En İyi Smoothie Blender

Özellikle smoothie soğuk tüketimi yapılan içecekler için içine çeşitli gıdalar eklenmesi ile oluşan pratik içecekler olarak bilinmektedir. Smoothie yapımında kullanılan gıdalar genellikle bal, yoğurt, süt, yulaf ezmesi gibi içine meyve parçacıkları ile servis edilmektedir. Kolay ve çabuk yapılmasından ve içine taze meyvelerin konulması ile bu içecek oldukça popüler olmuştur. Bu içecek özellikle yoğun iş temposuna sahip kişilerin sabah kahvaltı öğünleri halini almıştır.

Smoothie içeceklerini yapılması için özel olarak tasarlanmış smoothie blender çeşitleri bulunmaktadır. Lezzetli ve sağlıklı smoothie içeceklerini elde etmek için iyi bir blender olması gerekmektedir. Smoothie blender çeşitleri farklı marka ve farklı özelliklere sahip ürünleri bulunmaktadır. Blender ürünleri kullanımı kolay ve pratik olduğundan mutfaklarda başköşede yerlerini almıştır. Farklı model ve markadan oluşan blender çeşitleri ile evlerde de kolaylıkla smoothie yapılabilmektedir.

Smoothie Blender Ürünlerinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Smoothie blenderler özellikle gıdaların çiğ olarak tüketilmesi i sağlayarak vitamin kaybının önüne geçmiş olmaktadır. Smoothie blender hızlı ve pratik özelliklerinden dolayı kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle bu ürünlerin ihtiyaca uygun ürünler olması gerekmektedir. Eğer buz kırma ve parçala özelliğine sahip olan ürünler tercih edilecek ise motor gücü yüksek modeller seçilmelidir. Eğer motor gücü düşük ürünler kullanılır ise istenilen verim alınamaz. Motor gücü yüksek ürünlerde gıdaların birbiriyle birleşimi daha kolay ve lezzetli olması sağlanır. Smoothie blender ürünleri ısıya dayanıklı ürünler değildir. Kesinlikle sıcak ürünler konulması tavsiye edilmez.

Diğer bir smoothie blender çeşidi olan Matara tipi modellerde ise daha kolay bir kullanıma sahiptir. Bu Matara modellerinde sadece kullanılacak olan bütün malzemeler konulup çalıştırılması yeterli olacaktır. Ayrıca bu ürünü içecek hazırlandıktan sonra kapağı kapalı vaziyette yanınızda taşıyabilir ve istenildiği zaman içilebilmektedir.

En iyi smoothie blender ürünlerinde kullanılan bıçakları paslanmaz çelikten yapılmış olması gerekmektedir. Paslanmaz çelik olan bıçaklar daha uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır. Eğer daha büyük kapasitede smoothie blender olması istenilirse ise Sürahi blender çeşitleri tercih edilmelidir. Bu blender modeli ile daha fazla içeceklerin hazırlanması sağlanır. Sürahi blender modellerinin haznesi genellikle cam olur.

Smoothie Blender Nasıl Kullanılır?

Smoothie blender kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Öncelikle içilmesi istenilen içecek blender  içine konulup daha sonra  mevsim meyvelerinden konularak  blender ağzı kapatılıp çalışmasını sağlanır. Smoothie içecek hazırlamak bu kadar kolay ve basit olmaktadır. Bu kadar basit olmasına rağmen içindeki taze meyveler ile oldukça besleyici ve doyurucu bir içecektir.  Özellikle yaz aylarında hem serinletici hem de tok tutan bir içecektir.

Smoothie Blender Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir?

Smoothie blender satın alırken mutlaka yüksek güç kapasitesine sahip olan ürünler tercih edilmelidir. Bu yüksek güç kapasitesi ile daha kolay ve sağlıklı içecekler elde edilmesini sağlayacaktır. Yüksek güç kapasitesine sahip olan ürünlerde buz kırma işlemlerinde daha çok kolaylık sağlanmasına yardımcı olacaktır. Smoothie blender ürünlerinde buzun tam olarak parçalanması isteniliyor ise önce meyvelerin konulması üstüne buzları konulması gerekmektedir. Böylelikle buzlar daha kolay parçalanmasını sağlayacaktır.

Soğuk içecekler için üretilmiş smoothie blenderler kesinlikle sıcak içecek ya da gıda konulmaması gerekmektedir. Daha geniş yapıya sahip olan ürünler tercih edilirse 1200 watt olan Sürahi tipi blenderler tercih edilmelidir. Ayrıca bu blender modellerinin temizliğinde oldukça kolay ve pratiktir. Tüm parçalar işlem bittikten sonra bulaşık makinasına konularak yıkama yapılabilir.

Smoothie Blender Marka ve Modelleri

Özellikle son dönemlerde adını sıklıkla duyulmaya başlanan smoothie içecekleri oldukça sağlıklı ve doyurucu özelliğe sahiptir. Bu içeceklerin yapımında kullanılan blender ürünleri de oldukça popüler olmuştur. En iyi smoothie blender ürünlerinin üretiminde birçok farklı marka ve modelleri bulunmaktadır.

Bu ürünlerin üretiminde kullanılan malzemenin kaliteli ve sağlığa uygun olması gereklidir. Öncelikle kullanılan bıçakları paslanmaz çelikten olması gerekmektedir. Konulan malzemelerin karışımının daha rahat ve sağlıklı olması için paslanmaz çelik bıçaklar kullanılır. Motor gücünün yüksek olması gerekmektedir.

Tabanlarının ise güvenlik açısından Kaydırmaz taban olması gerekir. Birçok farklı markanın farklı modellerde ürünleri bulunmaktadır. Bazı ürünler sadece smoothie yapanın yanında birçok fonksiyonel özelliğine sahiptir. Bu ürünlerde sert olan gıdaların kullanımı da yapılabilmektedir. Geniş haneli smoothie blender ürünleri ise genellikle cam Sürahi şekilde olmaktadır. Geniş yapısı sayesinde daha fazla içecek yapılmasını sağlamaktadır.

Buz kırma işlemi yapan blender ürünlerinde mutlaka yüksek güç kapasitesine sahip olması gerekmektedir. Motor gücünün yüksek olması ile buzları parçalanması daha kolay olmaktadır. Ayrıca smoothie blender ürünlerinin temizlenmesi ise bütün barçaların bulaşık makinede yıkanması ile sağlanır.

·         Arzum smoothie blender : Bu markanın ürün özelliğinde ise buz kırabilme, paslanmaz çelik bıçaklar, sert besinlerin parçalama özelliğine sahiptir. İki farklı karıştırma şişeleri ile kullanıcısına kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda üründeki kapak tasarımı ile damlatmayan kapağı sayesinde rahatlıkla yanınızda taşıyabilmek özelliğine sahiptir. Ergonomik yapısı ile yer kaplamayan her yere rahatlıkla sığabilen bir yapıya sahiptir. Tek tuş ile kolaylıkla çalışması sağlanır. Şişelerde bulunan silikonlu tutacak yerleri ile evde, sporda, dışarıda istenilen her yere taşınması kolaylıkla sağlanır.

·         Fakir smoothie blender : Fakir marka blender ürünleri oldukça güçlü bir motora sahiptir. Bu blenderler smoothie yapımının dışında kahve ve sert kuru yemiş öğütülmesinde de kullanılmaktadır. Bu blender ile çeşitli baharatları öğütülmesinde kolaylık sağlamaktadır. İki adet karıştırma şişeleri ile içecekler kolayla taşınabilmektedir. Aynı zamanda Tezgaha sabitlenen Kaydırmaz tabanları ile daha güvenli bir kullanım sağlar. İçeceklerin saklanması ve taşınmasında sızdırmaz kapaklar ile daha güvenlidir. Bu blenderler sıcak içecekler içinde uygun bir yapıya sahiptir. Silikon tutma yerleri ile ellerin korunması sağlanır.

·         Tefal : Bu markanın ürünleri oldukça güvenli ve pratik bir yapıya sahiptir. Geniş bir hazineye sahip olan bu ürün paslanmaz çelik gövdesi ile uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik bıçakları aynı zamanda temizlenmesini kolaylaştırmak için çıkarılıp takılabilir bir yapıya sahiptir. Bu ürünün temizlenmesi de oldukça kolaydır. Bulaşık makinasına bütün parçaları rahatlıkla yıkanabilen özelliğine sahiptir. Bu ürünün kullanımı ise kullanılacak olan malzemeler hazineye doldurulup  içecek sürahisini ters çevirerek düğme kullanılmadan çalışması sağlanır. Sadece çalıştırmak için üsten bastırılması yeterli olacaktır. Vakumlu ayakları sayesinde daha güvenli olur.

·         Philips : İki farklı hız ayarına sahip olan bu ürün mini olmasına rağmen içeceklerin istenilen oranda olmasını sağlamaktadır. Mini blender mutfakta yer kaplamayan bir modeldir. Bütün parçaları bulaşık makinesinde oldukça rahat yıkanabilmesinden dolayı temizlenmesi  kolay olmaktadır. Taşınabilir yapısıyla istenilen yere götürülebilir. İki yıl ürün garantisi olan bu ürün oldukça sessiz çalışma özelliğine sahiptir.

·         Karaca : Geniş Sürahi haznesine sahip olan bu ürün daha fazla sağlıklı ve lezzetli içecekler hazırlanmasını sağlamaktadır. Güçlü motoru sayesinde sert ürünlerin rahatlıkla parçalanması sağlanır. Kaydırmaz ayakları ve güvenlik kilidi ile oldukça güvenlidir. Farklı ayarlarda olan güç düğmesi sayesinde istenilen ayarda çalışması sağlanır. Bıçakları paslanmaz çelikten yapılmıştır. Temizliği de oldukça kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu