En İyi Süpürge Markası

İnsanoğlunun geçmişten günümüze temizlik aracı olarak kullandıkları süpürgeler teknolojinin gelişmesi ile birçok özelliğe sahip olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte elektrikli süpürge markaları üreticileri de daha gelişmiş modeller için çalışmalarını sürdürmektedir. Piyasada birçok elektrikli süpürge modellerini bulunmaktadır. Özellikle evde ya da ofiste kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran bu aletlerin birçok model ve özellikleri bulunmaktadır.

Bu süpürgeler kendi alanlarında da çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Dik elektrikli süpürgeler, toz torbalı elektrikli süpürgeler, ıslak-kuru elektrikli süpürgeler gibi birçok çeşitleri mevcuttur. Evde ya da ofiste kullanılan elektrikli süpürgelerin yanı sıra büyük şirketlerin kullandıkları büyük elektrikli süpürgeler de bulunmaktadır. Evde kullanılan elektrikli süpürgeler genellikle toz torbalı süpürgeler olmakla beraber, son zamanlarda dik elektrikli süpürgeler ya da toz torbasız elektrikli süpürgeler yerini almaya başlamıştır. Bu süpürgelerin kullanımı hem daha kolay hem de daha pratik olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Temizlikte olmazsa olmazların başında gelen elektrikli süpürgeler insanların hayatına büyük olarak kolaylık sağlamaktadır. Hayatları kolaylaştıran elektrikli süpürgeleri almadan önce iyi bir araştırma yapılması ve ihtiyaca uygun süpürgeler tercih etmelidir. Peki iyi bir elektrikli süpürge alınırken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcıların elektrikli ev eşyalarını satın alırken diğer eşyaların alımına göre daha da titiz davrandıkları görülür. Bunun sebebi ise diğer küçük ev eşyalarına göre elektrikli eşyaların daha çok maliyetli olmasıdır.

Günümüz şartlarına göre elektrikli ev eşyalarının maliyeti daha da artmıştır. Bu yüzden kullanıcılar elektrikli ev aletleri alırken daha da dikkatli olmaktadırlar. Bu elektrikli ev aletlerinden birisi de elektrik süpürgelerdir. Bu süpürgeleri alırken öncelikle kullanıcıların dikkat etmesi gereken ihtiyacına uygun ürünler tercih etmesidir.

Elektrikli süpürgelerin birçok model ve özelliğe sahiptir. Bu süpürgelerin üretiminde bulunan firmalar gelişen teknolojiyi kullanarak farklı fiyat ve modelde elektrikli süpürge üretimi yapmaktadır. Her bütçeye uygun şekilde üretilen elektrikli süpürgeleri satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise hangi tip süpürge olması gerektiğine karar vermesi gerekmektedir.

Piyasada bulunan dikey elektrikli süpürge, toz torbalı elektrikli süpürge, toz torbasız elektrikli süpürgeler, sulu ya da robot elektrikli süpürgeler olmak üzere beş çeşitte sahiptir. Bu çeşitlerden herhangi birine karar verdikten sonra maliyetlerini de gözden geçirmesi gerekmektedir. Kullanıcı bütçesine uygun olan modelleri gözden geçirdikten sonra süpürgenin tüm özelliklerini araştırdıktan sonra satın alması en doğru karar olmaktadır. Araştırma yaparken kullanıcı tek tek gezmek yerine İnternet teknolojisini kullanarak hem ürünlerin özellikleri hem de birçok çeşidi bulması daha kolay olmaktadır.

En İyi Elektrikli Süpürge Çeşitleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile elektrikli süpürgeler de birçok çeşit ve modellerinin üretimi yapılmaktadır. En çok tercih edilen en iyi elektrikli süpürge çeşitleri arasında toz torbalı elektrikli süpürge, toz torbasız elektrikli süpürgeler, Dikey elektrikli süpürge, ıslak-kuru elektrikli süpürgeler ve son dönemlerde adından çok söz ettiren robot elektrikli süpürgeler yer almaktadır.

Kullanıcıların büyük çoğunluğu hem ekonomik hem de tasarruflu olduğu için toz torbalı, toz torbasız ya da dikey süpürgeler tercih etmektedir.

Toz Torbasız Elektrikli Süpürgeler

Son zamanlarda en çok tercih edilen süpürgelerin başında gelmektedir. Toz torbasız elektrikli süpürgeler kendi kategorisinde birçok çeşitleri bulunmaktadır. Bu tarz elektrikli süpürge modellerinin kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Kendi haznesi bulunan toz torbasız elektrikli süpürgeler süpürme işlemi sırasında bütün tozu bulunduğu haznede tutarak dışarıya çıkmasını engeller. Aynı zamanda bazı süpürgelerde oldukça sessiz bir şekilde çalışması ile gürültü kirliliğinin önüne geçmiş olmaktadır.

Toz torbasız elektrikli süpürgelerin temizliği de oldukça kolaydır. Süpürme işlemi bittikten sonra kolay bir şekilde hazne makineden ayrılarak direk çöpe dökülür. Daha iyi performans alınması istenirse kirlenme oranına göre haftada bir filtresinin ve haznesini yıkanıp kurutulması ile ilk günkü performansı sağlanabilmektedir.  Elektrikli toz torbasız üretim yapan en iyi markalardan bazıları; Philips, Arnica, Bosch, Samsung, Vestel, Arçelik bilinen bazı markalar arasındadır.

Toz Torbalı Elektrikli Süpürge

Toz torbalı elektrikli süpürge modelleri ise en eski kullanıma sahip modellerdir. Bu tür elektrikli süpürgelerin kullanımı diğerlerine göre daha az olmaktadır. Toz torbalı süpürgelerin kullanımı ise hazne içine takılan bez ya da kâğıt toz torbaları bulunur. Makina çalışınca tozlar bu torbalarda toplandıktan sonra kâğıt olan torbalar çıkarılıp atılmakta ve bez olan torbalarda ise tozlar dökülüp tekrar takılmaktadır.

Günümüzde bu tarz süpürgeler çok uğraştırıcı olduğundan pek tercih edilmemektedir. Fakat fiyat olarak diğer süpürge çeşitlerine göre daha uygundur. Genellikle toz torbasız elektrikli süpürgeler daha çok tercih edilmektedir.

Günümüzde ise gelişen teknoloji ile elektrikli süpürge üreticileri de artık bu tarz süpürgeler üretimini azaltmıştır. Fakat fiyat açısından uygun olduğu için kullanıcının talebine göre üretim yapan firmalar bulunmaktadır. Toz torbalı elektrikli süpürge üretimini yapan bazı markalar ise ; Arnica, Bosch, Vestel, Arçelik gibi markalarında toz torbalı elektrikli süpürge üretimini bulunmaktadır.

Dikey Elektrikli Süpürgeler

Dikey elektrikli süpürgeler kullanımı oldukça rahat ve yer kaplamadığı için tercih edilen elektrikli süpürgeler arasında yer almaktadır. Bu tür dikey süpürgeler gelişen teknoloji ile birlikte birçok özellik ve çeşide sahiptir. Diğer süpürgelerin özellikleri ile  hemen hemen aynı seviyededir. Diğer süpürgelerin aksine yer kaplamaması, her yere daha kolay girip temizleyebilmesi ve teknolojik olarak daha çok özelliğe sahip olan birçok modeli bulunmaktadır.

Teknolojik açıdan geliştirilmiş olan dikey süpürgeler kullanıcıların duruş bozukluklarında bir nevi önüne geçmesini sağlamaktadır. Bu süpürgelerin toz torbalı ya da torbasız olarak üretilmiş olanları bulunur. Ayrıca görsel olarak da şık ve pratik bir yapıya sahiptir. Dikey elektrikli süpürgelerin çok fazla tercih edilmesinin nedeni ise hem rahat ve kolay temizlik yapılması hem de şık bir görünüme ve yer kaplamamasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

En çok tercih edilen dikey süpürge markaları ise ;Fantom, Fakir, Arnica, Arzum gibi birçok marka ve modellerde dikey elektrikli süpürgeler üretimi yapılmaktadır. Ayrıca en çok tercih edilen markalar arasında Dyson dikey elektrikli süpürgelerin oldukça fazla teknolojik özelliğe sahip olması ve emiş gücünün fazla olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir.

Islak& Kuru Elektrikli Süpürge

Islak & kuru elektrikli süpürgeler ise oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu tarz süpürgelerde genellikle sulu süpürge özelliği tercih edilir. Nedeni ise astım hastaları için ya da alerjisi olanlar için daha hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Evcil hayvan barındıran kişiler içinde ideal bir elektrikli süpürgedir.

Sulu elektrikli süpürgelerde toz zerrecikleri sulu haznede tutunarak dışarı çıkması engellenir ve bu sayede alerjisi ve astımı olanlara ferah bir ortam oluşturmuş olur. Temizliğinde oldukça kolay olmaktadır. Kirlenen su dökülüp temizlenir ve yeni temiz su konulması ile rahat bir şekilde kullanıma hazır hale getirilir. Makinanın su haznesine kokular konularak da konulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu