Destan dizisinin Batuga’sı Edip Tepeli kimdir?
Magazin

Destan dizisinin Batuga’sı Edip Tepeli kimdir?

Edip Tepeli yeni dizisi ile özel hayatına merakı bir hayli arttırdı. Edip Tepeli kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? soruları akıllarda yer edindi. Özellikle Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı sinema filminde adını duyurarak, hatrı sayılır bir kitle elde etmeyi başardı. Daha sonralarda birçok dizide rol alması ile yönetmenleri peşinden koşturan isim oldu. 

Destan dizisinin Batuga'sı Edip Tepeli kimdir?

18 Nisan 1989 tarihinde dünyaya gelen Edip Tepeli İzmir’de dünyaya geldi. 32 yaşındaki genç oyuncunun aslen nereli olduğu bir hayli araştırıldı. Lakin bu konu hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmayan Edip Tepeli’nin burcu Koç’tur. Koç burcunun yakışıklılığını ve özgüvenini üzerinde taşıyan yakışıklı oyuncu, kısa zamanda genç kızların kalbini çalmayı başardı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Edip Tepeli’nin boyu 1.85’dir.  Kilosu hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

2015 yılında Afife Tiyatro Ödülleri’nde Sırça Hayvan Koleksiyonu tiyatro oyununda  “Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı” ödülüne layık görülen başarılı oyuncu tiyatro tozu yutarak kariyer basamaklarını tırmandı. Adını birçok dizi ve filmde gösteren Edip Tepeli hangi dizi ve filmlerde oynadığı bir hayli merak konusu oldu. En son yönetmeliğini Emre Kabakuşak’ın yaptığı Sefirin Kızı dizisinde Kavruk Ömer karakteri ile karşımıza geldi. İlk film deneyimini ise hasılatı 16,401,863 $ olan Eyvah Eyvah filminde garson rolünü canlandırdı. Daha sonra başarılı oyuncu Kurt Seyit ve Şura, Hayati ve Diğerleri, Seni Kimler Aldı, Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı, Yıldızlar Şahidim ve Yaşamayanlar dizisinde rol aldı. Şimdilerde ise Edip Tepeli Destan dizisi için çalışmalara devam ediyor.

2. ödülü ise yine 2015 yılında Afife Tiyatro Ödülleri’nde Sırça Hayvan Koleksiyonu tiyatro oyununda ”Yılın Erkek Oyuncusu” ödülünün sahibi oldu. Oynadığı dizi ve filmlerin yanı sıra Edip Tepeli hangi tiyatrolarda rol aldığı da bir hayli merak edildi. İlk olarak Rahvan Giden Atlılar oynunda Kız Ahmet karakterine hayat verdi. Daha sonralarda ise İstanbul Efendisi, Ölümüne, Annemin Cinayet Listesi, Küskün Müzikal, Sırça Hayvan Koleksiyonu, Çirkin ve Yakaranlar oyunlarında kendini gösterdi. 

Oyuncu Ayşecan Tatari ile uzun süren sevgililiklerini evlilikle taçlandıran çift, 2017 senesinde New York’ta dünya evine girdi. 2020 yılında ise aşklarının meyvesi olan Müjgan dünyaya geldi. Müjgan Tepeli 30 Ekim 2020 tarihinde dünyaya geldi.

Edip Tepeli Instagram

Emojiyle tepki ver!

İlk Yorumu Sen Yap!