En İyi El Feneri

El feneri almak ve aldığı modelin en iyi özelliklere sahip olmasını isteyenlerin tercih edebilecekleri modeller az sayıdadır. Çünkü piyasa içerisinde kaliteli olarak nitelendirilebilecek çok fazla el feneri modeli bulunmamaktadır. Bütün en iyi el feneri modelleri de bu yazımızda bulunmaktadır. Dolayısıyla bu yazımızdaki el fenerlerini incelemeniz, sizleri en iyi el fenerlerine yönlendirmektedir.

El fenerleri, farklı özellikler üzerinden değerlendirilmektedir. Örneğin iyi bir el fenerinin aydınlatma mesafesi ve kullanım süresi uzun olmalıdır. Bunun yanı sıra el fenerinin tasarımı da bir modelin “en iyi” olarak değerlendirilebilmesi adına önemlidir. Sonuç olarak herkes hem avantajlı özelliklere sahip olan hem de tasarım yönüyle dikkat çekici ürünleri tercih etmektedir. Belirteceğimiz bütün el fenerleri de gerek özellik gerekse tasarım yönünden beklentilerin üzerine çıkmayı başarmış modellerdir. 

Shaver KM-87

Tasarımı ve özellikleriyle kullanıcılarını memnun eden Shaver KM-87, en sık tercih edilen modellerden biridir. Her kullanım amacına uygun olarak üretilmiş olan ürünümüz, son derece uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Kaliteli malzemelerden üretilmesi sebebiyle zor hasar alan Shaver KM-87 modeli, su geçirmez özelliğine de sahiptir. Bu sayede belirttiğimiz el feneri, sulak alanlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

200 metreye kadar aydınlatma özelliğine sahip olan modelimiz, odak mesafesinin ayarlanabilmesi özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Bu noktada 200 metreye kadar aydınlatabilen ışığın odağı istenilen konuma çekilebilmektedir. 12 W ile çalışan Shaver KM-87, son derece güçlü bir el feneri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diğer modellerle karşılaştırıldığında da ortalama bir satış fiyatına sahip olan ürünümüz, her cebe uygun bir modeldir. Dolayısıyla Shaver KM-87, kaliteli bir el feneri almanın yanında yüksek fiyat ödememek isteyenlerin ilk tercihidir.

Bushnell Rubicon

Ele oturan ve hafif bir yapıya sahip olan Bushnell Rubicon, kaliteli bir el feneri arayan herkesin tercih ettiği modellerin başında gelmektedir. Toplamda 88 gram gibi çok düşük bir ağırlığa sahip olan modelimiz, bu sayede kullanım süresince elinizi yormamaktadır. Ekstra olarak küçük bir boyuta sahip olması nedeniyle yanınızda taşıyabileceğiniz bir ürün olan Bushnell Rubicon, alınabilecek en avantajlı el fenerlerindendir.

IPX4 sertifikası, suya dayanıklılığı bulunan el fenerlerine verilen bir sertifikadır. Bushnell Rubicon modelimizin de IPX4 sertifikası bulunmaktadır. Sonuç olarak el feneri suya düştükten sonra herhangi bir zarar görmemektedir. 4,5 saate yakın aydınlatma süresine sahip olan modelimiz, totalde 70 metre aydınlatma mesafesine sahiptir. Bütün bu özellikler, hafif ve küçük boylu el fenerleri arasında Bushnell Rubicon modelini ön plana çıkarmaktadır. Bu modeli almak isteyenlerin yeterli bir bütçeye sahip olması da gereklidir. Çünkü söz konusu el feneri, yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. 

Yopigo 8100-YP

Yopigo, en bilinen el feneri markalarından biri olarak bilinmektedir. 8100-YP modeli de Yopigo markasının en sık tercih edilen el feneri modelidir. Son derece önemli özelliklere sahip olan ürünümüz, 2 farklı LED aydınlatmaya sahiptir. Böylelikle aydınlatma seçeneklerinde çeşitlilik sağlanmaktadır. Diğer el feneri modellerine nazaran daha büyük bir boyutta olan Yopigo 8100-YP, kaliteli hammaddelerden üretildiğinden uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

17 santim en ve 20 santim boy uzunluklarıyla son derece güçlü bir fener olan Yopigo 8100-YP, 25 W güçte çalışmaktadır. Bu da ürünümüzün aydınlatma anlamında beklentilerin üzerine çıkabileceğini göstermektedir. Uygun fiyata maksimum verim alınabilecek bir modellerin tercih edebileceği en iyi model kesinlikle Yopigo 8100-YP modelidir. Bu durumu dikkate alarak fener tercihi bulunmanızda yarar vardır.

Barnetta Cree 2000

Senelerce kullanılabilecek bir el feneri arayanların tercih ettiği Barnetta Cree 2000, alüminyum gövdesi sayesinde daha sağlam bir yapıdadır. Bütün kullanım amaçlarına uygun olan bu ürün, toplamda 65 gramlık bir ağırlığa sahiptir. Bu da ürünümüzü en hafif el fenerlerinden biri yapmaktadır.

Ayarlanabilir odak mesafesi sayesinde daha verimli bir aydınlatma imkânını sizlere sağlayan Barnetta Cree 2000, 150 metreye kadar tam aydınlatma yapabilmektedir. 150 metre aydınlatma da oldukça yeterli bir mesafedir. 4,5 saate kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabilen Barnetta Cree 2000, oldukça uygun fiyatlar üzerinden satılmaktadır. Dolayısıyla; aydınlatma mesafesi fazla, kaliteli malzemelerden üretilmiş, uzun kullanım süresine sahip olan ve uygun fiyatlı bir el feneri arayanlar, Barnetta Cree 2000 modelini satın almalıdır.

Nitecore MH27

Neredeyse hiçbir el fenerinde bulunmayan bir aydınlatma mesafesine sahip olan Nitecore MH27, 462 metreye kadar tam aydınlatma sağlayabilme özelliğine sahiptir. En kullanışlı ve kaliteli el fenerlerinin başında gelen ürünümüz, denizin altında da kullanılabilmektedir. Dolayısıyla aydınlatma işleri, yer fark etmeksizin yapılabilmektedir. Kullanışlı bir tasarıma sahip olan Nitecore MH27, 170 gram ağırlığa sahiptir. Ekstra olarak her el yapısına oturan bir tasarımda üretilen modelimiz, 28 saate kadar da aydınlatma sağlamaktadır. Bu özellik ise Nitecore MH27 modelini en uzun aydınlatma süresine sahip el feneri yapmaktadır.

Sayılan özellikler, her el fenerinde bulunan özellikler değildir. Birçok el feneri modeli, saydığımız bu özelliklerin yarısına bile sahip olamamaktadır. Durum böyleyken Nitecore MH27 modelinin fiyatları da diğer modellere göre daha yüksektir. Belirttiğimiz el feneri modeli, parasını hak eden sayılı el fenerlerindendir. Sonuç olarak en iyi el fenerini kullanmak isteyenler Nitecore NH27 modeline göz atmadan herhangi bir el feneri modeli tercihinde bulunmamalıdır. 

Watton Cree T6

Farklı aydınlatma modlarında çalışabilen Watton Cree T6, toplamda 5 adet moda sahiptir. Kullanım zevkinize göre farklı modları tercih ederek daha farklı bir kullanım zevkine erişilebilmektedir. Zoom ve reflektör gibi her modelde bulunmayan özelliklere de sahip olan Watton Cree T6, satın alabileceğiniz en verimli el fenerlerindendir.

4800 mAh batarya kapasitesiyle uzun süre kullanılabilen bu model, 200 metreye kadar sorunsuz bir şekilde etrafı aydınlatmaktadır. Ele oturan yapısıyla uzun süre aralıksız bir şekilde kullanılabilecek ürünlerden olan Watton Cree T6, fiyat olarak da bütçeleri zorlamamaktadır. 

Led Lanser X21R

Led Lanser X21R, kesinlikle en avantajlı el feneridir. Çok kısa bir süre içerisinde şarj olabilen bu ürün, toplamda 40 saat aralıksız kullanılabilmektedir. Bu da Led Lanser X21R ürününü kullanım süresi en fazla olan modellerden biri yapmaktadır. En kaliteli hammaddelerin kullanılmasıyla üretilen bu modelin kullanım ömrü de oldukça fazladır. Dolayısıyla bir kere bu modeli satın aldığınız takdirde uzun senelerce başka bir el fenerine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Led Lanser X21R modelinin tek avantajı tek şarjda 40 saat kullanım süresine sahip olması değildir. Bunun yanında gelişmiş odaklanma sistemiyle daha verimli bir şekilde etrafı aydınlatabilmek mümkündür. Aydınlatma mesafesi de 700 metre olan bu model, 85 gram ağırlığıyla en hafif el fenerlerinden biri konumundadır. Led Lanser X21R modelinin yüksek bir fiyata sahip olduğu da söylenmelidir. Dolayısıyla söz konusu el feneri, bütçesi kısıtlı olanlar için uygun bir el feneri değildir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu