En İyi Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek yapma makinesi alarak en lezzetli ekmekleri üretmeniz mümkündür. Sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan bu makineler, günümüzde oldukça popüler konuma gelmiş makinelerdir. Öyle ki hemen hemen herkes ekmek yapma makinesi almakta ve bu makinelerde kendi ekmeklerini üretmektedir. En iyi ekmek yapma makinesi olarak nitelendirilen makineleri kullanmanız, ekmeğinizin daha lezzetli olmasını sağlamaktadır. Yazımızda belirteceğimiz bütün modeller de en kaliteli modellerdir. Dolayısıyla bu modellerin alınması, en iyi ekmekleri üretebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Ekmek yapma makinesi fiyatları, markadan markaya değişmekle beraber makinenin sahip olduğu özelliklere göre de değişebilmektedir. Listemizde ise uygun fiyattan yüksek fiyata kadar bütün ekmek yapma makineleri bulunmaktadır. Dolayısıyla ekmek yapma makinesi almak isteyen her bütçeden insan, bu listeye göz atarak kendilerine en uygun makineyi bulabilmektedir.

Beko Ey 5021 Floral

Beko Ey 5021 Floral, en yenilikçi ekmek yapma makinelerinden biridir. Dokunmatik kontrol paneliyle daha kolay bir şekilde kontrol edilebilen bu alet, geniş kapasitesi sayesinde daha fazla miktarlarda ekmek yapabilmektedir. 800 W gücünde çalışan Beko Ey 5021 Floral, bulunabilecek en güçlü ekmek yapma makinelerindendir. Bunun yanında ürünümüzün yapışmaz kaplamaya sahip olması da yapılan ekmeklerin kolaylıkla çıkartılabilmesine olanak tanımaktadır. Kısacası ekmek üretimi sonrasında ekmeğin kaplamaya yapışması gibi bir durum asla yaşanmamaktadır.

En uzun ömürlü ekmek yapma makinelerinden biri olarak gösterilen Beko Ey 5021 Floral, ısıya dayanıklı bir gövdeye sahiptir. Bu gövde sayesinde daha uzun yıllar boyunca kullanılabilen ürünümüz, zamanlayıcı sayesinde ekmeklerinizi tam kıvamında yapmaktadır. 12 farklı pişirme programıyla da dikkat çeken Beko Ey 5021 Floral, böylelikle farklı çeşit ekmekleri daha kolay bir şekilde yapabilmenizi mümkün kılmaktadır. Ürünümüz, çok farklı özelliklere sahip olduğundan kullanımı zor olan bir ekmek yapma makinesidir. Dolayısıyla kolay kullanımlı bir ekmek yapma makinesi arayanlar, farklı ürünleri de incelemelidir. 

Arçelik K 2705

Arçelik K 2705 modeli, 12 pişirme programına sahip oldukça kapsamlı bir ekmek yapma makinesidir. Sesli uyarı özelliğine de sahip olan modelimiz, bu özelliği sayesinde ekmek piştikten sonra sizleri uyarmaktadır. Böylelikle ekmekleriniz tam kıvamında pişmektedir. En fazla tercih edilen ve en iyi ekmek yapma makinelerinden biri olarak değerlendirilen Arçelik K 2705, pişirme kapasitesi bakımından avantajlı bir konumda değildir. Dolayısıyla tek seferde fazla miktarda ekmek pişirilememektedir.

600 W gücüyle çalışan makinemiz, toplamda 700 gram kapasiteye sahiptir. Bu kapasite de normal şartlar altında herkese yetecek bir kapasitedir. Ürünümüzün olumsuz olarak nitelendirilebilecek en büyük özelliği ise yüksek fiyatlı olmasıdır. Bu da ürün üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi ve ürünün fazla özelliğe sahip olmasıyla ilgilidir. 

Russell Hobbs 18036-56/RH

Russell Hobbs 18036-56/RH, ortalama bir fiyata sahip olması ve kalite bakımından yeterli olması sebebiyle birçok kişinin tercih ettiği bir alettir. Basit bir tasarıma sahip olan ürünümüz, çıkarılabilir hazneye sahip olması sebebiyle diğer modellerden daha kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

Çoğu ekmek yapma makinesinde olduğu gibi bu makineni de 12 pişirme programı bulunmaktadır. Dolayısıyla her türden ekmeğin bu makinede pişirilebilmesi mümkündür. 650 W gücüne sahip olan Russell Hobbs 18036-56/RH, 1 kilogram kapasitesiyle pişirme kapasitesi bakımından oldukça yeterli bir konumdadır. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir ekmek yapma makinesi arıyorsanız, bu ürün kesinlikle değerlendirmeye almanız gereken ürünlerin başında gelmektedir.

Caso BM 1000

Kolay kullanımıyla dikkat çeken Caso BM 1000, kolay temizlenebilen ekmek yapma makinelerindendir. Ürün içerisinde yapışmaz kaplamanın bulunması ekmek yapımını daha kolay hâle getirmektedir. Son derece sade bir tasarımla karşımıza çıkan Caso BM 1000, herkesin zorlanmadan kullanabileceği bir üründür.

Ürün içerisinde zamanlayıcının bulunması da ekmeğin tam istediğiniz kıvamda pişmesini sağlamaktadır. Diğer makinelerden farklı olarak 13 farklı pişirme programına sahip olan modelimiz, 1 kilo kapasiteyle ekmek yapabilmektedir. Caso BM 1000 modelinin 680 W gücüyle çalışması da tam verimlilikte ekmek yapma için yeterlidir.

Fakir Pane Deluxe

Tamamen paslanmaz çelikten üretilen Fakir Pane Deluxe, bu özelliği sebebiyle en uzun ömürlü ekmek yapma makinelerinden biri olmaktadır. Birçok ekmek yapma makinesinde bulunmayan bir özelliğe de sahip olan Fakir Pane Deluxe, hızlı pişirme özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Böylelikle ekmek yapımı, son derece hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

10 farklı pişirme programıyla karşımıza çıkan ürünümüz, sesli uyarı özelliğine de sahiptir. Bir ekmek yapma makinesinde bulunması gereken bütün özellikleri bünyesinde barındıran Fakir Pane Deluxe modelinin tek kötü yanı ise düşük güçte çalışıyor olmasıdır. Ancak bu güç seviyesi bile lezzetli ekmeklerin üretimi için yeterli bir seviyedir. 

Arzum AR2017 Panetti

Arzum, kaliteli ev aletleriyle öne çıkan bir markadır. Arzum AR2017 Panetti ise en iyi ekmek yapma makinesi olarak gösterilmektedir. Ekmekleri son derece hızlı bir şekilde pişirmenizi sağlayan Arzum AR2017 Panetti, çıkarılabilir hazne özelliğine da sahiptir. Bu özellik sebebiyle daha kolay temizlik yapılabilmekte ve böylelikle ürünün kullanım ömrü uzamaktadır. Hızlı pişirme fonksiyonu, bütün ekmek yapma makinelerinde bulunan bir fonksiyon değildir.

Ürünümüzün bu fonksiyona sahip olması da ekmek pişirmede zaman kaybının oluşmasının önüne geçmektedir. 13 farklı pişirme programıyla oldukça geniş bir pişirme programına sahip olan Arzum AR2017 Panetti, 1 kilogramlık pişirme kapasitesiyle de dikkat çekmektedir. Ürünün tek olumsuz özelliği ise diğer ekmek pişirme makinelerine nazaran daha ağır olmasıdır. Ekmek yapma makinesinin ağır olması ise kabul edilebilir bir özelliktir. Sonuç olarak ürün ağırlığı, ürün verimliliğini olumsuz anlamda etkilememektedir. 

Tefal Pain Dore

Tefal Pain Dore, LCD ekranı sayesinde daha kolay kullanım imkânına sahiptir. Ekstra olarak ürünün ileri zamanlı pişirme moduna sahip olması da ekmeğin pişirilmesini dilediğiniz zamana ayarlayabilmenizi sağlamaktadır. Bu özelliğin her ekmek pişirme makinesinde bulunmadığı düşünüldüğünde de Tefal Pain Dore modelinin ne kadar avantajlı olduğu anlaşılmaktadır.

Saydığımız diğer modellerin birçoğunda bulunmayan bir özellik olan sıcak tutma özelliği, Tefal Pain Dore modelinde bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde pişen ekmekleriniz sıcaklığını belli bir süreye kadar koruyabilmektedir. Sonuç olarak ekmeğin piştikten sonra hemen tüketilmesi zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. 12 farklı pişirme programına ve 1 kilogram kapasiteye sahip olan ürünümüz, şüphesiz ki alınabilecek en iyi ekmek yapma makinelerinden biridir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu