Doğacan Toker kimdir? İşte merak edilen Kamping Projesi’nin detayları
Magazin

Doğacan Toker kimdir? İşte merak edilen Kamping Projesi’nin detayları

İçimizdeki hayvan sevgisini günden güne daha da artmasına neden olan ve Instagram platformunun sevilen ismi Doğacan Toker ‘e merak ettiğiniz bütün soruları sorduk. ”Eğer mutlu olmak istiyorsan. Bu hayata kendini sevmekle başlamalısın ama ben kendime bayılıyorum.” İfadelerine yer vererek, hayat enerjisinin nedenini bizlerle paylaşmayı esirgememiştir. Yakışıklı Instagram fenomeni Doğacan Toker kimdir? İşte merak edilen Kamping Projesi’nin detayları

Doğacan Toker kimdir?

Doğacan Toker kimdir? Kısaca tanıyalım…

Köy hayatından çeşitli videolarını bizlerle paylaşan Instagram fenomeni Doğacan Toker, 0’dan köy hayatına başlamak isteyen insanlara birçok tavsiyede bulunmuştur. Bunun yanında sizler için Kamping Projesinin detaylarını öğrenmeyi unutmadık. Doğacan Toker’e daha detaylı göz atmadan önce, kısaca tanıyalım.

  • Boyu: 1.62 lakin ayakkabı ile 1.65
  • Kilosu: 51
  • Yaşı: 21
  • Doğum günü: 5 Şubat 2000
  • Burcu: Kova
  • Memleketi: Aydın
  • Yaşadığı yer: Muğla
  • Tuttuğu takım: Fenerbahçeliydim

Doğacan Toker kaç yaşında?

Doğacan Toker 21 yaşındadır.

Kilonuz kaçtır?

51 kiloyum ama yemeğin tadına göre 

Boyunuz kaçtır?

Aslında 1.62 ama ayakkabı ile 1.65 diyebiliriz.

Burcunuz nedir?

Kova burcuyum.

Aslen nerelisiniz?

Aydın/ Söke’de doğdum ama memleketim Muğla/Milas.

Doğum tarihiniz nedir?

5 Şubat 2000 tarihinde doğdum.

Nerede oturuyorsunuz?

Muğla da oturuyorum.

Hangi takımı tutuyorsunuz? Fanatik misiniz?

Küçükken Fenerbahçeli’ydim ama fanatik değilim ve hiç ilgim alakam yoktur. Sadece benim değil, babamın ve büyük abiminde ilgisi yoktur. Evde hiç maç açıp izlememişizdir

Kaç kardeşsiniz? Bize biraz ailenizden söz eder misiniz?

Üç kardeşiz. İki abim var, en küçükleri benim. Babam ve annem doğduklarından bu yana köyde yaşıyorlar, geçimlerini tarım ve çiftçilikle sağlıyorlar.Bir ara sahilde restoran işletmişler ama devam etmemişler. Babam ve annem bize çok düşkün insanlardır. Hep yanlarında olmamızı isterler. Babam ne kadar sert görünsede içi pamuk gibi sevgi dolu bir adam. Annem güler yüzlü pozitif birisidir, aynı benim gibi. Galiba güler yüzlülüğüm anneme çekmiş

Vegan mısınız?

Vegan değilim ama hiç balık yemem. Arada et yerim. Oda yılda 3-4 kez ancadır. Vegan olmayı düşünüyorum.

Köy hayatına geçişinizin temel sebebi nedir? Sizce insanların şehirden köye gelmesine değer mi?

Köy hayatına geçişinizin temel sebebi nedir? Sizce insanların şehirden köye gelmesine değer mi?

Temel sebebi insan kalabalığından ve şehir gürültüsünden kaçmak. Çok iyi niyetli bir insanımdır ama bu iyi niyetim suistimal kullanıldığı zaman yıkılırım ve karşımdaki kırılmasın diye hiçbir şey diyemem. Ondan uzaklaşırım. Bu olaylara sessiz kalmam beni insanlardan uzaklaştırdı. Köye yerleşmeye şu sözle karar verdim “İnsanlarla uğraşmak istemiyorum hayvanlarla uğraşmak istiyorum” ve bu söz hayatımı değiştirdi. 

Bence insanların köye yerleşmesi özgürlüklerini ellerine almalarıdır. Çünkü şehirde yaşamanın robot olmaktan farkı yok. Köy hayatı aynı zamanda insanı kendisini bulmasına yardımcı oluyor. Çünkü şehirde ister istemez başkalaşıyorsunuz ve bu çok üzücü bir durum. Düşünsenize siz, siz değilsiniz. Eğer gerçekten mutlu bir hayat yaşamak istiyorsanız köylerinize dönün ve hayatı gerçekten yaşayın.

Köy hayatının size kattığı en önemli şey ne oldu? Keşke daha erken köy hayatına geçiş yapsaydım dediniz mi?

Köy hayatının bana kattığı en önemli şey, kendimi bulmam ve özgür olmam. Burda hayat güneşe göre ilerliyor Güneş doğduğunda sizde uyanıyorsunuz ve güneş battığında bütün işleriniz bitmiş oluyor. Güneşe göre hareket etmek o kadar güzel ki. Bazen saatin ve günü unutuyorum, bakmak aklıma bile gelmiyor. Çünkü acelem yok ve özgürüm 365 gün bana ait. 

Keşke daha önce köy hayatına geçiş yapsaydım demedim. Çünkü liseden sonra hemen köy hayatına geçtim. Bu benim için baya erken bir zamandı :)

Hayvanlar ile ilgili unutamadığınız bir anınız oldu mu?

Unutamadığım anılar onların doğum sırasında ebeliklerini yapmam. Çünkü o anı hiçbir şeye değişmem. Yeri geliyor bir cana umut oluyorsunuz. Çok güzel doğumlar yaptırdım bu zamana kadar. Zor olan da oldu kolay olanda oldu ama aklımda her zaman o yavrunun anne rahminden çıkarken gözleriyle ilk size bakması göz göze gelmeniz o kadar güzel ki, işte o an mutluluktan uçuyorsunuz

Hayvanlarınızı yabani hayvanlardan korumak için başvurduğunuz en ilginç yöntem ne oldu?

Tek bir yöntem kullanıyoruz, arazimizin etrafına elektirikli tel ile çevirdik. Hem hayvanlarımız dışarıya çıkmıyor, hem dışarıdan içeriye yabani hayvan girmiyor. Bu elektirikli tel asla öldürmüyor sadece şokluyor. Buda hayvanın dışarıya çıkmasına ve içeriye girmesini engelliyor. Bazen tellerden geçerken yanlışlıkla şoklandığım oluyor :D

Teli aşabilen bi cengaver cikti mi peki hic?

Evet. Domuzlar bazen kopartıp içeriye giriyorlar. Keçilerde üzerinden atlayabiliyor.

0’dan köy hayatına başlamak isteyenlere ne tavsiyelerde bulunursunuz?

18 yaşıma kadar şehirde büyüdüm. Sadece yaz tatillerinde köye gelirdik o kadar. Yapamam edemem demeyin cesaret edin, korkmayın. Elinizi taşın altına koymazsanız başaramazsınız. Eğer gerçekten istiyorsanız, köy hayatına başlamayı gerçekten tüm kalbinizle istiyorsanız başaracaksınızdır. Bundan çok eminim. Ufak bir adım atın devamı gelecektir.

Tavsiyelerinizle beraber takipçileriniz Kamping Projesini merak ediyorlar. Biraz bilgi verebilir misiniz?

Kamping projem için tek sıkıntım arazi. Eğer onu çözersem ve çözülecek gibi ondan sonra hemen başlıyacağım. Çünkü canım ailem (takipçilerim) gelmeyi o kadar çok istiyorlar ki, ben bile şaşırıyorum. Saadece Türkiye’den değil, diğer ülkelerden gelmek isteyenler de var. Bu beni daha çok şaşırtıp azimli olmamı sağlıyor. Çiftlik kamping nasıl bir yer olacak kısaca bahsedeyim. Ya ormanlık alanda yada sahile yakın bir arazide içerisinde çadır kurulacak yerleri, bungalovları ve tanyhouseları olan bir yer olacak. Ayrıyetten o alanda tavuk, ördek, keçi, koyun, inek, at, eşşek gibi hayvanlarda olacak. Yüksek bostanlar yapılacak. Kendimiz üretip kendimiz tüketeceğiz. Gün içerisinde etkinliklerimiz olacak. Her bungalov ve tanyhousenin önünde ona ait özel bahçesi olacak. Akşamları ateş başında toplanıp sohbetler edilmesi için ortak alanlar olacak. Yani benim istediğim şey açıkçası buraya gelen kişilerin kendi evleriymiş gibi eğlenip vakit geçirmeleri. Hayalimdeki Projem böyle.

Filmlerde gördüğümüz çobanlık ile normal hayattaki çobanlık arasında nasıl farklar var?

Filmlerde çobanlığın kolay yönleri gösterilirken gerçek hayatta çoban mahvoluyor filmlerde çoban sadece koyunu otlatırken gerçek hayatta çoban olmak doğum sırasında ebe olmaktır bir hastalıkta veteriner olmaktır hayvanların yiyeceğini hazırlarken aşçı olmaktır onları eğitirken öğretmen olmaktır aslında çobanlık bir meslek değildir birden çok meslektir

Elinde bir mikrofon olsaydı ve tüm takipçilerine seslenme şansın olsaydı, neler söylerdin?

Aslında sizler benim takipçim değilsiniz. Çünkü beraber ağladığımız beraber güldüğümüz anılarımız var ve bu bizi aile yapar siz benim ailemsiniz; ablalarım, abilerim, kardeşlerim, amcalarım, teyzelerim, sizler benim herşeyimsiniz. Yeri geliyor beni kardeşiniz, evladınız, arkadaşınız gibi seviyorsunuz ve bunu bana hissettiriyorsunuz. O yüzden ben size takipçilerim diyemem ancak ailem derim ve şunuda unutmayın siz olmasanız ben bir hiçim iyiki varsın, varsınız.

Hanım kızlarımızın en merak ettiği soruya geçelim. Aşk hayatınızdan bize biraz bahseder misiniz?

Hahahaha. Aşık olduğum birisi var hayatımda bu kadar yeter bence :D

”İnsanlar … kitabını okusalardı hayatlarına yeni bir pencere açılırdı.” dediğin bir kitap var mı?

İnsanalar özgürlüğün ve yaşamın kitabını okusalardı hayatlarına yeni bir pencere açılırdı.

Doğacan Toker sosyal medya hesapları

Doğacan Toker kimdir? İşte merak edilen Kamping Projesi’nin detayları yazımızın sonuna geldiyseniz sizler için Doğacan Toker’in kullanmış olduğu bütün sosyal medya hesaplarını derledik. Doğacan Toker’e aşağıda yer alan platformların herhangi birinden ulaşmanız mümkündür. Şimdi hep beraber Doğacan Toker’in hesaplarına göz atalım.

Doğacan Toker Instagram

Bitmeyen enerjisi ve sempatikliği ile özel hayatından kareleri Instagram hesabında paylaşan Doğacan Toker @bendogacan kullanıcı adı ile Instagram platformunda yerini aldı. Yakışıklı fenomenin 177 gönderisi bulunmaktadır. Ayrıca 21.3 bin takipçisi mevcuttur. Ayrıc yazımızı yazdığımızda 3626 bin kişiyi takip eden sempatik fenomenin Instagram hesabına ulaşmak için buraya tıklayablirsiniz.

Doğacan Toker Youtube

Doğacan Toker, hayvanlarla beraber sempatik videolarını Youtube kanalında takipçileri ile paylaşmaktadır. Doğacan’ın Youtube hesabına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Doğacan Toker ile Göcek turu

Doğacan Toker, Göcek’e giderken gidiş yolunun vlogunu takipçileri ile paylaşmayı ihmal etmemiştir. Doğacan Toker ile güzel bir yolculuğa ne dersiniz?

Doğacan Toker köydeki doğal yaşam

Doğacan Toker, takipçilerinin ısrarı üzerine köydeki doğal yaşam hakkında eğlenceli bir video yayınlamıştır. Kuzuları ve keçilerine de videoda yer veren sempatik fenomenin köydeki doğal yaşam videosuna göz atmaya ne dersiniz?

Doğacan Toker yılbaşını ineklerle kutlamak mı?

Doğacan Toker’in bir çılgınlık yapıp ineklerle yılbaşı kutladığını biliyor muydunuz? İneklerine sağma hortumu hediye eden ince düşünceli fenomenin eğlenceli videosuna daha önceden göz attınız mı?

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!