En İyi Bot Markaları

Kış aylarının gelmesiyle birlikte en iyi bot markaları da araştırılmaya başlanmıştır. Bot denince herkesin aklına belli başlı firmalar gelmektedir. Bu firmalar, ürettikleri bot ve kalite bakımından birbirinden farklıdır. Dolayısıyla gerek rahatlığı gerekse fiyatıyla size uygun olan bir botu tercih etmeniz gerekmektedir. Her firmanın belirlemiş olduğu bot fiyatları yüksek olacak diye bir durum yoktur.

Kaliteli botlara sahip olup da her keseye uygun olan bot markaları da vardır. Bu listemizde de uygun fiyatlı bot markalarından yüksek fiyatlı bot markalarına kadar bütün kaliteli markalar mevcuttur. Botların genel özelliklerini ve model fiyatlarını baz alarak size en uygun bot tercihini yapmanız önerilmektedir. 

Lumberjack

Lumberjack, sağlamlığıyla dikkat çeken bir İtalyan bot markasıdır. Sağlam olmasının yanı sıra uygun fiyatlı da olan Lumberjack, çok farklı tasarımlara sahiptir. Bot modellerine her zaman yeni tasarım modelleri eklenmektedir. Bütün sezonlarda yeni tasarımlar ortaya çıkarmayı hedefleyen Lumberjack, böylelikle tasarım çeşitliliği arttırarak herkese uygun bir bot markası olmayı başarmaktadır. 

Uzun seneler boyunca kullanılabilecek sayılı markalardan olan Lumberjack, şık tasarımı ve rahat iç tabanıyla size büyük bir konfor sağlamaktadır. Söz konusu markanın olumsuz sayılabilecek tek özelliği ise giyildiği zaman terleme yapılabilmesidir. Ancak bu da bütün olumlu özelliklerin yanında görmezden gelinebilecek bir meseledir. 

Timberland

Timberland markası da bot denince akıllara gelen bir markadır. Kışın her şartlarına uygun olarak giyilebilen Timberland, en sağlam botlardandır. Öyle ki bu bot modelleri hasar almadan uzun seneler boyunca giyilebilmektedir. Birçok bot modelinin dışı deri kaplama olan Timberland, rahatlığıyla da ön plana çıkmaktadır.

Piyasa şartlarına göre yüksek denilebilecek fiyatlardan satılan bu botlar, kesinlikle ödendiği miktarı hak etmektedir. Tasarım konusunda da ciddi anlamda avantajlı olan bu botlar, hemen hemen birçok kıyafetle uyum içerisinde giyilebilmektedir. Dolayısıyla bu botlar, giyim kalitenizi de ciddi derecede arttırmaktadır. 

Greyder

Greyder, yerli üretim yapan sayılı bot markalarındandır. Kaliteli malzemelerle üretilen botların kullanım ömrü de bir hayli uzundur. Greyder, dış katmanı kalın olan botlar üretmektedir. Böylelikle kış aylarında ayaklarınızın sıcaklığı korunmaktadır. Ancak bu durumun olumsuz bir etkisi de vardır. Kalın dış katmandan dolayı botlar normalden daha ağır olmaktadır. Dolayısıyla uzun süreli yürüyüşlerde bu ağırlığı hissedebilmek mümkündür.

Greyder botların yumuşak ve ortopedik bir tabana sahip olması da bu eksiyi önemsiz kılmaktadır. “Almışken tam alayım.” deyip kaliteli bir bot almak isteyenler Greyder modellerini kesinlikle incelemelidir. Bu modeller içerisinde herkesin tasarım zevkine uygun modeller rahatlıkla bulunmaktadır.

Harley-Davidson

Harley-Davidson, gerek görünüşüyle gerekse kalitesiyle adından sıkça söz ettirmektedir. Dünyada ve ülkemizde son derece popüler olan bu botlar, tasarım konusunda herkesi tatmin etmektedir. Büyük çoğunlukla ayak bileğinin üstüne kadar çıkan bot uzunluğu sayesinde ayak ve bilek bölgesi daha sıcak kalmaktadır.

Harley-Davidson botların bir diğer özelliği de dış kaplamalarının hakiki deri olmasıdır. Sonuç olarak bu durum, botların kalitesine kalite katmaktadır. Fiyat anlamında pahalı olarak değerlendirilebilen Harley-Davidson, kesinlikle verilen paraya değen bir bottur. Bunun nedeni de bu bot markasının en uzun kullanım ömrüne sahip botları üretmesidir.

Caterpillar

Fiyatını sonuna kadar hak eden bir diğer marka olan Caterpillar, ülkemizdeki en favori bot markalarının başında gelmektedir. Özellikle klasik ve şık bir tasarımla öne çıkan CAT, botlar arasında en dayanıklı dış gövdelerden birine sahiptir. Fiyat performans botu olarak nitelendirilen Caterpillar, ülkemiz şartlarına göre ortalama üstü bir fiyata sahiptir. Ancak bu kalitedeki diğer bot modellerine baktığımızda fiyatlarının Caterpillar kadar uygun olmadığı da görülmektedir. Bundan dolayı Caterpillar, bot alacakların ilk bakması gereken markalardandır.

Columbia

Columbia, giyim konusunda dikkat çeken firmalardan biri olarak bot üretimi de yapmaktadır. Oldukça kaliteli botların üretimini yapan Columbia, hafif ve dayanıklı botlar üretmektedir. En hafif botların üretimini yapan Columbia, yumuşak ve tutucu bir alt tabana sahiptir. Dolayısıyla kış şartlarında bot kaynaklı herhangi bir sorun da yaşanmamaktadır.

Columbia, yüksek denilebilecek fiyatlara sahiptir. Elbette kendi bütçenize uygun Columbia bot modeli bulabilmeniz de mümkündür. Çünkü bu marka, her kesime hitap etmeyi amaçlayan bir markadır. 

The North Face

Türkiye, The North Face markasının en büyük pazarlarından biridir. Bot konusunda oldukça güvenilir markalardan olan The North Face, sade ve güzel tasarımlı modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Ayağınızı sıcak tutan bir yapıda olan bu botlar, %100 su geçirmezlik özelliğine sahiptir. The North Face bot modelleri için her kesime uygun fiyatlar belirlenmektedir. Dolayısıyla bu markanın fiyat skalasının oldukça geniş olduğu bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı herkes kendi bütçesine uygun bir bot modelini bu markada bulabilmektedir.

The North Face botlarında dikkat çeken iki eksiklik vardır. Bunlar, botların zaman zaman ayaklarınızı terletebilmesi ve bot tabanının kayabilmesidir. Dolayısıyla The North Face alırken bu eksiklikleri de göz önünde bulundurmak gereklidir.

Quechua

Ayağı havasız bırakmayacak bir tasarıma sahip olan Quechua botlar, Türkiye’de en çok tercih edilen botlar arasındadır. Hava alışının yüksek olmasının yanı sıra su geçirmez özelliği de mevcuttur. Bu iki özellik de bu bot markasını oldukça alınabilir yapmaktadır. Quechua bot fiyatları, standart bot fiyatlarının üzerindedir. Ancak son zamanlarda bu markanın Türkiye şartlarına göre fiyat belirlediğini söylemek de mümkündür. Dolayısıyla bu marka, hemen herkes için ulaşılabilir bir markadır.

Quechua botlarında görülen bir diğer eksiklik ise tasarımdır. Tasarım konusunda oldukça tekdüze olan Quechua, bu eksilerin dışında her özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu