En İyi Elektrikli Motor

Özellikle yakıt fiyatları ile enerji fiyatlarındaki yükselişler ve toplu ulaşım araçlarına olan ilginin azalması kişileri elektirikli araçlara yönlendirmektedir. Son zamanlarda ise bu duruma en iyi karşılık veren elektrikli bisikletler alternatiflerin başında gelmektedir. Böylelikle vatandaşlar uzun menzil ile güç veren en iyi elektrikli motor ile bisikletlerin arayışındadır.

İhtiyacınıza en ekonomik çözümü sunan en iyi elektrikli bisiklet hangisi sorusuna yanıt aramak için önünüzde büyük bir liste ve alternatifler bulunmaktadır. Bu anlamda bisikletlerin özellikleri ile ön plana çıkması bir anlamda alım için avantaj sağlar. Hatta aynı markanın farklı modellerindeki özellikleri bir arada sunan elektrikli bisiklet arayışınız olabilir. Kullanıcı yorumlarına bağlı olarak burada fikirlerinizi değiştirebilirsiniz. Ancak bu aşamada doğru kişilerin yaptığı yorumlara ulaşmak gerekir.

En İyi Elektrikli Bisiklet Markası

Günümüzdeki elektrikli bisikletlerin hemen hemen hepsi Çin menşeili olarak satılmaktadır. Markası Avrupa ile ABD kaynaklı olmasına rağmen Çin sermayesi ve malzemesini görebileceğimiz bu ürünler sizi yolda bırakabilir. Ancak içlerinde en iyi elektrikli motor bisiklet listesinin olduğunu belirtmek gerekiyor. Cemre.com’a göre bunlar;

·         RKS RS 3

·         Volta VB1

·         RKS MX25

·         RKS RK-3 Pro

·         Yuki 20S

·         Volsa VSM

·         SKY JET Nitro

·         Salcano Cappadocia

·         Kron EXC 500

·         Falcon Frida 7000

Listeden de anlaşılacağı üzere günümüzde en iyi elektrikli bisiklet listesinde ilk on sırada çoğunluk RKS ve Volta’dan oluşmaktadır. Öyle ki özellikleri ile hiç birinden vazgeçemeyeceğiniz bisikletlerden bahsetmek bu aşamada mümkündür.

RKS RS 3 Elektrikli Bisiklet

Listemizin ilk sırasında yer alan RKS RS 3 Elektrikli bisiklet 27 kg ağırlığa sahiptir. Katlanabilir olması bir çok araçta taşıma olanağı sağlar. Gösterge paneli pil durumu ve mesafe hakkında bilgiler vermektedir. Sade şık bir tasarım ile ihtiyaçlara çözüm sunan bisiklet 36 voltluk 10 amperlik Hupo batarya ile çalışmaktadır. Mesafesi ise hıza ve yolun durumuna göre değişmektedir.

Volta VB 1 Elektrikli Katlanır Bisiklet

Elektrikli bisikletler içerisinde tam batarya ile 110 km mesafeye sahip olan Volta VB 1 Elektrikli bisiklet listemizin ilk sırasında yer almaktadır. Şık tasarıma sahip bir bisiklettir. 36 voltluk 8,8 amperlik bisiklet katlanabilir olması nedeniyle küçük bagaja sahip araçlarla taşınabilmektedir. 22,2 kg ağırlığındaki bisikletin şasesi ile gidonu aliminyumdan yapılmıştır. Selesi ise Pu Deridir.

RKS MX25 Elektrikli Bisiklet

Katlanabilir olmasının yanında alimiyum gidona sahip elektirikli bisikletin eksi tarafı zorlu pedal çevrilebilir olmasıdır. RKS’nin göz dolduran modelinden biridir. Çok şık ve sportif bir tasarıma sahiptir. Dijital göstergesi ile teknik bilgilere ulaşım mümkündür. 36 voltluk 7,8 amperlik bataryası ile 22 kg ağırlığındaki RKS MX 25 Shimano 6 vites bir araçtır.

RKS RK-3 Pro Elektrikli Bisiklet

Listemizin ilk dördünün üçünde yer alan RKS bu anlamda sektörde önemli bir marka olmaktadır. Yedek parça sıkıntısı yaşayabileceğiniz bir araç olmasına rağmen kilitlenebilir süspansiyona sahip olması ve güçlü bataryası RKS RK-3 PRo elektrikli bisikleti avantajlı kılmaktadır. Bisikletin ağırlığı 27 kg’dır.

Elektrikli Bisiklet Fiyatları Ne Kadar?

Artan fiyatlar ve teknolojik aletlerin özellikleri nedeniyle elektrikli bisikletlerde önemli bir fark söz konusu olabilmektedir. Öyle 7-8 bin aralığından başlayan bisikletler günümüzde 80-90 bin TL aralığına çıkabilmektedir.

Elektrikli Bisiklet İçin Ehliyet İsteniyor mu?

Sektörde ilk kez piyasaya sürülmesinin ardından ihtiyaç duyulmamasına karşın günümüzde çok tercih edilmesi ve herkes tarafından kullanılıyor olması yasal düzenlemeleri beraberinde getirmiştir. Bu sebeple elektrikli bisiklet kullanan kişilerden ehliyet istenmektedir. Bunun için M sınıfı bir sürücü belgeniz olması yeterli olmaktadır.

Elektrikli Bisikletlerde Mesafe Ne Kadar?

Elektrikli araçların hepsinde en önemli husus batarsı ile menzil olmaktadır. Bu aşamada menzili belirleyen hususlar yolun durumu, yapılan hız, bataryanın gücü olmaktadır. Normal şartlarda 500 watlık bir bisikletin yaklaşık 25 km 1500 wattlık bisikletlerde ise yaklaşık 50 km menzile çıktığını söyleyebiliriz. Ancak zamanla bu mesafe kısalmaktadır. Bununla birlikte elektrikli bisikletlerde batarya en pahalı ürünlerden birisi olmaktadır.

Elektrikli Araçlarda Plaka ve Ehliyet Zorunluluğu Var mı?

Elektrikli araçlarda hız önemlidir. Bu anlamda 45 km hıza ulaşan tüm araçlar için ehliyet ve plaka zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak üretilen güce göre plaka ve ehliyet istenebilmektedir. Pedal çevrilmediğinde bisikletlerde güç kesildiği için ehliyet ve plaka şartı aranmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu