyon

O çirkin koyu lekelerden kurtulmanızı sağlayacak bir tedavi mi arıyorsunuz? Mikrodermabrazyon yaptırmak için bir dermatoloğa danışın veya bir kaplıcaya gidin. Bir zımpara kağıdı kullanarak pürüzlü bir tahta parçasını düzleştirmeye benzer şekilde, bu işlem, ölü ve hasar görmüş cilt hücrelerini temizlemek için aşındırıcı bir yüzey kullanır ve bu çirkin yaşlılık lekelerinden arınmış daha sağlıklı bir cilt bırakır.

Beyazlatıcı serum

Beyazlatıcı serumlar daha yüksek konsantrasyonda aktif bileşen içerir, böylece cildin daha derin katmanlarına ulaşır. Bu son derece konsantre tedavi, yüksek düzeyde besleyici bileşenler içerdiğinden, bunların tümü, yağ üretimini düzenlerken cilde nem ve elastikiyet kazandırmaya yardımcı olur. Yalnızca yüzde 5 ila 10 oranında aktif bileşen içeren yüz kremleri ile karşılaştırıldığında, bir yüz serumu yüzde 70’e kadar içerir, bu da artan nemlendirme, parlaklık ve akne önleme ile sonuçlanır.

Dermabrazyon

Mikro dermabrazyondan farklı olarak dermabrazyon, özel bir alet kullanarak cildin en üst katmanlarının ovulmasını içerir. Bir estetisyen tarafından gerçekleştirilen bu tıbbi prosedür, derin sivilce izlerini ve koyu lekeleri azaltmaya yardımcı olur. Genellikle cilt düzensizliklerinin kenarlarını yumuşatmak için kullanılan bu tedavi güzel ve pürüzsüz bir cilt bırakır.

Arbutin

Daha açık bir cilt tonu istiyor, ancak cildinize zarar verebilecek bu zararlı kimyasal maddeleri kullanmaktan mı korkuyorsunuz? Arbutin, cildin pigmentasyonunun giderilmesine ve cildin beyazlaşmasına yardımcı olan Bearberry bitkisinin bir özüdür. Güneş yanığı tedavisinde ve melanogenezi düzenlemede etkilidir, bu sert kimyasal maddelerden daha güvenlidir. Daha açık cilt arayışında mucizevi, istenmeyen pigmentasyonu bastırmaya yardımcı olur.

Retinol

A vitamininin en önemli doğal formu olan Retinol (A Vitamini alkolü) hasarlı cildi tedavi etmek için kullanılan birincil vitamindir. Retinol, ciltteki hücre bölünmesini tetiklemeye yardımcı olur ve böylece cildin yenilenmesine ve pul pul dökülmesine neden olur. Retinol kullanmanın bir başka yararı da, kollajen üretimini teşvik etmesi ve mitotik aktiviteyi uyarması, böylece size kırışıksız ve daha açık bir cilt sağlamasıdır.

Kimyasal peeling

En çok tercih edilen cilt beyazlatma tedavilerinden biri olan kimyasal peeling, pigmentli ve daha koyu olan cildi pul pul dökmek için hekimlerin cilde alfa hidroksi asit gibi peeling solüsyonları uyguladıkları bir tedavidir. Yüzdeki lekeler, düzensiz cilt pigmentasyonu ve kırışıklıkların tedavisinde etkili olan kimyasal peelingler, ışıltılı ve beyazlamış bir cildi ortaya çıkararak tam bir yüz gençleştirme sağlar.

C vitamini

Her kadın kusursuz bir cilt arzular. Ancak bazen zararlı kimyasal tedavilerle birlikte gelen yan etkiler korkusu bizi alıkoyar. Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, sert cilt ağartma ürünlerine doğal bir alternatiftir. Cilde topikal olarak yutulması veya uygulanması, cildin sıkı ve elastik olmasına yardımcı olur. Cilt onarımına yardımcı olur, size parlak ve güzel bir cilt verir.

Beyazlatıcı kremler

Beyazlatıcı kremlerin ucuz ve etkili, düzenli kullanımı istenilen sonuçları verebilir. Ancak bu cilt beyazlatıcı kremleri alırken önlem almanız gerekiyor. Cildinize zarar verebileceğinden ve uzun vadede ciltte kuruluğa, erken yaşlanmaya ve kırışmaya neden olabileceğinden hidrokinon veya cıva içeren kremlerden kaçının.

Cilt tonu açma operasyonu nasıl yapılır?

Cilt beyazlatma, insanların ciltteki melanin pigmentini azaltarak daha beyaz bir cilt elde etme sürecidir. Koyu tenli olanlar daha fazla melanine sahiptir ve melanin miktarı kişinin cildinin rengini belirler. Melanin, melanosit adı verilen hücreler tarafından üretilir. Bir kişinin cildindeki melanin miktarı genetik birikime bağlıdır. Melanin üretimi güneşe maruz kalma, hasarlı cildin derecesi ve kimyasallara maruziyetten etkilenir.

Çoğunlukla insanlar çil, yaşlılık lekeleri, yara izleri, benler, sivilce, doğum lekeleri gibi problemlerin üstesinden gelmek için ve ayrıca açık tenli olmak isteyenler, özellikle de koyu ten rengine sahip olanlar tarafından cilt beyazlatma yöntemlerine başvururlar. İnsanlar ağartma kremleri, solma kremleri, kimyasal peelingler ve lazer tedavisi gibi beyazlatıcı veya açıcı ürünler kullanırlar.

Bu ürünler, melanin üretimi için gerekli olan tirozinaz enzimini bozarak ve böylelikle ciltteki miktarını azaltarak çalışır. Melanin üreten melanosit hücreleri, cildin epidermal tabakasının en altında bulunur. Bazen melanin pigmentinin aşırı üretimi çeşitli hiperpigmentasyon sorunlarına yol açabilir.

Cilt beyazlatma için glutatyon nedir?

Glutatyon, insan hücrelerinde bulunan bir antioksidan olduğu için insan vücudu için çok faydalıdır. Serbest radikalleri nötralize ederek, bağışıklığı artırarak çalışır ve ayrıca vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olur. Melaninin açık renge dönüştürülmesine yardımcı olur ve tirozinaz enzimini deaktive ederek melanin pigmentinin üretimine yardımcı olur.

Cildimi nasıl hızlı beyazlatabilirim?

Cilt beyazlatmanın hızlı yapılabileceği yollar arasında taze limon suyu uygulaması, cilt rengini açıcı krem ​​kullanmak, yüz maskesi uygulamak, sigarayı bırakmak, bolca su içmek ve sağlıklı bir diyet uygulamak vardır.

Cilt beyazlatma işlemi nasıl yapılır?

Cilt beyazlatma prosedürünün ilk adımı, bir dermatologdan randevu almak ve ona aklınızda ne tür bir cilt tonu olduğunu söylemek olacaktır. Daha net bir fikir edinmek için, aklınızda bulundurduğunuz istenen cilt tonuna sahip kişinin resmini yanınızda taşımanız en iyisidir. Dermatoloğunuzla görüştükten sonra gidip plastik cerrahla konuşabilirsiniz. Ayrıca tam olarak ne istediğinizi bilmesi için ona resmi de gösterebilirsiniz.

Hem dermatolog hem de plastik cerrah ile görüştükten sonra sağlığınıza, gereksinimlerinize ve mali durumunuza göre istediğiniz seçeneğe karar verirsiniz – cilt beyazlatma tedavisi veya ameliyat kadar pahalı bir şey için gidebilirsiniz. Cilt beyazlatma işlemleri son derece pahalı olmasının yanı sıra çok acı vericidir ve her ikisine de hazırlıklı olmanız gerekir.

Tedavinizi tamamladıktan sonra iyileşme süresini planlamanız gerekir. Lazer tedavileri ve kimyasal peelingler birkaç hafta sürer ve kalıcı cilt beyazlatma ameliyatı daha fazla zaman alır. Tedaviden sonra belirli bakım ürünlerini kullanarak cildinize iyi bakmanız gerekir. Güneş kremi, güneş yanığı almanızı önlemek ve ayrıca cildinizin koyulaşma olasılığını azaltmak için çok önemlidir.

Cilt beyazlatma ürünleri nasıl çalışır?

Cilt beyazlatma ürünleri ciltte bulunan melanin üretimini ve konsantrasyonunu azaltır. Melanin, cilde renk veren ve aynı zamanda onu güneşten koruyan ciltte bulunan pigmenttir.

Cilt beyazlatma kalıcı mıdır?

Evet, cilt beyazlatma işlemi kalıcıdır ancak ağrılı, tehlikeli ve pahalı olabilir mi. Bu nedenle kalıcı cilt beyazlatma işlemine geçmeden önce dikkatli olunmalıdır.

Kimler tedaviye uygun değildir?

Kalple ilgili bozukluklar, tekrarlayan ateş veya uçuk öyküsü olan ve yara izi eğilimi olan kişiler, cilt beyazlatma için kimyasal peeling tedavisine girmekten kaçınmalıdır. Gerçekten koyu tenli olanlar da derin kimyasal peeling tedavisi için tavsiye edilmez.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Lazerle beyazlatma tedavisi görüyorsanız morarma, cilt kuruluğu, güneş ışığına karşı hassasiyet, gerginlik, şişlik, yara izi, cilt enfeksiyonları, cilt dokusu farklılığı, pigmentasyon, ciltte kızarıklık ve tahriş gibi aşağıdaki yan etkileri yaşamayı bekleyebilirsiniz. Derin kimyasal peeling tedavileri, hiperpigmentasyon (cilt koyulaşması) veya hipopigmentasyon (cilt renginin açılması) gibi kalıcı hasara neden olabilir. Cildinizi beyazlatmak için çok agresif tedaviler uyguluyorsanız, cildiniz ham hale gelebilir ve her yerde kabuklar oluşturabilir.

Tedavi sonrası yönergeler nelerdir?

Cilt beyazlatma tedavisi için tedavi sonrası yönergeler, ilgili bölgenin kimyasal içermeyen sabunlarla yıkanması ve çok nazikçe dokunulmasını içerir. Tam iyileşmeniz için, yatıştırıcı ve serinletici bir etki sağlamak için düzenli olarak aloe vera jeli veya vazelin sürmek gibi belirli bakım ürünlerini kullanmanız önerilir. Tedavi edilen bölgede bir kabuk tabakası oluşabilir, bu nedenle bu alanlara dokunmamanız veya seçmemeniz önerilir. Şişliği azaltmak için ağrı kesiciler alın. Bu aşamada cilt aşırı derecede hassaslaştığı için koyulaşmayı veya güneş yanığını önlemek için en az altı ay süreyle güneş kremi uygulayın.

İyileşmek ne kadar sürer?

İyileşme süresi, cilt beyazlatma için uyguladığınız tedavinin türüne bağlıdır. Ablatif olmayan tedavi yöntemlerine giderseniz, iyileşmeniz yalnızca bir veya iki gün sürebilir. Ancak, lazer gibi bir ameliyata giderseniz, iyileşmeniz iki ila üç hafta kadar sürebilir, ardından koyulaşmayı, tahrişi veya güneş yanığını önlemek için belirli tedavi sonrası yönergelerine uymanız gerekecektir.

Tedavinin sonuçları kalıcı mı?

Cilt beyazlatıcı kremler size sadece geçici sonuçlar verir ve çok kalıcı etkileri yoktur ancak lazer cerrahisi ve kimyasal peeling tedavisi yöntemleri kalıcı çözümler vermeyi vaat etmektedir.

Cilt tonu açma kremi önerileri

Cilt tonu açmak için krem önerilerimizi burada bulabilirsiniz.

Fenty Hydra Vizor Invisible Moisturizer Broad Spectrum SPF 30 Sunscreen

Hafif, yağsız, komedojenik olmayan ve görünmez olan yeniden doldurulabilir ikisi bir arada güneş koruyucu nemlendiricidir, koyu lekeleri hedef alır ve makyaj dostudur. Normal cilt tipi, kuru cilt tipi, karma cilt tipi ve yağlı cilt tipi için uygundur. Koyu lekeler, gözenekler ve kuruluk için hafif bir formülasyonu vardır.

Yabani kavun içeren bu krem, antioksidan ve vitamin açısından zengindir ve cilde nemlendirmeye yardımcı olur. Niacinamide (bir çeşit B3 vitamini) koyu lekelerin görünümünü, hatta cilt tonunu azaltmaya ve aşırı parlaklıkla savaşmaya yardımcı olur. Hyaluronik asit ve aloe vera içerir. Aloe vera jeli, nemlendirmeye, yatıştırmaya ve kondisyona yardımcı olun. Bu ürün glütensiz, zulümsüz, vegan ve geri dönüştürülebilir ambalajlarda geliyor.

Hava kadar hafif, gün boyu hidrasyon evrensel SPF 30 korumasını karşılar. Bu pembe krem, tüm cilt tonlarına görünmez bir şekilde uygulanır ve makyajla çalışır. Cildi aydınlatır, gözeneklerin ve koyu lekelerin görünümünü azaltır ve ince çizgileri ve kırışıklıkları anında ve zamanla daha az görünür hale getirir.

Sekiz haftalık kullanımdan sonra 52 kadın üzerinde yapılan bir klinik ve tüketici çalışmasında bir hafta sonra, kullanıcıların % 100’ü cildi yumuşattığını kabul ediyor. Kullanıcıların% 100’ü makyajın altında hap olmadığını kabul ediyor. Kullanıcıların% 96’sı cilt tonlarıyla görünmez bir şekilde karışımlara katılıyor.

Fresh Lotus Anti- Aging Daily Moisturizer 

Daha genç bir görünüm için cildin bariyerini güçlendirirken ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü pürüzsüzleştiren hafif bir antioksidan nemlendiricidir. Normal cilt tipi, kuru cilt tipi, karma cilt tipi ve yağlı cilt tipi için uygundur. İnce çizgiler ve kırışıklıklar, kuruluk ve donukluk gibi cilt sorunlarını çözer.

Bu kremin içindeki süper lotus, güçlü bir cilt bariyerini destekleyerek ve zararlı serbest radikallere karşı koruyarak yaşlanma belirtilerini gözle görülür şekilde en aza indirir. Yıldız meyvesi yaprağı ekstresi, cildi pürüzsüzleştirir, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Hyaluronik asit, ciltteki nemi artırmak için suyu çeker ve tutar.

Antioksidan bakımından zengin süper lotus ile güçlendirilen bu nemlendirici, parlaklığı gözle görülür şekilde artırarak, cildi destekleyerek ve hasara karşı koruyarak proaktif ve aktif olarak yaşlanmanın ilk belirtilerini hedef alır. Aynı zamanda hyaluronik asit ile nemlendirir ve yıldız meyve yaprağı ekstresi ile ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü düzeltir.

Charlotte Tilbury Magic Cream Moisturizer

Hyaluronik asit içeren yaşlanma karşıtı bir nemlendirici, cildi gözle görülür şekilde dolgunlaştırır ve kırışıklıkların görünümünü azaltır, cildi parlak bırakır ve kusursuz makyaj için hazırlanır. Normal cilt tipleri ve kuru cilt tipleri için uygundur. Ciltteki ince çizgiler ve kırışıklıkları giderir. Cildi sıkılaştırır ve elastikiyet yeteneğini artırır. Bu kremin formülünde bulunan bionymph peptide complex, kırışıklıkların görünümünü azaltır ve cilt pürüzsüzlüğünün görünümünü ve hissini iyileştirir. Hyaluronik asit, cildin dış katmanlarını nemlendirerek cildin daha yumuşak, pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlar. C ve E vitaminleri, donuklukla savaşırken cilt tonunu gözle görülür şekilde aydınlatır ve cilt tonunu eşitler. Bu krem cruelty free ve glutensizdir.

Parlayan bir temel sağlamayan nemlendiricilerden bıkan Charlotte, modellerin ve ünlülerin cildini anında dönüştürmek için kendi cildini yarattı. Magic Cream cildi nemle doldurarak daha dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlarken zamanla görünümünü değiştirir. Hafif çiçek kokusu doğaldır ve manolya, gül ve kamelya yağlarının karışımından elde edilir.

OLEHENRIKSEN Sheer Transformation® Perfecting Moisturizer

Bu krem normal cilt tipi, hassas cilt tipi, kuru cilt tipi, karma cilt tipi ve yağlı cilt tipi için uygundur. Sağlıklı görünen bir cilt için cilt dokusunu ağırlıksız bir şekilde nemlendirmek, eşit tonlamak ve pürüzsüzleştirmek için antioksidanlar açısından zengin, yağsız bir nemlendiricidir. Ciltteki kuruluğu, donukluğu gideren bu krem cildin düzensiz dokusunu tedavi eder. Cilt tonunu eşitler ve koyu lekeleri giderir. 

Nemlendiriciniz hakkında düşünme şeklinizi değiştirin. Sheer Transformation Perfecting Moisturizer, ağırlıksız nemlendirme ve ışıltılı mükemmellik sağlar. Pürüzsüz, ipeksi dokusuyla bu en çok satan yağsız nemlendirici, parlaklık verirken ve koyu lekelerin ve renk değişikliğinin görünümünü iyileştirirken bile cilde temel nem verir. Düzensiz cilt tonunu ve dokusunu nazikçe düzeltmeye yardımcı olmak için çoklu meyve asitleri, meyan kökü ve bezelye özleri ile formüle edilmiştir. Bu ipeksi, çok görevli nemlendirici aynı zamanda makyaj için mükemmel bir hazırlık adımıdır çünkü kusursuz fondöten uygulaması için pürüzsüzleştirir ve parlatır.

Ole orijinal olarak Sheer Transformation’ı 3 Little Wonders ™ setinde Truth Serum® ve Invigorating Night Transformation ™ Gel ile kullanılmak üzere yarattı, ancak çok yönlülüğünün favorisi haline geldi. Her yaştan ve tüm cilt tiplerine sahip kişiler bu nemlendiriciyi gündüz kullanabilir. 

Supergoop! Superscreen Daily Moisturizer Broad Spectrum SPF 40 PA+++

Cildinizi UVA / UVB ışınlarından ve kirlilikten korumaya yardımcı olmak için yoğun nemlendirme ve SPF 40’ı bir arada sağlayan türünün ilk örneği günlük nemlendiricidir. Normal cilt tipleri, kuru cilt tipleri ve karma cilt tipleri için uygundur. Ciltte kuruluk, i̇nce çizgiler ve kırışıklıklar ve donukluk ve düzensiz doku gibi cilt sorunlarını iyileştirir. 

Bu kremin içinde bulunan seryum, mavi ışığı yansıtan ve mavi ışıktan korunmaya yardımcı olan nadir bir mineral element. Mavi algler ve yeşil algler, doğal olarak oluşan nemlendiriciler, antioksidanlar ve cilt onarım aktif maddeleri kombinasyonu içerir. Nem bağlayıcı bitki fermantasyon filmi, cildi atmosferik kirlilikten korumaya yardımcı olmak için bir kalkan görevi gören bitki fermantasyonundan yapılmış nem bağlayıcı bir bariyer.

Superscreen, kuru ve / veya susuz kalmış cildin doğal olarak nemli görünmesine ve makyaj için mükemmel şekilde hazır olmasına neden olan süper nemlendirici, çırpılmış bir nemlendiriciyle birleştirilmiş günlük SPF koruma dozudur. Bu yağ ve silikonsuz formül gözenekleri tıkamaz ve besleyici, temiz içeriklerle doludur.

Dr. Jart+ Cicapair™ Tiger Grass Cream

Kuru, hassas cildi güçlendiren Jartbiome, yatıştırıcı Centella Rx ve onarıcı Cicabond karışımı ile nemlendiren ve yatıştıran bir yüz kremidir. Normal ve kuru cilt tipleri için uygundur. Ciltteki kuruluğu ve kızarıklığı giderir. Bu kremin içindeki jartbiome, cildin tahriş ve hasara karşı savunmasını güçlendirmeye, dengelemeye ve iyileştirmeye yardımcı olur. Centella Rx, hassas cildi yatıştırır ve korur. Cicabond, dış stres faktörlerinden kaynaklanan hasarlı cildin onarılmasına ve yeniden yapılandırılmasına yardımcı olur.

Bu yumuşak krem, kuru ve hassas cildi nemlendirir ve yatıştırır. Cildin kuruluğa karşı savunmasını geliştirirken güçlenmeye ve dengelemeye yardımcı olmak için Dr. Jart’ın tescilli mikrobiyom kompleksi Jartbiome ile formüle edilmiştir. Centella Rx, Cicabond dış stres faktörlerinin neden olduğu kuru cildi onarmaya yardımcı olduğu için hassas cildi yatıştırır ve korur.

Sülfat SLS ve SLES, parabenler, formaldehitler, formaldehit salıcı maddeler, ftalatlar, mineral yağ, retinil palmitat, oksibenzon, kömür katranı, hidrokinon, triklosan ve triklokarban içermez.

SUNDAY RILEY C.E.O Vitamin C Rich Hydration Cream

Bu krem normal cilt tipi, hassas cilt tipi, kuru cilt tipi, karma cilt tipi ve yağlı cilt tipi için uygundur.

Güçlü antioksidan desteği sağlarken, yaşlanmanın ilk görünür belirtileriyle savaşmak için cilde yüksek etkili, gelişmiş C vitamini (THD askorbat) aşılayan nemlendirici bir nemlendiricidir. İnce çizgiler ve kırışıklıklar ve kuruluk için ideal bir kremdir.

C vitamini ve E vitamini Koruma ve Onarım Nemlendiricisi cilde yüzde beş gelişmiş, oksijene dayanıklı tetraheksidesil askorbat (THD askorbat) aşılar, C vitamininin altın standart formu THD askorbat, C vitamininin daha yeni, klinik olarak kanıtlanmış, yağda çözünen türevidir. Oksijenlenmeye karşı son derece stabil olmakla birlikte cilde daha iyi nüfuz eder. Yüzde 5 THD askorbat içeren bu nemlendirici, yaşlanmanın ilk görünür belirtileriyle savaşmada ve cildin parlaklığını geri kazanmada güçlüdür ve THD askorbat diğer C vitamini formlarından önemli ölçüde daha az tahriş edici olduğundan hassas cilde sahip olanlar için benzersiz bir şekilde uygundur cilt, fotostabil, antioksidan destek sağlamanın yanı sıra genç görünen cilt dokusunu ve hacmini artırmaya yardımcı olur.

Koruyucu, kirlilik önleyici ekspopolisakkaritler ve kireç incisi özü ile harmanlanan bu formül, yaşlanmanın etkilerini, çevresel stresi ve kirliliğin neden olduğu hasarları gözle görülür şekilde onarır. Zengin ancak asla yağlı değildir, gözle görülür şekilde daha genç, daha yumuşak ve daha sağlıklı görünen bir cilt için cilde nemlendirme ve antioksidan koruma sağlar.

Bu krem paraben, sülfat ve ftalat içermez. THD askorbat (tetraheksildesil askorbat) C vitamininin üstün formudur. Askorbik asit ve diğer C vitamini türevlerinden daha kararlı ve daha az tahriş edicidir.

IT Cosmetics Bye Bye Redness Neutralizing Color-Correcting Cream

Bu krem normal cilt tipi, kuru cilt tipi, karma cilt tipi ve yağlı cilt tipi için uygundur.

Kızarıklığı tamamen ortadan kaldıran, rengi düzelten ve tek adımda tam kapatıcılık sağlayan bir cilt bakım kremidir.

Bye Bye Redness ™, cildi yatıştırıcı bir krem ​​olarak çalışan ve kızarıklığı tamamen ortadan kaldıran renklerle aşılanmış bir cilt bakım ürünüdür. Ttümü uzun süre kalıcı, rengi düzelten tam kaplama sağlar. Yaşlanma önleyici bileşenler açısından zengin – koloidal yulaf ezmesi, hidrolize kolajen, peptitler, aloe ve avokado dahil – rosacea, kırık kılcal damarlar, lekeler, cilt tahrişleri, güneş hasarı, yara izleri, yaşlılık lekeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere kırmızı tonlu cilt renk değişikliklerini kamufle eder. Tüm cilt tipleri için mükemmel olan bu yatıştırıcı, son teknoloji ürünü, süper bükülebilir krem, hiçbir zaman kırışmayan veya çatlamayan ve cildinizin gün boyu esnek, eşit ve genç bir şekilde ışıltılı görünmesini sağlayan mükemmel bir örtücülük sağlar. Tüm cilt tonları için tek bir evrensel renk tonu işe yarar.

Bu ürün plastik cerrahlar ve dermatologlar ile geliştirilmiştir. Klinik olarak test edilmiştir, talk içermez, paraben içermez, sülfat içermez, bizmut içermez ve zulüm içermez.

Meladerm

Meladerm, cildinizin altındaki gizli güzelliği ortaya çıkarmak için doğa ve bilimin bir karışımıdır. Bu ürün, en çok egzotik cilt bakım ürünleri serisiyle tanınan mükemmel bir bileşimdir. 10 organik bileşen içeren bu krem, yüzünüzü lekeleyen hiperpigmentasyonu ortadan kaldırır. Bununla birlikte, bu kremin öne çıkan özelliği, doğal bileşenlerden elde edilen nutrasötik kombinasyonudur. Yaşlılık lekeleri, düzensiz cilt tonu, dirsekteki karanlık, dizler ve eklemler, eski yara izleri, bronzluklar ile savaşmaya yardımcı olur.

Bu ürün hayvanlar üzerinde denenmemiştir ve tüm uluslararası yönergelere uygun olarak bir cGMP tesisinde üretilmiştir. Ayrıca hidrokinon, parabenler, mineral yağlar ve sülfatlar gibi zararlı kimyasallar içermez.

Bu ürünün bilimsel formülasyonu, hücre içinde melanin üreten bir bileşen olan aşırı aktif melanozomları (cildin o koyu pigmenti) yavaşlatarak hiperpigmentasyonu etkili bir şekilde azaltır.

Gece ve sabah bir kez cilde uygulayın. Güneşe maruz kalmayı azaltmak için bu ürünle birlikte bir SPF (30 veya daha yüksek) krem ​​uyguladığınızdan emin olun.

Koyu lekeleri, düzensiz cilt tonunu ve melazmayı azaltmaya yardımcı olur. Hidrokinon, paraben ve havasız dağıtıcılar içermez. Zamanla bozulmadan aktif bileşiğinin % 100’ünü dağıtabilen üstün bir formülasyon kullanır. Marka çok popüler ve güçlü bir hayran kitlesine sahip. Havasız dağıtıcıların olmaması, kojik asit ve arbutin gibi cilt beyazlatıcı bileşenlerin korunmasına yardımcı olur. Uva-ursi, meyan kökü, beyaz dut ve çok daha fazlası gibi doğal içeriklerin iyiliğini içerir. Üründen memnun kalmazsanız 30 gün para garantisinden yararlanabilirsiniz.

Zeta White

Zeta White, pakette yüz yıkama, nemlendirici ve gece kremi bulunan üçü bir arada birleşik pakettir. Bu kremlerin her birindeki formülasyonlar, her birini tamamlayacak ve eksiksiz bir sonuç verecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bir anlamda, düzenli bir kullanıcı, birkaç haftalık kullanımda salon kalitesinde beyazlatma etkisi elde edebilir. Paketteki yüz yıkama suyu, melanin üretimini baskılayarak cildin beyazlatılmasına doğal olarak yardımcı olabilen, papaya ve limon özlerinin iyi oluşturulmuş bir karışımıdır.

Nemlendirici, üst tabakayı güneşe karşı koruyarak geniş bir koruma sağlar ve böylece bronzlaşmayı önler. Gece kremi, grubun en yoğun ürünüdür. Bu allantoin açısından zengin formülasyon, ölü deri hücrelerini uzaklaştırır ve daha az melanin ile yeni hücre büyümesini destekler.

Yine, tüm ürün yelpazesi, doğrudan doğal ürünlerden elde edilen bitkisel veya organik özlerden yapılır. Bu nedenle, yan etkilerle ilgili endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Günün başında yüzünüzü yüz yıkama ürünü ile temizleyin ve yeterli miktarda aydınlatıcı krem ​​sürün. Akşam eve döndüğünüzde yüzünüzü yıkayın ve yatmadan önce gece kremini kullanın.

Üretici, bu ürünün% 100 vegan olduğunu ve sülfatlar, paraben ve alkol gibi sert kimyasal maddeler içermediğini belirtiyor.  Üretim bir cGMP tesisinde gerçekleşir ve klinik çalışmalar hayvansız bir test protokolü kullanılarak yapılır.

Yüz yıkama ürünü, aydınlatma kremi ve gece kreminin bir kombinasyonu olan üçlü bakım sistemi kullanarak çalışır. 

Skinception Illuminatural 6i

Skinception Illuminatural 6i, Kıbrıs merkezli Leading Edge Marketing Inc.’in evinde formüle edilmiş bir koyu leke kremidir. Bu, benler, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, akne, yara izleri ve hiperpigmentasyon gibi bazı yaygın güzellik katillerini ortadan kaldırabilen gelişmiş bir cilt beyazlatma formülüdür. Ayrıca melazma, senil lentijinler, doğum lekeleri, karaciğer lekeleri ve kloazmaya karşı etkilidir. Bu ürün aynı zamanda, ünlü kozmetik cerrahı Dr. Dave David tarafından da tanıtılmış ve onaylanmıştır. Bu kremin bileşenleri güvenlidir, yan etkisizdir, klinik olarak incelenmiştir ve yüzlerce deneyden sonra formüle edilmiştir. Sadece bu değil, bilimin derinliklerine dalmayı tercih ederseniz, bu ürünle ilgili tüm bilimsel verileri resmi web sitelerinde bulabilirsiniz. Sadece yüzey cildini tedavi eden normal kremlerin aksine, Illuminatural 6i koyulaşmayı önlemek için sorunun temel nedenine girebilir.

Melanin üretimini baskılamak, yeni hücre büyümesini teşvik etmek, UV ışınlarının cilde zarar vermesini engellemek ve ölü derileri soymak gibi bu listedeki diğerleriyle aynı çalışma şekli hala aynı. Üretici, en iyi sonuçlar için sabah ve gece olmak üzere günde iki kez kullanılmasını önerir.

Bu ürün, yılların tecrübesine sahip tanınmış nutrasötik üreticilerinden birinden gelmektedir. Formülasyon klinik olarak incelenmiştir. Bu üründeki UV filtresi bitki kaynaklı bir bileşiktir, bu nedenle cilt için güvenlidir. En iyi anti-enflamatuar iyileştirme ve ölü deri soyma özellikleriyle bilinir. Sağlıklı cilt hücresi büyümesini desteklemek için doğal vitamin bileşiği ve antioksidanların iyiliğini içerir. Nemlendirici etkisi normal kremlere göre daha uzun sürebilir, böylece cildi kuruluğun etkilerinden korur.

Amaira Natural Lightening Serum

Amaira Natural Lightening Serum, adından da anlaşılacağı gibi ABD’deki Amaira Natural Skincare’in evinden organik olarak üretilmiş bir cilt aydınlatma çözümüdür.

Bu serum genel olarak İrlanda yosunu, taşkıran, nane ve diğer cilt için güvenli bileşiklerin yanı sıra dut ve orkide özleri içeren doğal bir bileşimdir. Aynı zamanda paraben, sülfat ve hidrokinon gibi kimyasallar içermez; böylece samimi alanlarda endişelenmeden güvenle kullanabilirsiniz. En iyi yanı, FDA onaylı bir cGMP tesisinde yapılması ve tüm klinik testlerin hayvanlar üzerinde denenmemesidir.

Bu krem ​​en çok doğum lekelerini, koltuk altı koyulaşmasını, yara izlerini, yaşlılık lekelerini gidermek ve genital cilt tonunu hafifletmek için uygundur. Serum cilt dokusuna derinlemesine nüfuz edebilir ve aşırı melanin pigmentasyon üretimini önleyerek koyu lekeleri azaltabilir.

Yoğun bir serum olduğu için efektler uygulama alanı boyunca eşit olarak dağıtılır ve böylece eşit olmayan tonları da önler. Üreticinin iddiasına göre, sonuç altı ila sekiz haftalık düzenli kullanımda ulaşmalıdır. En iyi sonuçlar için günde iki kez sabah ve gece kullanmanızı tavsiye ediyorlar.

Bu krem ​​hidrokinon, paraben ve sülfat gibi sert kimyasallar içermediğinden samimi alanlarda güvenle kullanabilirsiniz. Tüm içerikler bitkilerden elde edilir ve doğası gereği organiktir.

Bu ürün, zulümsüz bir protokol kullanılarak test edilmiştir, böylece hayvanlar üzerinde yapılan testler ortadan kaldırılmıştır. FDA tarafından lisanslı bir cGMP tesisinde üretilmiştir. Üretici garantisi 6-8 haftalık düzenli kullanım ile sonuçlanır. Kanıtlanmış melanin baskılama prensibini ve ölü deri hücrelerinin pul pul dökülmesini kullanarak çalışır.

Skin Beauty Solution Skin White

Skin White Pro Strength, ABD merkezli Skin Beauty Solution’dan bir serumdur. Kojik asit, ferulik, alfa-arbutin ve C vitamini gibi bileşenleri içeren iyi yapılmış bir bileşimdir. Bu ürün, cilt tonunu iyileştirirken lekeler, kırışıklıklar ve yara izleri gibi birçok cilt sorunuyla mücadele etmenize yardımcı olabilir. Ürün formülasyonu, birden fazla cilt sorununu halledecek kadar yeteneklidir, böylece size evde tek bir ürünle hepsi bir arada güzellik bakımı sunar. Bu ürünün öne çıkan özelliklerinden biri ambalaj seçimleridir. Serum, kullanıcının ürünü kullanmadan önce denemesine olanak tanıyan 2-8 oz’luk şişelerde satın alınabilir.

Tüm içerikler bitkilerden elde edilir ve doğası gereği organiktir. Üretim, FDA tarafından lisanslı bir cGMP tesisinde gerçekleşir ve bu ürüne % 100 meşruiyet ve etkinlik sağlar. Üretici, yüzünüzü temizledikten ve kurutduktan sonra bu serumu günde iki kez kullanmanızı önerir.

Murad Essential-C Day Moisture Broad Spectrum SPF 30 PA+++

Çevresel olarak stresli cildi koruyan ve canlandıran güçlü bir antioksidan bakımından zengin nemlendiricidir.

Murad Essential-C Day Moisture Broad Spectrum SPF 30 PA+++, cildi UVA / UVB ışınlarından ve serbest radikal hasarından korumak için güçlü bir kalkan oluşturur ve cildin nem bariyerini yeniler. Yeni nesil C vitamini ve patentli bir cilt onarım sistemi, cildin berraklığını, sıkılığını ve elastikiyetini iyileştirir. Ektoin ve fosfolipidler, daha sağlıklı görünen bir cilt için hidrasyonu artırır ve korur. Geniş spektrumlu güneş kremleri cildi korumaya yardımcı olurken, belirli antioksidanlar serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Herhangi bir Murad Environmental Shield® rejiminde üçüncü basamak nemlendirici olarak Essential-C Day Moisture önerilir. Dr. Murad’ın Inclusive Health® bakım sisteminin bir parçası olarak çevreye zarar vermiş cildi serbest radikallerden ve güneşin zararlarından korur.

Bu ürün bilimsel olarak kanıtlanmış, dermatolog tarafından geliştirilmiş ve hayvanlar üzerinde değil insanlar üzerinde test edilmiştir. Murad’ın patent bekleyen, tescilli teknolojisi RepleniCell, mükemmel cilt sağlığı ve güzelliği için suyu bir “performans nemlendiricisine” dönüştürür. Cildin üç şekilde daha genç hareket etmesine yardımcı olur: Cildin suyu çekmesine yardımcı olur, cilde suyu bağlar ve cildin su tutmasına yardımcı olur. Bağımsız bir laboratuvar tarafından klinik olarak test edilmiş ve hassas ciltler için güvenli olduğu kanıtlanmıştır.

Dermalogica Dynamic Skin Recovery SPF50 Moisturizer

Antioksidanlarla yüklü ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olan günlük bir SPF nemlendiricidir. Bu nemlendirici krem normal cilt tipleri, kuru cilt tipleri, karma cilt tipleri ve yağlı cilt tipleri için idealdir. Bu krem ince çizgiler ve kırışıklıklar, kuruluk ve sıkılık ve esneklik kaybı üzerinde etkilidir ve bu cilt sorunlarını iyileştirir. Zengin losyon formülünde olan bu ürünün içindeki avobenzone % 3 maddesi, güneşten korunma sağlar. Octinoxate % 7.5 maddesi, güneşten korunma sağlar ve yosun özü genel olarak cildi nemlendirir, yumuşatır ve detoksifiye eder.

Bu ürün kesinlikle sülfat, SLS, SLES, parabenler, formaldehitler, formaldehit salıcı maddeler, ftalatlar, mineral yağ, retinil palmitat, oksibenzon, kömür katranı, hidrokinon, triklosan ve triklokarban içermez ve sentetik kokuların yüzde birden azını içerir. Bu ürün aynı zamanda vegan, cruelty-free ve glutensizdir.

Bu orta ağırlıktaki SPF50, serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur, cildin görünümünü iyileştirir ve aktif bir güneş koruyucu olarak UVA ve UVB ışınlarına karşı korur. Makyaj için mükemmel bir görünüm veya tuval oluşturmak için cilt üzerinde pürüzsüz bir şekilde harmanlanır.

Perricone MD High Potency Classics: Face Finishing & Firming Moisturizer

Bu nemlendirici krem normal cilt tipleri, kuru cilt tipleri, karma cilt tipleri ve hassas cilt tipleri için idealdir. 

Sulu, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt için lüks, gül kokulu, yaşlanma önleyici bir nemlendiricidir. Ciltteki kuruluk, koyu lekeler, donukluk, ince çizgiler ve kırışıklıkları iyileştirmek için idealdir.

Bu hafif, üstün nemlendirici güçlü antioksidanlar ve besleyici besinlerle doludur ve cildin sıkı görünmesine yardımcı olur ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirir. Perricone’s Face Finishing Moisturizer, doku bakımından zengindir ve cildi nemlendirerek gözle görülür şekilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Eşsiz formülasyon, günlük aktivitelerle ilişkili kuruluğu azaltmaya yardımcı olmak için alfa lipoik asit, C vitamini esteri ve DMAE içerir. Bu krem paraben, sülfat ve ftalat içermez.

Dr. Dennis Gross Skincare Ferulic + Retinol Anti-Aging Moisturizer

Bu nemlendirici krem normal cilt tipleri, kuru cilt tipleri, karma cilt tipleri, yağlı cilt tipleri ve hassas cilt tipleri için idealdir. Bu ürün vegan ve cruelty free’dir.

Cildinizi gözle görülür şekilde iyileştirmek için ferulik asit ve bir ECG Complex ™ ile birlikte retinolün gücünden yararlanan yaşlanmayı geciktirici bir nemlendirici. Bu krem genel olarak ince çizgiler ve kırışıklıklar, donukluk ve düzensiz cilt dokusu ve kuruluk gibi sorunları giderir. 

Bu besleyici, kadifemsi formül pürüzlü dokuyu yumuşatır, cildi nemlendirir ve ifade çizgilerinin ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirir. Retinol, ferulik asit ve düzeltici ECG Complex ™ ‘in güçlü bileşen füzyonu cildin nem bariyerini artırır, gözle görülür yaşlanma belirtilerini iyileştirir ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü yumuşatır. Cildiniz yenilenir, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.

Cilt tonu açma lazer nasıl yapılır? 

Cilt tonu açma için lazer, aslında Uyarılmış Radyasyon Emisyonu ile Işık Yükseltmesi’nin (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) kısaltmasıdır. Lazer, oldukça spesifik hedefleri seçici olarak ısıtmak ve yok etmek için kullanılabilen odaklanmış bir ışık enerjisi ışınıdır.

Ciltteki koyu renkli lekelerin açılması durumunda, hedefler, melanin olarak bilinen cilt pigmentini içeren kromoforlar olarak bilinir. Melanin ışığı çok çeşitli dalga boylarında emdiğinden, cildin pigmentli lezyonlarını çıkarmak için birçok farklı lazer kullanılabilir. Cildi aydınlatan lazer tedavileri sırasında konservatif ayarlar (düşük enerji seviyeleri ve kısa atım süreleri) kullanılmalıdır. Darbe süresinin kısaltılması, çevredeki hücrelere ve dokuya zarar vermek için daha az ısı oluşturulurken daha spesifik pigment hedeflemesine izin verir.

Konservatif tedavide bile, ancak, ribaund pigmentasyonu ve kötüleşme riski vardır. Bu nedenle lazerler, cilt hiperpigmentasyonu için ikinci veya üçüncü basamak tedavi seçenekleri olarak kabul edilir.

Her biri farklı başarı düzeylerine sahip koyu renkli cilt lekelerini aydınlatmak için kullanılan birçok lazer türü vardır. Tek bir cihaz en iyi olarak kabul edilmez. Tam bir tedaviden önce küçük cilt bölgelerinde test lazer tedavisi önerilir.

Cilt hiperpigmentasyonunu tedavi etmek için en sık kullanılan ışık bazlı cihazlar aşağıdaki gibidir:

Fraksiyonel ablatif olmayan lazerler (1550 / 1540nm)

Bunlar, FDA tarafından onaylanan melazma için tek lazer tedavileridir. İyi sonuçlar verdiler ancak yine de iltihap sonrası hiperpigmentasyon (PIH) riski taşırlar. Fraksiyonel ablatif olmayan lazerler, tedavi sonrası epidermal yanıkların yüksek komplikasyon oranları, artmış pigmentasyon ve nüks nedeniyle koyu cilt tipleri olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Düşük Akıcı Q-Switch Nd-YAG lazer

Cilt hiperpigmentasyonunun tedavisi için FDA onaylanmamış olsa da, bu lazer melazma tedavisi için en yaygın olarak çalışılan lazerdir. Diğer ışık temelli tedaviler gibi, etkinliği de topikal tedavilerle birleştirildiğinde iyileşir. Özellikle, Nd-YAG lazer daha koyu ten rengine sahip kişilerde kullanılabilir.

Yoğun darbeli ışık (IPL)

Teknik olarak bir lazer olmasa da IPL, derideki melanin gibi belirli kromoforları hedeflemek için yüksek yoğunluklu ışık kullanarak aynı şekilde çalışır. Diğer tedavilerle birlikte kullanıldığında, bu tedavi tek başına topikal tedaviye dirençli olan melazmayı iyileştirir.

Bununla birlikte, IPL daha koyu cilt tipleri için ideal değildir çünkü bu tedavinin en yaygın komplikasyonlarından biri postinflamatuar hiperpigmentasyondur.

Ablatif lazerler (CO2 ve Er-YAG)

Bazı cilt hiperpigmentasyonu türleri, özellikle güneş lekeleri ve düz seboreik keratozlar için etkili olduğu bildirilmesine rağmen, ablatif lazerler, hiperpigmentasyonu kötüleştirme riskinin yüksek olması nedeniyle melazma veya PIH için kullanılmamalıdır.

Diğer lazer türleri

Alexandrite lazer, değişen başarı ile kullanılmaktadır. Q-Switch yakut lazer, çalışmalar çelişkili sonuçlar gösterdiğinden tartışmalı bir tedavidir. Optimal kullanımlarını ve uygulamalarını belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulduğundan, bu tedaviden kaçınılmalıdır.

Cilt tonu açma bitkisel yöntemler

Cildin doğal olarak beyazlatılmasının yollarını bu bölümde bulacaksınız.

Süt

Çiğ süt, cilt beyazlatma için kullanılabilecek en kolay bulunan ürünlerden biridir. Cilt renginden sorumlu pigment olan melanin üretimini kontrol eder.

Bal

Bu antibakteriyel bir ajandır ve cildi sivilce ve sivilcelerden korur. Aynı zamanda lekesiz bir cilt ve ışıltılı bir cilt oluşmasını sağlar. Bal, yara izlerinin solması için yararlı olan pigmentasyon önleyici özelliklere sahiptir.

Besan (Gram unu) 

Gram unu olarak da bilinen besan, cilde düzenli olarak uygulandığında harikalar yaratabilir. Doğal bir eksfoliye edici olarak çalışır ve ayrıca ölü cilt hücrelerini temizleyerek cildi sağlıklı ve parlak hale getirmeye yardımcı olur. Besan ayrıca cilt beyazlatma ajanı olarak da çalışır.

Zerdeçal

Zerdeçal iyi bir antioksidan ve anti-enflamatuar ajan kaynağı olduğu için cildi parlatmak, canlandırmak için kullanılır ve cildi iyileştirir.

Yoğurt

Doğal bir ağartıcı olarak çalışan laktik asit bakımından zengindir. Yoğurt koyu rengi giderir ve ölü cilt hücreleri de taze bir cilt tabakasının açığa çıkmasına yardımcı olur.

Patates

C vitamini içermesi ve hafif ağartma özelliğine sahip olması nedeniyle cilt beyazlatmada en çok kullanılan sebzedir. Ciltteki yaşın neden olduğu veya güneşe çok fazla maruz kalmanın neden olduğu koyu lekeleri giderir.

Aloe vera

Hücre yenilenmesini artırır ve ayrıca ölü deri hücrelerini de yok eder. Aloe vera ayrıca cildin ışıldamasına neden olan hiperpigmentasyon özelliklerini de azaltır.

Limon

Narenciye meyvesidir ve doğal bir ağartıcı görevi görür. Limon, cildinizi aydınlatmanın veya beyazlatmanın en güvenli yollarından biridir. Aynı zamanda cilt tonunun daha iyi ve daha açık olmasına yardımcı olur ve ayrıca lekeleri ve sivilce izlerini gidermeye yardımcı olur. En iyi sonucu almak için her sabah ballı limonlu su içebilirsiniz.

Papatya

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için kullanılabilecek en iyi yiyeceklerden biridir. Papaya cilt tedavisi için kullanılır ve losyon, sabun veya yüz peelingi şeklinde kullanılır. Papaya ayrıca düzenli olarak yenebilir veya kitlesel olarak cilde uygulanabilir. Meyve, hücre yenilenmesine yardımcı olur ve aynı zamanda bir antioksidandır.

Elma

Cilt için yararlı olan ve onu daha sağlıklı, genç ve sıkı hale getiren malik asit bakımından zengindir. Apple, cildinizin hiçbir katmanına zarar vermeyerek cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Lif bakımından zengin elma ayrıca cilt gelişimini teşvik etmeye, kolonları temizlemeye ve cildin sivilcesiz olmasına yardımcı olur.

Avokado

Cilt yenilenmesine ve hücre büyümesine yardımcı olan zengin bir Biotin kaynağıdır. Avokado aynı zamanda doğal bir cilt koruyucusu olan ve cildi genç ve ışıltılı yapan zengin bir E Vitamini kaynağıdır.

Muz

Cildi nemlendirmek ve nemlendirmek için yararlı olan zengin bir potasyum kaynağıdır. Muz ayrıca cildin esnekliğini korumaya ve sivilce olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda cildi gençleştirir, yumuşatır ve lekeleri ve lekeleri giderir.

Kivi

Cildi daha genç ve taze tutmaya yardımcı olan ve aynı zamanda cildin bağışıklığını geliştiren zengin bir C vitamini kaynağıdır.

Yumurta

Zengin bir amino asit kaynağıdırlar ve antioksidanlar lutein ve zeaksantindir. Bütün bunlar cildin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmasına yardımcı olur ve ayrıca yeni cilt hücrelerinin üretilmesine yardımcı olur.

Domates

Cildinizi hafif ve parlak yapar. Domates, içerdiği kolajen nedeniyle cildi parlatır ve cilt beyazlatıcı görevi görür.

Sarımsak

Kandaki tüm safsızlıkları giderdiği için doğal bir temizleyici olarak çalışır ve aynı zamanda sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. Sarımsak, antioksidan özellikler içerdiğinden yaşlanma sürecini de yavaşlatır.

Ceviz

Hücre zarının temel bileşeni olan yağ asidi bakımından zengindir. Sağlıklı bir hücre zarı cildinizi nemli, esnek ve dolgun tutar.

Ispanak

Daha pürüzsüz ve ışıltılı görünen bir cilt sağlamaya yardımcı olur ve ayrıca kuru ve kaşıntılı cildi rahatlatır.

Cilt tonunu açmak için maske tarifleri

Cilt tonu açma için en kolay ve pratik maske tariflerini bu bölümde bulabilirsiniz.

Cilt tonunu açmak için pirinç maskesi 

Bu yapımı kolay yüz maskesi için yulaf, pirinç unu ve bala ihtiyacınız olacak. Yulaf, ciltteki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. İhtiyacınız olan tek şey bir çorba kaşığı pirinç unu, bir tatlı kaşığı yulaf, bir tatlı kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı bal… Bu malzemeleri kalın bir maske oluşturana kadar karıştırın. Maskeyi yüzünüzün her yerine uygulayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler