Dilozof kimdir? Pelin Dilara Çolak kaç yaşında?

2018 senesinin sonlarında Youtube platformuna katılan Pelin Dilara Çolak ”Youtube platformunu ben sadece müzik dinlenen bir yer olarak düşünüyordum.” ifadelerine yer verdi. Yazımızı yazdığımızda 209 bin aboneye sahip olan Pelin Dilara Çolak, felsefe ve sanat tarihi konusunda kendisini geliştirdiğini belirtti. Dilozof kimdir? Pelin Dilara Çolak kaç yaşında?

Dilozof kimdir? Pelin Dilara Çolak kaç yaşında?

İçindekiler

Pelin Dilara Çolak kimdir? Kısaca tanıyalım…

Herkese Bilim Teknoloji Dergisi yazarlarından birisi olan ve kısa zamanda Youtube platformunda fenomenler listesine adını altın harflerle yazdıran başarılı Youtuber Pelin Dilara Çolak, aklınızda olan bütün felsefi sorularına Youtube platformunda yanıt veriyor.

  • Yaşı: 29
  • Burcu: Bilinmiyor.
  • Doğum tarihi: 1992
  • Nereli: Adıyaman
  • Boyu: Bilinmiyor.
  • Kilosu: Bilinmiyor.

Sempatik fenomen Herkese Bilim Teknoloji Dergisi’nden ziyade Aposto dergisinde de düzenli olarak yazı göndermektedir. Bugüne kadar 100 videodan fazla içerik üreten Pelin Dilara Çolak’a daha yakından göz atmaya ne dersiniz?

Pelin Dilara Çolak kaç yaşında?

Sanat tarihi ve estetik üzerine aynı zamanda felsefi videolarada yer veren Pelin Dilara Çolak, anlatımını hikayeleştirmesi ile birçok Youtuber’ın imrendiği kişilik haline gelmiştir. 1992 tarihinde dünyaya gelen Pelin Dilara Çolak, 29 yaşındadır.

Pelin Dilara Çolak burcu

Düzgün diksiyonu ile Youtube platformuna adını altın harflerle yazdıran Pelin Dilara Çolak’ın burcu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Pelin Dilara Çolak doğum tarihi 

29 yaşındaki genç Youtuber 1992 senesinde dünyaya gelmiştir. Ay ve gün olarak herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Pelin Dilara Çolak aslen nerelidir?

Güneydoğu’dan geldiğini belirten Pelin Dilara Çolak, anne ve babasının Adıyamanlı olduğunu dile getirdi.

Pelin Dilara Çolak nerede oturuyor?

Gezgin hayatı sevdiğinden söz eden Pelin Dilara Çolak, yazımızı yazdığımızda Londra’daydı.

Pelin Dilara Çolak boyu

Pelin Dilara Çolak’ın boyu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Pelin Dilara Çolak kilosu

Gezgin hayatını sevdiğini belirten lakin pandemiden dolayı istediği verimi elde edemediğini belirten Pelin Dilara Çolak, çektiği 100’den fazla içerikte Youtube platformunda yer almayan bilgileri paylaşıyor. Bunun üzerine Pelin Dilara Çolak’ın takipçileri, Pelin Dilara Çolak’ın hayatı hakkında bir hayli merak konusu oldu. Lakin Pelin Dilara Çolak’ın kilosu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Pelin Dilara Çolak eğitimi

Youtube platformunun kısa zamanda sevilen ismi haline gelen Pelin Dilara Çolak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde ikinci kez yüksek lisans eğitimi gördü. Şuan ise yine felsefe bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Pelin Dilara Çolak telefon numarası

Felsefeye olan ilgisi ile Youtube platformunda eğitici videolara yer veren ve ”Konfor alanınızdan kurtulmak istiyorsanız, konfor alanınızı ateşe verin.” Cümlesi ile hatrı sayılır bir kitle elde eden Pelin Dilara Çolak’ın telefon numarası Google platformu üzerinde bir hayli aratılmıştır. Lakin Pelin Dilara Çolak’ın telefon numarası internet ortamında bulunmamaktadır.

Pelin Dilara Çolak ne kadar kazanıyor?

”Hem doktora için aldığım geri ödemeli kredim var. Hem ailemden destek alıyorum. Hemde yazmış olduğum yazılardan bir ücret alıyorum. Instagram hesabımı takip edenler bilir sanat eğitimide veriyorum. Birkaç freelancer olarak yürüttüğüm proje ile geçimimi sağlıyorum.” ifadelerine yer veren Pelin Dilara Çolak, ne kadar kazandığı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmamıştır.

Pelin Dilara Çolak’ın kardeşi

Pelin Dilara Çolak’ın kendisinden küçük Kubilay adında erkek kardeşi vardır.

Pelin Dilara Çolak sosyal medyadan gelen soruları cevaplıyor!

Pelin Dilara Çolak sosyal medyadan gelen soruları cevaplıyor!

Pelin Dilara Çolak, takipçilerinin isteği üzerine sosyal medyadan gelen soruları cevaplamıştır. Bizde sizler için felsefe, kültür, sanat içerikleri üreten Dilozof’un Youtube platformunda gerçekleştirdiği soru-cevap videosunu kaleme aldık.

Mutlu musun?

”Son 1-2 senedir mutlu olmak için çok çaba gösteriyorum. Bu yüzdende mutluyum.”

Seni sen yapan özelliğin nedir?

”Şuana kadar beni ben yapan özelliğim… Kendimizi böyle birkaç kelimeyle anlatmak biraz kolay değil. O yüzden şöyle ifade edeyim. Şuan malum olaylardan dolayı bütün aile evdeyiz. Kamerayı onlara götüreyim, onlara soralım.” Babası: ”Seni sen yapan en güzel özelliğin doğru bildiklerinden asla taviz vermiyosun.” Annesi: ”İdealist olman.” 

16 personalities kişilik testi sonucun nedir?

”Bu testi daha önceden çözmedim. Soru üzerine çözdüm. Buyurucu kişilik sonucu çıktı.”

Konfor alanından çıkma korkusu olanlara öneriler neler?

”Konfor alanınızı ateşe verin. ”

Doktorayı bıraktın mı?

”Aslında bu soru bir önceki soru ile bağlantılı. Daha fazlasını alamadığım, beslenememiş olmamdan ötürü doktorayı bıraktım. Size önerim, hayata keşfetmek için geldiyseniz keşfedeceğiniz şeyler konfor alanınızın dışında içinde değil.”

Günde kaç saat uyuyorsun?

”Şuan günde 8 saat uyuyorum. Tabii ki bu çok fazla. Son 1 senedir en çok kullandığım cümle ‘Hayatıma yetişemiyorum.’ cümlesiydi sanırım. Uykumu 6 saate çekmeye çalışıyorum.”

Youtube kanalı nasıl açmaya karar verdin?

”2018 senesine kadar bende herkes gibi Youtube plaformunu sadecee müzik dinlenen bir platform olarak görüyordum. Eğitim kategorisinde az içerik olması beni aslında Youtube platformuna itti. Aslında en temel sebep benim bilgi aktarmaktan hoşlanıyor olmam.

Bu iş için bir ekibin var mı?

”Bu iş için ayırdığım herhangi bir bütçe yok. O yüzden bütçe verebileceğim kişilerde yok.”

YouTube’da felsefe içerik üretmek aslen kimin fikriydi? İzlenmeyeceğim diye korktun mu?

”Aslında felsefi kanal olup olmadığını hiç düşünmedim. Ben zaten felsefe ve sanat tarihine oldukça ilgiliyim. Bunun dışında aktarabileceğim bir şey yok. İzlenmeyeceğim için korktuğum oldu. Çünkü makyaj, oyun vs gibi kanallarda gerçekten çok Youtuber vardı. Bu konuda felsefenin çok zorlayıcı olacağının farkındaydım. 

Dilozof ismi ilk nerede ve nasıl çıktı?

”Dilozof ismi arkadaşlarımın bana verdiğ bir lakaptı. Dilara’nın Dil kısmı ve ozof ekinin birleşimi.”

Videolarını nerede çekip yüklüyorsun?

”Videolarımı evimde, çalışma odamda çekiyorum.”

ÇALIŞMA MASAMDA NE VAR?

”Çalışma masamda genel olarak okuduğum kitaplar oluyor.”

Youtuberlık dışında nereden gelir elde ediyorsun? Lisansüstü eğitiminde maddi harcamalarını nasıl karşılıyorsun?

”Hem doktora için aldığım geri ödemeli kredim var. Hem ailemden destek alıyorum. Hemde yazmış olduğum yazılardan bir ücret alıyorum. Instagram hesabımı takip edenler bilir sanat eğitimide veriyorum. Birkaç freelancer olarak yürüttüğüm proje ile geçimimi sağlıyorum.”

Hayalindeki işi mi yapıyorsun?

”Burası benim profesyonel olarak para kazandığım bir iş değil. Henüz iş haline gelmiş değil ama yapmak istediğimi yapıyorum.”

Çocukluğundan beri felsefe mi okumak istiyordun?

”Hayır, çocukkken felsefenin ne olduğunu bilmiyordum. Küçükken eski mısır bilimcisi olmak istiyordum. Hatta küçükken ejiptolog kelimesini öğrenmiştim ve ‘Büyüyünce ne olmak istiyorsun?’ diye sorduklarında Ejiptolog derdim. 

Felsefe okumaya nasıl karar verdin?

”Felsefe diye bir şey olduğunu aslında bakarsanız 15 yaşında öğrendim. 9. sınıfta kat nöberçisi olan bir felsefe öğretmeni ile tanışma fırsatım oldu ve bana ‘İnsan olmasaydı zaman olur muydu?’ sorusunu yöneltti. Bu soruyu hiç unutmuyorum. Sonra lise 3. sınıfı merakla bekledim. Felsefe bana büyülü bir alan gibi geldi.”

Felsefe okumak hayatında ne gibi bir değişim yarattı?

”Felsefe okumak her şeyi değiştirdi. Çünkü beni değiştirdi. Dünyayı değiştirmese de benim dünyayı algılayış biçimimi değiştirdi. 

Felsefe dışında hangi alanla uğraşmak isterdin?

”Sanat tarihi ile uğraşmak isterdim ve uğraşıyorumda. 3. olarakta antropoloji ile uğraşmak isterdim. Antropolojiden sonra ise sanırım restorasyon okumak isterdim.  Gördüğünüz gibi işsiz kalmak benim doğamda var.”

Öğrenmek istediğin bir dil var mı? Neden?

”Almanca. Aslında şuan ufak ufak başladım bile. Çünkü Alman Felseficilerle uğraşıyorum ve onların dilinden okumak gerçekten çok büyük fark yaratırdı.”

Vücudunda bir bölgeni değiştirebilecek olsan hangisi olurdu?

”Burnumu.”

Hayat amacın nedir? Hayat motton nedir?

”Nasıl anlatacğıma karar veremedim ama sanırım ‘Keşfetmek” demem yeterli olacaktır. ”

Depresyona girer misin? Girince ne yaparsın?

”Daha önceden klinik açıdan onaylanmış bir depresyonum yok. Günlük hayatta sık sık ‘Depresyondayım.” Dediğimiz depresyona sık sık giriyorum.”

Varoluş sancısını nasıl atlattın?

”Atlattığımı söyleyemem.”

İnsan mutlu olmak zorunda mıdır? Mutlu olmaya çalışmak gerekir mi? Sen mutlu olmaya çalışıyor musun?

”Ben şöyle düşünüyorum. Mutlu olmak istiyorsanız, mutlu olmaya çabalamalısınız. Çünkü mutluluk size gökten inmiyor. İnsanlar mutlu olmak zorunda değildir.”

Dinler tarihini araştırdın mı? Meraklı mısın?

”Evet. Hemen hemen bütün dini kitapları 2-3 kez okudum.”

Psikoloji ve sosyoloji gibi alanlara ilgili misin?

”Evet psikoloji ile biraz daha ilgiliyim.”

İleride kitap çıkartmayı düşünüyor musun?

”Evet ilerde kitap çıkarmayı düşünüyorum.”

Yeniden dünyaya gelsen hangi coğrafyada doğmak yaşamak isterdin?

”İskandinav.”

Türkiye dışında yaşamak istediğin yer? Yurtdışına taşınmayı düşünüyor musun? Ve nereye?

”Evet düşünüyorum. Ben gezgin bir hayat düşünüyorum. Farklı coğrafyalarda yaşayıp, farklı deneyimler edindiğim bir hayat hayal ediyorum.”

Güçlü bir kadının özelliği nedir? Güçlü bir kadın olduğunu düşünüyor musun?

”Bence güçlü bir kadının en önemli özelliği kendi ayaklarının üzerinde durabilmek. Okumuş, özgür ve cesut bir kadın. Ben kısmen güçlü bir kadın olduğumu düşünüyorum.”

İnsanın anlamlandırma ihtiyacının en temel yansıması olan sanata karşı ilgin seni üretmeye itti mi? Sanatçılığı kendine yakıştırıyor musun? İnsanın özünü en iyi ortaya çıkardığı sanat dalı sence nedir?

”En iyi ortaya çıkaran spesifik bir sanatçı olduğunu düşünmüyorum.”

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler 2023 bonus veren siteler zbahis zbahiszbahis zbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu sweet bonanza