En İyi Robot Süpürge Hangisidir?

Yaşam alanları ile ilgili en temel konulardan biri temizliktir. Bu sorunu çözmek için çeşitli araç ve gereçler geliştirilmiştir. Robot süpürgeler bunlardan biridir ve popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Son yıllarda medyanın artan ilgisinin konusu oldular. Yapılarında yerleşik olan algoritmalar sonucunda otomatik olarak kullanılırlar ve bu da onları oldukça kullanışlı ürünler yapar. Bu durumu mazide bırakan robotik süpürgeler, neredeyse tüm işleri bağımsız olarak gerçekleştiriyor. Küçük boyutları ve otonom çalışmaları sayesinde neredeyse her yere yetişirler. Kendi hareket tarzlarını belirledikleri için bağımsız çalışırlar. Temizlik yaparken kararların çoğunu kendileri verirler. İçerisindeki hassas sensörler sayesinde ilk kullanımdan önce odaların haritalarını hafızalarında saklarlar.

Bu haritaları oluşturmak için odanın her yerine sinyaller göndererek, odanın büyüklüğünü de hesaplarlar. Daha sonra bu haritayı takip ederek bir yol seçerler ve ona göre davranırlar. Robot süpürge, oda yüksekliğindeki değişiklikleri algılayabilir. Basamaklar veya merdivenler gibi çeşitli yükseklikteki nesnelerden kaçınır ve böylece kendini farklı aksiliklere karşı korur. Robot süpürgeler, benzer bir amaca hizmet eden bir duvar sensörü ile birlikte her türlü mobilya ve duvarın yakınında dikkatli bir şekilde hareket eder. Bu tür koşulların farkına vardıklarında rotalarını değiştirirler. Kirli alanları doğru tespit ettikleri ve orada gereken çabayı gösterdikleri için temizleme işlemini gerçekleştirirler. Kirlilik seviyesinin yüksek olduğu alanlarda daha çok çalışırlar. Tasarımlarındaki vakum pompası ve yardımcı fırçaları kullanarak tüm partikülleri kolayca toplarlar. Kirler, gövdelerinde bulunan fırçalar sayesinde torbada toplanır ve biriktirilir. Bu sayede robotları sterilize etmek çok basit bir iş haline geliyor. Tüm bunlara ek olarak tamamen kendi başlarına çalıştıkları için hayatınızı kolaylaştırırlar.

Robot Süpürge Özellikleri

Otonom elektrikli süpürgeler olarak da adlandırılan akıllı robotlu süpürge seçenekleri, kablolar, nesneler ve halı püskülleri gibi zemindeki engellerin etrafından dolaşabilir. Önünden geçemeyecek kadar büyükse bir engelin etrafından dolaşacaktır. Baz istasyonundan güç alan modeller kendi kendine şarj olur. Sonuç olarak, şarj edildikten hemen sonra kullanılabilir. Yalnızca sizin belirlediğiniz alan, evden çalışacakları yer olur.  Önceden belirlenmiş zamanlarda veya ihtiyaç duyulduğunda otomatik olarak çalışırlar. Evinizin zemini bu şekilde lekesiz tutulur. Küçük boyutları sayesinde ulaşılması zor birçok yeri kolayca temizleyebilirler. Bu tür yerlere örnek olarak masalar, sandalyeler, koltuklar ve yatak altı verilebilir. Bu tür yerlerin temizlenmesi, normal koşullarda yorgunluğa ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilecek çok fazla eğilip kalkmayı gerektirir.

Mobilyalar bulundukları yerden dururlarken robot süpürge modeli mobilyaların altına kolayca kayarak zamandan tasarruf sağlar. Günümüzde birçok insan zamanını verimli bir şekilde geçirmek istiyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte evi temizlemek için kullanılan enerji miktarı giderek azalmaktadır. Gelişmiş robotların yardımıyla, bir zamanlar zaman alan işler artık saniyeler içinde tamamlanıyor. İnsanlar bu ürün sayesinde kazandıkları zamanı başka faaliyetlere katılmak veya kendilerine zaman ayırmak için kullanırlar. Yeniden şarj edilebilen robot elektrikli süpürgeler yatırım ürün olarak görülüyor.

Robot Süpürge Modelleri

Gelişmiş algoritmaları nedeniyle evde olmadığınızda bile çalışırlar. Baştan ayağa otonom çalışan robot süpürge modelleri her köşeyi temizler. Son teknoloji ekipmanlarla kapsamlı bir temizlik sürecinden geçmektedir. Robot, bazı modellerde bulunan bir mobil uygulama ile kontrol edilebilir. Bu sayede siz işteyken veya başka bir şeylerle ilgilenirken evinizin temizliğini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle robot süpürge, doğası gereği kompakt bir tasarımla birçok dar alana ulaşabilir. İçerisindeki güçlü vakum pompaları sayesinde oldukça yeterli emiş gücüne sahip oldukları bilinmektedir. Sonuç olarak, tipik bir elektrikli süpürgeyle aynı hizmetleri sunarlar. Vakum pompaları ve fırçalar kullanarak zeminden hem büyük hem de küçük miktarlarda kiri, tozu ve diğer kalıntıları toplarlar. İçerisine yerleştirilen sensörler sayesinde yere dökülen maddeleri hızlı bir şekilde tespit ederler. Robot bu durumda yalnız bırakılabilir. Faal olan robot kirliliği gözlemler ve temizliğe katkıda bulunur. Bazı ürünler aslında zemini sizin için temizleyerek sizi paspaslama zahmetinden kurtarır.

Robot Süpürge Çeşitleri

İnce tasarımıyla dikkat çeken bu ürünler alt zeminlere kadar girerler. Bu robotlardan bazıları sandalyelerin, sehpaların, yatakların altına girerek ve hatta koltukların altını bile temizliyor. Satın alacağınız ürünün boyutları temizlenip temizlenmediği konusunda size fikir verecektir. Yüksek emiş gücü sayesinde irili ufaklı her türlü partikülü başarılı bir şekilde yakalar. İnce yapısı ve kaliteli fırçaları ulaşılması zor yerlere kolayca ulaşır ve ihtiyacınız olan temizliği sağlar. Bu, duvarları, mobilyaları ve hatta sizi algılamasını sağlar. Daha sonra çeşitli engellerin etrafından dolaşır veya uzaklaşır. Güçlü emişleri nedeniyle, yaklaştıkça köşe noktalarındaki parçacıkları da yakalarlar. Bazı modellerde, duvarların altını dikkatlice temizlemek için kullanılan ekstra fırçalar bulunur.

Yüksek emişli akıllı robot süpürgeler için kullandıkları güç miktarını değiştirebilen modeller mevcuttur. Enerjiyi daha verimli kullanmak için bu modeller pil ömürlerinden yararlanır. Sonuç olarak, yoğun, zorlu kirliliğe sahip alanlarda iyi performans gösterirken, toz alırken daha az enerji kullanırlar. Bazı modellerde dahili filtre otomatik olarak korunur. Küçük bir motor temizlik sırasında biriken kiri filtreden çekerek temiz kalmasını sağlar. Bu özellik, sonraki işlemlerde robotu temizlemek için gereken süreyi azalttığından, robot artık çok daha az temizliğe ihtiyaç duyuyor. Bütçenize uygun ve ihtiyacınız olan özelliklere sahip bir robot satın alarak, nitelikli bir temizlik hizmeti alabilirsiniz.

Robot Süpürge Avantajları

Robot süpürge modelleri ile pislikleri hızla temizlemek, enerjinin daha iyi kullanılmasını sağlar. Bu nedenle açık alanlarda daha hızlı çalışırlar. İnce temizliğe konsantre olma konusunda başarılıdırlar çünkü hareket alanı azaldıkça daha fazla enerji harcarlar. Tüm prosedür boyunca daha fazla kir kaldırdığı için bu yöntemin çok etkili olduğu bilinmektedir. Baz istasyonuna dönüş süresini uzatan bu niteliğiyle temizlik işlemleri hızlı biter. Akıllı telefonlar bazı modelleri çalıştırmak için kullanılır. Ya kendi mobil uygulamalarına sahip olurlar ya da onlara doğrudan bir Wi-Fi bağlantısı yapılabilir. Her iki teknik de otururken temizlemenizi sağlar. Uygulama özelliği varsa evde olmasanız bile temizlik komutu vermeyi sağlayabilirsiniz. Kurulum sırasında belirli tipte robot süpürgeler yaşam yerinizin bir haritasını çizer. Bu işlev, duvarların, mobilyaların ve kapıların konumlarını tanımasını sağlar. Sonuç olarak temizlik daha az zaman alır. Böylece robot süpürge zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Oluşturduğu rotayı kullanarak temizleme işlemini hızlandırır. Bunu yaparak sonraki temizliklere daha erken hazır olur.

En İyi Robot Süpürgeler

Yürüyen robot süpürgeler alt tekerlekleri sayesinde dikkat çekiyor. Bu tekerlekler boyutları dikkatlice hesaplanarak yapılır ve boyutları ideal kabul edilir. En iyi robot süpürgeler ise şöyledir; Roborock S5 Max Robot Süpürge, Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Süpürge, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Robot Süpürge, Roborock Q7+ Robot Süpürge, Viomi Robot Vacuum S9 Robot Süpürge, iRobot Roomba i7+ Robot Süpürge, Makita Drc200z Ticari Robot Süpürge, Neabot Nomo Q11 Robot Süpürge, Roborock S7 Sonic Mopping Akıllı Robot Süpürge, Viomi Alpha S9 Akıllı Robot Süpürge, iRobot Roomba 693 Robot Süpürge, Hoover H-GO 300 HYDRO Robot Süpürge gibi süpürge markaları en iyi markalar içerisinde yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu