En İyi Kedi Tuvaleti

Kedi tuvaletleri, kedisi olanların kesinlikle almaları gereken bir üründür. Bilindiği gibi açık kedi kumu kaplarının kullanımı sonucunda kedi kumları etrafa dağılabilmektedir. Daha önemlisi ise dışkılama sonrasında oluşan kötü koku kedi kumu kabının bulunduğu odaya dağılabilmektedir. Bu durumların yaşanmaması adına da kapalı kedi tuvaletleri tercih edilmektedir. Böylelikle kedi kumlarının etrafa dağılması ve kötü kokunun odaya yayılması gibi durumlar yaşanmamaktadır.

Yazımızda belirteceğimiz her kedi tuvaleti, kedi sağlığına zararlı olmayan malzemelerden üretilmiştir. Bunun yanı sıra kedi tuvaleti üretiminde kedinizin rahatlığının sağlanması esas alınmaktadır. Dolayısıyla sayacağımız modellerden herhangi birini almanız durumunda kediniz son derece rahat bir şekilde tuvaletini yapabilecektir. 

Aquael Comfy Filtreli Kapalı Kedi Tuvaleti

Aquael Comfy filtreli kapalı kedi tuvaleti, oldukça geniş bir kedi tuvaletidir. Dolayısıyla iki veya daha fazla kedisi olan kişilere büyük çoğunlukla bu kedi tuvaleti önerilmektedir. Beyaz renk seçeneğiyle gelen bu ürün, üretildiği maddenin kalitesinden ötürü asla koku yapmamaktadır. Kolay kullanımı ve iyi görünüşüyle dikkat çeken bu model, uzun seneler boyunca kullanılabilecek bir kapalı kedi tuvaletidir.

Joypet Üstü Açılabilir Kapalı Kedi Tuvaleti

Üstü açılabilir özellikte olan bu kapalı kedi tuvaleti; gri, mavi, mor, pembe ve yeşil renk seçeneklerine sahiptir. Büyüklüğüyle kedinin daha rahat tuvalet yapmasının önünü açan Joypet üstü açılabilir kapalı kedi tuvaleti, kedi küreği hediyesiyle birlikte gelmektedir. Bu sayede kedi kumu daha rahat bir şekilde dağıtılabilmektedir.

Joypet üstü açılabilir kedi tuvaletinin tek dezavantajı ise eleğinin olmamasıdır. Bundan dolayı kumlar ayrı bir elekte elenmelidir. Genel anlamda başarılı bir ürün olan Joypet üstü açılabilir kapalı kedi tuvaleti, özellikle büyük kediler için uygundur.

Ferplast Prima Karbon Filtreli Kapalı Kedi Tuvaleti

Etrafa kokunun yayılmasını yüzde yüz oranında engelleyebilen sayılı kedi tuvaletlerinden olan Ferplast Prima karbon filtreli kedi tuvaleti, kedi psikolojisine de iyi gelmektedir. Bilindiği gibi kediler de mahremiyet hissini önemseyen hayvanlardandır. Bu modelde kullanılan sallanan kapı sayesinde de kediler kapalı tuvalete girdiğinde kapı kapanmaktadır. Böylelikle kediler kendilerini daha rahat hissetmektedir.

52,5 x 39,5 x 38 cm ölçülerine sahip olan bu model; mavi, yeşil, bordo ve siyah renk seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır. Karbon filtresi sayesinde ses ve kokuyu ortama aktarmaması da Ferplast Prima modelinin önemli bir artısıdır.

Trixie Elekli Kapalı Kedi Tuvaleti

Elekli bir kedi tuvaleti arayanların ilk tercihlerinden olan Trixie elekli kapalı kedi tuvaleti, daha modern bir tasarımla öne çıkmaktadır. İçeriğindeki elek sistemi sayesinde fazla miktarda kedi kumu tüketiminin önüne geçen bu model, kokuyu dışarıya geçirmeyen bir filtreye de sahiptir.

Sonuç olarak bu kedi tuvaletinin alınması durumunda bir kedi tuvaletinden alınabilecek maksimum verim alınmaktadır. Diğer modellere göre nispeten daha küçük bir boyuta sahip olan Trixie elekli kapalı kedi tuvaleti, 39 x 42 x 59 cm boyutundadır.

Catit Kapalı Kedi Tuvaleti

Bir diğer elekli kapalı kedi tuvaletlerinden olan Catit, bir veya iki kedi tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir büyüklüktedir. Özellikle yaşlı kedilerin kullanımına uygun bir şekilde üretilen Catit kapalı kedi tuvaleti, yaşlanmış kedilerin tuvaletini yapması için özel bir sıçrama tahtasına da sahiptir.

Bu durum kedi tuvaletinin yalnızca yaşlı kediler tarafından kullanılabileceği anlamına gelmemektedir. Her kedi bu kapalı kedi tuvaletini sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedir. 57 x 46 x 43 cm boyutunda bulunan Catit kapalı kedi tuvaletinin; beyaz, pembe ve mavi renk seçenekleriyle satışı yapılmaktadır.

Mio Filtreli Kapalı Kedi Tuvaleti

Küçük kediler için birebir boyutta olan Mio filtreli kapalı kedi tuvaleti, yalnızca tek bir kedinin kullanımına uygundur. Dolayısıyla birden fazla kedisi olan kişilerin daha büyük modeldeki kapalı kedi tuvaletlerine bakmaları önerilmektedir. Bu kedi tuvaletinde elek bulunmamaktadır. Dolayısıyla normalden daha fazla kedi kumu kullanmak gerekmektedir. Gri, mavi, pembe, kırmızı ve mor renk seçenekleriyle alabileceğiniz Mio filtreli kapalı kedi tuvaleti, 39 x 49 x 36 cm gibi tek tip bir ölçüyle satılmaktadır.

Petstyle Comfort Kürekli Kedi Tuvaleti

Petstyle Comfort kürekli kedi tuvaleti, eleksiz olmasına karşın en kullanışlı kedi tuvaletlerinden biridir. Kedi tuvaletinin çerçevesinin oldukça uzun olması, etrafa ked kumunun dağılmasını da ciddi anlamda engellemektedir. Böylelikle ekstradan bir temizlik derdi de oluşmamaktadır. Her türlü kediye uygun olan Petstyle Comfort kürekli kedi tuvaleti, tercih edilebilecek en mantıklı ürünlerden biridir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu