En İyi Ramler

Bağlı olduğu cihazlarda yüksek performans almanızda önemli rollere sahip ram bilgisayar, akıllı telefon, tabletler için en önemli donanım olmaktadır. Öyle ki farklı hız ve kapasitelere sahip RAM’ler her bütçeye uygun olarak sektörde bulunabilmektedir. Bilgisayarların kuruluşundan itibaren kullanılan RAM’ler farklı pc yapıları ile kullanıldı. Halen vazgeçilemeyen hafıza donanımlarından biri olma özelliği taşımaktadır.

Sektördeki En İyi Performansa Sahip RAM’ler

Teknolojik aletlerin geçici hafızası olarak adlandırılan RAM aynı zamanda cihazlardaki hızı önemli ölçüde etkileyen bir donanım olmaktadır. Piyasa da kullanabileceğiniz birçok çeşit RAM bulunsa da Dünya’da en iyi RAM beşlisi şu şekilde sıralanmaktadır.

·         Kinston HyperX Fury

·         Corsair Dominator Platinum RGB DDR4 3600 MHZ

·         Corsair CMK16Gx4M2D3000C16

·         Kingston Fury Beast 32 GB

·         GSkill Trident Z RGB

·         XPG Spectrix D41

·         Apacer Panther

·         G.Skill Ripjaws V 16

·         HP V 8

Kinsgton HyperX Fury HX426C16FB3/8

Türkiye’de satışa sunulan en iyi RAM listesinin ilk sırasında Kingston HyperX Fury bulunmaktadır. Özellikle video düzenlemesi yapanlar için büyük özelliklere sahiptir. Yeni nesil olmasının yazında uzun süre kullanabileceğiniz Ram’ın kapasitesi 8 gB.

Corsair Vengeance RGP Pro

Corsair RAM üretimi ile farklı modelleri sayesinde özellikle sınıfının lideri olan bir markadır. 3600 MHZ hıza ulaşan ram aynı zamand a16 GB olmaktadır. Aliminyum kaplamadır. Tek modül ile satıştatır.

Corsair Dominator Platinum RGB DDR4 3600 MHZ

İnce olmasının yanında özelleştirilebilen RGB harika görünüme sahip bir RAM’dır. Hızlı olmasının yanında güvenilir bir tasarıma sahiptir. Ancak fiyat konusunda hiç cömert olmayan bir cihazdan bahsetmek mümkündür. Çok hızlı bir özelliğe sahip olan Corsair’in Dominator Platinum sizleri hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacak özelliğe sahiptir. Bu sebeple sektörde en iyi RAM olarak görülmektedir.

Özellikle videoları düzenleme, 3D modelleme, oluşturma ve benzeri gibi RAM’e ihtiyaç duyan görevlerin üzerinde çalışıyorsanız muhtemelen büyük miktarda RAM ‘a ihtiyacınız olacaktır. Öyle ki mevcut olan 32 veya 64 GB’a sahip olmanın daha fazla faydasını göreceksiniz.

RAM frekansı nedir?

RAM’in frekansı MHz cinsinden ölçülür. Genel olarak, ne kadar hızlı olursa o kadar iyi olmaktadır. Yaklaşan DDR5 RAM’in delicesine hızlı olan 8.400MHz’e kadar çıkabileceği söylenmektedir. Şu anda çoğu DDR4 RAM, yaklaşık 3.000 MHz’de veya yaklaşık olarak sabitlenmektedir. Boyutta olduğu gibi, ana kartınızın neler yapabileceğini kontrol etmeniz gerekir.

Bazı oyun anakartları, maksimum 5000 MHz frekansını işleyebilir. Ancak 2133 MHz’den daha fazla veya daha az olamaz. Doğru kategoriye uyan RAM satın aldığınızdan emin olmanız gerekir. Bunların hepsi karmaşık gelebilir, ancak doğru mimariye sahip olduğunuzdan emin olmanız yeterlidir ve böylelikle maksimum verim ile çalışacaktır.

Ürünleri tavsiye ederken göz önünde bulundurduğumuz bir dizi faktör vardır. Yukarıda listede belirtilen RAM, gerçek hayattaki durumlarda kapsamlı bir şekilde denenmiş ve test edilmiştir. Farklı türde yapılara kurulmaktadır. Özellikle çalışma, video düzenleme, oyun oynama, gezinme ve diğer etkinlikler için kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu