Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Dış görünüşün her şey demek olduğu şu dönemlerde siğiller adeta bir baş belası haline geldi. Güzelliğine değer ve önem veren bayanların siğil gibi can sıkıcı cilt hastalıklarına yakalanması ile çok muhtemel. Gün içerisinde yaşamış olduğumuz stres ve sıkıntının temel nedeni olarak gördüğümüz siğil hastalığı için her ne kadar tıbbi yöntemler kullanılıyor olsa da son zamanlarda oldukça sık kullanılmaya başlanan doğal kürler de etkili bir tedavi yöntemidir. Durum böyle olunca bizlerde siz değerli okurlarımız için en kolay ve en etkili evde hazırlayabileceğiniz kürleri listeledik. Keyifli okumalar dileriz. 

Siğil nedir?

Siğirler insan popillia ama virüsleri olarak bilinen belirli bir virüs grubundan kaynaklanan iyi huylu cilt hastalıklarıdır. Bu cilt hastalıkları genellikle ayaklarda ellerde oluşabildiği gibi yüzde de gözükebilir. Genital ve ama bölgede siğil oluşumu gözlenmiştir. Görüntü açısından büyük rahatsızlık oluşturan ben genelde bayanlar da sıkça gözlemeye başlanan siğil cilt hastalığı tıbbi tedavisi mümkün olduğu gibi doğal yöntem kürler ile de tedavi edilebilmektedir. Özellikle ayaklarda oluşan siğiller günlük hayatımızı kötü etkiler. Ayakların sürekli ayakkabı  içerisinde dar önemli olan ayaklar bir de siğil eklendiği zaman durum katlanılmaz hale gelir. Buda günlük hayattaki performansınızın düşmesine strese sıkıntıya yol açabilir.

Siğil türleri nelerdir? 

Siğile sebeb olan HPV’nin 100’den fazla çeşidi vardır. Vücudun herhangi bir yerinde bulunabilen siğiller çok kolay yayılım gösterirler. Cilt ile teması halinde veya siğili olan kişinin eşyaları ile temas halinde sağlıklı bireye de siğil bulaşabilir. Siğiller bulundukları bölgelere göre farklı boyutlarda şekillerde gözükebilirler.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Yaygın Siğiller

Ciltlerde oluşan siğil genellikle bağışıklık sistemi zayıf olan bireylerde görülebilir. Çocuklarda da görülebilen bu siğil türü diğer siğil çeşitlerine göre daha yaygın gözlendiğinden yaygın siğiller denmektedir. Ellerin içi ve üzerinde parmak araları aralarında tırnak kenarlarında görülen bu siğil çeşitleri ağrısızdır.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Düz Siğil

Siğilin  bu türü yumuşak ve düzdür genellikle saç ve yüzde görülen düz siğiller yayılım gösterdiği takdirde vücudun diğer bölgelerinde de etkin olabilirler.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Ayak tabanı siğilleri

Kabarık bir görünüme sahip  olmamakla birlikte ağrıya en çok sebep olan siğil türüdür ayak tabanı siğili. Vücudun bütün ağırlığını taşıyan ayaklarda oluşan bu durum deriye gömülüdür. Kabarık değildir. Gün içerisinde ayakkabı giymek ve aktif çalışmak zorunda olduğumuz düşünülürse en çok ağrı yapan türdür. Küme halinde görülebildiği gibi tek tek de görülebilir. insanları en çok rahatsız eden ayak tabanı siğilleri tedavi edilmediği zaman yayılım gösterebilir.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Genial bölge siğilleri

Erişkinlerde daha sık rastlanılan genital bölge siğilleri, daha çok bayanlarda aktiflik gösterir.  Bayanlarda oluşan bu genital bölge siğilleri aynı zamanda şiddetli ağrııda beraberinde getirir. Cinsel brleşme esnasında siğil olan birey yeterince korunmuyorsa sağlıklı olan bireyde de genital bölge siğili oluşabilir. Tıbbi müdahale ve bakım şart olan bu siğil türünde kanser olma olasılığıda göz önünde bulundurulmalıdır. Kadınlarda sıkça görülmeye başlanan genital bölge siğili aynı zamanda bireyin psikolojik olarak ta yıpranmasına yol açar. 

Siğil belirtileri nelerdir?

Vücutta oluşan siğillerin en yaygın belirtileri derinin renginde ton değişikliği ve siğilin oluşacağı bölgede kabarma görülmesidir. Vücutta farklı boyutlarda irili ufaklı siğiller oluşabilir. İlk zamanlar oluşan siğillerin rengi genelde kahverengi olarak gözlenir. Vücutta dışa doğru kabarma olarak görülen siğil ayaklarda oluştuğunda vücudun ağırlığını taşıdığından dolayı düz siğil olarak görülebilir. Siğiller vücuda giren bir virüsten kaynaklanır. Enfekte kişi ile temastan bulaşabileceği gibi diğer yollar ile de bulaşabilir. Vücuda girdikten sonra siğilini yerleşmesi ve büyümezse 2 ile 6 ayı bulur.

Siğil neden olur? Siğil nasıl bulaşır?

Siğillerin oluşumuna papilloma virüsünün neden olduğundan bahsetmiştik. Her bireyin bağışıklık sistemi birbirinden farklıdır. Bu yüzden papilloma virüsünün bulaştığı kişide gözlenen etkilerde birbirinden farklı olacaktır. Temas ile kişinin vücudunda yayılım gösterebilen bu virüs aynı zamanda enfekte olmayan kişiler ile de temas edildiğinde sağlıklı bireyde yayılım gösterebilir. Siğillerin yayılmasını önlemek için neler yapılmalıdır?
 • Siğilli olan bölgenize enfekte olmayan kişilerin dokunmasına izin vermeyin.
 • Siğilin bulaşıcı olduğunu unutmayın. 
 • Cinsel birliktelik yaşadığınızda mutlaka korunun ve sağlıklı bireye siğil olduğundan bahsetmeyi unutmayın.
 • Eğer ayağınızda siğil varsa her temastan sonra diğer ayak ile temas etmeden ellerinize dezenfekte edin.
 • Kişisel eşyalarınızı paylaşmaktan kaçının.

Siğiller için evde hazırlanabilecek kür önerileri!

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

İncir sütü ile siğil tedavisi

İncir sütünün faydalarından detaylıca bahsetmiştik. Can sıkan ve ağrıya neden olan siğiller cilt hastalığınında ise en etkili doğal yöntem incir sütüdür.

Malzemeler:

 • Olgunlaşmamış incir

Uygulanışı:

Olgunlaşmamış ve zamanı geçmemiş ham incirleri bir kaba alın. Daha sonrasında siğil  olan bölgeye yetecek kadarını alın. Kökünden incir sütünü çıkarın ve siğil olan bölgeye dairesel hareketler ile uygulayın. 10-15 dakika kadar bekletin yapışkan olan incir sütü deriye nüfuz ettiğinde ise durulayabilirsiniz.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Çay ağacı yağı ile siğil tedavisi

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan çay ağacı yağı özellikle konu cilt hastalıkları olduğunda daha sık kullanılmaya başlanmalıdır.

Malzemeler:

 • Çay ağacı yağı
 • Pamuk

Uygulanışı:

Çay ağacı yağının cilt hücrelerini yenilemede ve mikropları öldürmede olan etkisi çoğu bitkide yok denecek kadar azdır. Siğil olan bölgeye bir pamuk yardımı ile sürülen çay ağacı yağı o bölgede siğili kurutarak zamanla yok eder.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Aspirin kürü ile siğil tedavisi

Özellikle siğil başlangıcı olan kişilerde bolca kaşınma görülür. Bu kaşınmalar çoğu zaman can sıkıcı olabilir. Kaşınmaları geçirmenin en kolay yolu ise Aspirindir. Ufak bir aspirini ezip birkaç ufak dokunuş ile kaşıntılarında son verebilirsiniz.

Malzemeler:

 • Aspirin
 • Su
 • Pamuk
Uygulanışı:
Bir kase içerisine aldığınız 2 adet aspirini ezin, çok az miktar bir su ile karıştırın. Daha sonrasında pamuk yardımı ile siğil olan bölgeye sürün. KIsa zamanda kaşıntının ortadan kalktığını göreceksiniz

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Hint yağı ile siğil tedavisi

Daha önceki kür tariflerimiz de Hint yağının faydalarından bahsetmiştik. Hint yağının en önemli özelliği ise siğil tedavisinde kullanılmasıdır.
Malzemeler:
 • Hint yağı
 • Pamuk
Uygulanışı:
 Hint yağı bir pamuk yardımı ile siğil olan bölgeye sürüldüğünde hem siğil kurutur hem de kaşıntı önler.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Limon kabuğu ile siğil tedavisi

Bir çok derdin devası olarak kullanılan limon siğil tedavisinde de önde gelen doğal bir tedavi yöntemidir. Antiviral içerikleri ve yüksek C vitamini sayesinde siğili yok eder.

Malzemeler:

 • Limon kabuğu
 • Gazlı bez

Uygulanışı:

Bir limonu güzelce yıkayın. Kabuklarını soyduğunuz limonu gazlı beze alın ve siğil olan bölgeye kabukları sarın.

Doğal yöntemler ile siğil tedavisi! Evde yapılan kürler ile siğil tedavisi mümkün mü?

Siğil hakkında merak edilen soruları yanıtladık

Siğil hakkında google’da aradığınız bazı soruları yanıtladık. Bu soruların yanıtları doktor tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Lütfen rahatsızlığınız için doktora başvurun.

Siğil bulaşıcı mı?

Temas ile kişinin vücudunda yayılım gösterebilen bu virüs aynı zamanda enfekte olmayan kişiler ile de temas edildiğinde sağlıklı bireyde yayılım gösterebilir. Siğillerin yayılmasını önlemek için neler yapılmalıdır? Enfekte olan kişi ile tamastan kaçınılmalıdır. Hasta olan birey siğil olan bölge ile temas ettikten sonra yayılım göstermemesi için vücudunun diğer bölgeleri ile temas etmemelidir.

Siğil başlangıcı nasıl olur?

Vücutta oluşan siğillerin en yaygın başlangıç  belirtileri derinin renginde ton değişikliği ve siğilin oluşacağı bölgede kabarma görülmesidir. Vücutta farklı boyutlarda irili ufaklı siğiller oluşabilir. İlk zamanlar oluşan siğillerin rengi genelde kahverengi olarak gözlenir.

Siğile C vitamini iyi gelir mi?

C vitamini adeta bir siğil düşmanıdır. Özellikle limon kabuğunda bolca bulunan C vitamini sayesinde siğil tedavisine daha kolay ulaşılmaktadır.

Siğil için hangi doktora gidilir?

Tedavi seçenekleri çok fazla olduğundan en etkili bölüm genel cerrahidir.  Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte siğil tedavisinde de adeta çağ atlandı. Dondurma yakma gibi eşsiz ameliyatsız yöntemler sayesinde ağrı ve acı cekmeden siğilden kurtulabilirsiniz.

Jilet kullanmak siğil yapar mı?

Jilet kullanımı özellikle siğil virüsünü artmasına neden olmaktadır. Sir ağda gibi yöntemlerle temizleme alışkanlığı aynı jilet gibi siğilin artmasına neden olur. Genital bölge derisi siğil  virüsünü yıllarca saklayıp vücutta muhafaza edebilir. Tedavi edilmediği takdirde vücudun her yerine sıçrayabilir.

Siğil kanarsa ne olur?

Eğer vücudumuzda çıkan siğilleri takıntı haline getirdiyseniz ve sürekli siğil ile  oynuyorsanız en büyük sorunla başbaşasınız demektir.  Siğilin bulaşıcı olduğunu yukarıda bahsetmiştik. Eğer siğil olan bölge ile sürekli oynuyorsanız ve kanatıyorsanız bu siğil hem elinize hem de vücudunuzun diğer bölümlerine kolayca sıçrayabilir hızlı bir şekilde yayalım gösterebilir.

Siğil ömür boyu kalır mı?

Tedavisi kolay olan ancak yayılım gösterdiği takdirde uzun bir tedavi süreci gerektiren siğillerde en önemli soru ömür boyu kalıcı olup olmadığını oldu. Tekrarlama eğilimi olan bu virüs bulaştığı kişiye göre ömür boyu kalabilir ya da tek bir kez geçirilebilir. Bağışıklık sisteminin bu virüs için çok büyük bir etken olduğundan bahsetmiştik. Bağışıklık sistemi güçlü kişilerde siğil bir kez tedavi edildikten sonra ömür boyu tekrarlamaz iken bağışıklık sistemi düşük olan kişilerde sık aralıkla ortaya çıkabilir.

Siğil psikolojik mi?

Arama motorlarında sıkça aranılan bir soru ile karşınızdayız. Siğil psikolojik olarak geçirilebilir mi? Bu sorumuzun cevabı ne yazık ki hayır. Daha önceki başlıklara göz atarsanız siğilin bir virüs nedeniyle ortaya çıktığını göreceksiniz.

Siğil renk değiştirir mi?

Siğiller bulaştıkları dönemden 2 ile 6 ay içerisinde belirti gösterirler. İlk başta hafif kabarma ve kahverengi iken ilerleyen dönemlerde tedavi edilmediği takdirde renkleri beyazdan griye kadar değişmektedir. Genellikle dışı açık renkte olan siğillerin içerisindeki siyah nokta dikkat çekmektedir. Bu siyah noktaya siğilin kökü denmektedir.

Siğil ve sivilce arasında ki farklar nelerdir?

Vücudumuzda çıkan sivilceler izle siğiller karıştırılmaktadır. Sivilceler şiş içi irin dolu kabarcıklar iken siğiller de ise hafif bir kabarma kahverengi bir renk görülür. Sivilce özellikle ergenlik dönemlerinde görülürken siğil her yaşta görülebilir. Ancak unutulmamalıdır ki vücudumuzda çıkan siğile veya sivilceye kesinlikle bilgi olmadan müdahale edilmemelidir.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com