En İyi Multivitamin

En iyi multivitamin ambalajı okunarak karar verilebilecek olan multivitaminlerdir. Meyve ve sebzelerden zengin bir diyetin günlük vitamin ve mineral ihtiyacımız için önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte, her gün dengeli bir diyet sürdürmek her zaman mümkün değildir. İşte sizin için en iyi multivitamin markalarını derledik.

İlginizi çekebilir: En İyi Saç Serumu

En İyi Multivitamin Markaları

Günlük hayatın koşuşturmacasının ortasında daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek çoğu zaman zor bir iştir. Bu noktada en iyi multivitamini seçmek, vücudun düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sağlamak için bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Vücudunuzun sağlığına katkıda bulunmanın yanı sıra enerji kazanımına, kemiklerin güçlenmesine ve hatta ruh halini iyileştirmeye katkıda bulunur.

 • Solgar Vm 2000 Multivitamin

 • Pharmaton Vitality Multivitamin

 • Redoxon Üçlü Etki Multivitamin

 • Nature’s Supreme For Multivitamin

Birbirinden kaliteli fiyat performans multivitaminlere detaylı bir şekilde göz atmak isterseniz, gelin birlikte bu multivitaminlerin detaylarına göz atalım.

Solgar Vm 2000 Multivitamin

Piyasada hemen hemen en iyi multivitamin budur. Yapısında bol miktarda B vitamini olmasından ötürü tercih edilir. Aynı zamanda 30’dan fazla vitamin ve mineralleri de içerisine bulundurur. Bunlardan 14’ü vitamin, on mineral ve üç tanesi aminoasittir. Devamı ise destekleyici maddelerdir.

1947’den bu yana adını sürdüren solgar soya proteinleri içermesi ile de bilinmektedir. Aynı zamanda Taurin ve L-Ornitin de içerisinde barındırmaktadır.

Pharmaton Vitality Multivitamin

En iyi multivitamin olarak kabul edilebilecek bir diğer ürün ise Pharmaton Multivitamin’dir. Formülünde B vitamini kompleksi, omega 3 ve çinko kombinasyonu bulunur. Bu nedenle, diyet yapanlar veya çok kısıtlı diyete sahip olanlar için harika bir seçimdir 30, 60 ve 100 kapsüllük şişelerde bulunan şekersiz bileşime sahiptir ve şeker hastaları tarafından tüketilebilir. 

Enerji metabolizmasına katkıda bulunan bu multivitamin aynı zamanda yapısında 23 vitamini birden barındırmaktadır. Yetişkinler için günde bir tane, 12 yaş ve altındaki çocuklar için ise hiç kullanılmaması önerilmektedir.

Redoxon Üçlü Etki Multivitamin

İçerisinde 10 mg Çinko ve 1000 mg C vitamini içeren Redoxon güçlü multivitaminlerdendir. Bir çok tüketici tarafından en iyi multivitamin ilan edilen bu multivitamin içerisinde tatlandırıcı barındırmaktadır. 11 yaş altının kullanım için uygun değildir. İçerisinde bulunan vitaminler enerji üretimine yardımcı olurken aynı zamanda serbest radikallerin neden olduğu etkilere engeller.

Kullanımı ise ortalama olarak 200 ml ılık suyun içerisine tableti atarak erit. Daha sonrasında günde bir defa olmak üzere tüketebilirsiniz.

Nature’s Supreme For Multivitamin

Adından da anlaşılacağı gibi, bu ek erkek sağlığını iyileştirmek için yapılmış ve düşünülmektedir. Bileşiminde bol miktarda B6, B12, C ve D vitaminleri barındırır.Bu, kaslarınızın düzgün çalışmasını sağlamak için en iyi multivitamin olduğu anlamına gelir.

Yetişkinler için günde bir tane kullanılması önerilen bu multivitamin gün içerisinde özellikle erkekler için vücudun alamadığı vitamin ve mineralleri depolanmasına yardımcı olur.

En İyi Multivitamin Nasıl Seçilir?

En iyi multivitamin nasıl seçeceğinizi bilmek sizin için sayısız fayda sağlayabilir. Multivitaminler, adından da anlaşılacağı gibi, tek başına gıda yoluyla elde edilmesi mümkün olmayan vitamin eksikliğini gidermek amacıyla bir dizi vitaminin bir araya getirildiği gıda takviyeleridir. 

Bir multivitamin seçerken, özel ihtiyaçlarınız için tasarlanmış olanı seçmek önemlidir. Örneğin, bir kadınsanız bir kadın multivitamin seçmelisiniz. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız, bir uzman tarafından belirtildiği gibi doğum öncesi bir versiyon seçmelisiniz ve eğer yaşlıysanız, kendinize özgün bir multivitamin seçmelisiniz. Erkekler ve çocuklar için tasarlanmış multivitaminler de vardır. Seçtiğiniz ürünün ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri içerdiğinden emin olmak için etiket bilgilerini dikkatlice okumanız önemlidir.

Kadın Multivitaminleri

Kadınlar için en iyi multivitamin, kadınların benzersiz beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu multivitaminler genellikle erkek versiyonlarından daha yüksek düzeyde demir içerir. Ayrıca kadın sağlığı için önemli olan kalsiyum ve folik asit gibi diğer besinleri de içerebilirler.

Doğum Öncesi Multivitaminler

Prenatal multivitaminler, hamile olan veya hamile kalmayı planlayan kadınlar için özel olarak formüle edilmiştir. Bu multivitaminler , bebeğin gelişimi için gerekli olan daha yüksek seviyelerde folik asit ve diğer besinleri içerir.

Yaşlılar İçin Multivitaminler

Yaşlandıkça, vücudumuz besinlerden vitamin ve mineralleri emmede daha az verimli hale gelir. Yaşlılar için en iyi multivitaminler, yaşlı yetişkinlerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu multivitaminler genellikle daha yüksek düzeyde B6 ve B12 vitaminlerinin yanı sıra yaşlıların sağlığı için önemli olan diğer besinleri içerir.

Multivitamin Almanın Faydaları Nelerdir?

Günlük olarak önerilen dozda multivitamin almak size bir çok yönden fayda sağlayabilir. Gelin hep beraber bu faydaların en yaygın olanlarına bir göz atalım.

 • Kronik hastalık riskini azaltır

 • Genel sağlığı iyileştirir

 • Yaşa bağlı makula dejenerasyonu riskini azaltır

 • Erkeklerde testosteronu artırır

 • Demir eksikliği anemisi riskini azaltır

 • Bilişsel işlevi geliştirir

 • Kan şekeri seviyelerini düzenler

 • Cildi ve saçı sağlıklı tutar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu