D-Smart Kota Sorgulama Nereden Yapılır?

D-Smart kota sorgulama işlemi, platforma abone olan kullanıcıların yapacağı uygulamalardır. Bu işlem hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için D-Smart sitesi üzerinde yer alan “Online İşlemler” ve İnternet Kullanım Sorgulama yolu izlenmelidir. Daha sonra D-Smart online işlemler üzerinden bilgi alabilmek için ise sistemde üyeliğin bulunması gerekir.

Kotanın sorgulama yapılacağı ekrana gelindiğinde ise kullanıcıların mail adreslerini ve şifrelerini girmeleri gereklidir. Mailin yanı sıra ADSL hizmeti için kullanım sağlanan telefon numarası yazılmalıdır. Fakat numarayı yazarken, başında 0 olmadan ve boşluksuz bir şekilde girilmelidir. D-Smart çevrimiçi işlemlerden kota sorgulama ile limitli olarak ya da limitsiz bir şekilde internet kullanımlarıyla ilgili bilgi sahibi olunabilir.

D-Smart Kota Sorgulama Yöntemleri

D-Smart kota sorgulama yapılırken, bazı yöntemler kullanılmaktadır. İnternet kullanımları, internet aşımı, fatura sorunları ve benzeri konularda bilgi alabilmek için çeşitli mecralar bulunmaktadır. İnternet kullanımlarıyla ilgili bilgi sahibi olabilmek adına D-Smart aboneliğinin bulunması şarttır. Abone olan kullanıcıların ise kota sorgulama işlemlerini;

  • İnternet üzerinden edinilen bilgilerle
  • SMS yöntemiyle sorgulayarak
  • Müşteri hizmetleri üzerinden arama yoluyla öğrenebilirler.

D Smart kota sorgulama yöntemleri arasında yer alan bu işlemler, detaylı bir şekilde bilgi alınacak alanlardır. Fakat kullanıcılar, tam anlamıyla detaylı bilgiler edinmek istiyorlarsa, müşteri hizmetleri üzerinden destek almalıdırlar. Çünkü müşteri hizmetleri üzerinde çalışan kişiler, D-Smart konularına hakimdirler.

D-Smart Kota Sorgularken Edinilen Bilgiler

D-Smart kota sorgulama ile birçok bilgiye ulaşabilmek mümkündür. Kullanıcıların, bu yöntemler sayesinde ulaştığı bilgiler oldukça fazladır. Kota sorgulaması yapılırken, edinilecek bilgiler arasında:

  • Karşı tarafa yapılan yüklemek AKN içinde olmak üzere yapılır.
  • Karşı taraftan yapılan indirimler, AKN içinde yer alarak uygulanır.
  • Kapsam dışında olan AKN ile yapılan yüklemeler.
  • AKN kapsamı dışında karşıdan yapılan indirim oranları
  • Yapılmakta olan toplam indirimler
  • Yapılan toplam yüklemeler ile ilgili ayrıntılı bilgiler, tarih kapsamında sıralanarak gösterilir.

D-Smart aboneleri için gece saat 02.00- 08.00 arasında internet kullanıldığında kota aşımları bile olsa, internet hızı yavaşlamayacaktır. Kişiler, aşırı derecede film, müzik, dosya indirme işlemi de yapsa, bu saat aralıklarında olmasından dolayı herhangi bir aşım olmayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu