En İyi Şarjlı Diş Fırçası

Diş sağlığı korumanın en önemli yolu doğru diş fırçasının seçilmesidir. Diş macunu ve diş fırçası kesinlikle birbirini tamamlayan unsurlardır. Diş macununu ve diş fırçasını dişlerinize göre seçmeniz, uzun süre boyunca diş konusunda sıkıntı yaşamamanızı sağlamaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen diş fırçalarını oluşturan şarjlı diş fırçaları, dişleri daha iyi temizleyebilmektedir. Bundan dolayı yeni diş fırçası alacaklar çoğunlukla “en iyi şarjlı diş fırçası” araştırması yaparak tercihlerini yapmaktadır.

Sayacağımız bu şarjlı diş fırçası modelleri, farklı özelliklerle ön plana çıkmaktadır. Bu özellikler dikkate alınarak şarjlı diş fırçası tercihi yapılmalıdır. Belirteceğimiz bu diş fırçaları, normal diş fırçalarına göre daha pahalıdır. Ancak şarjlı fırçaların diş temizleme potansiyeli ve kullanım ömrü daha yüksektir. Dolayısıyla şarjlı diş fırçalarını tercih etmekte yarar vardır.  

Oral-B Smart 6000

Oral-B Smart 6000 diş fırçası, 5 temizleme moduna sahip sayılı şarjlı diş fırçalarındandır. Bunun yanı sıra zamanlayıcı gibi önemli bir özelliğe sahip olan bu diş fırçası, böylelikle dişlerinizi ne kadar süre fırçaladığınızı bilmenizi sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde de diş fırçalama sürenizi gerekli seviyeye çıkarabilmeniz kolaylaştırılmaktadır.

Oral-B Smart 6000, her diş yapısına uygun çalışabilmektedir. Örneğin ön dişlerde farklı fırçalama hareketleri görülürken arka dişlerde farklı fırçalama hareketleri görülmektedir. Bu sayede her diş olması gerektiği gibi fırçalanmaktadır. Oldukça yumuşak bir fırçaya sahip olan bu diş fırçası, herhangi bir alerjiyi tetikleyici özelliğe sahip değildir. Dolayısıyla Oral-B Smart 6000 herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir bir yapıdadır.

Oclean X Pro Elite

Oclean X Pro Elite, nispeten daha uygun fiyatlı olan ve USB ile şarj edilebilen bir üründür. Ürünümüzün bir diğer özelliği de dokunmatik kontrol ekranına sahip olmasıdır. Bu dokunmatik ekran üzerinde de fırçalama modlarını ayarlayabilmeniz mümkündür.

Orta sertlikte bir fırçaya sahip olan Oclean X Pro Elite, diş etlerini asla aşındırmamaktadır. Diğer şarjlı diş fırçaları gibi anti alerjik özellikte tasarlanan Oclean X Pro Elite fırçamızın tek eksisi ise bataryasının çabuk bitmesidir. Ancak bu diş fırçasının sağladığı artılar nedeniyle bu eksi çok da dikkate alınmamaktadır. 

Xiaomi Dr Bei C01

Xiaomi, şarjlı diş fırçası üretiminde de dikkat çekmektedir. Xiaomi Dr Bei C01 modeli, bir dakika içerisinde 31 bin fırça darbesi yapabilmektedir. Bu da dişlerinizin hiç olmadığı kadar temiz olacağını göstermektedir.

Xiaomi Dr Bei C01, en dayanıklı malzemelerden üretildiğinden ve su geçirmez özelliği bulunduğundan çok uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir. Dolayısıyla bu şarjlı diş fırçasını almanız durumunda uzun süre boyunca başka bir diş fırçası almanıza gerek kalmamaktadır. Kısa şarj süresi ve diş temizliğine uygun tasarımıyla da dikkat çeken Xiaomi Dr Bei C01, çoğu kişinin “en iyi şarjlı diş fırçası” olarak nitelendirdiği bir fırçadır. 

Philips Sonicare HX9353/56

Philips, şarjlı diş fırçası teknolojisinde de çığır açmıştır. Philips Sonicare teknolojisinin görüldüğü HX9653/56 modelinde 5 farklı modu sayesinde diş plaklarını tamamen yok etmektedir. Özellikle diş eti problemi çeken kişilerin tercih ettiği bu model, 2 hafta içerisinde bütün diş etlerinizi estetik bir görünüme kavuşturabilmektedir. Ekstra olarak bu süre zarfında bütün diş plakları da ortadan kalkmaktadır.

Yumuşak fırçası sayesinde diş etlerinizi daha kötü hâle getirmeyen Philips Sonicare HX9353/56, derin temizlik özelliğiyle dişlerinizi baştan aşağı temizlemektedir. Ürünümüzün tek olumsuz yanı ise diğer şarjlı diş fırçalarına göre yüksek fiyata sahip olmasıdır. Ancak Philips kalitesi ve ürün özellikleri düşünüldüğünde fiyatın tamamen verilebilir olduğu görülecektir.

Oral-B Vitaly 100

Oral-B Vitaly 100 modeli de uygun fiyatlara sahip başka bir şarjlı diş fırçasının avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Modelimizin en büyük avantajı şüphesiz ki uygun fiyata sahip olmasıdır. Bunun yanında dişlerde son derece kapsamlı bir temizlik yapması da modelimizi ön plana çıkaran faktörlerdendir.

Belirtilen şarjlı diş fırçası modelinde görülen en büyük dezavantaj ise fırçanın sertliğidir. Dolayısıyla hassas diş etlerine sahip olan kişiler için bu modelin uygun olmadığını söylememiz gereklidir. Yine de uygun fiyatlı olması ve modeller arasında en kapsamlı temizliği yapıyor olması, Oral-B Vitaly 100 modelini öne çıkarmaktadır. 

Philips Sonicare 2100

Diş plaklarını tamamıyla yok eden bir model olan Philips Sonicare 2100, uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine toplamaktadır. Yumuşak fırça sertliğiyle beklentileri tümüyle karşılayan bu model, tek bir şarjla yaklaşık olarak 14 gün kullanılabilmektedir. Böylelikle şarjlı diş fırçanızı her gün şarj etmeniz gibi bir durum da yaşanmamaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi bu modelde de Sonicare teknolojisi bulunmaktadır.

Sonicare teknolojisi, diş aralarının tazyikli suyla temizlenmesine olanak sağlayan bir teknolojidir. Sonuç olarak Philips Sonicare 2100, dişlerde daha detaylı bir şekilde temizlik yapmaktadır. Modelimizin dezavantaj sayılabilecek tek özelliği ise tek bir temizleme modunun bulunmasıdır. Ancak bütün bu avantajlar doğrultusunda bu dezavantajı büyük bir problem olarak saymak mantıksızdır. 

Oral-B Genius Siyah 10000

En iyi şarjlı diş fırçası listemizde bulunan bir diğer model de Oral-B Genius Siyah 10000’dir. Dişlerinizi adeta yeni yapılmış gibi gösterecek bir şarjlı diş fırçası olan bu model, yapay zekâ teknolojisi sayesinde dişinizi daha verimli bir şekilde fırçalayabilmektedir. Böylelikle diş etinde ve diş minesinde herhangi bir aşınma da olmamaktadır. Bu modelimizin bir diğer özelliği de telefonunuza bağlanabiliyor olmasıdır.

Telefonunuzda hangi dişlerinize ekstra özen göstermeniz gerektiğini sizlere aktaran Oral-B Genius Siyah 10000, böylelikle uzun vadede daha iyi bir diş görünümüne kavuşmanızı sağlamaktadır. Yumuşak ve anti alerjik fırçaya sahip olan modelimiz, kesinlikle düşünmeden alabileceğiniz bir şarjlı diş fırçasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu