En İyi Güneş Kremi

Günümüzün değişken mevsim koşullarını dikkate aldığımızda güneşin dört mevsim zararlı olduğu artık iyi bilinmektedir. Ne yazık ki, zaman geçtikçe bu olumsuz etki giderek daha belirgin hale geliyor. Özellikle dışarıda çalışmak zorunda olan kişilerin güneş ışınlarından zarar görmemesi için önlem alırken daha dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan etkiler oluşur, bu da cildinize iyi bakmadığınız her durumda olumsuz etkilere maruz kalması anlamına gelir. Ozon tabakasının son zamanlarda güneşin zararlı ışınlarına karşı korumasını kaybetmesi nedeniyle, artık güneşin zararlı etkileri kolay ulaşmaktadır. Güneş kremi ile belirtilen zararlı etkilerden başarıyla korunabilirsiniz. Bununla birlikte, diğer herhangi bir ürün gibi, belirli standartlara ve kalite seviyelerine sahiptirler.

Cildiniz, özellikle yaşamın ilk 20 yılında güneşin zararlı etkilerine karşı hassastır. Bu bakımdan ultraviyole radyasyonun cildinize zarar vermemesi için önlem almanız çok önemlidir. Çünkü ilk 20 yıl sonraki yaşamınızın temellerinin atıldığı bir süreçtir. Cildinizi güneşe çok fazla maruz bırakırsanız, sonunda radyasyona maruz kalır. Cildinizi uzun süre güneş ışınlarına maruz bırakırsanız gelecekte radyasyona maruz kalmanın etkilerini yaşama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu bakımdan güneş kremi, vücudunuzun savunmasına yardımcı olan koruyucu gibidir. Daha sonra cilt hastalıkları geliştirme riskiniz, gençken koruyucu ne kadar güçlüyse o kadar azalır. Böylece cildinizi en iyi güneş kremleriyle koruyarak, ileride olası cilt sorunlarından kaçınabilirsiniz.

Güneş Kreminin Avantajları

Seçtiğiniz güneş kreminin bazı özelliklerini göz önünde bulundurmak iyi bir fikirdir. Ayrıca cilt tipinize uygun bir güneş kremi seçerseniz kendinizi güneş ışınlarından mümkün olduğunca koruyabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle cilt özelliklerinizi bilmekte fayda var. Cilt tipleri genel olarak üç kategoriye ayrılır: kuru, yağlı ve karmadır. Kuru ciltler için, özellikle nemsiz kalmış cilde karşı koruma sağlayan yüksek faktörlü bir güneş kremi en iyisidir. Tüm cilt tipleri için güvenli olan ve uzmanlar tarafıdnan test edilmiş doğal güneş kremleri de vardır. Yağlı ciltler için güneş kremi, yağ engelleyici bir güneş kremi olmalıdır.

Yağlı ciltler genellikle akneye eğilimlidir, bu nedenle baz olarak dermatologların önerdiği akne karşıtı bir güneş kremi kullanmak iyi bir fikirdir. Karma ciltler için daha akışkan yapıda olan ürünü tercih etmeniz size daha etkili sonuçlar verecektir. Hem kokulu hem de kokusuz birçok güneş kremi türü mevcuttur. İstekleriniz ve dermatoloğunuzun tavsiyelerine göre en ideal krem sizin için doğru seçim olacak ve en etkili sonuçlara dayalı olarak size maksimum verim ve memnuniyet sağlayacaktır. Bu, doğru kararı vermenize ve sizin için en uygun güneş kremini almanıza yardımcı olacaktır.

Güneş Kremlerinin Özellikleri

Cildinizin durumu hayatınızın en önemli yönü olmalıdır.  Cilt tipinize ve hassasiyetinize en uygun güneş kremini bulmak cildinizi korumanın en iyi yoludur. Güneşin olduğu her yerde, cildinizi tüm zararlı etkilerden korumak için güneş kremleri aktif bir şekilde kullanılmalıdır. Bu nedenle güneş ışığının olduğu her yerde güneş kremi kullanılmalıdır. Bu, kabul edilen ancak yazılı olmayan yasalar listesine girmektedir. Bu yazılı olmayan kurala uymak, cildinizi UV radyasyonunun zararlı etkilerinden korumanızı sağlayacaktır. Güneş kremleri cilt tiplerine göre çeşitli derecelere ayrılır.

Hiçbir şeyin ultraviyole radyasyonu tamamen engelleyemez. Her cilt tipi bundan farklı şekilde etkilenir. Basitçe söylemek gerekirse, % 50’den fazla bir derecelendirme ile güneş kremi satın aldıysanız boşuna ödeme yapmışsınızdır. Bunun yerine, cildinizin özelliklerini göz önünde bulundurarak, yani düşünceli bir alıcı olarak güneş kremi fiyatları arasından akıllıca seçim yapabilirsiniz.

Cildinizin ne kadar hassas olduğundan çok değişken olması nedeniyle bu fiyatlar değişkenlik gösterir. Güneşin kavurucu etkilerinden korunmak için günlük rutininizin bir parçası olarak çantanızda bulundurmanız gereken en önemli hayat kurtarıcı ürünlerden biri güneş kremidir. Cildinizin renginin değişmesini istemiyorsanız ve cildinizin sağlığını korumak için kesinlikle güneş kremi kullanmalısınız. Her iki saatte bir güneş kremi sürmek, çantanızda tutmanız gereken temel şeylerden biridir. Bu sayede güneşin ultraviyole ışınlarının zararlarından korunursunuz. Öğlen vakti, güneş ışınlarının dik açıda gelmesi nedeniyle ultraviyole ışınlarının en zararlı olduğu saatlerden biridir. Bunun anlarda, güneş kremleri özellikle olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Güneş Kremi Seçimi

Güneş kremi seçerken hem ihtiyaçlarınız hem de cildinize faydaları göz önünde bulundurulmalıdır. Yani bir ürün ekonomik olarak sizi tatmin etmiyorsa ve değişken fiyatlarına karar veremiyorsanız ilk olarak göz önünde bulundurmanız gereken şey cilt hassasiyetinizdir. Bunu, belirli yönlerini inceleyerek istediğiniz kremi alabilirsiniz. Örneğin, düşük faktörlü güneş kremleri, güneş cildinizin aşırı derecede tahriş olmasına ve kızarmasına neden olursa size yardımcı olmaz. Kullanacağınız üründen maksimum faydayı elde etmek istiyorsanız öncelikle kendinizi bir dermatoloji uzmanına muayene ettirmelisiniz. Bu uzman muayenesi sonucunda cilt tipinizi belirleyip, hassasiyetinize en uygun güneş kremini seçebileceksiniz.

Bir başka örnek olarak yağlı ciltler için güneş kremi, sivilce oluştuğunda su bazlı güneş kremi olmazsa olmazdır. Su bazlı, matlaştırıcı etkiye sahip bir güneş koruyucudur, bu nedenle yağlı ciltler için bir güneş kremi beklentisini karşılar. Cildinize nazik bir ürün istiyorsanız veya bir dermokozmetik ihtiyacınız varsa, doğal bir güneş koruyucu krem ​​iyi bir seçenektir. Ek olarak, çok çeşitli ihtiyaçlar için çok sayıda güneş koruyucu türü vardır. Kapatıcı ve koruyucu özelliklere sahip bir güneş kremi istediğinizi belirtirseniz, tercihleriniz doğrultusunda güneş kremi markaları arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Güneş Kreminin Önemi

Her yaştan herkes hayatını güzelleştirmek için güneş kremi kullanabilir. Uzmanların tavsiyelerine göre güneş koruyucu kremler sağlığınızı koruyabilir. Çok fazla D vitamini içermesine rağmen, her şeyin fazlası zararlıdır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri alarak ve kendinizi çok fazla güneşten korumak için güneş koruyucu kremler kullanabilirsiniz. Öte yandan, vücudunuzun önerilen günlük D vitamini alımına ulaşması sadece 15 ila 20 dakika sürer. En zararlı seçimler olan güneşin zararlı ışınlarından korunmak siz ve aileniz için en doğru seçimdir.  Çeşitli güneş kremi markaları arasından doğru seçim yaparak radyasyonun etkilerini azaltabilirsiniz. Uzmanların tüm yıl boyunca kullanmanızı önerdiği güneş kremlerinin koruyucu özellikleri sayesinde cildiniz emin ellerde olur. Güneşin neden olduğu leke ve kırışıklıkları önlemek için sadece yaz aylarında değil tüm yıl boyunca güneş koruyucuların kullanılması tavsiye edilir. Çantanızda mutlaka uygun bir güneş kremi markası bulunmalıdır. Günlük hayatınızı bu şekilde sağlıklı bir şekilde yaşamaya her zaman devam edebilirsiniz.

Yetişkinlerin yanı sıra her yaştan kadın ve erkek için önerilen güneşten korunma, gelecekteki cilt hastalıklarını önleyebilir. Fakat istediğiniz sağlıklı sonuçları almak için cilt tipinize en uygun ürünü seçmelisiniz. Güneş kremi kullanarak kendinizi zararlı ışınlardan koruyabilirsiniz. Güneş kremi sadece güneşin görünen tarafında değil, görünmeyen tarafında da kullanılması gereken bir üründür. En iyi güneş kremleri ise şöyledir; Solante Pigmenta Koyu Lekelere Karşı Güneş Losyonu, La Roche-Posay Anthelios Invisible Fluid Güneş Kremi, Vichy Ideal Soleil Dry Touch Güneş Kremi, The Organic Pharmacy Celluar Protection Güneş Kremi, Sebamed Güneş Kremi, Bioderma Photoderm Spot Güneş Kremi en iyi güneş kremleri arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu