En İyi Klimalar

 

En iyi klimalar havaların ısınması ya da soğuması fark etmektesizin her mevsimde mutlaka evde bulunması gereken bir ihtiyaçtır. Klima seçerken birçok kullanıcı özellikle enerji tasarrufuna ve filtreleme sistemine bakmaktadırlar. Sizin için piyasada bulabileceğiniz her bütceye uygun olan en iyi klimaları derledik.

İlginizi çekebilir: En İyi Saç Serumu

En İyi Fiyat Performans Klima Önerileri

Klima almayı planlarken veyahut bir klima arayışındayken, klimayı yerleştirmeyi düşündüğünüz alanın boyutunu, ortamda genellikle kaç kişinin bulunduğunu, ne kadar süreyle veya ne kadar süre kalacağını bilmeniz önemlidir. 

Bu analiz, klimanın odayı soğutmak veya ısıtmak için tam olarak kaç BTU’ya ihtiyacı olduğunu bilmenizi sağlar. BTU ortamın sıcaklığı için ne kadar enerji harcandığını hesap eden bir sistemdir.

Şimdilerde birçok klima var. Bu sayı göz önüne alındığında, çeşitli BTU’lara, voltajlarına, sahip oldukları teknolojilere ve klimanın enerji harcamasının değerine sahip ürünleri birçok ürünü sizler için derledik. Detaylı bir şekilde bakmadan önce kısaca bir listeye göz atalım.

  • LG Ac12bh Uv Artcool A++ Enerji Sınıfı 12.000 Btu Klima 1216311 

  • Samsung Wind-Free AR12TXCABWK/SK 12000 BTU Klima

  • LG Dual Inverter 9.000 BTU

Listemiz sizde merak uyandırmış ise gelin hep beraber en beğenilen klimalara yakından detaylı bir şekilde göz atalım.98

LG Ac12bh Uv Artcool A++ 12.000 Btu 1216311 

Birçok LG mağazasında sıkça karşılaştığımız LG Ac12bh model Wi-fi üzerinden bağlanarak sanal asistanı olan ve cihazı onunla kontrol etmek isteyenler için hayatı kolaylaştırıyor.

Çift inverter kompresörü sayesinde enerji tasarruflu olan klima, markaya göre %70’e varan oranda daha fazla enerji tasarrufu işlevi de görüyor.

6 dikey ve 5 yatay olmak üzere 11 farklı pozisyon ile havalandırmayı istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Tüm olağan işlevlerle birlikte gelmesine ek olarak, biri safsızlıkları ortadan kaldırmak için Nano ultraviyole LED lambalı olmak üzere 4 aşamalı bir çoklu filtreleme sistemine sahiptir.

Samsung Wind-Free AR12TXCABWK/SK 12000 BTU Klima

Şüphesiz, Samsung kalite ve dayanıklılık ile eş anlamlıdır. Güney Koreli markanın ürettiği bu model en uygun maliyetli klimalar arasındadır. Cihaz, rüzgar akımlarına neden olmadan çevreyi iklimlendiren invertör ve WindFree teknolojilerine sahiptir. Dijital kompresör %77’ye varan enerji tasarrufunu garanti eder ve neredeyse hiç ses çıkarmaz. Hava filtresi bakterilerin %99’unu yok eder.

Ayrıca GoodSleep modu, mükemmel sıcaklığı sağlamak için ortamı izler. Klima kapatıldığında, temizleme işlevinin otomatik olarak etkinleştirildiğini belirtmekte fayda var.

LG Dual Inverter 9.000 BTU

LG, başta görsel/işitsel ekipman olmak üzere elektro/elektronik üretimiyle dünyaca ünlüdür. Ancak marka aynı zamanda en büyük klima üreticilerinden biridir ve Türkiye’de en iyi split inverter klima arayanlar için mükemmel bir versiyon satmaktadır. İnverter cihazlarının iki ana özelliği, enerji tasarrufu ve sessiz çalışmadır. Bu modelde zaten sessiz çalışması ile ün salmıştır.

Düşük bir bütceye sahip iseniz en iyi klimalar arasında bu modeli tercih edebilirsiniz. Enerji tasarrufu oldukça tatmin edicidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu