En İyi Probiyotik Markası

Herkesin sindirim sistemi içinde, yediğimiz yiyecekleri parçalayan ve kendilerine güvenli bir liman ve yiyecek karşılığında besinleri vücudumuza sunan milyarlarca bakteri bulunmaktadır. Genellikle, bu mikroplar sadece işlerini yaparlar ve yediğiniz her lokmayı işlemenize yardımcı olurlar. Ancak, gerektiği gibi çalışmayı bıraktıkları zamanlar sindirim sistemi ile ilgili sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple probiyotik takviyesi ile sağlığınızı eski haline getirebilirsiniz. Böylelikle en iyi probiyotik markası en önemli husus olmaktadır.

Sindirim sisteminde ortaya çıkan şişkinlik, gaz, mide rahatsızlığı ve hatta daha ileri seviye hastalıklar sizleri uzun süre rahatsız edebilir. Sorunun nedenleri, ilaç ve hastalıktan ani bir diyet değişikliğine kadar çeşitlidir. Ancak en kolay ve en basit çözüm, bağırsak bakterilerinizi probiyotik kullanarak daha sağlıklı bir karışımla değiştirmektir. Bu aşamada probiyotik takviyesi alınabilir.

Probiyotikler Nelerdir?

Probiyotikler, sindirim sağlığınızı iyileştirmek amacıyla tüketilen sağlıklı bakterileri tanımlamak için kullanılan her şeyi kapsayan bir terimdir. İçeceklere karıştırdığınız tozlardan sabah haplarınızla aldığınız kapsüllere kadar çeşitli şekillerde gelmektedir. İçinde çeşitli sağlıklı bakteriler probiyotikler bulunan yoğurt gibi gıda maddeleri bile bulunmaktadır.

En iyi 10 Probiyotik Markası

Çoğu insanın sindirim sistemi bakteri sistemi, yaşam tarzı seçimleri ve tıbbi sorunlar nedeniyle yıllar içinde kademeli olarak değişmektedir. Pek çok insanın hayatında, içlerindeki bakteri kolonisinin gerektiği gibi çalışmadığı bir nokta gelir. Bu sorunun belirtileri, halsiz hissetmekten aşırı sindirim sistemi bozukluklarına kadar çok çeşitlidir. Bu sebeple beslenme alışkanlıkları ile birlikte probiyotik takviyesi almak iyi bir fikir olmaktadır. Avrupa ile birlikte Türkiye’de satışa sunulan bir çok markadan bahsetmek mümkündür. Böylelikle ihtiyacınız olan en iyi probiyotik markası;

·         Probien Probiyotik

·         Enterogermina Probiyotik

·         NBL Probiyotik

·         Nature’s Supreme Probiyotik

·         Newfit Probiyotik

·         Alfrolex Probiyotik

·         The LifeCo Probiyotik

·         NBL Optima Probiyotik

·         Bactalas Sıvı Probiyotik

·         Wellcare Provim Probiyotik

Olarak sıralanabilir. Probiyotikler toz, tablet ve sıvı olarak satılmaktadır. Bu aşamada kişi kullanımını rahat sağlayabildiği takviye ürünleri kullanabilmektedir.

Probien Probiyotik

Bir çok marka içerisinde listede ilk sırada kendisine yer bulan Probien Probiyotik kapsül olarak satılmaktadır. Kutusunda 30 kapsül bulunur. Kolay bir kullanım söz konusudur. Kolay kullanım kişilerinde en çok tercih etmesine neden olmaktadır. Düzenli kullanım önemlidir. Bu sayede kısa sürede sindirim sistemi ile rahatlama sağlanmaktadır.

Enterogermina Probiyotik

Takviye olarak probiyotik ihtiyacı olanların kolay ulaşım sağladığı Enterogermina flakon probiyotik ile satılmaktadır. İlk kullanım ile rahatlama sağlayan özelliği sayesinde bağırsakların daha iyi çalıştığı bilinmektedir. Düzenli kullanım önemlidir. Flakon olarak satılıyor olması Eneterogermina için büyük bir avantaj.

NBL Probiyotik

Listenin ücüncü sırasında kendisine yer bulan BLD Probiyotik 20 şaselik kutulu ambalajlarda satılmaktadır. Düzenli kullanımı ile birlikte sindirim sistemi ve bağışıklık sistemine etki eden ürün doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Probiyotikler vücuda zarar vermediği gibi NBL PRobiyotik ile birlikte yuttuğunuz her besinin sindirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Nature’s Supreme Probiyotik

60 tabletlik şişelerde satışa sunulan Nature’s Supreme Probiyotik diğerlerinde olduğu gibi düzenli kullanımlarda büyük bir etki sağlamaktadır. Özellikle bileşenindeki probiyotik miktarı ile ön plana çıkan bir üründür. Bu sebeple kesinlikle denenmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır.

Newfit Probiyotik

Kapsül halinde satılan Newfit Probiyotik içerisinde 30 kapsül bulunmaktadır. Bileşininde 10 milyar mikroorganizma olduğu belirtilmektedir. Bağırsaklarda kolay çözülebilen bir özelliğe sahiptir. Bağırsaklarınızda doğru bakteri çeşitlerini tutmak, sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmaya çalışırken yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Kötü davranan bir bağırsak biyomunun semptomları, basit bir mide rahatsızlığından aşırı hastalığa kadar her yerde olabilir. Bu sebeple Newfit Probiyotik ihtiyaçlarınıza hızlı çözüm yolları sunmaktadır.

Alforex Probiyotik

30 kapsüllü paketler ile satılmaktadır. Kulanımı ile birlikte Alflorex  hemen harekete geçer ve bağırsaklarınızı ihtiyaç duyulan yere etki etmeye başlar. Kullanım yaklaşık 4 hafta sürer ve bu süre zarfında Alflorex’i her gün almak ve tüm paketi  bitirmek önemlidir.  Alflorex , bağırsağı nazikçe sağlıklı kılmaya başladığından, bu ilk 4 hafta boyunca bazı insanlar bağırsaklarında hafif ve geçici değişiklikler yaşayabilmektedir.

Probiyotik kullanımı ile birlikte kişilerin bağırsaklarında dost bakteri sayısında artış görülmektedir. Bu aşamada denge çok önemli bir husustur. Öyle ki kullanımı kişilerdeki sindirim sistemi dışında mental sorunlar, kalp sorunları, egzama, alerjilere, vücuttaki yağ oranını da azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu