Dukan Birası nedir? Nasıl yapılır? Zayıflamaya yardımcı olur mu?

Kilo mu aldınız? Ya da ödemlerinizden kurtulmak mı istiyorsunuz? Dukan Birası ile bu ikisi de mümkün. Dukan Birasını nasıl ve ne sıklıkla kullanmanız gerekiyor? Dukan Birası ne işe yarar? Dukan Birası’nın faydaları  nelerdir? gibi sorulara cevap bulabilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Dukan Birası hakkında genel bilgiler

Dukan Birası hakkında genel bilgiler

Dukan Birası, ismi çok duyulmuş dünyaca ünlü Beslenme Uzmanı olan Pierre Dukan tarafından ilk defa 2018 yılında duyulmuştur. Kendisine ait birçok detoks tarifi vardır ve bu konu üstünde çok çalışmış olan Dukan’ın Amerika’da en çok beğeni alan detoksu Dukan Birası olmuştur. Dukan Birasının içeriğinde olan üç çeşit malzeme vardır. Yeşilçay, doğal mineralli maden suyu ve limon bulunan bir çeşit detoks karışımıdır. İsminde “bira” olduğu için insanlar Dukan Birasının içeriğinde alkol olduğunu düşünmüştür fakat bu düşünce yanlış bir düşüncedir. İçerisinde alkol bulundurmayan ancak renginin açık sarı olduğundan ismi bira olarak anılmıştır. Dukan Birası soğuk İçilen bir detoks içeceğidir. Bu yüzden de yazın sık sık tüketilir. Ayrıca Dukan Birası yararlarından dolayı bir sürü insanı hala şaşırtmaktadır.

Dukan Birası faydaları

Dukan Birası;

  • Düzenli kullanım sonucunda karaciğerinizin temizlenmesini ve vücut organlarınızın görevlerini daha rahat yerine getirilmesini sağlar.
  • Vücutta oluşan ödemleri atılmasına yardımcı olarak, şişkinliklerin inmesine çok büyük katkıda bulunur.
  • Kullanmaya başladıktan sonra sizin de fark edeceğiniz gibi bağırsak kabiliyetlerini hızlandırarak metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar.
  • Dukan Birasının içeriğinde zararlı ve doğal olmayan bir ürün olmadığından zararları olmamasından çok yararları vardır.

Dukan Birası zararları

Tamamen doğal bir içecek olduğundan dolayı size veya vücudunuza herhangi bir yan etki gösterecek bir detoks türü değildir. Ancak tansiyon başta olmak üzere, kalp veya kronik hastalığınız varsa limon ve sodanın etkilerinden dolayı ani dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Eğer bu tür rahatsızlıklarınız varsa Dukan Birasını tüketmeye başlamadan önce doktorunuzdan bu konuda tavsiye almanız önerilir.

Dukan Birası ne işe yarar?

Dukan Birası, diyet sürecinizde hızlı yağ yakımı ve vücudunuzda toplanan ödemi atma gibi konularda yardımcı olarak metabolizmanızın hızlanmasını ve bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayarak çabuk kilo vermenizi kolaylaştırır. Dukan Birasının zayıflamak için tercih edilmesinin sebebi, maden suyunun vücudunuzun mineral ve vitaminini dengelemesi. Bir diğer içeriğinde olan yeşil çayın ise metabolizmayı hızlandırmasıdır.

Dukan Birası ne sıklıkla tüketilmelidir?

Dukan birasını düzenli olarak tüketebilirsiniz. Tabii her şeyde olduğu gibi Detoks suyu olan Dukan birasını çok fazla da kullanmanızda bir sakınca olabilir. Bu yüzden de asidik malzemelerden dolayı çeşitli dönemlerde ara vermek doğru bir karardır. Dukan Birasını 15 gün düzenli tüketip 5 gün ara vermeniz tavsiye edilir. Ardından bu süre sürekli olarak artış gösterebilir. Çünkü vücudunuz ve mideniz bu düzene ayak uyduracaktır. Örneğin Dukan Birasını 5-6 ay düzenli kullandıktan sonra 1 ay vücudunuza izin vermeniz gerekebilir. Bu sayede vücudunuzun Dukan Birasına karşı bir bağışıklık kazanmasını önlenmiş olursunuz. Dukan Birasının etkilerini kaybetmesini önleyerek daha da etkili sonuçlar yaratabilirsiniz.

Dukan Birasını kimler tüketmemelidir?

Dukan Birasının hamileler ve yeni doğum yapan kişiler tarafından tüketilmesi tavsiye edilmez. Özellikle de emziren anneler için en fazla günde 1 kere yeşil çay içilmesi tavsiye edilir. Emzirme döneminde ise maden suyu içilmesinde sıkıntı yaşanmaz. Yeşilçay ve maden suyu birleşimi tansiyon yükseltebilir bu yüzden de tavsiye edilmez. Ve de özellikle tansiyon hastaları veya tansiyonu yüksek olan kişilerin bu karışımı yapması tavsiye edilmez. Bu konuda dikkat etmeleri önerilir.

Dukan Birası zayıflamaya yardımcı olur mu? 

Dukan Birası zayıflamaya yardımcı olur mu? 

Dukan Birası, vücudumuzdaki metabolizmayı hızlandırdığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Ayrıca Dukan Birasını düzenli bir şekilde kullandığınızda iştahınızı zamanla azaltacaktır ve bu sayede de daha çabuk tokluk hissetmeniz mümkün olacaktır. Ve bir de vücudumuzdaki yağları yakmanıza oldukça yardımcı olur. Yani zayıflamanıza yardımcı olur. 

Dukan Birası nasıl hazırlanır?

Dukan Birası nasıl hazırlanır?

   Dukan Birası malzemeleri

  • 750 ml su
  • 2 poşey yeşil çay (veya 2 yemek kaşığı demleme yeşil çay)
  • 1 şişe doğal mineralli maden suyu
  • yarım limon suyu

Dukan Birası nasıl yapılır?

Yaklaşık 4 su bardağına denk gelen suyu önce fokurdayana kadar kaynatın. Ardından elinizde bulunan iki poşet yeşil çayı veya 2 tatlı kaşığı demleme yeşil çayı demlenmesi için kaynayan suyun içine koyun ve çayınızın demlenmesini bekleyin. Ocakta kaynayan çayınız soğuduktan sonra, bir şişe doğal maden suyunu ve yarım limon suyunu ekleyip bir gece buzdolabında bekletin. 1 gün sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı gün içerisinde istediğiniz zaman hepsini tüketebilirsiniz. Tercihen günlük hazırlamanız sodanın asit etkisini yitirmemesi açısından İyi olacaktır. Bu yüzden de her gün aynı karışımı hazırlayıp tüketmeye devam edebilirsiniz.

Dukan Birasında yeşil çayın önemi

Yeşil çay, birçok ülkede yaygın olarak zayıflama amacı ile kullanılır. Özünde bulunan bileşimler sayesinde yağ yakımını oldukça hızlandırır. Buna ek olarak da yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı uzman araştırmacılar tarafından da kanıtlanmıştır. Maden suyunun yararı olduğu kadar da yeşil çayın da oldukça Dukan Birasına yararı vardır.

Dukan Birasıyla tüketilebileceğiniz ek malzemeler nelerdir?

Dukan Birasının antioksidan maddesinin etkisini artırmak için zeytin yaprağından yardım alabilirsiniz. Dukan Birasının ana malzemelerinden biri olan limon eğer elinizde yoksa portakal veya veya greyfurt dilimleri de kullanabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız karışıma tat vermesi için yeşil elma dilimleri, yeşil erik gibi aromatik meyveleri de içeceğinize katabilirsiniz. Eğer yeşil çayın ve limon kabuklarının verdiği hafif acı tadı sevmiyorsanız bu detoksu hazırladıktan birkaç saat sonra süzerseniz bu acı tat gidecektir. Ayrıca bu acı tadı veren limonun kabukları olduğu için limonu dilimlemek yerine limonun suyunu sıkarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Dukan Birasının bir diğer ana maddesi olan doğal maden suyu elinizde yoksa detoksunuzun  içine şekersiz tonik ekleyebilirsiniz.

Dukan Birası hakkında merak edilen sorular

Dukan Birası hakkında merak edilen sorular

Bu bölümde sizler için Dukan Birası hakkında en çok merak edilen soruları bulduk ve yanıtladık.

Dukan birası alkollü müdür?

Dukan Birası, isminden dolayı alkollü sanılmaktadır. Görüntüsü de biraya benzediği için içerisinde alkol olduğu düşünülmektedir fakat Dukan Birasının içerisinde yukarıda bahsettiğimiz gibi alkol yoktur, yağ yakımı için kullanılan bir içecektir. 

Dukan birası adet geciktirir mi?

Dukan Birası, tamamen doğal bir içecektir. İçerisinde limon, yeşil çay, soda ve limon bulunmaktadır. Adet geciktirici özelliği bulunmamaktadır fakat bu olay kişiden kişiye değişeceği için kişinin kendini gözlemlemesi ve eğer adetini geciktiriyorsa kullanmaması tavsiye edilir. 

Dukan birası emzirirken içilir  mi?

Dukan Birasını emziren annelerin kullanması önerilmez. Emzirme dönemi bittikten sonra uzman kontrolünde kullanılabilir. 

Dukan birası ertesi gün içilir mi?

Dukan Birası, günlük içilmesi gereken ve ertesi gün tekrar hazırlanması gereken bir içecektir. Dolayısıyla yapıldığı gün tüketilmeli ve ertesi güne bırakılmamalıdır. 

Dukan birası günlük ne kadar içilmeli?

Dukan Birası malzemelerini ve nasıl yapılması gerektiğini yukarıda belirterttik. Bu tarifi gün içerisinde tüketebilirsiniz. Bundan daha fazla içmeniz tavsiye edilmez. 

Dukan birası kabızlık yapar mı?

Dukan birası bağırsak çalıştırıcı özelliğe sahiptir. Kabızlık yapıcı bir özelliği bulunmamaktadır.

Dukan birası limonlu soda ile olur mu?

Dukan Birası, sade maden suyu ile yapılmalıdır. Aromalı maden suları ya da sodalarda şeker bulunduğundan dolayı kilo yapmaktadır. Bu yüzden Dukan Birasına katkısız maden suyu katılması gerekmektedir. 

 Dukan birası limonsuz olur mu 

Orijinal Dukan Birasının içerisinde yeşil çay, maden suyu ve limon vardır. Limon katılmadığı takdirde orijinal Dukan Birası dışına çıkılmış olur. Dukan Birasının tam olarak fayda sağlaması çin tüm malzemeleri eksiksiz şekilde katmanız tavsiye edilir. 

Dukan birası mideye zarar verir mi?

Dukan Birasının içinde bulunan limon, mide rahatsızlığı bulunan kişinin midesine zarar verebilir. Bu yüzden kullanmadan önce bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. 

 Dukan birası aç mı tok mu içilir ?

Dukan Birası, bir gece önceden hazırlanıp dinlendirdikten sonra gün içerisinde 2-3 saate bir içilebilir. Gün içerisinde bitmek şartıyla aç ya da tok şekilde tüketilebilir. 

Dukan birası ödem attırır mı?

Dukan Birası, tam bir ödem attırıcı olarak bilinir. İçerdiği malzemelerden dolayı metabolizmayı hızlandırarak, ödem attırır. 

Dukan birası ramazanda nasıl içilmeli?

Dukan birası ramazanda iftardan sahura kadar olan süreç içerisinde tüketilebilir fakat ödem attırdığı ve vücuttaki su oranını azalttığı için ramazan ayında çok fazla tüketilmemesi tavsiye edilir. 

Dukan birası uyku yapar mı?

Dukan birasının uyku yapıcı herhangi bir özelliği bulunmamaktadır. 

Dukan birası adet döneminde kullanılır mı?

Dukan Birası, adet döneminde kullanılabilir fakat adet döneminde kilo alıp verme yavaşlar veya durur. Bu yüzden kullanıp kullanmamak kişinin tercihine bağlıdır. 

Dukan birası 1 haftada kaç kilo verdirir?

Kullanan kişilerin yorumlarına göre Dukan Birası, bir haftada 3-5 kilo arası verdirmektedir fakat bu rakamlar kişiden kişiye değişeceği için belli bir rakam söylemek çok da doğru değildir. 

Dukan Birası nasıl yapılır videosu 

Dukan Birasının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız bu videoyu izleyebilirsiniz. 

Dukan Birası ile 5 kilo verdim videosu 

Dukan Birası ile nasıl 5 kilo verilir videosunu izlediniz mi? 

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
nolurbak.com
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023