Dijitsu tv nerenin ve nasıl? Alınır mı?

BİM markette uzun süredir satılmakta olan Dijitsu marka televizyonlar hakkında merak edilen ve bilinmeyen birçok detay var. Bu detayların en çok merak edileni ise Dijitsu marka televizyonların nasıl olduğu ve nerenin markası olduğu sorularıdır. Bu içerikte Dijitsu markası hakkında merak edilen bu önemli soruların yanı sıra daha bir çok soruya cevap vereceğiz.

Dijitsu nasıl bir marka? (Kullanıcı Yorumum)

Öncelikle belirtmek isterim ki bende yakın zamanda bir Dijitsu tv aldım, bir süredir kullanıyor ve gözlemliyorum. Gözlemlerim neticesinde bir kullanıcı yorumum tabi ki var; Dijitsu tv kullanırken yaşadığım deneyimler aşağıdaki gibi; Benim deneyimlerim sonrasında YouTube’da izlediğim ve ürünü almadan önce güzel bir fikir edindiğim videoyu aşağıya bırakıyorum. Dijitsu tv kullanıcı yorumları hakkında detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Görüntü kalitesi

Görüntü kalitesi konusunda almadan önce kafamda soru işaretleri vardı ve alıp deneyimlemeden televizyonun gerçek potansiyelini bilemezdim. Öncelikle ürün hakkında bir çok farklı web sitesinde araştırmalar yapıp yorumları okudum. Gördüm ki genel manada olumsuz bir kullanıcı kitlesi var. Tabi hiçbir ürün yoktur ki her alıp kullanan memnun kalsın değil mi? Ben de tüm bu olumsuz yorumlara rağmen Smart özelliği olmayan ama uydu alıcılı bir Dijitsu Tv alıp kullanmaya başladım. Görüntü kalitesi televizyonu ilk açıp kurduğum zaman beni şaşırttı ve beklediğimin çok üzerindeydi. Atlamamak gerekir ki ev ortamında genel olarak her televizyonun görüntü kalitesi iyidir ve beğenilir. Ancak ben sürekli olarak televizyonlarla alakalı inceleme ve gözlemlerde bulunan biri olarak görüntü kalitesinin gerçekten çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Dijitsu tv görüntü kalitesi konusunda benden 10 üzerinden 10 puan aldı.

Malzeme Kalitesi

Malzeme kalitesi konusunda bir televizyon kendisini dokunur dokunmaz ele verir, nitekim Dijitsu tv’ye ilk dokunduğum anda çerçeve ve arka kasa yapısının çok kaliteli olmadığını ancak ekran kalitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Bunu tamamen kullanıcı deneyimine odaklanmış bir marka olmasına bağlayabiliriz. Zira herşeyi ile üst düzey bir televizyon olsaydı zaten fiyat olarak makul düzeyde olmazdı. Malzeme kalitesi konusunda benden 10 üzerinden 4 alan Dijitsu’yu incelemeye devam.

Kanal geçişleri

Her tv kullanıcısı kumandanın tuşuna bastığı anda kanal değiştirmek istiyor 🙂 bende öyleyim. Ancak biliyorum ki harici bir uydu alıcısı kullanmadığım sürece kanal geçiş süresi yavaş kalacak. Dijitsu bu konuda da beni şaşırtmayı başardı ve kanal geçişleri beklediğimden daha hızlı şekilde oldu. HD kanallarda yaklaşık olarak 1,5 – 2 sn aralığında br geçiş süresine sahip ve bu gayet iyi bir süre. Dijitsu kanal geçiş süresi ile benden 10 üzerinden 9 puan aldı.

Servis kalitesi

Bu konu göreceli bir konudur çünkü il bazlı olarak servis kalitesi fark edebilir ancak bulunduğum ilde (Erzurum) servis kalitesi konusunda çok çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Diğer iller için ise bir fikir sahibi değilim, bu aşamada içeriğimin eksik kalmasını istemediğim için siz değerli ziyaretçilerden bulunduğunuz il ve yaşadığınız servis süreci konusunda ki deneyimlerinizi aktarmanızı rica ediyorum.

Dijitsu nerenin?

Bu aslında o kadar çok fazla aranan bir konu ki yazımda yer vermeden geçemezdim. Dijitsu markası Türkiye’nin kendi markası ve İstanbul merkezlidir. Sadece televizyon değil genel ağırlığının beyaz eşya ve ısıtma soğutma eşyaları olduğunu da ayrıca belirtmekte fayda var. Dijitsu tv sektöründe yeni olmasına rağmen bir hayli geniş bir ürün gamına sahiptir ki neredeyse her türlü tüketici isteğine yanıt verebiliyor. Dijitsu marka televizyonları iş ortaklığı yaptığı BİM, A101, ŞOK, Teknosa ve daha bir çok satış noktasında bulabilirsiniz. Bknz: Dijitsu iş ortakları bunun dışında markanın ürettiği televizyonları incelemek ve özelliklerine göz atmak için Dijitsu Tv sayfasına bakabilirsiniz.

Dijitsu Hakkında merak edilenler

Dijitsu tv alınır mı?

Televizyon hakkında ki görüşlerim o kadar olumlu ki kesinlikle alınabilecek bir tv markası diyebilirim. Özellikle şu süreçte afaki fiyatlarla karşılaştığımız teknoloji piyasası içerisinde gerçekten kalitesine olumlu not verdiğim bir marka diyorum ve alınır diyorum.

Dijitsu tv kim üretiyor?

Dijitsu televizyonlarının üretimi markanın kendisi tarafından yapılmakta ve İstanbul merkezli hizmet vermektedir.

Telefon yansıtma özelliği var mı?

Dijitsu televizyonların smart olanlarında da diğer tüm smart tv’lerde olduğu gibi ekran yansıtma özelliği bulunuyor. Ancak benim aldığım televizyon smart olmadığı için bunu deneyimleme imkanım olmadı. Eğer çok fazla merak edilir ise bu konuda en kısa zamanda bir deneme yapabilirim.

Dijitsu tv satan yerler

Markanın anlaşmalı olduğu iş ortakları Teknosa, Bim, A101 ve Şok mağazalarında bir çok tv modelini temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu