En İyi Çay Makinesi

En iyi çay makinesi son zamanlarda en çok araştırılan konulardan bir tanesidir. Bununla birlikte eğer ki vaktiniz kısıtlı ise ve pratik bir makine arıyorsanız bu çay makineleri tamda size göre. Yazımızda birbirinden kaliteli tam bir fiyat performans ürünü olan çay makinelerini derledik.

İlginizi çekebilir: En İyi Kurutma Makinesi

En İyi Çay Makinesi Markaları

Vakti olmayanlar için çay makineleri bir hayli tercih ediliyor. Pratik ve kullanışlı olması kullanıcıların tercihi olmasına imkan veriyor. Gelin hep beraber birbirinden işlevli çay makinelerinin hangileri olduğuna bir göz atalım.

  • Korkmaz A369 Elektrikli Çaydanlık
  • Schafer Stılle Çay Makinesi
  • Grundig TM 6860 Çay Makinesi
  • Arzum AR3061 Çaycı Cam Demlik Çay Makinesi
  • Korkmaz A353 Korkmaz Mia Çay Kahve Makinesi
  • Sinbo Stm-5812

Çay makinelerinin listesi sizde merak uyandırdıysa gelin hep beraber detaylı bir şekilde çay makinelerine bir göz atalım.

Korkmaz A369 Elektrikli Çaydanlık

Ürünün alt kısma 1.7 litreye kadar su alabilmektedir. Demlik kısmı ise 1.1 litreye kadar su alabilmektedir. Ürünün paslanmaz Çelik’ten olması bir çok kullanıcı için tercih sebebidir.

Bu özelliklere ek olarak makineyi sadece su ısıtmak için de kullanabilirsiniz.

Demli kısmı ile 20 bardak çay içebilirsiniz. 1600 watt güce sahip olan çay makinesi aynı zamanda içerisinde su kalmadığı zaman otomatik olarak kendisini kapatmaktadır.

Her ne kadar kullanıcılar gürültülü çalıştığını söylese de çayın içerisinde uzun süre sıcak kalması bu dezavantajın önüne geçmektedir. Bir diğer dezavantajı ise üründe çay filtresi bulunmamaktadır.

Schafer Stılle Çay Makinesi

1800 watt güce sahip olan çay makinesi demlik kısmı 0.8 litreye kadar ve su ısıtıcı kısmı 1.7 litreye kadar su alabilmektedir. Aynı zamanda 360° dönebilme özelliğine de sahiptir.

Ürünü aldırtan en büyük avantajı çay ve kireç filtrelerinin olmasıdır. Aynı zamanda tıpkı bir önceki modelde olduğu gibi su kalmadığında otomatik olarak kapanma sistemi mevcuttur. Ürün plastiktir.

Grundig TM 6860 Çay Makinesi

Sadece kulplarının ve kapağının iç kısmının plastik olduğu çay makinesinde geriye kalan her yer paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ürünü diğer çay makinelerinden ayıran en önemli özellik çay ısıtıcı kısmında iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler kaynatma ve sıcak tutma seçenekleridır.

Alt kısma 1.7 litreye kadar su alabilirken demli kısmı 0.7 litreye kadar alabilmektedir.

Ürünün dezavantajı ise su bittiğinde otomatik olarak kapatma sisteminin bulunmamasıdır. Bununla birlikte ısı ayarı bulunmamaktadır. Son olarak ise kullanıcılar genellikle demlikden sızan çay lekesinın çıkmadığını belirtmişlerdir.

Arzum AR3061 Çaycı Cam Demlik Çay Makinesi

Su ısıtıcısının 1.8 litre olması ve demliinin 0.9 litre kapasitede olması oldukça pratik bir makine olduğunu gösteriyor. Tıpkı diğer modellerde olduğu gibi su bittiğinde otomatik olarak kendisini kapatmaktadır. Aynı zamanda kireç filtresi de bulunmaktadır.

Bir çok kullanıcı dezavantajı olarak malzemenin yeteri kadar kaliteli olmadığını dile getirmiştir.

Korkmaz A353 Korkmaz Mia Çay Kahve Makinesi

Hem dört kahve fincanı hem de 20 bardak çayı aynı anda yapabilen bu çay makinesi aynı zamanda diğer makinelere göre daha düşük enerji tüketmektedir. Bununla birlikte suyu içerisinde uzun süre sıcak tutma ve su bittiğinde de otomatik olarak kapanması mevcuttur. Bununla birlikte ürün paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Son olarak dezavantajı ise üründe kireç filtresinin olmamasıdır.

Sinbo Stm-5812

Cam demlikten olan çay makinesi birçok yeni gelinin tercih ettiği bir makinedir. 0.9 litreye sahip olan bir demlik kapasitesi vardır. Bununla birlikte su ısıtıcı kapasitesi ise 1.7 litredir. Bu çay makinesini diğer çay makinelerinden ayıran en önemli özellik susuz çalışma emniyetinin bulunmasıdır. Yani bu siz farkında olmadan çay makinesinin suyu bittiğinde otomatik olarak kapanacağı anlamına gelmektedir.

Aynı zamanda bu çay makinesini kullanırken ekstra bir filtre kullanmanıza gerek yoktur. Çünkü çay makinesinin kendine özgü bir filtresi zaten bulunmaktadır. Bununla birlikte tam dönme kapasitesine sahip olan bir tabanı vardır. Buda hareket kısıtlılığını engellemektedir.

Son olarak ise çay makinesinin kablo sarma bölmesi bulunmaktadır. Buda kablonun sürekli olarak karışmasının önüne geçmektedir.

Makine aynı zamanda su kaynamaya başladığında otomatik olarak kendisini kapatmaktadır. Bununla beraber kablosuz Termostatı da bulunmaktadır. Son olarak ise su kireç filtresi bulunmaktadır.

Ürünü aldığınızda aynı zamanda sadece ketıl olarak da kullanabilirsiniz. Fiyatı ise çift fonksiyonu düşünüldüğünde gayet uygun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu