En İyi Far Paleti

Kadınların kendilerini iyi hissetmesi için olmazsa olmazı makyajdır. Makyajın en önemli parçalarından birisi de far paletleridir. Far paleti göz makyajında çok önemlidir. Gözlerin daha çok ön plana çıkmasını sağlayan makyajın tamamlanmasını sağlayan ürünlerden birisidir.

Far paletleri birçok farklı renk ve çeşitlere sahip farklı markaların ürünleri bulunmaktadır. Far paletlerde en çok tercih edilen renkler arasında nude tonlardaki renkler, pastel tonlar, canlı renkler yer almaktadır. Özellikle makyajlara uygun renkler seçilmektedir. Tekli far paletlerinin yanı sıra birçok renk alternatifin sunulduğu çoklu far paletleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda far paleti çeşitleri arasında toz ve krem forumlarında da far paleti çeşitleri vardır.

Far Paleti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyajın tamamlayıcı unsurlarından birisi olan far paletleri özellikle gözlerin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Göz makyajında önemli bir yere sahip olan far paletleri satın  alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. En önemli noktalardan birisi de göz rengine göre seçim yapılması gerekmektedir.

Göz rengini daha çok ön plana çıkarmak istenildiğinde göz rengine uygun far seçimi yapılması gerekmektedir. Örneğin kahverengi göz rengine sahip bir kişi altın sarısı, bakır tonlar, toprak tonları gibi renkler kullanılarak gözlerin daha belirgin bir hal almasını sağlar. Yeşil göz rengine sahip olanlar için canlı renkler, mavi göz rengine sahip olanlar için koyu renklerin yanı sıra pembe tonlar da ideal renklerde.

Diğer bir nokta da ten rengine göre far seçimi yapılmalıdır. Esmer tene sahip olanlar için bronz, bakır ya da parlak renkler tercih edilmelidir. Açık tenli olanlar için ise yüze renk verici tonlar olmalıdır. Buğday tenli olan kişilerde ise kahverengi ya da bej tonlarında tercih yapılmalıdır. Ten rengine uygun renklerin seçimi ile gözleri daha çok ön plana çıkarılması ile makyajın bütünlüğü sağlanmış olmaktadır.

Far Paleti seçiminde diğer bir unsur da kıyafete göre renk tonlarına göre seçim yapılmalıdır. Çünkü makyajın kıyafet rengi ile makyajın uyumu oldukça önemlidir. Kıyafetin rengi ile yapılan makyajın tonları ile güzel bir kombin yapılabilmektedir. Kıyafetin rengi, takılan takıların renk uyumu ve son olarak kullanılan far renklerin uyumu ile bir bütünlük sağlanmış olmaktadır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise gidilecek yere uygun makyaj ve far renginin bütünlüğünün sağlanmasıdır. Gidilecek olan yere göre makyajın yapılması gerekmektedir. Özel gün ve gecelerde yapılan ışıltılı yoğun makyaj ile günlük yaşantıda kullanılan makyaj renk tonları aynı olmaz. Gün içinde kullanılan makyajın daha doğal ve hafif olması gerekmektedir. Özel gün ve gecelerde yapılan makyaj ve far kullanımı ise daha abartılı ve ışıltılı olabilir.

Kadınların kullandığı makyaj ve gözlerin ön plana çıkmasını sağlayan far renkleri ile gidilecek olan yere, kıyafete, mevsimlere göre farklılık göstermektedir. Günün  önemini belirleyen güzel bakışlar için far uygulaması yaparken renk uyumunu sağlanması gerekmektedir.

En İyi Far Paleti Markaları Hangileridir?

İyi bir far paletine sahip olmak için iyi bir marka olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle yaz aylarında renklerin birbirine karışmaması için canlı renkler ile makyajın bütünlüğünü sağlayan far paleti seçiminde marka ürünler daha çok tercih edilmektedir.

Ürün seçeneği oldukça fazla olan far paleti markaların birçok  üreticileri kullanıcılarına hem sağlıklı hem de birçok renk tonlarında en iyi far paleti üretimi yapmaktadır. Far paleti ürünlerinde en iyi bazı markalar ve özellikleri şunlardır ;

·         NYX Professional Makeup :   Nyx Ultimate Warm Neutrals far paletlerinde on altı farklı renk seçeneği sunmaktadır. Saten, mat, metalik ve ışıltılı renk seçeneklerine sahiptir.

·         Maybelline New York : Maybelline New York The Burgundy far paletleri on iki renk seçeneğine sahip olan bir üründür. Işıltılı ve mat tonlarla sahip olan The Burgundy far paleti kızıl ve bronz tonları ile  gözlerin ön plana çıkmasını sağlayarak makyajın bütünlüğünün sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

·         Revolution : Bu markanın ürünlerinde kullanılan renk tonları tropik ormanlardan esinlenerek canlı renkler kullanılmaktadır. Revolution Forever Flawless Bird of Paradise göz farı paleti mat ya da canlı renklerin bir arada kullanılması ile renk skalası oldukça geniş olan far paleti de on sekiz ayrı renge sahiptir.

·         Shiseido : Bu markanın far paletinde aynı rengin farklı tonlarından oluşan bir çok farklı renge sahiptir. Aynı zamanda on iki saat boyunca özelliğini yitirmeyen ve birbirine karışmamasını sağlayan krem pudra matris sistemiyle geliştirilmiştir. Shiseido SMK Essentials far paletinde mat, saten ve metalik farklı tonlarda bir çok renge sahiptir. İpeksi dokunuşla sürüldüğünde göz kapaklarına hiç bir ağırlık yapmayan hafif bir yapıya sahip olması ile makyajda vazgeçilmez bir far paletidir.

·         Smashbox : Bu ürün ise sürekli makyaj tazelemek zorunda kalanlar için yanlarından ayırmayacağı küçük ama işlevi yüksek çanta boylarına sahip olan far paletleridir. Smashbox Cover Shot far paletleri altı ayrı farklı renkten oluşmasıyla birlikte iki adette far bazı bulunmaktadır. Günlük makyajda ya da gece makyajında uygun olan tonlar sahiptir. Doğal tonlara sahip olan far paletinin renkleri her daim kullanılmaktadır.

·         Max Factor : En çok bilinen markalardandır. Max Factor Masterpiece Rose Nudes far paleti farklı renk skalasına sahip olan gül tonlarını birçok farklı renklerinin kullanıldığı kolaylıkla uygulanan kadifemsi bir dokuya sahiptir.

·         Flormar : Bu markanın far paletleri ise oldukça fazla tercih edilen paletler arasında yerini almıştır. Geniş bir renk çeşitliliğine sahip olan Flormar Matte Mono Eyeshadow serisi tüm renk tonlarını bulunduğu far paletidir. Uzun süre kalıcı, topaklanma yan ve dağılmayan renklerden oluşan Flormar far paletleri günlük makyaj uygulamalarında ya da özel gecelerde ve günlerde kolaylıkla uygulanmaktadır. Kadifemsi bir yapıya sahip olan Flormar’ın far paletleri hafif bir dokuya sahiptir.

En İyi Far Paletleri Nereden Satın Alınır?

Birçok markanın farklı renk skalasına sahip olan en iyi far paleti çeşitlerinin satın alınması için birçok alternatif bulunmaktadır. Bazı markalar sadece kendi üretiminde bulunduğu satış noktalarından alınabildiği gibi bazı markalarında hem satış noktaların da hem de İnternet sitelerinden kolaylıkla satın alınabilmektedir.

Fakat bu bilinen markaların far paletleri  satın alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan bir tanesi de orjinal olup olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bu tür bilinen markaların orjinal olmayan ürünleri yani sahte olanları da  orjinal olanlara göre daha alt fiyatta satışa sunulmaktadır. Bu tür sahte ürünler sağlığı olumsuz yönde etkilenmesin neden olmaktadır. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için bilinen ve güvenilir yerlerden satın alınmalıdır.

En iyi far paleti satın almak için markaların resmi İnternet sitelerinden de faydanılmaktadır. Bazı markaların ise makyaj ürünlerinin tanıtımını satışını yapılması için kataloglar aracılığı ile evden satış yapılması kolaylığı sağlamaktadır. Far paletleri kullanıcıları satın alırken ihtiyaca uygun ürün ve marka seçimi yapması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu