En İyi Bıçak Seti

Yemek yapmaktan zevk alınması için iyi bir bıçakla çalışmak gereklidir. Keskin olmayan bir bıçakla yemek yapılırken oldukça zorlu anlar yaşanmaktadır. Dolayısıyla hem yemek yapma işlemi daha uzun sürmekte hem de bu süre zarfında hiçbir zevk alınmamaktadır. Bu listemizde de kullanıcılar tarafından tam not almayı başaran en iyi bıçak setleri bulunmaktadır. Sayılacak olan bu setleri kullanmanız durumunda daha iyi bir mutfak deneyimi yaşanabilmektedir.

Bıçak setlerinde farklı bıçak modelleri bulunmaktadır. Örneğin soyma bıçağı farklı boyut ve şekillerdeyken meyve bıçağı farklı boyut ve şekillerde olmaktadır. Bıçakların boyutları ve şekilleri de amacınıza uygun bir kesim yapabilmenizi sağlamaktadır. Gerek görüntü gerek ise kesim performansı bakımından en iyi bıçaklar ise alttaki başlıklarımızda belirtileceği gibidir. 

Karaca Overcut Bıçak Seti

Karaca, mutfağımızın her bölümünde olmayı başarmış bir markadır. Karaca Overcut bıçak seti modeli de hemen hemen herkesin tercihlerinden biridir. Karaca Overcut modelinin en önemli özelliklerinden biri bıçakların küçük boyutlarda ve yeterli keskinlikte olmasıdır. Bıçakların gereksiz büyüklükte olmaması da mutfağınızda kaba bir görüntü oluşmasını engellemektedir.

Karaca Overcut; ekmek bıçağı, doğrama bıçağı, dilimleme bıçağı ve soyma bıçağı bulunmaktadır. Bu modellerin tümünün sap kısmı insan sağlığına zararı bulunmayan kaliteli plastikten ve bıçak kısmı ise paslanmaz çelikten üretilmiştir. 

Viking Bıçak Seti

Viking bıçak seti, gerek tasarımı gerekse işlevselliğiyle dikkat çekmektedir. Özelliklerde kasap ve restoran gibi kesimin fazlaca olduğu yerlerde kullanılan Viking marka bıçak seti; deri soyma, et kesme ve kemik sıyırma işlerini sorunsuz bir şekilde yapabilen bıçak modellerini bünyesinde barındırmaktadır.

Bıçakların et kesimiyle ilgili olması, meyve ve sebze kesilemeyeceği anlamına gelmemektedir. Bu bıçaklar, her türlü kesim için uygun olan bıçaklardır. Dolayısıyla iyi bir bıçak seti modeli arayanlar, Viking’in çıkarmış olduğu bıçak setlerine bakmalıdır. 

Zwiling 3’lü Bıçak Seti

Zwiling 3’lü bıçak seti ile etler daha kolay kesilmektedir. Özellikle kemiğin içerisindeki iliğin çıkarılmasını kolaylaştıran bu bıçaklar, sebze ve meyve kesiminde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Şık görüntüsü ve tatmin edici keskinliğiyle en iyi bıçak setlerinden olan Zwiling, mutfakta yaşanabilecek kazaları büyük oranda engelleyen bir tasarıma sahiptir. Bunun yanı sıra Zwiling bıçak modellerinin tümünde paslanmaz çeliğin kullanıldığı da görülmektedir. 

Jumbo Viva Bıçak Seti

Jumbo Viva bıçaklarında öne çıkan özelliklerden biri de bıçak sapının ahşap görünümündeki kaliteli silikonlardan üretilmesidir. Kaliteli silikonların kullanılmasıyla bıçak sapında yaşanabilecek olumsuzluklar ortadan kaldırılmaktadır. Dolayısıyla bu bıçaklar sizlere daha uzun kullanım süresi vaat etmektedir.

Jumbo Viva bıçağının keskin bölgelerinde ayrı bir katman bulunmaktadır. Bu katman sayesinde bıçağınız kestiğiniz gıdaya yapışmamakta ve sizlere daha zahmetsiz bir kesim deneyimi yaşatmaktadır. Her bıçakta bu özelliği görebilmek mümkün değildir. Bundan dolayı gıdaları daha kolay bir şekilde kesmek isteyenlerin almaları gereken bir diğer marka da Jumbo Viva markasıdır.

Emsan Bıçak Seti

Emsan, yüksek fiyatlı bıçak setlerine sahip olduğu gibi uygun fiyatlı bıçak setlerine de sahiptir. Bu anlamda her kesimden vatandaşımız kaliteli bıçaklar için Emsan bıçak setlerini tercih edebilmektedir. Her kesim için ayrı ayrı bıçak modellerine sahip olan Emsan, bütün bıçaklarında paslanmaz çelik kullanmaktadır. Böylelikle bıçak keskinliği uzun süre boyunca korunabilmekte ve dolayısıyla bıçakların devamlı körelmesi gibi bir problem yaşanmamaktadır.

Çok fazla bütçeye sahip olmayanlar ve aynı zamanda da kaliteli bıçak kullanmak isteyenler, Emsan’ın bıçak setlerine bakarak kendilerine en uygun modelleri bulabilmektedir. 

Pirge Bıçak Seti

Ülkemizde en çok kullanılan markalardan biri olarak gösterilen Pirge’nin tüm bıçakları paslanmaz çelikten üretilmektedir. Oldukça kapsamlı bir set olan Pirge bıçak setinde; kasap, pasta, ev bıçağı ve şef bıçakları bile bulunmaktadır. Pirge bıçak setleri içerisinde bulunan bıçakları illaki set hâlinde alacaksınız diye bir durum da söz konusu değildir. Beğendiğiniz bıçaklar, teker teker de alınabilmektedir. Bu konumda sizlere büyük avantaj sağlayan Pirge, istediğiniz bıçağı daha kolay temin edebilmeniz amacındadır.

Pirge’nin ülkemizde bu denli fazla tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de markanın Türk markası olmasıdır. Aktif olarak üretime devam eden Pirge, her zaman yeni bıçak modelleriyle mutfaktaki verimliliği arttırmaktadır. Bundan dolayı çoğu kişinin ilk tercihi Pirge’den yana olmaktadır. 

Zicco Bıçak Seti

En pahalı bıçak seti olarak gösterilen Zicco bıçak setinin sap kısmı orijinal ahşaptır. Orijinal ahşap kullanımı sap bölgesinde daha estetik bir görüntü oluşmasını da desteklemektedir. En dayanıklı paslanmaz çelikten üretilen bu set, toplamda 5 adet farklı türde bıçağa sahiptir. Bıçakların tümünde istenilen gıdanın kesimini yapabilmek mümkündür. Oldukça keskin ve dayanıklı olan bu bıçaklar, uzun seneler boyunca kullanılabilecek nadir setlerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu