Diş macunu ile tırnak uzatma nasıl yapılır?
Güzellik

Diş macunu ile tırnak uzatma nasıl yapılır?

Diş macunu ile tırnak uzatma mümkün mü? Tırnakların daha bakımlı, daha güçlü ve daha uzun görünmesi için diş macunu ile tırnak bakımı yapabilirsiniz. Pratik, masrafsız ve kolay bir şekilde diş macunu ile tırnak uzatma mümkün! Diş macunun yapısında bulunan çeşitli bileşenler sayesinde tırnak uzatma, beyazlatma ve güçlendirme etkisini rahatlıkla görebilirsiniz. Diş macunuyla tırnak uzatma yöntemiyle ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Diş macunu

Diş macunu nedir? Nerelerde kullanılır?

Diş macunu, genellikle dişleri beyazlatma, temizleme ve ağız sağlığını koruma amaçlı kullanılan bir kişisel bakım ürünüdür. Diş macunun yapısında kalsiyum karbonat, magnezyum, fosfat ve alüminyum oksit gibi çeşitli bileşenler bulunur. Farklı görevleri olan bu bileşenlerin beyazlatma ve güçlendirme etkisi öne çıkar. Bu nedenle de sadece ağız ve diş sağlığında değil, pek çok farklı alanda da diş macununun kullanımı yaygındır. Bu kullanım alanlarını şu şekilde örneklendirebiliriz;

 • Ağız ve diş sağlığını korumak ve dişleri beyazlatmak amacıyla kullanılabilir.
 • Tırnakları uzatmak, güçlendirmek ve beyazlatmak için kullanılabilir.
 • Mutfakta temizlik amacıyla kullanılabilir.
 • Beyaz ayakkabıları temizlemek ve sararmalarını önlemek amacıyla kullanılabilir.
 • Gümüş takıların kararmasını önlemek, temizlemek ve parlatmak amacıyla kullanılabilir.
 • Araba farlarını temizlemek ve yeni gibi görünmesini sağlamak amacıyla kullanılabilir.
 • Deniz gözlüklerini temizlemek, su lekelerini gidermek amacıyla kullanılabilir.
 • Ahşap eşyaları temizlemek amacıyla kullanılabilir.
 • Paslanan ütü tabanlarını temizlemek için diş macunundan yararlanılabilir.
 • Elde kalan soğan ve sarımsak kokusunu gidermek için diş macunu kullanılabilir.
 • Saç boyarken alın, yüz çevresi ve enseye boya bulaşmaması için bu bölgelere diş macunu uygulanabilir.
 • Bebek biberonları temizlenirken diş macunu kullanılabilir.

Diş macununun kişisel bakım ve temizlik alanlarında sıklıkla kullanıldığını biliyoruz. Bu yazımızda diş macununun tırnak uzatma ve tırnaklara bakım yapma amacıyla nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Diş macunu ile tırnak uzatmai

Tırnaklara diş macunu sürülür mü? Diş macununun tırnaklara faydaları nelerdir?

Diş macunu ile tırnak uzatma yöntemini denediniz mi? Evde sıklıkla kullandığımız ve genellikle ağız ve diş sağlığı için yararlı olduğunu bildiğimiz diş macunu tırnaklara sürülür mü? Diş macununun tırnaklara pek çok faydası olması sebebiyle, tırnak bakımı için diş macunu rahatlıkla kullanılabilir. Diş macununun tırnaklara faydasından kısaca bahsetmek gerekirse;

 • Diş macunu tırnakların güçlenmesini ve bu sayede kırılmasının önlenmesini sağlar.
 • Diş macunu kullanarak tırnakları daha hızlı uzatmak mümkün hale gelir.
 • Diş macunu sararan tırnakların beyazlatılması ve daha bakımlı görünmesi için katkı sunar.

Bu gibi olumlu etkileri görmek için, tırnaklara diş macunu rahatlıkla sürülebilir. Sizler için diş macunu ile tırnak uzatma ve tırnaklara bakım yapma yöntemini araştırdık.

Diş macunuyla tırnak uzatma yöntemleri

Diş macunu ile tırnak uzatma yöntemleri

Diş macunu kullanarak kısa sürede uzun ve güçlü tırnaklara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda diş macunu uygulayarak tırnaklardaki oje sürmeye bağlı olarak gelişen sararma problemini de önleyebilirsiniz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz diş macunu ile tırnak uzatma yöntemleri şu şekildedir;

1- Diş macunuyla uzun, güçlü ve sararmayan tırnaklara ulaşma yöntemi

Sadece diş macunu kullanarak, düzenli uygulamada daha güçlü, uzun ve sararmayan tırnaklara ulaşabilirsiniz. Bunun için her gün tırnaklarınıza yeterli miktarda diş macununu ovalayarak sürün. Ardından yaklaşık 10 dakika, diş macununu tırnaklarınızda bekletin. Ilık suyla nazik bir şekilde durulayın. Düzenli kullanım sonrası tırnaklarınızdaki değişimi fark edebilirsiniz.

2- Diş macunu ve karbonatla tırnak uzatma yöntemi

Diş macunu gibi karbonat da özellikle daha güçlü, uzun ve beyaz tırnaklara ulaşmak için kullanılan bir yöntemdir. Evde bulunan karbonat ve diş macununu kullanarak tırnaklarınıza kolayca bakım yapabilirsiniz. Bunun için az bir miktarda diş macunun içerisine, yarım çay kaşığı kadar karbonat ekleyin. Karbonat ve diş macununu karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza sürün. Bu karışımı tırnaklarınızda yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yapabilirsiniz.

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!