En İyi Oto Koltuğu

Oto koltuğunda herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına kalite standartlarına uyan bir oto koltuğu satın alınmalıdır. Bütün kalite standartlarını karşılayan en iyi oto koltuğu modelleri de bu yazıda bulunmaktadır. Bebeğinizin araba içerisinde tam olarak korunabilmesi ve rahat bir şekilde oturabilmesi için oto koltuklarına ihtiyaç vardır. Yazımızda belirteceğimiz oto koltukları da piyasa içerisinde en iyi oto koltukları olarak değerlendirilmektedir. Sonuç olarak bu modellerden herhangi birini seçmeniz, bebeğinizin araba içerisinde daha rahat durmasını sağlayacaktır.

Belirtilecek olan oto koltuğu modelleri, farklı yaş ve kilo aralıklarına hitap etmektedir. Her modelin altında da uygun olduğu yaş ve kilo aralığı belirtilmektedir. Dolayısıyla oto koltuğu kullanacak bebeğin/çocuğun yaşını ve kilosunu dikkate alarak bir oto koltuğu tercihinde bulunmanız gereklidir. 

Britax-Römer Kidfix II XP Sict

Çocuğunuzun en rahat oturacağı oto koltuklarından olan Britax-Römer Kidfix II XP Sict, ön ve yan darbelere karşı çocuğunuzu korumaktadır. Piyasadaki diğer oto koltuklarından daha fazla oranda hasar emme özelliğine sahip olan bu modelimiz, 15-36 kilo çocuklar için uygun yapıda üretilmiştir. Sonuç olarak gönül rahatlığıyla bu kilolar arasındaki çocuklar için Britax-Römer Kidfix II XP Sict modeli kullanılabilmektedir.

Ultra konforlu olarak nitelendirilen modelimiz, ADAC onayıyla da dikkat çekmektedir. ADAC onayı, güvenilir olarak nitelendirilen bütün oto koltuklarında bulunması gereken bir özelliktir. Bu noktada Britax-Römer Kidfix II XP Sict, en güvenilir oto koltuklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun seneler boyunca kullanılabilir bir koltuk olan bu model, diğer oto koltuklarına nazaran daha yüksek bir fiyata sahiptir. Koltuğun çocuğunuzu tam koruduğu ve konforunu sağladığı düşünüldüğünde ise ödenen bu miktar oldukça normaldir. 

KRAFT Bubble Fix

15 ila 36 kilo çocukların kullanımı için en uygun oto koltuklarından biri olan KRAFT Bubble Fix, çok sayıda yatış pozisyonuna sahiptir. Böylelikle çocuklarınız koltuk üstündeyken daha rahat bir şekilde seyahat edebilmektedir. Ürünümüzün tek öne çıkan özelliği konfor değildir. KRAFT Bubble Fix, bardak kolçağına da sahiptir. Böylelikle çocuğunuz, seyahat süresince arabaya dökmeden içecek tüketebilmektedir.

Hafif tasarımıyla aracınızdan kolay bir şekilde sökebileceğiniz ve aynı kolaylıkla geri takabileceğiniz bir oto koltuğu olan KRAFT Bubble Fix, darbe emici yan bantlara da sahiptir. Bu bantlar sayesinde olası bir kaza durumunda çocuğunuzun hayati bölümleri tam olarak korunmaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilmesi sebebiyle uzun süre rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün olarak karşımıza çıkan KRAFT Bubble Fix, kesinlikle fiyatını hak eden sayılı oto koltuklarındandır.

Roomeye Explore

0-18 kilogram aralığındaki bebekler için özel olarak üretilmiş olan Roomeye Explore, 360 derece dönebilmektedir. Kısacası bu oto koltuğu araç içerisinde istenilen şekilde konumlanmaktadır. 5 farklı noktada emniyet kemerine sahip olan ürünümüz, çoklu yatış özelliğine de sahiptir.

Bu özellik sayesinde bebeğiniz daha rahat bir yolculuk geçirmektedir. Emniyet kemerlerinin yer değiştirebilir özellikte olması da emniyet kemerlerini bebeğinizin boyuna göre ayarlamanızı sağlamaktadır. Böylelikle bebeğinizin gelişiminden sonra da ayarlanabilir emniyet kemeri sayesinde bu oto koltuk modeli kullanılabilmektedir. Ayrıca Roomeye Explore modelimizin ADAC onaylı bir oto koltuğu olduğunu belirtmekte de fayda vardır.

Maxi Cosi Cabriofix

Özellikle yeni doğmuş bebekler için tercih edilen Maxi Cosi Cabriofix, kolay temizlenebilen ve kir tutmayan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla modelimizin yeni doğmuş bebekler için en doğru tercihlerden biri olduğu da görülmektedir. 0-15 ay ve 0-13 kilogram bebeklerin kullanımı için uygun olan Maxi Cosi Cabriofix, kafayı destekleyen ekstra yastıklara sahiptir. Bu yastıklar sayesinde bebeğiniz daha rahat bir ortamda vakit geçirmektedir.

Ürünümüzün en büyük özelliklerinden birisi de bebek arabasıyla uyumlu olmasıdır. Bu da Maxi Cosi Cabriofix modelini yalnızca araçlarınızda kullanmayacağınızı, aynı zamanda bebek arabalarında da kullanabileceğinizi göstermektedir. Bütün bu özellikler dâhilinde yeni doğmuş bebekler için en mantıklı oto koltuğu, Maxi Cosi Cabriofix modelidir. 

Chicco AroundU I-Size

ADAC onaylı bir diğer oto koltuğumuz da Chicco AroundU I-Size oto koltuğudur. Her oto koltuğunda bulunmayan 360 derece dönebilme özelliğine sahip olan bu model, 0-18 kilogram bebeklerin kullanımına uygun bir şekilde üretilmiştir.

Yapılan sağlamlık testlerini her zaman üst düzey performansla geçmeyi başarmış olan Chicco AroundU I-Size, çoklu yatış özelliğinin yanı sıra ekstra baş desteğine de sahiptir. Bundan dolayı bebeğiniz, maksimum konfor düzeyinde bu oto koltuğunu kullanmaktadır. 

Ferrari I-Max

Isofix özelliğiyle dikkat çeken Ferrari I-Max, 9-36 kilo aralığındaki çocuklar için alınabilecek en iyi oto koltuklarındandır. 5 ayrı noktada kemeri bulunan bu oto koltuk modeli, bu özelliği sayesinde tam koruma da sağlamaktadır. Oldukça sağlam bir yapıda olan modelimiz, uzun seneler boyunca kullanılabilecek sayılı oto koltuk modellerinden biridir.

Dolayısıyla bu ürün, ödenen paraya kesinlikle değen bir üründür. Ferrari I-Max oto koltuğunun tek eksiği ise yatış pozisyonunun az olmasıdır. Yine de 9-36 kilo aralığındaki çocuklar için yeterli yatış pozisyonu sayısına sahip olması, bu eksiğin çok büyük bir eksiklik olmadığını bizlere göstermektedir. 

Newton Isofix

En iyi oto koltuğu olarak nitelendirilen Newton Isofix, adından da anlaşılabileceği gibi Isofix özelliğine sahiptir. 11 kiloluk ağırlığıyla oldukça sağlam bir yapıda olan Newton Isofix, çok fazla sayıda çoklu yatış pozisyonuna sahiptir. Kemer güvenliği de maksimum seviyede olan ürünümüz, çocuğunuza tam koruma sağlamaktadır.

Modern tasarımıyla dikkat çekmeyi başaran modelimiz, 9-36 kilo çocuklar için alınabilecek en iyi oto koltuklarının başında gelmektedir. Kaliteli malzemelerden üretilmesi sebebiyle daha yüksek fiyata sahip olan bu model, 5 noktalı kemer sistemiyle koruma seviyesini daha üst bir seviyeye çekmektedir.

Chicco Seat 4 Fix Air

Bebeğinin rahatını ve güvenliğini düşünenlerin bir numaralı tercihi olan Chicco Seat 4 Fix Air, 9-36 kilo aralığındaki bebekler ve çocuklar için oldukça yeterli özelliklere sahiptir. Kullanılan malzemelerin ve tasarımın kalitesi nedeniyle son derece konforlu olan bu oto koltuğu, darbe koruma konusunda en iyi oto koltuklarındandır.

4 farklı kademede çoklu yatış özelliğini bünyesinde barındıran Chicco Seat 4 Fix Air, diğer oto koltuklarına göre daha ağır bir yapıdadır. Her anlamda beklentileri karşılayabilen bu model, alınabilecek en kaliteli oto koltuklarından biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu