En iyi Modem

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte iyi bir internet bağlantısına sahip olmak herkesin genel ihtiyacı haline gelmektedir. Öyle ki hayatımın her bir noktasında internete ihtiyaç duyulmaktadır. Bu aşamada internete bağlanabilmek için gereken en önemli cihaz ise modemler olmaktadır. Böylelikle kaliteli bir internet için en iyi modem hangisi arayışı başlamış olur.

Güncel olarak İyi bir internet bağlantısına sahip olmak neredeyse bir zorunluluk haline gelmektedir.  İnterneti her gün çalışmak, oyun oynamak, bilgi almak ve bağlantıda kalmak için kullanmaktayız. Bununla birlikte günümüzde netflix gibi dijital ortamlarda film izleme yine hızlı ve güçlü bir internet sayesinde olabilmektedir. Hatta İp TV internet ile yaşam alanlarımıza gelmektedir. Teknolojik cihazları web’e bağlamak için bir modem ve bir yönlendirici gereklidir. Bir modem, İnternet Servis Sağlayıcınıza bağlanır ve onlardan bilgi alır. Oradan bir yönlendirici, sinyali diğer cihazlara dağıtarak aynı ağa bağlanmalarını sağlar.

En İyi Modem Yönlendiricileri

Piyasada birçok farklı modem yönlendirici kombinasyonu vardır. Hatta interneti sağlayan firmalardan modem sorgulanmadan alım yapılmaktadır.  Ancak her biri farklı bir dizi özellik ve özellik sağlar. Böylelikle bilinçli satın almalar yapmak, tüketicilerin tasarruf etmesine ve internet hızlarını iyileştirmesine yardımcı olabilir. Teknolojik olarak VDSL ve ADSL modem ile internete bağlanmak mümkündür. Bu aşamada en çok fiber modemler tavsiye edilmektedir. Böylelikle Türkiye’de en çok rağbet gören en iyi 10 modem markası şu şekildedir.

·         Tendna V1200

·         Keenetic Extra DSL

·         Zyxel VMG3625

·         TP – Link Archer VR 300

·         Tenda V300

·         TP – Link TD W 9970

·         ASUS DSL N 16

·         TP – Link Archer Vr400

·         Asus ZenWifi CT8

·         TP- Link Acher VR 2800

Tenda V1200 Modem

Listenin ilk sırasında Tenda V1200 modem bulunmaktadır. Tasarımı ilginçtir ve çok daha teknolojik görüntü vermektedir. DSL bağlantıların hepsine uyumlu olan cihaz 1200 Mbps kablosuz bağlantı özelliğine sahiptir. Aynı zamanda 4 port çıkışı bulunmaktadır. Özellikle USB girişi olmasının yanında anten gücünün 5 dBi olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Keenetic Extra DSL

Kablosuz bağlantı özelliğini sahip olduğu 128 mB DDR3 ram ile destekleyen Keenetic Extra Modem bu sayede internet gücünü en üst seviyeye çıkarmaktadır. Bunun yanında en önemli özelliği güçlü bir güvenlik sistemine sahip olmasıdır. 300 Mbps gücü olan cihaz anten gücü 2*5 dBİ olmaktadır.

Zyxel VMG3625

Türkiye’de uzun yıllardan hizmet veren Zyxel son olarak piyasaya sürdüğü VMG3625-T50B modem ile kullanıcılara büyük kolaylıklar vermektedir. Kolay kurulabilen bir yüze sahip olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Modem kablosuz olarak maksimum 867 MBps bağlantı hızına sahiptir.

TP-Link Archer VR300

En iyi 10 modem arasında birden fazla seçenek ile giren TP- Link Archer ebeveyn kontrollü bir cihazdır. Bu sayede çocuklarınızın gireceği internet sitelerine filtreleme yapma olanakları sağlamaktadır. Kurulumunda altı farklı dile sahip olması kurulumunu kolay kılan bir özellik. 867 Mbps bağlantı hızına sahip modemin 4*5 dBi anten gücü bulunuyor.

TP –Link TD-W9970

TP-Link yüksek kaliteli ürünleri ile büyük bir Pazar ağına sahip popüler bir markadır. TD-W9970 istisna değildir ve mükemmel yapılandırılabilirliğin yanı sıra mükemmel performans sunmaktadır. Bu modem çoğu insanın gelecekte internetini yükseltmesi için bolca alan bırakması gereken 300 Mbps’lik bir hız getirir. VDSL2 teknolojisine sahiptir. Böylelikle ADSL’den en az beş kat daha hızı bir internet bağlansıtı sağlamaktadır.

En İyi Modem Nasıl Seçilir?

Modem seçiminde birden fazla alternatif üzerinde durulması gerekmektedir. Buna yüksek hızlar, ethernet bağlantı noktaları, çift bantlı frekanslar ve daha fazlası dahil edilebilir. Ek olarak, bütçeleri de dikkate almak gerekmektedir. Üstelik paranızın tam karşılığını veren modem yönlendirici kombinasyonlarının yanı sıra üst düzey bir internet bağlantısına savurganlık yapmak isteyenler için üst düzey seçimler yapılabilir.

Modem Fiyatları Ne Kadar?

Döviz kurlarına bağlı olarak değişen modem fiyatlarından bahsetmek mümkündür. Bu anlamda çok düşük tutarlara alım yapılabilirken vereceği internet hızı ve bağlantı kalitesi ile düşük performansa sahip olmaktadırlar. Bu anlamda güncel olarak yaklaşık modem fiyat aralıkları şu şekildedir.

·         Keenetic Extra 1100 TL

·         Zyxel VGM 3625 910 TL

·         Tp Link VN020 450 TL

·         Tenda V300 510 TL

·         TP-Link Archer VR2800 2700 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu