Doğal makyaj modelleri

Doğal makyaj, en çok merak edilen konulardan birisidir. Birçoğumuz vücudumuza ve yüzümüze ne sürdüğümüz ve bedenlerimize ne sürdüğümüz konusunda daha bilinçli hale geldikçe, temiz içeriklerin de daha fazla farkına varıyoruz. Doğal makyajın performansı, favori makyaj tezgahlarımızdaki ürünlere göre soluklaşırken, daha sentetik rakiplerinin yanı sıra zengin pigmentli, güzel uygulanan ve giyilen ürünler yaratan birçok doğal makyaj markası var. Bunların bazılarını tamamen doğal olduklarını bile fark etmeden kullanıyor olabilirsiniz.

Ancak favorilerimize girmeden önce bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Doğal, bir ürünün sizin için otomatik olarak daha iyi veya daha güvenli olduğu anlamına gelmez, çünkü aslında kozmetik sektöründe tam olarak neyin doğal olduğu konusunda belirsiz kriterler vardır.

Bir ürün, doğal kozmetikler etiketi ile düzenlenmemiştir, bu nedenle yalnızca bir pazarlama terimi olarak kullanılabilir. Dünyanın güzellik endüstrisinde aslında doğalın gerçek bir tanımı yok. Malzemenizin büyük bir kısmı doğal olduğu sürece, ‘doğal bazlı’ diyebilirsiniz. Düzenleme yok. Gerçek doğalların COSMOS Natural veya Ecocert gibi etiketleri ve mühürleri var ve yüzde 5’e kadar sentetik maddelere izin veren Avrupa kuruluşları bu etiketleri ürünlere ekliyor. Organik yeşil ya da doğal olarak sınıflandırmak için yapabileceğiniz sınırlı sayıda ürün vardır.

Doğal makyaj ürünleri

İçindekiler

Doğal makyaj ürünleri

Doğal makyaj, son zamanlarda temiz içerikli ürünlerle yapılan bir makyaj türüdür. Ürünler toksik olmadığından ve yine de etkili olduğundan, temiz güzellik, tüketici için çok daha iyi bir terimdir. Toksik olmayan, resmi kurumlar tarafından listelenen istenmeyen içerik maddelerinden arındırılmış anlamına gelir. Bu, güvenlikten ödün vermeden performans gösteren ürünler oldukları için ‘doğal’ veya ‘organik’ olduğunu iddia etmekten daha iyidir. İnsanlar doğal içerikler isterler çünkü doğal içeriklerin güvenli olduğunu varsayarlar, bu zorunlu değildir. Ayrıca, doğal malzemeler ile üretilen kozmetik ürünler genel olarak sentetik malzemeler kadar etkili olmayabilirler. 

Bu bizi başka bir noktaya getiriyor. Bir bileşen doğal olabilir veya organik olabilir, ancak bu, ona karşı ters reaksiyon gösterme olasılığı olmadığı anlamına gelmez veya alerjik bir reaksiyon gösterme olasılığı olmadığı anlamına gelmez bu nedenle kullandığınız tüm kozmetik ürünlerine vücudunuzun nasıl tepki verdiğini kesin olarak öğrenmeniz gerekir.

Giderek artan tüketici endişesi ve eğitim sayesinde, temiz güzellik ifadesinin kullanımında kesinlikle bir artış görüyoruz. Örneğin 2018’de Sephora, hangi ürünlerinin tartışmalı içerikler olmadan formüle edildiğini açıkça belirleyen şirketin yeni kategorisi olan Clean at Sephora’nın lansmanını duyurdu. Sephora’nın içerik kurallarına uyanlar “temiz” kabul edilir ve perakendeci marka, Sephora’da “temiz” mührünü alır.

Malzemeler bir yana, doğal ürünleri kullanmanın faydalarından biri, hepsi olmasa da birçoğunun etik kaynaklı olmasıdır ve hayvanlar üzerinde deney yapılmaz. Tüketiciler olarak, makyajımızda ve para konuşmalarımızda ne istediğimize öncelik vermek daha önce hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu günlerde makyaj rutininizdeki her ürünü değiştirmek için temiz bir kozmetik ürün seçeneği var bu nedenle tartışmalı malzemelerden kaçınmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Artık çok kolay bir şekilde doğal ürünleri tespit etmeniz mümkündür.

Ama aynı zamanda seçeneklerinizi belirlemenize de yardımcı olmak istedik. Aşağıdaki ürünler, kozmetik çantanızı temizlemeye başlayabilmeniz için, hepsini gören ve kullanan profesyonel makyaj sanatçılarından yüksek not aldı.

Axiology 

Ericka Rodriguez Axiology’i kurduğunda ana hedefi, sadece vegan değil, aynı zamanda hem insanlara hem de üzerinde yaşadığımız gezegen için zararsız olan “kötülük içermeyen” ve “süper etik” olarak adlandırdığı rujları yaratmaktı. Sonuç, rujdan çok daha fazlasıdır. Bunun yerine, her zaman on veya daha az bileşenle yapılan bir sürü doğal makyaj ürünü vardır. Mürver, erik tohumu ve moringa gibi botanik özlerle eşleştirilmiş mineral pigmentler içeren ürünleri vardır. Bu özel içerik kulübünde, markanın çok görevli dudak balsamları, hint ve ayçiçeğinde bulunanlar gibi bir avuç organik yağ da var. Ve bu, içinizdeki çevreciye yeterince çekici gelmediyse, ambalaj da plastik içermez.

Alima Pure

Portland, Oregon merkezli Alima Pure, 2004 yılında geri adım attı ve o zamandan beri daha fazla içerik ve çevre bilincine sahip bir marka haline geldi. İçerik şeffaflığı inanılmaz derecede ferahlatıcı, marka sitesinde neyi neden kullandığına dair bir sözlük var, hatta başka türlü doğal formüllerinde memnuniyetle karşıladığı sadece dört sentetik bileşeni açıkça not ediyor. (Örneğin, benzil alkol, doğal içerikleri korumak için bir paraben alternatifi olarak kullanılır.) Alima Pure’ın Preslenmiş Fondöteni, hem formülü – çuha çiçeği ve argan yağları yıldız maddelerdir – hem de formülü için övgüler toplayan markanın hayranları arasında en sevilenlerden biridir. 

Joséphine Cosmetics

Joséphine Cosmetics kendisini “doğal” veya “vegan”dan önce “nemli” olarak adlandırıyor, ancak kesinlikle üçü de var. Aslında, doğal makyajın ne kadar çekici, seksi, havalı ve podyuma layık olabileceğini kanıtlamak için var. Marka, Lip / Power The Bold Matte Likit Ruj gibi inanılmaz ürünleri formüle etmek için “haute naturals” (özenle seçilmiş uçucu yağlar, mineraller ve bitkisel özler) ürettiği şeye güveniyor. Verildikleri isimler kadar muhteşem on renkte mevcut (Tiphaine, Philou ve Cloé gibi), kakao yağı, zeytinyağı, kuşburnu yağı ve E vitamini sayesinde mat bir formül için olağanüstü nem sağlar.

Aether Beauty

Aether Beauty bunu anlıyor. Dönüştürücü güçlerini bildikleri için mümkün olan her yerde doğal malzemeler kullanıyorlar. Ancak kısa bir süre sonra sunacakları gerçekten toksik olmayan doğal bir içerik bulamadıklarında sentetikler kullandıklarını açıklıyorlar. Sonuç, pahalı olmayan 58 $ fiyat noktasına rağmen satışlarını sürdüren Gemstone Paletleri gibi ürünlerdir. Gerçek değerli taşlardan yapılmış – birçoğumuz gibi bu marka, kristallere takıntılı – bu paletler ayrıca shea yağı, hindistan cevizi yağı ve kuşburnu yağı gibi etkileyici bir organik içerik yüzdesi içerir.

Antonym

Antonym’in Ecocert sertifikası, doğal ve organik ürünlerde ısrar edenlere bilmeleri gereken her şeyi anlatır. Ancak, herkese bu markanın içerik önceliklerinizden bağımsız olarak makyaj çantanızda bir yeri hak ettiğini söyleyen güzel renkler ve etkileyici formül performansı. Yüzün her parçası için bir şeyler olsa da, gerçekten karşı konulamaz bulduğumuz Antonym’s Baked Blushes. Bileşenlerinin yüzde 99’undan fazlası doğal kaynaklı ve yüzde 11’i organik tarımdan geldiği için, tüm cilt tonlarında ışıltılı bir hava yaratıyor, pürüzsüz ve kompaktta olduğu kadar güzel görünüyor.

Noyah

Noyah sadece doğal makyajla ilgili değil – özellikle doğal dudak ürünleriyle ilgili. Mümkün olan en temiz ürünleri yaratma çabası içinde, bu ürünler düzenli olarak yüzde 100 gıda sınıfı formüllerle yapılır. Neredeyse tamamı USDA sertifikalı biyo kaynaklıdır ve evet, bu dudak ürünlerini uygulamak, çok sayıda doğal ve organik içerik kullanmak anlamına gelir. Örneğin Noyah Natural Lipstick ürününün tamamı, elde edilen rengi çekici olduğu kadar rahat hale getirmek için bir araya gelen hint yağı, shea yağı ve kandelilla yağı gibi inanılmaz botanik yağlar ve balmumlarıyla ilgilidir.

Han Skin Care Cosmetics

Pek çok temiz güzellik markası gibi Han Skin Care Cosmetics ürünlerinin neler içermediğini hızlıca listeliyor – sentetik koku, parabenler bunlardan birkaçı… Ayrıca bu markanın ürünleri hayvanlar üzerinde denenmiyor. Ama neyle dolu olduğu da aynı derecede önemlidir. Marka, All Natural Eye Shadow gibi ürünlerde muhteşem renkleri elde etmek için bitki ve bitkisel pigmentleri kullanmaya odaklanıyor ve aynı zamanda o kadar faydalı içerikler de var ki bunlar genellikle yeşil çay, argan yağı ve shea yağı gibi yüksek performanslı cilt bakım ürünlerinde bulunur. 

Ilia Beauty

Ilia Beauty, cildi giydikçe besleyen organik biyoaktif bitkilerle temiz ve saf ürünler yaratmaya odaklanmıştır. Rujdan göz farı ve birçok temel ürüne kadar, Ilia’nın ürünleri size lüks bir his, görünüm ve kullanım sağlarken kullanabileceğiniz en temiz makyajlardan bazılarıdır.

Fade Into You Powder’ın ne kadar pürüzsüz hissettiğini ve ciltte nasıl kaybolduğunu göreceksiniz. Illuminators, çeşitli cilt tonları için çalışan üç farklı renkte geliyor. Kolay uygulama için çubuk şeklinde gelmesi harikadır.

Bej tonlar da dahil olmak üzere nötr, gündelik tonu olan Prima’daki Beauty Essential Shadow Palette harikadır ve Satin Cream Lip Crayons yarı mat bir yüzeye sahip ve uygulaması çok kolay.

100% Pure Beauty

100% Pure Beauty, tümü doğal malzemelerle yapılmış eksiksiz bir cilt bakımı, makyaj, saç ve vücut ürünleri koleksiyonuna sahiptir. Marka, ürünlerinin sentetik içerik içermediğini belirlemek ve onaylamak için katı bir metodoloji kullanarak, bileşenlerini elde etme şekli konusunda da ciddidir.

Kosas

Her bir Kosas ürünü, aktif botaniklerle yapılır ve güvenli sentetiklerle dengelenir, size lüks formüller, çok sayıda cilt tonunu güzelleştiren güzel pigmentler sunar ve hepsi hissettirdikleri kadar güzel görünür. Güzel yüz ikilileri, her biri birbirini tamamlayan ve yüzünüzün parlaklığını ve ışıltısını artıran bir allık ve aydınlatıcı içeren hem krem ​​hem de pudra formüllerinde mevcuttur.

Rujlar da kaçırılmamalıdır. Kosas’ın süper şık siyah ambalajda tamamen doğal ruj serisine sahip olduğunu söylüyor. Rosewater (koyu bir gül rengi) ve Thrillest (parlak haşhaş kırmızısı) favorilerim.

Bite Beauty

Bite Beauty’nin doğal ve organik olduğunu biliyor muydunuz? Bu lüks rujlar on iki farklı yağ ile yapılırken inci, ipek, kırmızı şarap ve organik yağlar içerir. Sonuç, inanılmaz derecede kremsi ve nemlendirici, uzun süre kalıcı ve hatta dudaklarınız için gerçekten iyi olan bir ürün için antioksidanlardan yararlanan bir ruj.

Kimse doğru kremsi / mumsu bazda cesur renk seçeneklerini Bite’ın yaptığı gibi yapmıyor. Ayrıca, muhteşem dudak kalemi yapıyorlar.

Kjaer Weis

Instagram’ın her yerinde gördüğünüz bu küçük krom döner kompaktlar, adı telaffuz etmenizi duraklatabilecek lüks güzellik markasına aittir. Doğal ve organik içerikler, markanın imzası olan lüks, krom ambalajında ​​yer alan kaliteli krem ​​ve pudra formülleriyle lüks güzellikle buluşuyor. Bir bonus, bu kompaktlar yeniden doldurulabilir, bu da sürdürülebilir anlamına gelir. Koleksiyonun tamamı, cildinizin parlamasını sağlayan güzel ve ışıltılı makyajı hedefliyor. Kişisel favorilerim, o kadar yoğun ve zengin pigmentli krem allıklardır, parmaklarınızla uyum sağlamak için sadece bir veya iki dokunuşa ihtiyacınız vardır. Krem highlighter da nefes kesici bir şekilde doğal görünüyor.

Puckey, Kjaer Weis’in dudak ürünlerinin bir parçasıdır. Dudak parlatıcısı, Cherish ve Affinity nude tonlarının favorilerim olduğu muhteşem bir şeffaf renk yelpazesiyle geliyor. Kjaer Weis dudak kalemlerini de gerçekten seviyorum.

Tower 28 Beauty

Doğal kozmetik sektöründe daha yeni olan Tower 28 Beauty, makyaj sanatçıları, güzellik editörleri ve benzer şekilde influencerlar arasında hızlı bir favori haline geliyor. Tuhaf ambalajlar, kaliteli malzemeler ve vegan ve zulümsüz olan bu ürünler, ultra hassas cilt tipleri için uygun ürünler üretmekten gurur duyan bu Los Angeles merkezli markayı sevmek için birçok nedenden sadece birkaçı. Aslında, sloganı #ItsOkayToBeSensitive, bize sorarsanız oldukça zekice.

Ürünleri hassas ciltler için çok iyi!. Özellikle rosacea hastalığı olan insanlar için idealdir. SOS Face Spray, krem ​​allıklarını ve highlighterlarını seviyorum ve yanak ve dudak ürünleri iyi bir nedenden ötürü çok fazla popüler. Çok güzeller ve kullanımı çok kolay.

Lilah B.

Şimdi popüler ve şık yanar döner kompaktın yenilikçilerinden biri olan Lilah B., temiz formüllerle basit, çok amaçlı güzellik ürünleri yaratmakla ilgilidir. Gluten, sülfat veya paraben içermeyen ve aloe vera ve botaniklerle dolu bu ürünler cilde güzelce gider, lüks ve besleyici hisseder ve yüzünüzde ve makyajınızda harika görünür.

Juice Beauty

Juice Beauty, ürünlerinde hiçbir toksin, böcek ilacı, sentetik veya gübre bulunmaması için bileşenlerinin organik olarak sertifikalandırılmasını sağlamak için özel bir özen gösterir. Herhangi bir petrol dolgusu veya su ilave edilmeden organik botanik meyve suyundan (dolayısıyla adı) başlayarak, her ürün antioksidanlar ve konsantre cilt bakımı faydaları ile paketlenir.

Özellikle Juice Boost Illuminator + Bronzer Duo’nun hayranıyız. İnce mikronize ışıltı parçacıkları, cilt tonunuz ne olursa olsun mükemmel miktarda vurgu katar. Bu, doğrudan vurguladığınız tüm alanlarda kullanılabilir: yanaklar, Eros yayı, burun köprüsü, göz pınarı, göz kapakları, köprücük kemiği, omuzlar veya genel olarak daha ışıltılı bir görünüm vermek için fondötenle karıştırılabilir. Bu malzeme, tamamen ve hızlı kurur, diğer yeşil güzellik highlighter ürünlerine benzemez.

Lawless

Lawless sloganı “Temiz içerik”tir ve marka bunu ifade eder. Sıvı rujları kanserojen, toksik madde, hormon veya endokrin bozucu maddeler olmadan formüle edilmiştir. Lawless, doğrudan cildinize uyguladığınız ürünlerin mümkün olduğunca güvenli olmasını sağlamaya çalışıyor.

Doğal makyaj malzemeleri

Doğal makyaj malzemeleri

Doğal makyaj malzemeleri son yıllarda popüler hale geldi. Doğal makyaj ürünlerinin en iyilerini burada topladık.

Vapour Beauty

Bir süre önce Vapor Beauty’ye girdim ve hala temiz güzelliğin en iyi korunan sırlarından biri olduğunu düşünüyorum. Organik malzemeler, antioksidanlarla dolu nemlendirici bazlar ve güzel renkler, güzellikteki en lüks markalardan bazılarına rakip olan temiz bir koleksiyon için bir araya geliyor. Primerler, fondötenler, allık ve aydınlatıcılar gibi markanın ürünlerinin çoğu, benim tercihim olan çubuk formunda mevcuttur ve pigmentler güzel bir şekilde oluşturulabilir.

Ayrıca, markanın çubuk fondötenleri ve sıvı fondötenleri bugünlerde dünyayı sarsacak bir miktar olmayabilecek on iki renkte mevcut, ancak onları ayıran şey, cildiniz ne olursa olsun fondötenlerin kapsamlı bir renk tonunda mevcut olmasıdır. Birçok üst düzey markanın hala iddia edemediği bir eşleşme bulabileceksiniz.

Au Naturale

Au Naturale, hiç makyaj yapmadığınız zamanlarda cildi olduğu kadar iyi hissettirmek için yaratıldı. Doğal ve etik kaynaklı malzemeler kullanarak, makyaj masanızdaki her ürün için bir ikame oluşturmaya başladılar. Herhangi bir sentetik, hayvansal yan ürünler veya zararlı kimyasallar olmadan Au Natural şaşırtıcı derecede geniş bir ürün koleksiyonu sunar, çoğu toz veya krem ​​olarak mevcuttur, böylece temiz ürünler için kaliteden ödün vermek zorunda kalmazsınız.

Markanın mat dudak rujlarını çok seviyoruz. Pazardaki bir boşluğu dolduran bu çizgi, çoğunlukla nötr renk seçeneklerini içeriyor. Bu mat rujların, saten-mat bir formülü vardır ve dudak parlatıcısı türden bir tüp içinde gelir, bu da sürmeyi, uzun süre kalmayı ve asla kanamayı çok kolaylaştırır.

RMS Beauty

Kurucunun toksik kimyasallar ve metaller içermeyen temiz güzellik ürünlerine olan ihtiyacından kaynaklanan RMS Beauty, sektörde favoriler haline gelen ultra lüks, kısaltılmış çok görevliler serisidir. Ne kadar basit veya karmaşık olursa olsun, herhangi bir güzellik rutinine hoş bir katkı sağlayan zengin formülleri, parlak renkleri ve parıldayan ışıltıları ile yetişkin bir Glossier’e biraz benziyor.

Serinin en önemli ürünü, eşit derecede doğal ve ruhani bir ışıltı için, yaptığınız gibi yüzünüzün yüksek noktalarına dokunduğunuz, bir highlighter olan Living Luminizer’dır. Üstüne (veya altına) sürdüğünüz herhangi bir ürünle iyi bir şekilde eşleşir ve sizin bir parçanız gibi cildinizle bütünleşir.

W3LL People

Cildinizin üzerine koyduklarınızın yüksek bir yüzdesini emen bir organ olduğu bilgisiyle hareket eden W3LL People, hissettikleri kadar güzel görünen ve performans gösteren ürünler yaratmaya çalışır. Geniş cilt ve renk ürünleri koleksiyonunda, hangi temel formülü tercih ederseniz edin, herkes için bir şeyler vardır. Renk ürünlerinin çoğu, sağlıklı, kızarık ve ışıltılı görünmenizi sağlayan doğal bir görünüm için ciltte eriyen krem ​​esaslıdır.

P/Y/T Beauty

P/Y/T Beauty, herkesin rutinine eklenebilen ve hareket ettirilebilen, çok yönlü ürünlerden oluşan, son derece iyi düşünülmüş bir koleksiyondur. Ruj ve dudak parlatıcısı ikilileri, aletler, kapsamlı bir ton aralığı ve uygun bir fiyat noktası olan P/Y/T Beauty, gelecekten gelmiş gibi hissediyor. Hat, sert kimyasallar olmadan formüle edilmiştir ve tabii ki zulüm içermez.

ABD’de, FDA’nın bir güzellik ürününe hangi bileşenlerin dahil edilip edilemeyeceğine ilişkin kısıtlamaları Avrupa’ya kıyasla biraz gevşektir, bu nedenle P/Y/T Beauty aslında Avrupa Birliği’nin çok daha kapsamlı yönergelerini kullanarak ürün serisini oluşturdu. Cilt tonunuz, bütçeniz, uzmanlık seviyeniz veya kendinizi dünyanın neresinde bulursanız olun, bu temiz ürünlerin sizinle çalışmak için yaratıldığını bilerek içiniz rahat olabilir.

Milk Makeup

2014’teki başlangıcından bu yana, Milk Makeup vegan ve zulümsüz güzellik kategorisinde önemli bir güç oyuncusu haline geldi. Etkili oldukları kadar kullanımı da güzel ve eğlenceli olan yenilikçi ürünlerle, neden bu kadar çok insanın markaya bayıldığını görmek kolaydır. Henüz Milk’ten bir şey denemediyseniz, Hydro Grip Primer, Kush Maskara ve Glow Oils başlamak için harika ürünlerdir.

Cocokind

San Fransisco merkezli cilt bakım markası Cocokind, gül suyu, chia tohumu ve zerdeçal gibi tekil bileşenlerle yapılan zahmetsiz ürünleriyle tanınır. Markanın, cilde muhteşem nemli bir ışıltı verdiği için highlighter görevi de gören MyMatcha All-Over Moisture Stick’i öneriyoruz.

Marka ayrıca kısa süre önce iki yeni kereviz bazlı ürünü piyasaya sürdü – the Pore Refining Concentrate the Texture Smoothing Cream – her ikisi de büyük gözeneklere, pürüzlü noktalara ve ciltteki inatçı dokuya hitap ediyor.

Beautycounter

#BetterBeauty gibi bir sloganla, Beautycounter sadece mümkün olan en güvenli malzemeleri kullanmaya çalışır, kötü maddelerden hiçbirini kullanmaz. Hatta sert kimyasallar, formaldehit gibi tehlikeli koruyucular ve sentetik tatlar ve kokular içeren asla kullanılmayan maddeler adını verdiği listeye bile sahiptir. Marka, makyaj, cilt bakımı, banyo ve vücut ürünlerinin yanı sıra erkekler, bebekler ve seyahat için bir dizi kit sunuyor. Özellikle göz makyajı ürünlerine, özellikle de en çok satan ve çok çeşitli doğal, günlük görünümler yaratmak için mükemmel olan Velvet Eyeshadow Palette’i öneririz.

Eco Brow

Makyaj sanatçısı ve kaş uzmanı Marco Ochoa tarafından yaratılan Eco Brow, piyasadaki tek doğal kaş markalarından biridir. Denise Richards ve Ellen Pompeo gibi müşterilerinin kalemlerini kullanmayı seven Schlip, “Kaş kalemleri harika, gerçekten güzel renkler ve uzun süre dayanma gücü var” diyor. Aynı zamanda jeller, cilalar ve fırçalar da sunar. Yani, mükemmel tanımlanmış kaşlar elde etmek için ihtiyacınız olan her şeyi bilirsiniz.

Rituel De Fille

Los Angeles’ta üç kız kardeş tarafından kurulan Rituel De Fille, estetik ve sihirden ilham alan formülleriyle tanınır. Markanın büyük bir hayranıyız. Asgari malzemelerle ve gerçekten ilginç renklerle harika ürünleri var. Göze çarpan ürünler arasında parlak renkli göz farları var ancak dudak ve cilt ürünleri de harikadır. Fotoğraflarda da iyi dururlar, bu nedenle selfieler için mükemmeldir!

Krem bazlı ürünleri seviyorsanız, her ikisi de çoğu cilt tonuna uyan çeşitli büyüleyici tonlara sahip olan Inner Glow Créme Pigments veya Enchanted Lip Sheers ile yanlış gidemezsiniz.

Doğal makyaj yapımı

Doğal makyaj yapımı

Makyaj gibi görünmeyen makyaj yapmak istememiz tuhaf değil mi? Varoluşsal güzellik krizi bir yana, görev dışı model, burada kalıcı makyaj titreşimleri yok. Bu görünüm, günümüzde pek çok gördüğümüz tipik “Instagram” güzellik görünümüne doğrudan aykırıdır. Cesur kaşlar, tam kapsamlı fondöten, kanatlı eyeliner, neden bahsettiğimi biliyorsunuz. “Makyajsız” makyaj temelde minimumdur ve ürün sayısından çok uygulama adımlarına odaklanır.

Bu doğal trend için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını bulduk ve sizi oraya hızlı ve kolay bir şekilde ulaştırmak için favori ürünlerimizi yuvarladık.

Önce cilt bakımı yapın

Bu görünüm tamamen parlak, doğal bir cilt ile ilgili. Bunu elde etmenin en kolay yolu? Aslında ışıltılı, doğal bir cilde sahip olun. Herkes Amal Clooney veya Jennifer Aniston’ın inanılmaz gençlik parıltısına sahip olmasa da, nasıl parlak bir cilde sahip olacağımızı biliyoruz! Bu makyajsız makyaj yolculuğuna çıkmadan önce kendinizi biraz cilt hazırlığı yapın. Makyajı uygulamadan önce nemlendirici bir yüz maskesi kullanmak, cildin zaten esnek ve nemli olmasını sağlar.

Primer uygulayın

Minimal bir görünüm için giderken, pürüzsüz bir temel elde etmenin en kolay yolu primer kullanmaktır. Ne tür bir görünüme sahip olduğunuza veya cilt tipinize göre ürün seçimlerinizi karşılayabilirsiniz. Bir gözenek doldurma primeri, yoğun bir temelin yapabileceği gibi gözenekleri tıkamadan pürüzsüzleştirir ve doldurur. Aydınlatıcı bir primer, “içeriden aydınlatılan” ışıltıyı ekleyecek ve cildin ekstra nemli görünmesini sağlayacaktır.

Hafif bir fondöten kullanın

Bu görünüm için yoğun, tam kapatıcılığa sahip fondötenlerden uzak durun. Renkli nemlendiriciler, BB kremler ve CC kremler cildinize ekstra nem sağlar ve yine de bazı çillerinizin, kızarıklıklarınızın ve kusurlarınızın parlamasına izin verir. Daha fazlasını kapatmak için parlatıcı fondöten fırçası veya nemli kalması için süngerle uygulayın.

Kusurlar için hafif bir kapatıcı kullanın

Hala lekelerinizin veya koyu halkalarınızın ortaya çıkmasına izin vermediyseniz, hafif, nemlendirici bir kapatıcı kullanın. Parmaklarınızla, kapatıcıyı karıştırın ve cildinize uygulayın. Cildinizin sıcaklığı ürünün hemen erimesini sağlar!

Her makyaj malzemenin kremsi dokuda olmasını sağlayın

Kremler, her şeyi sadece harmanlayıp içine batırır ve tozlardan daha doğal görünme eğilimindedir. Fondöten ve kapatıcıyı uyguladıktan sonra krem ​​bronzlaştırıcıyı nemli bir süngerle karıştırın. Tüm gün süren her şeyden endişe ediyorsanız, pudra bronzlaştırıcıyla hafifçe ayarlayın veya bir sabitleme spreyi ile kilitleyerek tüm ışıltılı iyiliği koruyun.

Nemli yüz bu makyajın temelidir

Elmacık kemiklerine hoş bir nem eklemek, yüzünüzün doğal ama yine de ışıltılı görünmesini sağlamak için uzun bir yol kat edebilir. Geleneksel bir ışıltılı highlightera gitmek yerine, berrak tabanlı bir krem highlighter ​​tercih edin. Bu temelde ciltte doğal bir çiy gibi görünüyor. Ürünün dokusu, yüzdeki diğer tüm krem ​​ürünlerle de tam olarak karışacaktır.

Krem allık kullanın

Cilde doğal, kızarmış bir görünüm vermek ile ilgili çok güzel ve cilasız bir şeyler var. Elmacık kemiklerine, şakaklara ve tam burun köprüsüne biraz krem ​​allık ekleyerek bu görünümü kolay yoldan elde edin.

Kaşları tarayın

Bu görünümün en iyi kısmı? Gür, asi kaşlar hem kabul edilir hem de teşvik edilir. Doğal kaşlarınızın güzelliğini sadece lifli bir kaş jeli kullanarak ve onları yukarı ve yerine fırçalayarak geliştirin.

Hafif bir şekilde maskara sürün veya hiç sürmeyin

Cilt, bu bakışla gösterinin yıldızıdır, bu nedenle kirpiklere ışık tutmakta sorun yoktur. Kahverengi rimel, çok ağır görünmeden gözlerinizi hafifçe açar. Kirpiklerinizi kıvırın ve üst ve alt kirpiklere kahverengi bir rimel uygulayın ya da gerçekten doğal görünüme gidin ve maskarayı tamamen atlayın. Doğal kirpikleri sallayın!

Meyveli dondurma rengi rujlar tercih edin

Meyveli dondurma yedikten sonra dudaklarınızın sadece doğal bir renk tonuna sahip olduğunu bilirsiniz? Neyse ki, yapışkan eller olmadan size aynı görünümü veren ürünler var. Herhangi bir ruj uygulayarak ve fazlalığı bir mendille silerek bu görünümü elde edebilirsiniz.

Doğal makyaj temizleme nasıl yapılır?

Hepimiz aynı hatayı yaptık. Kendimizi yatağa sürükledik ve makyajımızı çıkarmadan uyuduk. Bazen yorgunluktan, bazen de temizleyici eksikliğinden kaynaklanıyor. Görülecek insanlar ve gidilecek yerler var ve eczane bu listede yok. Neyse ki, kilerinizde bulabileceğiniz malzemeler de dahil olmak üzere, makyaj mendilinin hiçbir yerde bulunamayacağı zamanlar için birkaç ev yapımı makyaj temizleyici seçeneği var. Yatmadan önce yüzünüzü temiz ve makyajsız tutmak için ihtiyacınız olan her şeyi aşağıda bulabilirsiniz. Doğal ürünlerle makyaj temizleme artık milyonlarca insanın tercihi haline geldi. Siz de doğal ürünlerle makyaj temizlemek istiyorsanız, bu bölüme bir göz atın.

Doğal makyaj temizleme ürünü

Hindistan cevizi yağı olmadan bir doğal makyaj temizleme ürünü hayal edebilir misiniz? Nazik ve etkili, iki bileşenli basit bir makyaj temizleyici. Bu kavanoz yapmanın maliyeti sadece birkaç lira. Bu tarifte hindistan cevizi yağı yok. Sadece doğal, basit ve besleyici cilt bakım malzemeleri kullanılıyor.

Cadı fındığı, nazik ve etkili bir cilt temizleyicidir. Besleyici yağ, yağın çözülmesine ve yüzün temizlenmesine yardımcı olur. Birlikte eşleştirildiğinde, bileşenler cilt (kapatıcı fondöten, pudra ve allık) ve göz çevresi (maskara, göz kalemi, göz farı) üzerinde naziktir. Göz çevresinde dikkatli olun. Bu tarifi gözünüzde kullanmaktan kaçının. Bu, çok fazla çözelti uygulandığında olabilir.

Jojoba yağı, cildin doğal yağına yani sebumuna en çok benzeyen ve komedojenik olmayan yağ türüdür. Cadı fındığı on yıllardır doğal bir yağ kontrol bileşeni olarak kullanılmaktadır. Bu iki bileşenin birleştirilmesi, karma ve yağlı cilt tipleri için harika bir çözüm oluşturur.

Üç yemek kaşığı cadı fındığı ve iki yemek kaşığı jojoba yağı veya tatlı badem yağı, avokado yağı, kayısı çekirdeği yağı, zeytinyağı veya fraksiyonlanmış hindistan cevizi yağı (hindistan cevizi yağı kullanmak istiyorsanız). Jojoba yağı veya zeytinyağını kullanmayı seviyorum. Her iki malzemeyi de küçük bir sprey şişesine dökün. Şişeyi sallayın, ardından makyaj temizleyiciyi bir kulak çubuğu, pamuk top veya yüz pedine uygulayın. Ardından pamuk ped ile cildinizi silin.

Koruyucu içermeyen bir ürüne su kattığınızda, her zaman bakteri bulaştırma riskiyle karşılaşırsınız, bu nedenle su bazlı ürünleri hızlı bir şekilde kullanın.

Doğal jojoba yağı ile makyaj temizleme kremi

Bir huni kullanarak iki yemek kaşığı cadı fındığı, iki yemek kaşığı jojoba yağı ve bir yemek kaşığı aloe vera jelini kapaklı küçük bir cam kavanoza dökün. Malzemeleri birleştirmek için karıştırın. Kullanmak için az bir miktarını pamuklu bir bez üzerine koyun ve göz çevresini nazikçe silin. Serin ve karanlık bir yerde saklayın. Yağ bazlı herhangi bir ürüne bir miktar E vitamini yağı eklerseniz raf ömrünü uzatmış olursunuz.

Zeytinyağı ve aloe vera suyu ile yüz temizleme ürünü

Bu harika doğal yüz temizleyicisi, birisi yapıp sizin için uygulamadıkça, kelimenin tam anlamıyla daha kolay olamazdı. Bir çay bardağı zeytinyağını, bir şişe aloe vera suyuna ekleyin ve karışımı sallayın. İki bileşen ayrılmadan önce pamuklu bir ped üzerine uygulayın. Yüzünüzü ve göz çevrenizi nazikçe silin. Su bazlı çözümler buzdolabında bir haftaya kadar saklanacaktır.

Kuru ciltler i̇çin en i̇yisi: yeşil çay, gliserin ve üzüm çekirdeği yağı ile yüz temizleme ürünü

Yeşil çay, cildi yatıştırmak için anti-enflamatuar bir bileşendir, gliserin nemlendirme için harikadır ve üzüm çekirdeği yağı antioksidan açısından zengin bir yağdır. Bu kombinasyon, kuru veya daha hassas cilde sahip herkes için idealdir.

Bir yemek kaşığı demlenmiş yeşil çay,  bir tatlı kaşığı bitkisel gliserin ve bir yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağını bir sprey şişesinde birleştirin. İyice sallayın, böylece malzemeler iyice karışır. Bir pamuk üzerine püskürtün ve doğrudan cildinize uygulayın. Makyajı parçalayıp ciltten kaldırırken birkaç saniye oturmasına izin verin.

Hassas ciltler için en i̇yisi: Gül suyu ve aloe vera jel

Gül suyu, aloe vera gibi yatıştırıcı bir topikal bileşendir. Su bazlı makyajı parçalamaya ek olarak, bu toniğin harika bir kokusu olduğunu bilmelisiniz.  

İki yemek kaşığı gül suyunu, bir yemek kaşığı aloe vera jeli ile karıştırın, birleştirmek için karıştırın. Hafif makyajı temizlemek için pamuğa uygulayın ve cilde masaj yapın veya doğrudan yüzünüze tonik olarak püskürtün, ürünü cilde bastırdığınızdan emin olun.

Hassas cilde sahip olanlar, bir ev yapımı cilt rejiminde ile son derece dikkatli olmalıdır. Akne, egzama veya rosacea gibi altta yatan cilt rahatsızlıkları olanlar da dikkatli olmalıdır. Bu sizseniz, herhangi bir ev yapımı ürünü rutininize dahil etmeden önce dermatoloğunuza danışın.

Akneye eğilimli ciltler i̇çin en i̇yisi: Bal ve kalendula yağı

Bal anti-mikrobiyal ve doğal bir nemlendiricidir, bu da onu sivilceye neden olan bakterileri öldürürken cilde nem çekmek için mükemmel bir bileşen yapar. Bu, herhangi bir ev yapımı formülünde temel olması gereken süper bir bileşendir. Nazik kalendula yağının eklenmesi ek nem sağlar ve cildi rahatlatır.

Bir yemek kaşığı bal ve bir kaç damla kalendula yağını karıştırın ve doğrudan yüzünüze uygulayın. Ürünü cilt üzerinde emülsiyon haline getirmek ve parçalamak için parmaklarınızla dairesel hareketler yapın (kıvam çok yoğunsa biraz su damlatın). Sıcak, ıslak bir bezle silin.

En i̇yi i̇lk temizlik: Shea yağı ve çay ağacı yağı

Shea yağı, yoğun nemlendirme özellikleriyle bilinir ve çay ağacı yağı, başka bir anti-mikrobiyal, anti-enflamatuar bileşendir. İkinci, daha hafif bir yıkama ile mega zengin bir temizleyiciyi takip etmeyi seviyorsanız, bu balsam tam size göre.

Bir tencereye su doldurun ve iyice kaynatın. Ateşe dayanıklı bir kasenin içine elli gram shea yağı alın ve tencerenin içine yerleştirin. Tamamen eriyene kadar orta ateşte shea yağını ısıtın. Ateşten alın ve bir yemek kaşığı çay ağacı yağı ile karıştırın. Bu yüz temizleme ürününü, hava geçirmez bir cam kavanoza dökün ve kapatın. Kullanmadan önce balsamı iki ila üç saat bekletin. Bir kepçe balsamı alın, ısıtmak için parmaklarınız arasında uygulayın ve ardından makyajı temizlemek için yüzünüze masaj yapın. Bir tonik veya ikinci temizlik ile durulayın ve devam edin.

Tam makyajı temizlemek i̇çin en i̇yisi: Bebe şampuanı, yağ ve su

Endişelenmeden tam ve ağır bir makyaj yaptığınız zaman bu güçlü kombinasyonu patlatabilirsiniz. Bebek şampuanı ve su, makyajı temizlemek için harika bir kombinasyon ve genellikle iyi tolere ediliyor. Göz kalemi ve rimel gibi daha inatçı, su geçirmez ürünler için, birkaç damla kalendula yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı veya argan yağı ile karıştırarak lekeyle mücadele bileşenlerini çözün.

Bir tatlı kaşığı bebe şampuanı ve bir çay kaşığı jojoba yağını bir küçük cam kavanozda karıştırın. Kavanozun geri kalanını doldurmak için bir su bardağı su kullanın. Karışımı uygulamadan önce iyice çalkalayın. Bir pamuk ped veya el bezini ıslatın ve makyajı çıkarmak için yüzünüze masaj yapın. Karışıma fazladan çalışma süresi vermek için, makyajı silmeden önce inatçı alanlarda birkaç saniye oturmasına izin verin.

Doğal makyaj modelleri ve trendleri 

Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan, yeni fakat yaygın bir eğilim olan doğal makyajla karıştırılıyor. Normal ve doğal makyaj arasında herhangi bir fark var mı? Eh, var. Gerçek şu ki, doğal makyajın birincil amacı, doğa ananın size vermiş olmasını dilediğiniz mükemmel görünümü size vermektir. Çoğu zaman, erkekler doğal makyaj yapan bir kadının, makyaj yaptığını bile anlamazlar.

Ayrıca, vakaların çoğunda, doğal makyaj oluşumuna uygun olduğu iddia edilen bu ürünler, zararlı ağır metallerden bahsetmeden, nadiren herhangi bir yapay renklendirici veya koku içermesi için doğal bileşenlerden yapılmıştır. Bu, dünyadaki pek çok insanın diğerlerine nazaran doğal makyajı seçmesinin ana nedenlerinden biridir.

İnsanlar doğal görünümleriyle birçok deneyler yapıyorlar, ne kadar az olursa o kadar iyi olduğunu bilirler. Bu nedenle, doğal makyaj yaratma üzerinde çalışırken kullanmanız gereken temel malzemeler kapatıcı, allık, fondöten, bronzer, highlighter, göz farı, kaş kalemi, maskara ve dudak balsamıdır.

Makyajınızı yapmak için çok zaman harcamaktan ve sonra bunun cakey görünümünü başka bir şey olmadığını öğrenmekten daha kötü bir şey yoktur. Sizi anlıyoruz, bu yüzden size kurtarma için şu basit ipuçlarını sunuyoruz.

Cildi nemlendirin. Cildiniz iyice nemlendiğinde makyaj mükemmel şekilde üzerine oturur. İyi bir makyaj bazı sadece cildinizi fondöten için hazırlamakla kalmaz aynı zamanda doğal olarak pürüzsüz görünmesi için cildinizi eşitler. En iyi reklamı yapılan fondöten değil, cilt tipinize uygun bir fondöten seçmeniz gerekir. Yağlı cilt yağsız formül gerektirirken kuru cilt kremsi formüle ihtiyaç duyar. Kullanacağınız fondöten tonu, ten renginize olabildiğince yakın olmalıdır.

Herhangi bir koyu halkanız ya da lekeniz varsa, gizlemek için, kendinize kaliteli bir kapatıcı almanız gerekir.  Kullandığınız fırçalar cilt dokunuza uygun olmalıdır. Daha düz fırçalar akne eğilimli cilt tiplerine uygundur, daha kabarık fırçalar ise neredeyse pürüzsüz bir cilde sahip bayanlar için mükemmeldir. Az ürünle makyaja başlayın. Gerektiğinde her zaman biraz daha fondöten ekleyebilirsiniz, bu nedenle mümkün olan en ince katmanla başlamanız önerilir. Allık, doğal makyaj görünümün için bir tutam ince allığa ihtiyacınız var, bunu unutmayın! Nude tonlarda bir göz farı paleti olduğu sürece kullanabilirsiniz. Dudaklarınızın da olabildiğince nötr olmasına izin verin. Sadece ince bir rimel tabakası, doğal bir görünümün yaratılmasında bir yere sahiptir.

Çok fazla harmanlama diye bir şey yoktur. Son adımda sabitleme spreyi ile makyajınızı sabitlemeniz gerekir. Yukarıda bahsedilenler kadar önemlidir, böylece cildinize uygun transparan ayar pudrasını veya sabitleme spreyini seçin ve makyajınızı her yapacağınız zaman kullanın.

Doğal makyaj göründüğü kadar güzel görünebilir, ancak düzgün bir görünümle başarılı olmak, düşündüğünüzden biraz daha fazla zaman ve çaba gerektirebilir. Doğal bir makyaj görünümü tercih ederken hangi ürünlere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size doğru yönde rehberlik edeceğiz!

Pırıltılı göz farı ile doğal makyaj

Bazı kadınlar konu doğal makyaj olunca parıldamaya yer olmadığını düşünüyor. Size ne diyeceğiz – ışıltıyı seviyorsanız – okumaya devam edin! Aklınızda bulundurmanız gereken tek şey, parlak ve koyu pırıltılı tonların görünüme uymayacağıdır. Bununla birlikte, nötr herhangi bir şey, görünümünüze kolaylıkla uygulanabilir!

Parıltılı doğal makyaj görünümü

Kadınlığınızı ve seksiliğinizi vurgulamak istiyorsanız bu tür bir makyaj mükemmeldir. Hoş ve seksi bir görünüm yaratmak için göz kalemi, rimel, parıltılı highlighter, ruj ve mat fondötenler kullanın. Ruh halinize bağlı olarak, rujun herhangi bir rengini kullanabilir, biraz göz farı ekleyebilir ve ayrıca güzel kaşlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Güzel görünmek için rimel ve biraz ruj kullanmak ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Cildinizin daha düzgün görünmesini istiyorsanız ve sahile gitmeye, partiye ya da sadece dolaşmaya hazırsanız renkli bir nemlendirici de kullanabilirsiniz!

Seksi gözlerle doğal makyaj

Biraz makyaj ekleyerek doğal bir görünüm için mi uğraşıyorsunuz? O zaman gözlerinizi ilgi odağı yapın. Sahip olduğunuz göz rengine bağlı olarak, biraz göz farı ve rimel ekleyin ve kimse sizden gözlerini alamaz.

Kanatlı eyeliner ile yumuşak makyaj

Gözlerimizin ruhumuza açılan pencereler olduğu ifadesini hepimiz duymuşuzdur. Makyaj, gözlerimizin doğal görünümünü geliştirirken kim olduğumuzu ifade etmenin bir yoludur. Bu doğal makyaj görünümü basit ama çarpıcı. Muhteşem yüz özelliklerinizi vurgulayacaktır. Bu doğal görünüm, dramatik makyaj gerektirmeyen durumlar için işe yarayacaktır.

Gizemli bir titreşim için gözünüzün etrafında siyah göz kalemi ile kanatlı bir göz görünümü oluşturun. Bu, göz şekliniz veya cilt tonunuz ne olursa olsun işe yarar. Kalın kirpikler için koyu renkli rimel uygulayın. Bu görünüm, harika bir kedi gözü efekti oluşturmak için idealdir. Basit ama zarif, bitmiş bir görünüm için krem ​​allık ve nude rujla eşleştirin.

Yumuşak dumanlı gözlerle doğal makyaj

Dumanlı gözler her zaman seksidir ve genel görünümünüze cilveli ve gizemli bir hava katmanın harika bir yoludur. Doğal makyaj, istenen etkiyi çıkarmak için biraz çaba gerektirebilir ancak bitmiş görünüm çabaya değer. Bu, bir randevu gecesi veya dışarıda kızlar gecesi için harika bir görünümdür ve seksi bir gece elbisesi, bu havalı görünümle güzel bir şekilde eşleşir.

Yumuşak bir dumanlı göz görünümü oluşturmak için siyah göz kalemi ve rimel kullanın. Göz kapaklarınızda yumuşak bir krem ​​rengi ve şeftali rengi göz farı karıştırın. Bunları oldukça yumuşak bir allık için de karıştırabilirsiniz. Dudaklarınızda, bu basit ama şaşırtıcı derecede seksi görünümü bitirmek için doğal dudak balsamı kullanın. Tüm bu ürünler için, cildinizin en iyi şekilde görünmesini ve hissetmesini sağlamak için doğal bir makyaj markası kullanmak en iyisidir.

Mükemmel kaşlarla doğal makyaj

Yüzünüze genç ve canlı bir görünüm kazandırmak için temiz ve ferah bir görünüm istiyorsanız bu görünüm idealdir. Ve bu görünümü çıkarmanız on dakikadan fazla sürmez. Kaşlarınızı önce doğal bir şekilde yukarı doğru tarayın ve kaş sabitleyicisi ile sabitleyin.

Yapmanız gereken tek şey, doğal, sağlıklı bir ışıltı elde etmek için fondöteninizi uygulamak ve ardından kirpiklerinizi uzatan maskara ile uzatmaktır. Bu görünümü elde etmek için şeffaf veya siyah rimel kullanmak isteyip istemediğiniz size kalmış. Çıplak mat rujlar, bu basit ve temiz görünümü tamamlamanın harika bir yoludur.

Her durum i̇çin basit makyaj

Bu basit doğal makyaj görünümü, sahilde yürüyüş yapmaktan veya şehirdeki parktan resmi bir etkinliğe kadar her durum için mükemmeldir. Organik makyaj, cildinizi korumaya yardımcı olacağından her zaman iyi bir seçimdir. Muhteşem elmacık kemiklerinizi ve dudaklarınızı yumuşak, doğal bir ışıltıyla vurgulamak istiyorsanız, bu görünüm harikadır. Temel olarak fondöten kullanın ve ardından cildinize yumuşak, romantik bir ışıltı vermek için krem ​​allık uygulayın. Kirpiklerinizi biraz şeffaf maskara ile uzatmak istemediğiniz sürece gözlerinize hiçbir şey uygulamayın. Soluk pembe ruj kullanarak pembe dudak makyajıyla tamamlayın ve ona biraz renk katın.

Siyah likit eyeliner ile doğal makyaj 

Doğal makyajın en iyi yanlarından biri, çok fazla zaman ve çaba gerektirmemesidir. Doğal makyaj görünümü çok şık ve sofistike. Ofis için olduğu kadar şehirde bir akşam için de mükemmeldirler. Ve tüm dikkat daha sonra muhteşem gözlerinize çekileceği için bir kabarıklıkla çarpıcı görünüyorlar.

Pürüzsüz, doğal bir görünüm için fondöteninizi istediğiniz gibi uygulayın. Bu görünümü bitirmek için tek yapmanız gereken, gözünüzün üzerine siyah likit göz kalemi sürmek ve saf ve temiz bir bir görünüm için maskara ve nude bir rujla bitirmek.

Mavi gözlü kızlar ve yeşil gözlü kızlar i̇çin doğal görünüm

Mavi veya yeşil gözlerle kutsanmışsanız şeftali, krem ​​veya nude mat göz farı kullanarak görünümünüzü canlandırabilirsiniz. Bunları yerel perakende veya güzellik malzemeleri mağazanızdaki kozmetik markaları koridorunda kolayca bulabilirsiniz. Cildinizin genç ve sağlıklı görünmesi için tamamen doğal makyajı satın almaya çalışın.

Romantik bir hava vermek için ışıltılı fondöten kullanın, ardından doğal bir etki için şeftali ve krem ​​renki göz farını, göz kapaklarınızda karıştırın. Yalnızca gözünüzün üzerine siyah göz kalemi ile ince bir çizgi çizin. Soluk pembe veya ışıltılı rujla bitirin ve iltifatların tadını çıkarmaya hazırlanın.

Romantik bir görünüm i̇çin dudak parlatıcısı ile doğal makyaj

Ağır makyaj, bir randevu gecesi için ideal bir görünüm değildir. Erkek arkadaşınızı bunun gibi doğal bir makyajla kolayca etkileyebilirsiniz. Ancak gözlerinizi hangi görünümle şekillendirirseniz şekillendirin: yuvarlak, oval veya badem, bu görünüm temiz ve tazedir, ancak yumuşak, romantik bir ışıltı yayar.

Fondöteninizi her zamanki gibi uyguayın. Ardından biraz ekstra parlaklık için shimmering pudrası kullanarak uygulayın. Ardından göz kalemi ve rimel uygulayın ancak göz farı uygulamayın. Işıltılı şeftali veya pembe dudak kremi ile bitirin. O zaman tek ihtiyacın olan seksi bir kıyafet ve erkek arkadaşınız, odaya girdiğinizi görünce susacak.

Günlük basit doğal makyaj 

Doğal makyaj, dramatik bir görünüm istemeyen, makyaj sanatında pek yetenekli olmayan veya sade ve sade bir görünüm tercih eden kızlar için idealdir. Doğal içerikli makyaj kullanmak, kırılmaları önler ve cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Temiz ve parlak bir görünüm için çıplak veya doğal sıvı fondötenler kullanın. Ardından sadece gözlerinizin üzerine ince bir çizgi siyah göz kalemi uygulayın. Göz farı tamamen atlayın ve kirpiklerinizi uzatmak için berrak maskara uygulayın. Nude mat rujla bitirin. Bu görünüm, ofis için veya basit, temiz bir görünüm istediğiniz zamanlar için mükemmeldir. Şık ama yine de seksi.

Mavi gözlü kızlar i̇çin doğal makyaj

Çoğu zaman en iyi doğal makyaj görünümü, çok fazla ürün gerektirmeyen görünümdür. Temiz ve saf bir makyaj görünümü elde etmek söz konusu olduğunda daha az şey daha fazladır.

Mavi gözlere sahipseniz ve doğal bir görünüm arıyorsanız, o mavi gözleri canlandırmak için cilt tipinize en uygun makyaj fondötenini kullanmak akıllıca olacaktır. Bu doğal görünüm için ihtiyacınız olan tek şey, gözünüzün üzerinde ince bir göz kalemi ve biraz da rimel. Doğal özelliklerinizi vurgulayacak zahmetsiz ama çarpıcı bir doğal makyaj görünümü için şeffaf lipgloss ile tamamlayın.

Dudak odaklı yaz makyajı

Dudaklarınız dolgunsa, uygun bir ruj kullanarak onları vurgulayabilirsiniz. Özel bir akşam için dışarı çıkıp güzel bir kokteyl elbisesi giymediğiniz sürece parlak renkler kullanmanıza gerek yoktur. Daha rahat bir görünüm için bej veya gül rengi gibi daha hafif renkler kullanın. Gününüzü nasıl geçireceğinize bağlı olarak maskaralı veya maskarasız gidebilirsiniz.

Doğal sıvı ruj i̇le güzel makyaj

Cildinize bile biraz hafif fondöten sürmek ve dudaklarınızı vurgulamak için doğal sıvı ruj sürmek kadar dayanılmaz görüneceksiniz. Tamamen doğal bir görünüm için mükemmel bir yaz yaratmak için bir çiçek iğnesi ve bazı el yapımı mücevherler kullanabilirsiniz.

Klas eyeliner ile doğal görünüm

Yaz, cildinize doğal bronzluğun güzelliğiyle bir mola vermek için mükemmel bir zamandır. Bu basit makyaj görünümü, hem güzel hem de kendinden emin hissetmeni sağlayacak.

Doğal makyajın temel amacı, doğal özelliklerinizi geliştirmek, vurgulamak ve aydınlatmaktır. Bu görünüm sadece uzun kirpikler, doğal krem ​​allık ve çıplak ruj için berrak maskara içerir. Nude rujun anahtarı, dudaklarınızdan daha açık bir ton uygulamaktır. Daha doğal bir görünüm için parmağınızı kullanarak ruj sürün. Bu yumuşak, yaz görünümünü biraz dramatik bir hava vermek için, yalnızca üst kapağa siyah göz kalemi uygulayın.

Kahverengi gözlü kızlar i̇çin doğal makyaj

Kahverengi göz renginin renk tekerleğinde bir kontras rengi yoktur bu yüzden herhangi bir göz farı seçebilirsiniz. Makyajınızı doğal bir şekilde yapmak için toprak tonlarında ve diğer doğal tonlarda kalem ve göz farı kullanmak daha iyidir.

Fondöten hafif tutulmalıdır. Böylece cildiniz eşit ve net görünecektir. Sonuç olarak, doğal olarak ışıltılı görüneceksiniz. Böyle bir görünüş her zaman şık görünmenizi sağlar.

Ela gözlü kızlar i̇çin doğal makyaj

Ağır fondöten tercih etmeyin. Genel olarak geçmişte kaldı ve gündüz makyajı için kesin bir hayır. Bunun yerine BB krem ​​veya renkli nemlendirici uygulayın. Beş noktadan oluşan özel bir yöntem kullanarak renkli nemlendirici veya BB kreminin uygulanması tavsiye edilir. Noktaları çenenize, her bir yanağınıza, alnınıza ve burnunuza koyun. İşte çok basit!

Sarı saçlı kızlar i̇çin doğal makyaj

Çok fazla kapatıcı kullanmayın. Makyaj sanatçıları, görünür kusurları daha fazla değil, daha az değil, gizlemek için doğru miktarda uygulamayı tavsiye ediyorlar. Kapatıcıyı bütün gün yüzünüzde nasıl tutacağınızı biliyor musunuz? Elbette kaliteli bir kapatıcı satın almalısınız. Ama bir numara var. Önce pudra sürün.

Göz kapaklarınızın ortasına doğal bir göz farı uygulayın ve sonra koyu renkli bir göz kalemi alın ve üst göz kapağınızı bununla hizalayın. Böylece kirpikleriniz daha dolgun görünecektir. Kaşları doldurmayı asla unutmayın. Daha uyanık görünmek istiyorsanız, kaşlarınıza biraz pudra sürün.

Fresh dudak rengi ile doğal görünüm

Pudra pembesi, şeker pembesi ve turuncu gibi fresh ruj renklerini deneyin. Bunların dışında şeftali rengi ruj ya da nude renkli rujları kullanabilirsiniz.

Mat rujla doğal görünüm

Cildinizin tazelenmiş görünmesi çok önemlidir. Hiç kimsenin geceleri ne yaptığınızı bilmesine gerek yoktur ve bir pudra veya sıvı highlighter, sırlarınızı saklamanıza yardımcı olur. Makyaj bazı ve fondöten, su veya yağ gibi benzer bir tabana sahip olmalıdır. Ya da bu ikisi düşmanınız olabilir ve birbirine karışmayı başaramayabilir. Fondöten ve makyaj bazı ve highlighter uyguladıktan sonra mat rujla şık bir bitiş yakalayabilirsiniz.

Ünlülerin kullandığı doğal makyaj fikirleri

Selena Gomez, dünyadaki birçok kızın benzemeye çalıştığı gerçek bir güzellik. Bununla birlikte, makyaj söz konusu olduğunda, ağır makyaj yapmak yerine doğal güzelliğini geliştirmeyi tercih ediyor. Doğal tonlu dudaklar ve maskara, görünümü çoğaltmak için ihtiyacınız olan tek şey.

Pin up eyeliner ile doğal makyaj

Rihanna, stilin gerçek simgesidir. Yine de, Rihanna bile zaman zaman doğal makyajı sever. Gerçek şu ki, nötr dudak parlatıcısı ile birleştirilen bir pin-up görünümü birlikte muhteşem görünüyor.

Klasik siyah eyeliner ile doğal görünüm

Gerçek şu ki, klasik makyaj da oldukça doğal görünebilir. Kendall Jenner’ın şık siyah eyeliner ve nude ruj ile oluşturduğu doğal makyaja bir bakın! Böyle bir bakış, kadınlığı ve yumuşaklığıyla herkesi büyüleyebilir.

Yumuşak pırıltılı doğal makyaj

Çoğu kadın, doğal makyajın göz farı unutmak anlamına geldiğini düşünür. Ancak bu doğru değil. Bella Hadid’e bakın. Nötr, ışıltılı tonlar, başka hiçbir şeye benzemeyen nötr görünüme katkıda bulunur.

Dudak parlatıcısı ve yumuşak pırıltılı gözler ile doğal makyaj

Gerçek şu ki, doğal görünümünüzde birçok öğeyi birleştirebilirsiniz. Örneğin, pırıltılı göz farı ve yumuşak pembe dudak parlatıcısı kullanmak harikadır, yanaklara biraz kızarıklık ekleyin. Sonucun gerçekten etkileyici olduğunu kabul etmeliyiz.

Makyajsız doğal makyaj görünümü

Mümkün olduğunca doğal görünmek istiyorsanız, Zendaya Coleman’ın bakış açısını dikkate almalısınız. Mesele şu ki, en ufak bir makyaj dokunuşuyla bile hiç makyaj yokmuş gibi görünüyor. Mucizevi!

Taze şeftali tonlarında makyaj görünümü

Görünüşe göre Margot Robbie, ne tür bir makyaj yaparsa yapsın muhteşem görünüyor. Şeftali tonlu göz farı ve aynı tonda ruj, birlikte muhteşem bir etki yaratıyor.

Yumuşak eyeliner vurgu ile parıltılı doğal makyaj

Doğal makyajın size verebileceği ışıltılı etkiyi seviyorsanız, bu görünüm tam size göre. Yara Shahidi, doğal makyajın bir parıltı dokunuşuyla her şeyi dönüştürebileceğini gösteriyor.

Nude mat ruj ile doğal makyaj

Mat dudaklar bugünlerde çok popüler. Bununla birlikte, bazı ünlüler cesur tonları tercih ettiğinde, Kylie Jenner doğal bir dudak görünümü almaya karar verdi. Yarattığı etkinin gerçekten olağanüstü olduğunu söylemeliyiz.

Yumuşak göz makyajı

Doğal makyaj, bazı renkleri deneyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Aksine, Irina Shayk bakırımsı göz farı ile mükemmel doğal dudakları eşleştirmeyi seçiyor. Gerçeği söylemek gerekirse, sonuç akıllara durgunluk veren büyüleyici!

Doğal makyaj teknikleri

Doğal makyaj yapma teknikleri 

Zahmetsizce taze ve güzel görünmek istiyorsanız günlük doğal makyaj harikadır. Bazıları için sıkıcı olabilir ama bu görünüm hala makyaj dünyasında en çok arananlardan biridir. Nedenini aşağıda öğreneceksiniz!

Doğal altın parıltılı makyaj

Bu benim doğal makyajım sadece yazın değil, benim için doğal görünen makyajın ışıltısından başka mükemmel bir görünüm yok! İşte güneşte öpülmüş güzel bir cilde nasıl sahip olunur…

Cildinizi temizleyin, nemlendirin ve hazırlayın ve ardından doğal bir fondöten uygulayın. NARS Sheer Glow Foundation benim en iyi önerilerimden biridir. Gözlerin altına bir kapatıcı uygulayın ve tüm kızarıklık ve lekeleri kapatın. Elmacık kemiklerinin üstüne, burun köprüsüne ve gözün iç bölgesine Mac Pink Rebel Skin Finish dokunuşu yapmak için parmağınızı kullanın. T bölgesine hafif transparan pudra uygulayın. Elmacık kemiklerinizin üzerine Ladyblush ile Mac Cream Blusher sürün. Bombshell HD Kaş Paleti gibi bir pudra kaş ürünüyle kaşlarınızı yumuşak bir şekilde tanımlayın. Bare Canvas’ta Mac Paint ile göz kapağını hazırlayın ve ardından göz katlanma bölgesine harmanlanmış bir Mac Honesty göz farı sürün.

Daha küçük ve daha ince bir fırçayla tanımlayıcı bir maskara kullanın. Max Factor’ün Masterpiece Maskarası, bu efekti yeniden yaratmak için mükemmel olacaktır. Gözlerinizin dış köşelerine hoş bir kaldırma sağlamak için tek tek takma kirpikler yerleştirin ancak bu isteğe bağlıdır.

Dudakları gerçekten yumuşak tutun. Görünüm neredeyse dudak tonu gibidir. Laura Mercier’in Lip Tint in Shy Girl, neredeyse hiç olmayan doğal bir görünüm yaratabilir.

Lauren conrad doğal şık makyajı görünümü

Laura Mercier’in Hydrating Primer’i gibi iyi ve şiddetle tavsiye edilen bir primeri temiz ve nemli bir yüze uygulayın. Sonra, Becca’nın Luminous Skin Color Foundation’ı cilt tonunuzu eşitleyecek şekilde bölgelere uygulayın. Primeri bitirdikten sonra, ihtiyaç duyulan bölgelere lekeler ve kızarıklıklarla kapatıcı uygulayın. Primeri sabitlemek için Ben Nye’nin renksiz pudrasını kullanın, bu size hoş ve eşit bir cilt tonu verir. Güneşte öpülmüş ve ışıltılı bir cilt için alnınıza, yanaklarınıza ve çenenize sıcak tonda mat bir bronzlaştırıcı uygulayın.

Laura Mercier Chambord’u göz kapağına çok hafifçe uygulayın ve yumuşatmak için göz katlanma yeri ile karıştırın. Ardından, bronzlaştırıcınızdan az miktarda alın ve dengelemek ve konturlamak için gözünüzün katlanma yerine uygulayın. Düz eyeliner bir fırça kullanarak Maybelline’den siyah bir jel göz kalemi uygulayın. Son olarak, ışıltılı ve taze dudaklar için Becca’s Laelia Peach Nude ruju uygulayın.

Çekik gözler i̇çin günlük doğal makyaj

Çekik gözlü insanlar için doğal makyajın nasıl yapıldığını merak ed

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler