En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem
Sağlık

En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem

Cildimizde oluşan yaraların günlük hayatımızı ne kadar olumsuz etkilediğini hepimiz biliriz. Bir an önce geçmesini ister ve bunun için elimizden gelen her şeyi yaparız. Cildimizde oluşan yaraların herhangi bir enfeksiyon oluşumunu önlemek ve bakterilerin çoğalmasının önüne geçmek için en etkili iltihap kurutucu antibiyotik krem kullanılmalıdır. 

Cildinizdeki iltihaplı sivilceden, derin bir yara izine kadar tedavisi mümkün olan antibiyotik kremlerin en etkili pomatlarını sizler için derledik. Bakterilerin gelişimini önlemek ve oluşabilecek enfeksiyonların önüne geçmek için en etkili iltihap kurutucu antibiyotik krem içeriğimize göz atmalısınız. Aşağıda sizlere etkisi en fazla olan iltihap kurutucu antibiyotik kremleri listeledik.

İLAÇ ADIETKEN MADDEİLACIN TÜM KATEGORİLERİ
Acnedur MerhemTetrasiklin HidroklorürAcnedur Merhem, Antibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Enfeksiyona Karşı Kullanılan Diğer İlaçlar (Topikal Dermatolojik), Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Bactroban KremMupirosinAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Bactroban Krem, Enfeksiyona Karşı Kullanılan İlaçlar (Topikal Dermatolojik), Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Bactroban PomadMupirosinAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Enfeksiyona Karşı Kullanılan İlaçlar (Topikal Dermatolojik), Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Fucicort KremBetametazon Valerat Fusidik A sitAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Bakteri Enfeksiyonlarında Kullanılan İlaçlar, Fucicort Krem, Kortikosteroidler (Topikal Dermatolojik), Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Fucidin H KremHidrokortizon asetat Fusidik AsitAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Fucidin H Krem, Kortikosteroidler (Topikal Dermatolojik), Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Fucidin KremFusidik AsitAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Fucidin Krem, Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Fucidin PomadSodyum FusidatAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Fucidin Pomad, Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Imex MerhemTetrasiklin HidroklorürAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Enfeksiyona Karşı Kullanılan İlaçlar (Topikal Dermatolojik), Imex Merhem, Saç ve Cilt özellikle de Sivilce Kremi olarak kullanımı yaygındır.

Antibiyotik Krem İsimleri 

En etkili iltihap kurutucu antibiyotik krem isimlerini inceledikten sonra antibiyotik krem isimlerine göz atabiliriz. Zaman zaman vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde çıkan iltihapları kurutmak ve vücudumuzdan atmak için antibiyotik kremlere ihtiyaç duyarız. Bu duruma istinaden de antibiyotik krem isimleri bir hayli merak edilmektedir. Bizler sizlere en çok bilinen ve kullanılan antibiyotik krem isimleri örnekleri verdik fakat siz yine de doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

  • Stafine Krem
  • Stafine Cort
  • Dextrocin Krem
  • Imex Krem ve Nadixa krem olarak isimlerini sıralayabiliriz. 

 

İltihap Kurutucu Krem 

İltihap kurutucu krem; cildimizde oluşan enfeksiyona meyilli hemen hemen her sorunun önüne geçerek yayılmasını önleyen kremlerdir. Olan iltihabı kurutarak yaranın çabucak iyileşmesine yardımcı olur. Aşağıda sizlere iltihap kurutucu krem seçeneklerini listeledik;

Mupiderm PomadMupirosinAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Enfeksiyona ve İltihaba Karşı Kullanılmaktadır.
Nadixa KremNadifloksasinAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Enfeksiyona Karşı Kullanılan İlaçlar (Topikal Dermatolojik), Nadixa Krem, Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Dextrocin KremMupirosinAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Enfeksiyona Karşı Kullanılan İlaçlar (Topikal Dermatolojik), Detroxin Pomad, Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Polimisin Deri MerhemiOksitetrasiklin hidroklorür Polimiksin B sülfatAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Polimisin Deri Merhemi, Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.
Stafine Cort KremBetametazon valeratFusidik asitAntibiyotikler (Topikal Dermatolojik), Bakteri İltihabınıda Kullanılan İlaçlar, Kortikosteroidler (Topikal Dermatolojik), Stafine Cort Krem, Saç ve Cilt kullanımında yaygındır.

 

En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem Hangisi? 

İlginizi Çekebilir: Yara Nasıl Çabuk İyileşir?

Yaramız derin olunca ve bir an önce de iyileşmesini istiyorsak akıllarda direkt en etkili iltihap kurutucu antibiyotik krem hangisi? Sorusu belirmektedir. Yazımızda birçok iltihap kurutucu antibiyotik kremlerin isimlerini yer verdik. Peki en etkili iltihap kurutucu antibiyotik krem hangisi? 

Araştırmalarımıza göre en etkili ve bir o kadar da herkes tarafından en çok tercih edilen iltihap kurutucu antibiyotik krem Fucidin krem olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi siz yine de doktorunuz reçetenize yazmadığı sürece kendi başınıza kullanmayınız. 

 

Bu yazımızda sizlere En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem, Antibiyotik Krem İsimleri, İltihap Kurutucu Krem ve En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem Hangisi? Sorularını detaylarıyla sizler için derledik. Okuduğunuz için teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. 

 

 

Emojiyle tepki ver!

1 Yorum

  • yusuf

    çok bilgili oldu teşekkürler

    14 Ekim 2022 13:19